Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

t.kosticka
24. únor 2010

tak jsem se vrátila z nákupu...
craw - děkuju, ty lichotnice 😔 😀 takovou lehkou čáru tam mám, ale je furt stejná už od začátku, pupík už je úplně " srovnán se zemí"...

andy: já si koupila Dianu Baby tištěnou...vydavají to jednou za čas a zrovna jsem měla štěstí, že byla v trafice...na netu jsme taky hledala, ale nic..tak pletu podle toho...

já dneska budu dělat smažák s bramborem, strašně dlouho jsme ho neměla a dostala jsme na něj chuť a okurkovej salát 😝...

ivet, neblbni prosím tě, stejně tě mimčo slyší pokaždý, když mluvíš s někým jiným a neví, že mluvíš na něj nebo na jiný!...Důležitý je, že pozná Tvůj hlas, tvůj tlukot srdce....

t.kosticka
24. únor 2010

jo s smskama též souhlasím... 😉

skretik
24. únor 2010

Ivet tak ja si povidam s miminkem tak maximalne vecer, kdyz zalehneme, nebo stejne jako Eriska, kdyz dela v brisku rosambo (coz je ted nejak casto), tak se ho ptam co to tam vyvadi 😉 . Pisnicky mu taky moc nepoustim,ale rikali jsme, ze musime zacit. Poustim mu zatim kazdy den tak 1, jednu takovou klidnou, ale to je spis takovy pokus, jestli ho to pak opravdu bude uklidnovat 😀 , uvidime!

Chtela jsem se zeptat, mam ted takove divne menstruacni bolesti v brisku, nejsou to ani tak bolesti,ale je to takove neprijemne, mate to taky? Jo a zacaly me taky bolet pipikosti 😖 , hnus... Zitra jdu na kontrolu tak se doktora zeptam,jestli je to normalni, ale pro uklidneni se radeji ptam 😅

t.kosticka
24. únor 2010

skret, vítej v klubu bolestivých pipikostí 😀
menstruační bolesti mám tak 2x denně, není to nijak výraznýho, ale vím o nich...

skretik
24. únor 2010

Ter dekuji, po tomhle klubu jsem zrovna netouzila 😀. Nekdy mam pocit, ze ani nedojedu domu, jak to boli 🙄 .
Ja ty bolesti mivam hlavne vecer kdyz zalehnu a pak rano kdyz vstanu, pres den to neni tak vyrazny, ale porad to brisko tak divne citim. No hlavne, ze maly se porad ozyva, tak aspon vim, ze je ok a uvidim co mi na to rekne zitra doktor, uz se te navstevy nemuzu dockat, uz jsem tam dlouho nebyla....

t.kosticka
24. únor 2010

Neboj se, je to určitě v normě...vždyť ty naši prckové už nejsou žádný prckové a děloha se roztahuje jako nikdy ještě, to by bylo divný nic necítit....pro klid v duši, stejně o tom řekni doktorovi
já včera stála 2 hodiny u plotny a dřezu a pak jsme šla na 1,5 hodinu na procházku a pak mě pipikosti bolely tak, že jsme myslela, že prostě zůstanu v půli cesty na zemi v dřepu a umřu...

andrea110409
24. únor 2010

Tak poslanci nám schválili navýšení mateřské, uvidíme jak to bude dál 😉

t.kosticka
24. únor 2010

andy, jo?! 😉 jo a ta Baby Diana vychází 4x do roka

eriska
24. únor 2010

holky, tak vám ty kurzy závidím..já už dva prošvihla a o porodu už nebudou..co se kojení, atd. týče, tak nevím, na netu o tom nic nepíšou, myslím, v našem klubu, kde se kurzy konají..ale tak si říkám, že to zvládly i jiné přede mnou bez kurzu, tak to zvládneme taky..

craw, s sms taky souhlasím, už mě to napadlo, že ti pak mmsku pošlu..myslím, že budeme rodit, dřív než vy..koneckonců by ses za náma mohla taky přijít do porodky podívat, když na tom budeš dobře😉 aspoň pokecáme o tom, jaký to bylo..🙂

já zatím do vaše klubu nepatřím a jsem ráda, ale přidávám se k těm "menstruačním" bolestem..třeba dneska ráno mě tlačilo břicho až do zad, jako při ms..tak doufám, že to nejsou nějaký předběžný poslíčci..ještě nemáme nic..takže si prďolka musí zůstat v bříšku..

skretik
24. únor 2010

Andy ted to taky ctu 😉 http://www.novinky.cz/domaci/193033-poslanci-sc... , snad to jeste nejak nezmeni 😅 .

eriska
24. únor 2010

škoda, že tam nepíšou, od kdy ta mateřská bude zase 70%..nevíte? protože ať počítám, jak počítám, mně vychází do září..a někde jsem četla, že má platit nejdříve od července..jako dobrá každá kačka navíc, to určitě, ale třeba to do té doby ještě změní..budou volby, tak se chtějí zviditelnit...ale to asi ani nemá cenu řešit..jdu si udělat rizotko..

miselaniki
24. únor 2010

Ahoj holky,

s našim prckem si nejvíc vykládá náš pes🙂) odkdy jsem těhotná tak si položí hlavu na břichoa vydrží hrozně dlouho tak nevím co mají spolu za tajné dohody🙂). Jinak já něho nějvíc mluvím když kope jak divočák. Hudbu poslouchám pořád, bez sluchátek nejdu ani se psem, takže snad je to fajn i pro mimi. Sex máme zakázaný, takže k tomu se ani nebudu vyjadřovat🙂).

Já jsem včera podnikla nákupy na přípravu na porod - koupila jsem si malíník, lněný semínko a stavila jsem u homeopata pro homeopatika k porodu a po porodu. Tak snad zvládnu všechno dělat jak se má i s tou masáží hráze. Dnes jdu na kurz Péče o novorozence tak jsem zvědavá co se dozvím.

Jo craw jak budeš brát to semínko, budeš to zalívat tou vodou nebo sypat třeba do jogurtu? Mně totiž nedělá problém to jíst i třeba v tom jogurtu, nevíš můžu začít už teď nebo to je jak s tím maliníkem od určitého tt?

t.kosticka
24. únor 2010

holky, je pravda, že když máš výtoky, nebo dokonce záněty, masáž hráze dělat nesmíš?!

skretik
24. únor 2010

ja jsme zase slysela, ze by to melo byt platne od kvetna, ale jeste taky zalezi jestli to projde senatem, ze jo 🤐 .

Mis poslala bys mi prosim do IP jake homeopatika ti homeopat doporucil a jake davkovani? Dekuji

Tery tak to netusim, ale asi je to logicky, ze v pripade zanetu do toho radeji nesahat...

eriska
24. únor 2010

mis, podle mě to ti psíci nějak cítí..ségry mops vždycky vyskočí na gauč (když ségra není doma a já dělám, že ho nevidím) a taky položí hlavu na břicho..jednou dostal od prcka do nosu, ale neodradilo ho to..jinak, ten náš "drobek" to podle mě taky nějak cítí, protože když jdeme na procházku, tak přítele na vodítku táhne, cuká s ním a mně jde pěkně u nohy, ani mnou necuká..prostě má nějaká další instinkt..nebo máme jen štěstí na chytré pejsky..

teri, tak to netuším..ale příští středu jdu k dr. a tak se zeptám..teď, po tom zánětu, abych něco nespackala..

jo, nevíte, jak je to před porodem, jestli dělají třeba nějaký výtěr, aby věděli, že nemáte zánět?

eriska
24. únor 2010

mis, já myslím, že skretik má dobrý nápad..jestli ti to nevadí, písneš mi taky o těch homeopaticích od IP? nebo to písni sem..🙂díky moc..

t.kosticka
24. únor 2010

já taky slyšela ten květen, ale to bylo tehdy, když se o tom začalo vůbec jednat poprvé...

eri, zeptej se! Díky. Ale taky si myslím, že by to asi nebylo vhodný...Určitě každý budou dělat stěry před porodem na záněty...

miselaniki
24. únor 2010

skretik: určo pošlu
kosti: neměla by se provádět, viz okopírované z netu:
Upozornění: Objeví-li se výtok, herpes nebo jiný vaginální problém, je dobré s masáží přestat do doby, než se problém vyřeší. Masáž by mohla situaci zhoršit, eventuelně rozšířit infekci

skretik
24. únor 2010

Urcite se dela ster na streptokoka, tak mozna i v ramci toho by se mohl delat na zanety, ale nevim.
Mis moc dekuji

miselaniki
24. únor 2010

Holky opíšu to i s tím postupem jak se to má brát ať to máte celý, ale hodím to tam až večer jestli neva, musím teď za chvíli odejít.

eri: no taky myslím, že ty zvířata cítí, že je to v tom bříšku nějaká změna

skretik
24. únor 2010

Mis casu dost, az budes mit cas a naladu tak nam to prosim posli, ale urcite to nepospicha 🙂 . Moc dekuju

crawler
24. únor 2010

tak ms bolesti občas mám, ale já se holky obávám, že už to jsou takový ty nácviky dělohy, páč nevím, jak vy, ale já to cítila tak 4 minutky, pak jako když utne nic a pak zase a takhle přsně jsou popisovaný poslíčci...Žádný strachy, když neposlíčkujete denně a hodně...je to prostě normoš - děloha je sval a ten je potřeba cvičit 🙂

eri: no snad tě nenapadlo, že nepřijdu! a víš, jak ti budu závidět, že už to máš za sebou 😀

mis: já to semínko zkusím povařit až na ten sliz a když to bude moc nechutný, tak do jogurtu🙂 Jinak je to normální čaj a normální zrníčka - předčasný porod by to rozhodně vyvolat nemělo- někdo to jí a pije normálně 😉 ale aby to mělo ten správný účinek k porodu, tak je třeba začít v ty určené týdny - u semínka je to tuším o malinko dřív než maliník...Poptej se kdyžtak svého mudra, ale někdo si třeba dělá chleba v domácí pekárně a tam těch semínek dá kvanta...předčasný porod se týká čípku, takže já osobně si z toho hlavu vůbec nedělám ;-D

já bych tam v případě zánětu taky nešahala🙂

crawler
24. únor 2010

jinak výtěr se dělá před porodem každopádně, aby věděli, zda případně nasadit mamince ATB a tím chránit mimi před nakažením, takže žádný strach 🙂

jo jinak holky včera na tom kurzu nám sestra sama od sebe řekla, ohledně všech vyšetření miminek - že jezdí na utz s ledvinama apod. a mimo jiné říkala, že se všechny děti očkuji TBC - je to to, co jsme tady konzultovali s baterkou, že? :-/

skretik
24. únor 2010

Hele tak pokud to bude takhle, tak je to dobra zprava pro vsechny http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku... , ale dokud ty penize neuvidim, tak neuverim tomu, ze to nakonec dostaneme 😔

t.kosticka
24. únor 2010

mis, díky...já jsme furt k tý masáži taková skeptická, kamarádka si ji dělala a stejně ji střihli a zrovna, chudáka, i blbě sešili a más tím polízanici ještě te´d - 1,5 roku po porodu...

eriska
24. únor 2010

to jsem ráda, že jste tady s tou masáží nadhodily, já mám výtok normálně, ale dr. říkal, že to k těhu patří a pak ten zánět, tak nevím, jestli něco nezanedbal on, nebo já 😕 každopádně s masáží ještě počkáme a zeptám se příští týden na kontrole a uvidíme..

craw, nenapadlo.. 😀 doufala jsem, že přijdeš🙂 jinak mi teta říkala, že se jí a ni jednodho dítěte nikdo neptal, na co ho můžou očkovat, že to prostě udělají a hotovo..ale tady v chrudimi myslím neočkují proti tbc hned, hledali jsme to v očkováku dětí a ty měli tohle očkování až za dýl..kdyby to tady baterka nepsala, tak já o tom ani nevím..

crawler
24. únor 2010

tery: ono někde stříhaj prostě z rutiny víš? třeba by to v poho zvládla, ale nástřih je chirurgický úkona za ten jsou body 😔 ... třeba ve svitavách stříhají 83% rodiček a klidně i druhorodičky (viz moje sestra)...zatímco v jiných porodnicích dle statistik je to číslo třeba kolem 30% - to není náhoda 😝

eriska
24. únor 2010

teri, taky s tou masáží nevím, nejdříve se zeptám dr. a pak se nějak uvidí..radši bych, aby se to obešlo bez nástřihu, ale když to jinak nepůjde, tak s tím nic neudělám, ať už jsem masírovala, nebo ne..hlavně, ať se mrňous dostane na svět v pořádku..on mě může potrhat i zevnitř, třeba blbě danou ručkou, atd... holt v tomhle budu věřit doktorům a doufat, že vědí, co dělají..ale jak jsem slyšela, tak v nemocnici, kde chci rodit, jsou moooc šikovní doktoř..🙂

t.kosticka
24. únor 2010

Já vím, craw.. vím, že na Kladně stříhají častěji než jinde... 😒 právě proto se mi moc do tý masáže ani nechce, protože vím, že na 80% mi to bude na nic...

Eri, výtoky jsou normální, já je mám imrvére...já spíš myslela zapáchající výtoky (pardon) = příznak zánětu.

crawler
24. únor 2010

eri: někdo je k tomu prostě náchylnější a navíc v těhu spíš - neznamená to zenedbání ani z jedné strany - mohla jsi trošku prostydnout, nebo naopak koupele nejsou vhodný nebo kosmetika, apod. moje sestra třeba trpěla na různý kvasinky už od 14 a přitom neměla v tu doba ještě zdaleka žádného partnera, apod...a já třeba nikdy neměla takový problém vůbec...myslím, že dost dělá to mytí - já třeba tam dole jen vodou a jen tak 1-2 týdně nějaký sprcháč buď přímo intimní nebo normální...ale myslím, že ta chemie to tam prostě narušuje a v těhu je všechno přecitlivělý no...:-/

tery: ale ta masáž ti může pomoci i v následném hojení - já myslím, že to celkem stojí za to...já teda vůbec netuším, jak stříhají v Litomyšli, ale chci jim říct, že mám nacičeno těch nějakých 31cm a ať střihnou když budou vidět, že to jinak nejde, ale né předem...:-/ a uvidíme, jak to dopadne - hlavně ať jsou míma v pořádku - jizvy se nám zahojí jen co uvidíme ty králíčky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru