Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
14. bře 2010

Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit, pogratulkovat k úspěšnýmu těhulení a pochlubit se, dneska jsem našla konečně //, takže jedem znova. Držte nám prosím palečky. Díky

milerrka
14. bře 2010

Mercedesko,držím ti pěstičky naplný úvazek

mercedesse
14. bře 2010

Díky moc mil. Já tady s holkama s eriskou, janinkou, clawler a ostatníma byla někdy v říjnu a pak mi to nevyšlo a o mimi jsem přišla, tak jen aby to nevypadalo blbě, že se vtírám.

zuzi82
autor
14. bře 2010

Ahojky Merci,
mooooooooooooooooc gratuluji. Sledovala jsem tě od vánoc na snažilkách, takže vím, jak to nešlo. Jsem strašně ráda, že tentokrát tam ty // jsou. Pevně věřím, že už to bude všechno dobré. Kdy jdeš k dr? Asi budeš hned na neschopence, že? Jak to vypadá v práci? Doufám, že jsi to tam hodila trochu za hlavu a nestresuješ se. Potřebuješ klid, tak si užívej těhulení a šetři se. Začneš zase mezi nás chodit? Do 13 tt ti sice ještě něco chybí, ale myslím, že tě tu všechny moc rady uvidíme. 😉

milerrka
14. bře 2010

No jo no mercedes.Tak papa holky jdu vařit oběd a nakrmit Danielku

mercedesse
14. bře 2010

zuzi díky moc. Doma bych chtěla zůstat co nejdřív a k dr bych šla asi až za dva týdny, teď to nemá cenu, ale jsem tak hrozně šťastná, na práci už úplně kašlu, to už mě nemůže rozhodit. 😉 Určitě až to bude 100% tak za vámi příjdu, sice už vás nedoženu, ale to neva, hlavně aby bylo všechno teď dobré.

eriska
14. bře 2010

hezkou neděli přejeme,

tak nějak popořádku, mer, tobě mocinky, moc s prďolkou gratulujeme k dvěma krásným // a oba držíme pěstičky, ať to vyjde..jak píše zuzi, hlavně klid a nožky nahoru..a koukej k nám hned přijít, to víš, my otřelý těhule ti se vším poradíme😉

bat, krásné fotečky, tak jste si to určo moooc užili..a co ta svatební cesta? malta, jako malta nebo ostrov? jsem za debila, ale vím, že stavíte, tak jestli jsi to nemyslela jako legraci..kolébka je taky nádherná..moooc závidím

craw, evus, tak už poslíčci, jo? teda holky, ty bych s váma klidně vyměnila..mě už to chození do schodů, vstávání, uklízení, strašně moc ubíjí..a vzhledem k tomu, že je prcek starší, tak od pondělí začíná 38.tt, tak by mi to vůbec nevadilo..přebalovací pult jsem dneska nachystala, už jsem na něj dala i plínku, kolem něj košíky, nalepila jsem obrázky na zeď, až ségra přinese foťák, tak vám to vylejsknu..žádný zázrak to není, ale na ty podmínky, jsem spokojená🙂

jinak tašku už jsem taky komplet zabalila i věci pro mimíse mám přichystaný, kočárek je u přítelových rodičů a postýlka sice u babičky, ale to je to nejmenší, takže mi klidně můžeme jet😉

mandragora10
14. bře 2010

Merci, gratulace, to je super, ze to takhle rychle vyslo. Davej na sebe pozor drzim palecky, ted uz to urcite vyjde 😉

Bater, krasna nevesta jsi byla, moc ti to sluselo a kolibka je nadherna.

Nase mimco je taky porad acni, hlavickou je dole, ale telickem se porad pretaci z jedne strany na stranu, natahuje nozicky, ze mi vylezaji skoro az na zadech....zacali jsme mu rikat breakdancer 🙂
Zitra si jdu pro fotky z foceni u fotografky, tak snad se povedou a budu se moct pochlubit i vam....bricho mi ted docela vyrostlo a konci mi az tesne pod prsama, takze jsem konecne spokojena, ze vypadam jako tehulka...no mesi pred porodem u to fakt chtelo 🙂

mercedesse
14. bře 2010

eri děkuju, a trošku závidím, že už jsem tohle měla taky řešit, ale teď se určitě zadaří. Cítím to. Ještě jednou díky a brzy papapa.

eriska
14. bře 2010

man, že by bříško vylezlo? tak pak taky musíš dát fotečky, ať se pokocháme..mně roste břicho dnem ode dne víc, že si říkám, čím se tam ten prcek cpe, že je tak velký (zrovna teď si dávám na sváču čerstvý chlebík s pažitkou a mlíko, tak potom snad neroste..musím si to čerstvé pečivo a chlebík ještě vychutnat, dokud ho můžu)

no, náš prďola je pro změnu opět kliďas, jestli 2x 3x za den otočí, tak to je moc a to ho ještě většinou musím přemlouvat..

crawler
14. bře 2010

Krásný večer holčičandy😀

Tak prvně - velikánská gratulace Tobě Mer!!! Moc se šetři a hlavně mysli pozitivně! A jinak, určo to všechny holky tady potvrdí, uteče Ti to tak, že se nenaděješ a budeš řešit to, co teď my . fakt to šíííleně letí. A moc se těšíme až nás tady budeš zase zpravovat ty o svých začátcích v těhulčení 🙂 Držím pěstičky ať je vše OK 😀

Ták holky, dnes nám dodávkou švára přivezl přebalovací pult a novorozeneckou postýlku...už zbývá vše jen vyžehlit, naplnit dovnitř a je to...🙂 během týdne vám sem hodím foto 🙂

Jinak holky moje tělo už to přestává zvládat...tento týden mi začaly děsně natékat nohy - večer už je mám jako konve ☹ a opět mě trápí křeče - magnézko už nepomáhá...už je toho na mě moc a byla bych ráda, kdyby na to mimísek vlítl už v tom 37.tt - ulevilo by se mi...

Jinak mám pořád spoustu starostí s bakalářkou - vedoucí tam vychytává pořád nějaký mouchy a i manža už je naštvanej, pořád jde o blbosti a já to musím pořád opravovat ...zabere to hrozného času a pro mě je to stres :-/ zítra kašlu na školu (měla bych mít od 8.00) a místo toho budu sedět celý den u pc a makat na bakuli ...

Jinak manža fotil bříško - z boku mám pocit, že ani nijak moc nenarostlo, ale fotka zepředu mě vyvedla z omylu - je to sado 😀DD Však uvidíte - co nejdříve přidám 🙂

crawler
14. bře 2010

2x břicho přidáno do alba - PS: nelekněte se 😀

evuss
15. bře 2010

Dobré ráno všem,
tak tu máme zase sníh, ale naštěstí aspoň to sluníčko. Teda aspoň v Brně.
Velká gratulace Mercedesse!!!
Craw: máš parádní bříško a ze předu opravdu vypadá "děsivěji" než z boku, ale je moc pěkný! Ta škola musí být teda opruz, držím pěstičky aby to bylo co nejdřív ok a měla jsi aspoň od té bakuli pokoj.
Já si teda na nějaký komplikace naštěstí stěžovat nemůžu, teda až na ty šílený kreace co tam mímo pátek, sobotu dělalo. Ale holky vydržte už je to za pár a za chvílu ty cvrčky budem držet v náručích...

t.kosticka
15. bře 2010

Ahoj holky!

Merci, moc moc moc držím palce, aby všechno vyšlo konečně tak, jak má...Hlavně přeju hodně zdraví! A buďte v klidu!! Žádnej strach a stres!

Baterko, moc gratuluju ke stavu manželskému!!!Jak si to užíváš? KOlébka je naprosto dokonalá, něco takovýho jsme taky chtěla. Závidím!

Craw, páni, užasný bříško máš! KOlik, že týdnu jsi před porodem?! 😉

andrea110409
15. bře 2010

mercedes: i já se připojuju k přání všeho dobrého a hlavně ať to s mrňouskem v pohodě zvládáte bez velkých komplikací.
Jinak mám holky víkendový úspěch....povedlo se nám o víkendu na Aukru koupit za 1500 krásný košík na mrňouska ve kterem může být hodně dlouho protože je krásně prostorný. Jsem moc ráda protože nevim jak bych to dělala v jiných místnostech než v ložnici a pořád mám pocit, že bych ho měla mít nějak na očích 😎
O bříšku mi ani nemluvte....když se vidím z boku tak je to docela síla 🙂

katy007
15. bře 2010

Ahoj holky,
co se to venku zase děje? Místo kočárku a letních šateček bychom snad měli koupit sáňky a pořádný zimní overal! S takovou nepojedu z porodnice jen v něčem lehčím, no ještě že mám i fusak! Venku chumelí jako by se roztrhala peřina a vypadá to tam no před Vámoci bych řekla krásně pohádkově teď říkám šíleně! Už mě to fakt štve.

A jdu vás zkusit dočíst.

crawler
15. bře 2010

Krásné ráno🙂

evuss: no mě taky z boku nepřijde nijak zvlášť velký, ale ta fotka zepředu mě vyděsila - zrcadlo totiž v pokoji nemáme, takže takhle nahatej pupík jsem si viděla až na té fotce 😀DD

Tery: no... 😅 ještě 5 týdnů do termínu...takže se krapet děsím, jak bude vypadat ve finiši😀

andy: gartuluju k super koupi !🙂 mě se ty košíky moc líbí!...my máme novorozeneckou postýlku (od babičky, která dřív pracovala v nemocnici) a ta je na kolečkách, takže taky počítám, že se ji budu tahat do kuchyně, když budu vařit atd...ale s ohrádkou/postýlkou to už bude horší...

Jinak holky, dnes v noci opět silná křeč do lýtka, že jsem si málem ucvrkla a nejhorší bylo, že mě ta noha zůstala stažená v křeči, takže jsem nemohla chodit...skáču po jedné noze, ale už se to začíná uvolňovat - taky už je to dost hodin...ale kdybych měla v plánu někam jít, tak je to bez šance...:-/

Jinak strie zatím ani jedna, ale poslední 2 dny mě kůže začíná trochu svědit, tak uvidíme, co se z toho vyvrbí...:-/

katy007
15. bře 2010

Mercedes: moc gratuluji ke // a držím apalce aby vše probíhalo v pohodě.

Bater: taky gratuluji k manželství, ať vám to klape byla jsi moc krásná nevěsta a kolíbka nemá chybu je nádherná. Kamarád je moc šikovný 🙂

Mě se malá taky celkem mele v bříšku, někdy si připadám nemotorná, poslíčky ještě nemám, dneska mě akorát v nosi probila bolest v podbřišku a na ledvinách, ale spíše mě malá nakopla. Dneska balím tašku do porodnice o víku jsme dopraala věci co si budu brát.

andrea110409
15. bře 2010

Jak se bavíte o těch bolestech, tak to mě v noci většinou nějaká bolest vzbudí, ať už povrchová na břiše a nebo kyčel, ale je to podle mě spíš přeležené protože jinak mi přes den nic není.
Problém mám i večer, jak mám trochu unavené nohy tak mi začnou cukat a musim si jít bezpodmínečně lehnout 😒

katy007
15. bře 2010

Já taky mívám večer nohy těžké,sice mi nijak nenatékají, ale těžknou, nateklé je mám jen u našich maji doma hodn horko a dlouho sefdím doma přeci jen chodim a pobíhám.

mandragora10
15. bře 2010

Dobre ranko,

Craw, pekne brisko mas, taky mi prijde, ze ze strany ti nejak moc nevyrostlo....ono ze predu celkove vypada vetsi.
Hodila jsem do albicka taky aktualni fotky....musite uznat, ze za ty dva tydny je pokrok docela viditelny 🙂

Ja jinak zadne obtize nemam, zada boli vyjimecne, nohy vubec, nic nenateka, poslicky jsem zatim nemela, tak asi jen to nocni vstavani na WC a pak cca hodinove snazeni o spanek...doufam, ze to takhle bude pokracovat. Ja si moc preju, aby miminko prislo na svet presne v terminu a ne driv, preci jen na poslednim ultrazvuku byl docela malej, tak at jeste hezky vyroste.

andrea110409
15. bře 2010

man: nám taky řikali, že prďola nijak přeprostlý neni tak jsem na něj zvědavá, doufám, že mi v porodnici udělají UTZ.

katy007
15. bře 2010

Man: krásné bříško, ale takové menší, ale hlavně že malý se má k světu. Já zatím nepřemýšlím jak bude probíhat porod (asi raději) 😅 dneska asi budu balit tašku do porodky asi jsem poslední ostuda co nemá nabaleno. J8 bych nejraději aby se malá narodila na 22.4. ale to bych musela týden přenášet a to nevím jak se mi bude líbit. ☹

crawler
15. bře 2010

man: krásně ti povyrostlo, ale pořád jsi roztomilej drobek - já takovýhle měla cca v 5-6 měsíci😀 a závidím, že jsi bez obtíží - i když já si nemám na co stěžovat - obtíže mám až tento týden - do tý doby ani ťuk a pak to přišlo ze dne na den...:-/

katy: mě nohy natíkají právě když jsem v pohybu a to teď jsem pořád...jediný, jak to můžu zachránit je sedět a mít nohy nahoře nebo ležet...což nejde, páč práce volá...takže večer nohy jako konve ☹

man: a co epino? já se už dostala na 7cm...dnes si zase zacvičím a uvidím, zda to bude přes 7...no času do termínu ještě dost...Jinak k té váze miminka - my měli tolik, co vy a to to je ještě víc zarážející, páč když vezmu v potaz svůj břuch... 😅

andrea110409
15. bře 2010

Katy: máte vysněný termín ? 🙂 To my máme oficiální termíny 9-12.4, ale rádi by jsme 11.4 a nebo 7.4.. záleží, ale na tom jak mrňousek. Ty dva termíny by jsme chtěli kvůli pamatování, protože 7 je u nás symbolická a 11.4. jsme se brali 😀 tak by se to manželovi dobře pamatovalo, když to má na prstýnku.

andrea110409
15. bře 2010

Teď jde holky na rozhlase Praha 2 zajímavý pořad o dětském pomočování, které trvá do dospělosti. Konkrétně je to o nočním pomočování. Doktor tam potvrdil, že papírové pleny mají vliv na prodloužení délky pomočování dětí protože se cítí v pohodě. Myslím, že tím mám jasno a na noc budem 100% používat látkovky. 😉 Aby jsme to zvládli bez plín co nejdříve 🙂

mercedesse
15. bře 2010

Holky díky moc za podporu, ale většinu vás tu už nezastihnu, budu 13tt až někdy v květnu a to vy už budete maminy. Ale určitě vám příjdu pak říct, jak dopadla kontrola u dr, jo. A kde máte janinku? tu jsem neviděla ani nepamatuju.

eriska
15. bře 2010

zdravím vás, těhulky,

tak jsem vás dočetla, od rána jsem pořád něco dělala, přítel se učí na sobotu, na myslivecký zkoušky, tak jsem musela využít doby, kdy je v práci (má půl dne dovču, až do pátku, takže od 10 ho mám) a připravit obídek a uklidit, protože se učí v obýváku s kuchyní dohromady, tak ať mu tam pořád nelezu..

man, bříško ti určo za ty 2 týdny povyrostlo a teď už doopravdy vypadá jako těhu a vylezl ti i pupík, že? nebo se mi to jen z fotky zdá? každopádně ti to moc, moc sluší..😉

craw, taky super bříško, stejné, jako moje..jen bych řekla, že je malilinkato menší..ten můj bachor, je den o dne větší a větší..a tím, že nemáme vůbec žádné zrcadlo, tak se vidím jednou za týden u mamky a to si říkám, že je ještě chodím..odpo dokopu přítele, ať mě vyfotí a taky přihodím..ale jinak, krásné bříško a závidím, že je bez striíí

holky, já teda v termínu rodit nechci, malý na posledním utz byl o týden starší, takže s váhou u nás asi problém nebude, mně by se líbilo 4.4., je to hezké datum a je to neděle (myslím) a je to o týden dřív..tak to bych byla maximálně spokojená..já tašku dobalila včera, takže katy, klid, poslední nejsi🙂

an, co se týče počůrávání, tak má zkušenost je ta: máme doma čtyři děti, všechny vyrostly na papírovkách a žádné problémy s tím, že by se počůrávaly, či že by jim to nějak trvalo, to nebyly..spíš naopak..je to jen a jen o tobě,jak se mimču budeš věnovat, žádné plíny s tím nemají co dělat..já se těším, že nám to odnaučování vyjde pěkně na jaro na léto, takže bude běhat jen ve slipečkách a ono ho to donutí říci si..jinak u nás doma zabíralo čůrat na broučky, na travičku, z toho měly děti srandu a vždycky letěly, že jdeme čůrat na berušku..a co vím z plaváčku, tak tam všechny maminy používaly papírovky a dítka naprosto v pohodě🙂 takže toho bych se nebála..

eriska
15. bře 2010

mer, když nebude tahle diskuze, tak budeme někde jako už maminy, ale tam za náma chodit musíš🙂 aspoň si to těhulení připomeneme a budeme ti krásně závidět, jaký máš v noci klid a jak se můžeš vyspat😉 co vím, tak janinka psala, že minulý týden bude mimo net, protože předělávají koupelnu..

zuzi82
autor
15. bře 2010

Ahojky,
tak všem vám gratuluju ke krázným pupíkům.
Bater: přeju hodně lásky a porozumění v manželství. Kolíbka je krásný svatební dar. Je nádherná, takže trochu závidím.
Já byla dnes na kontrole. Mimčo se má dobře, ale dr. mě trochu vyděsil. Dělal mi stěry, kvůli antibiotikám u porodu a našel mi vřídek na čipku, takže mi taky bral vzorek na cytologii. Příští týden bude výsledek, pokud to bude v pořádku, tak to budeme řešit až po šestinedělí, pokud ne, tak mě pošle ještě na nějaké vyšetření. Doufám, že to bude v pořádku a po porodu to samo zmizí. Už abych znala ty výsledky. 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru