Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
30. bře 2010

soniq: malý je nádherný, broučínek 🙂
Holky já už se tak teším na našeho Kryštůfkaaaa.

renys
30. bře 2010

Ahojky, no holky, taky valim bulvy - Eriska to má za sebou 🙂 🙂 !!! A takhle rychle???? Moc moc gratuluju!!!!! A to jsme měly na den stejnej termínek. No a na záchod chodim taky každou chvíli, ale to je asi trošku od nervíků, manža jede ve čtvrtek na služebku a hodlá přespat v Ostravě, tak snad Maxíček vydrží 😒 ...No fakt se těšim, až nám bude vyprávět, jakej to byl fofr 😀 .

Sonig, Kubíček je moc krásnej 🙂 .

soniq
30. bře 2010

je fakt že vše mu je velký, ale stačí třikrát ohrnout rukávek a je to v poho 🙂.
Zítra přijde k nám Dr se na malýho podívat, tak doufám, že vše bude ok.

zuzi82
autor
30. bře 2010

Ahojky, jsem u švagra na PC, tak píšu.
Eri psala, že to dost bolelo, ale stojí to za to. Když dojela do porodky, tak si řekla o epi, doktor na ní mrknul a řekl jdeme rodit. Na tři zatlačení měla Tomáška venku. Jen jí museli dost nastříhnout a zašívat, protože byla moc úzká. Moc vás pozdravuje a vzkazuje, že je to krásný pocit a máme se prý moc těšit.
A teď o mě. Dnes mi volal dr z nemocnice, že pro mě má úžasnou zprávu a tak nechce čekat do čtvrtka. Jsem zdravá. V těhu se čípek mění, ale takovou abnormalitu jako mám já prý ještě neviděl. Byl přesvědčený, že to je rakovina a čtvrtka se hodně bál. Budu rodit normálně, jen po šestinedělí musím na kontrolu, jestli to všechno zmizelo. Musím končit, jdeme slavit, tak se držte.
Jinak taky nevím, jestli nebudu rodit brzy. Možná se to tím všechno urychlilo. Za poslední týden mi bříško kleslo asi o pět cm. Dneska jsem si toho všimla a až jsem se vyděsila. Nevíte, jak moc to znamená blížící se porod? Můžu s tak pokleslým bříškem chodit třeba ještě měsíc?
Tak pa pa. Doufám, že PC bude brzy v pořádku. 😉

crawler
30. bře 2010

Soni: Jakoubek je nádherný miminečko - je neuvěřitelný, jakou dokáží vzbuzovat něhu ty miminka! 🙂

verisku: opovaž se předbíhat! 🙂 pěkně až s květnovkama🙂)) ale jako zvracení, průjem...no spíš to bude ta virózka...teď to celkem dost řádí...

jinak mě od samého rána děsně tvrdne břicho - celý den :-/ nebolí to, ale znáte to - je to nepříjemný a ani na chvilku dnes nedalo pokoj...
Taky jsem cvičila s epinem a dnes neúspěšně - tekla mi krev - hráz to vydržela, ale uvnitř, jak je to hodně prokrvený mi asi praskla žilka...krve jen trocha, ale radši si dám 2 dny pauzu ať se to zahojí - teda doufám, že zítra v poradně nebude nějaká drsná prohlídka ☹ ...Když berou ty vzorky na ty streptokoky, tak to je jen na nějaké vatové tyčince, že?to snad ustojím bez krve...:-/

a jinak holky nevolnostma trpím takly jako v 1.trimu, ale já to mám beztak z toho železa, který teď musím brát...je to napsaný v nežádoucích účincích, tak si myslím, že to je ten důvod mého zvracení...

crawler
30. bře 2010

zuzi: moc děkujeme za zprávy do Erisky!!! aspoň trochu něco víc konkrétního😀 a tobě moc a moc gratuůluju!!!úleva viď? 😀 máš zase o starost míň🙂 co se týče kleslého bříška, tak to prý signalizuje brzký porod, ale jak brzký to teda netuším🙂 Možná to oslava spolu s úplňkem rozjede a zítra bude v tabulce 3.místo 😀DD

renys
30. bře 2010

Jé, tak další krásná zpráva, Zuzi, moc gratuluju, jsem moc ráda, že si v pořádku 🙂 🙂 !!! To je úleva, viď....

Eri, je fakt šikulka 🙂 , já chci takýýýý takovej rychlej porůdek!

Holky, která asi bude další...

Craw, jak si tuhle psala ty cenťáky na Epi, to jsi dobrá, já o něm taky ovažovala, ale trpěla jsem děsně na mykózy, tak jsem měla strach, stačí nějaká záděrka a ty mrchy už se množí 😖 ...

crawler
30. bře 2010

renys: no to jo...to já to mám v tomhle zlatý - v životě jsem se nemusela s ničím vaginálním léčit...naprosto bez problému...já šla do epina hlavně z psychického povzbuzení...prostě vím, jaký je to tam tlak a přeci jenom trénuju hráz...je to fest rozdíl - když jsem cvičila poprvé, tak hráz zvládla jen 5 cm...teď dám 8...a ať už to v závěru dopadne bez nebo s nástřihem, tak psychicky mi to pomáhá 😀

jako taky čučím, jak může mít prvorodička rychlej porůdek...když si vzpomenu loni na kamarádku, která 16 hodin v bolestech a byla jen na 8 cm (skončila CS), tak je to úplná paráda 😀DD beztak ani nestihli přípravu (holení a klistýr) 🙂

renys
30. bře 2010

Craw, někdo to má fakt rychlý, já mam okolo sebe právě ty horší varianty 😒 , kleště a tak..to bych fakt nerada, to radši toho císaře..pak máme v domě holčinu, taková bárbínka a porodila macíka a řikala, že jí všichni tak strašily, že tam šla s očekávánim toho nejhoršího...to jí možná pomohlo 😅 , ty poslední kontrakce teda prej byly fakt hustý, že si i řikala, do čeho že to šla 😀 ..no a pak tlačení pohoda, to už prej bolest ani necítila, jen tlak, nástřih a šití v pohodě a pak prej za chvíli po porodu řikala, že už se těší, až bude zas těhotná 😀 ...

renys
30. bře 2010

Jo a to máš fakt dobrý s těma zánětama, štěstíčko.

andrea110409
30. bře 2010

Zuzi: nevím co napsat snad jen to že je to naprostá nádhera a že ti to neuvěřitelně moc přeju a věřím, že teď už půjde vše jak na drátkách. Hezky to oslavte a užívejte dnešního dne 😉

crawler
30. bře 2010

jen přidám pozdravy od Erisky...psala, že to byl maraton - že jich rodilo 7...teď, že už se kochá a odpočívá...tatínek už na sále brečel štěstím...no ti se mají, že? 🙂 Co nejdřív za ní půjdu a budu ji od vás všech moc pozdravovat😀

renys
30. bře 2010

To je tak krásný 😵 😵

evuss
31. bře 2010

dobré ránko všem, tak se du celá zvědavá podívat co způsobil dnešní úplněk. Tak co nějací noví přírůsci? 🙂

Zuzi: to je skvělá zpráva. Doktor jeden, takhle tě strašit. Ale hlavně jak to dobře dopadlo.

mercedesse
31. bře 2010

Ahojky holky,
Sonig: gratulka ke krásnýmu miminku. Je nádhernej. 😉
Zuzi: moc moc gratuluju k dobrejm výsledkům a možná i brzkýmu miminku, když už kleslo bříško 🙂
Eriska: ty jsi prostě holka šikovná, ještě jednou obrovská gratulka. 😉

andrea110409
31. bře 2010

Ahoj holky,

poslušně hlásím, že u nás zatím nic. Noc celkem v pohodě jen mě trápí ta vyrážka na nohou a tak mám občas pocit, že se udrbu, ale už to snad postupně mizi. Tyhle kožní problémy by měli nebejt.
Dneska jedu na monitor do sousedního města, tak jsme na to zvědavá protože jedu tramvají a je to pěknej kostitřas tak aby si mě tam nenechali 😎
mercedes: kdy jdeš na další vyšetření ....jestli máte srdíčko a tak 🙂
Krásné ráno všem

mercedesse
31. bře 2010

Jdu příští pátek, je to dlouhý, ale docela to utíká. Snad se dočkám. Jsem šíleně nervózní, protože teď je prostě to blbý období, kdy to před tím nevyšlo. Snad to tentokrát ustojíme. Já už chci bejt 37tt ne 7tt. 🙂

mercedesse
31. bře 2010

Tak mimíska nevyklep. 😀

andrea110409
31. bře 2010

mer: hele to bude za chvilku, pamatuju se jak sem sem do téhle místnosti vstupovala tesne po 13tt a probíraly jsme první UTZ a vyšetření. Nikdo neměl skoro nic z výbavičky, mateřská v nedohlednu no a uplynulo pár týdnů, nakoupily jsme kočárky a pomalu ten název místnosti ztrácí smysl 🙂

t.kosticka
31. bře 2010

Ahoj holky.

Soňo, malej je přenádhernej. 😵

teda ta Eriska měla štěstí, že to šlo tak bleskově, a nebo třeba má vysokej práh bolesti a třeba měla kontrakce už jakou dobu a nevěnovala tomu pozornost 😀 Každopádně je to úžasný a na ten svůj úžasný pocit s e moc těším.

Zuzi, to je moc hezká zpráva! Jsem ráda, že se to takhle vyvrbilo. Věř mi. Tak to by chtělo nějakou oslavu,ne?!

craw, určitě ji moc pozdravuj a nezapomeň si vzít foťák!!!

Merci, uvidíš, dopadne to dobře!!! Dávej na sebe pozor. vše bude určitě tak, jak má být! Moc Ti to přeju. To už je skoro za týden!

mandragora10
31. bře 2010

Dobre ranko,

Zuzi, no tak to je parada, jeste ze ti doktor hned zavolal a nemusela jsi cekat az do ctvrtku. Doufam, ze jste to nalezite oslavili a ted uz s ten zbytek tehotenstvi uzijes pekne v klidku.
Erisce gratuluju, to je nadhera, ze mela takhle rychly porod....Craw, mco ji od nas pozdravuj, az tam za ni pujdes a pochovej za nas Tomaska. Myslim, ze na sale budu brecet ja i pritel...uz ted, kdyz se o tom bavime, tak skoro brecime 🙂
Andy, tak zvladni cestu tramvaji a at to na monitoru je v poradku.
Merci - to utece, tak se ted vic setri, mej kolem sebe jen same mile a pozitivni lidi a tentokrat to proste vyjit musi!!!!

mercedesse
31. bře 2010

Holky díky, prostě jen špatná zkušenost no, závidím vám to bezproblémový těhulení, protože já už na to nikdy nebudu mít takovej klídek jako vy. Budu se šíleně bát každýho zašpinění, každýho píchnutí, ale snad si to dokážu mezitím stresem trochu i užít. Opravdu jsem myslela, že to s tím čekáním bude horší, ale docela to jde.

renys
31. bře 2010

Dobré ránko, tak my taky stále 2 in 1 😀 . Ale co mi zas v noci dělala žáha, fuuuuj 😝 😝 .

renys
31. bře 2010

Merci, naprosto Tě chápu, já co mam za sebou, tak ty začátku do 12. týdne byly fakt na bednu, držim palečky, ať Ti to rychle utíká.

mercedesse
31. bře 2010

reny díky. Mě stejně nic jinýho nezbývá než věřit. To je depka s toho blbýho počasí, achjooo. Já prostě potřebuju sluníčko. Včera jsme byly se ségrou na véče a už jsme probíraly, jak až budu teď od května nebo od půlky dubna doma, tak vždycky přijede a vyrazíme někam na procházku a tak. Já se za ní pojedu podívat, protože se budou teď stěhovat do novýho. Plány super, docela se těším.

renys
31. bře 2010

Merci, jojo pokec s milýma lidičkama to je to co potřebuješ 😉 . Budeš se pak objednávat na NT screening? To byl tak príma zážitek, samozřejmě taky nervy, že ano...

mercedesse
31. bře 2010

NT screening chci určitě, za prvý je to další možnost ulz 🙂 tu si nenechám ujít a pak kdyby náhodou nebylo něco v pořádku, tak se na to příjde v čas.

evuss
31. bře 2010

Mer: všechno bude dobrý, uvidíš. hlavně klid ať se nestresuje i to mimi.

An: přeju šťastnou cestu a hlavně i návrat 🙂 Uplně vím jaký máš pocity, já jela včera taťkovým autem a má tam nějaký špatný svíčky tak to furt kuckalo a to sem teda fakt byla vytočená a myslela jsem že to mímo ze mě asi vypadne. Mu se to taky nelíbilo a dávalo to jasně na jevo. Navíc se mi asi plašili hormony a všechno mě štvalo. Nejdřív doma tiskárna, která se rozhodla, že začne stávkovat zrovna když ju potřebuju, potom ta šílená jízda ukuckaným autem, do toho ještě měl manža blbý žgryndy (možná byli normální, ale dost mě tím včera lezl na nervy). No prostě to odpoledne stálo za to. Ale sem si řikala, že to jsou hormony ať su v klidu a nějak jsem se udržela. A dneska to snad bude dobrý.

mercedesse
31. bře 2010

jé hormony, to znám 😀 Holky přestalo pršet a špatná nálada se odsunula. Prostě to bude dobrý, uteče to jako voda a bude. Nebo je to tím, že jsem se konečně najedla? 😀

miselaniki
31. bře 2010

Ahoj holky,
zuzi: velká gratulace, to jsou úžasné zprávy🙂
mer: tak se pěkně rozmazluj do příštího pátku, bude to dobrý ( prošla jsem si tím co ty a teď jsem prostě věřila, že to vyjde)
Tak vidím, že zatím nikdo nerodí, my taky ne. Manžela škrábe v krku tak doufám, že to od něho nechytnu. V noci jsem spala hůř, ale aspoň ten žaludek už se uklidnil. Nám v pátek konečně dovezou postele do ložnice, tak už vyklidíme ten pokojík pro malého a postavíme postýlku. Jo dám do albíčka skříň co dělal manžel. Nalepila jsem tam metřík žirafku- aby byla taková veselejší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru