Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
12. lis 2009

Eri: mám ho od švagrové a ta ho má tuším z PL.

jani: kamarádka mi poslala super manuál co pro mimčo tak pokud se dnes dokopu doma k PC a budu vkládat do alba tak to zkusím přihodit.

janinka22
12. lis 2009

eri,já se po tom časopisu zkusím podívat,kdybych ho nenašla tak si písnu 🙂 děkuji. No jo jsem o kousek pozadu než ty,takže mám času na výbavičku víc..ale už tak nějak mám nutkání něco koupit 😀 se na to nakupování navíc těším,ale taky musím určité věci konzultovat s mažou..

zuzi82
autor
12. lis 2009

Tak výbavičku jsem nějakou našla na albíčkách tady na koníkovi a taky jsem včera našla tuhle diskusi, kde je hodně odkazů, ale ještě jsem se na ně nedívala
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

eriska
12. lis 2009

katy, urco to posli..takovych nazoru neni nikdy dost..kazdy ma jinou zkusenost a co my vime, co se nam bude hodit,co?
holky, urco nektera z vas ma gelovy nehtiky,co? budete je nechavat? ja nevim..kdyz jsem tak vcera koukala na to, co mam doma malinkatyho a zkousela to zapnout, tak fakt rychle mi ty patentky v gelovych nejdou..tak je dam asi v breznu dolu, aby mi narostly moje..a pak, az bude mimo vetsi tak je zase nasadim🙂

janinka22
12. lis 2009

katy,tak to pak hoď do albíčka 🙂
zuzi,tam je odkazů...já se na to jdu kouknout...

verisek
12. lis 2009

tak jsem dnes volala na vysledky triplle testu a jsou v norme 🙂 moc se mi ulevilo, mela jsem z nich velky strach, hlavne z toho, ze vyjdou falesne pozitivni,dost jsem tady o tom cetla.. tak za to dnes prckovi neco koupim a sobe taky samo 🙂

mandragora10
12. lis 2009

Ahoj holky,

teda, vyslou me v praci na skoleni a nez se vratim, posane dalsi 2 stranky a tolik temat k rozebirani 🙂
Ja teda krome par oblecku zatim pro miminko nemam vubec nic....na kocarky se chystam podivat nekdy v prosinci, zatim mam jen 4 predvybrane podle internetu, ale v realu treba nemusi byt az tak uzasne, tak uvidim.
Postylku mam vyhlidnutou na internetu stejnou, co ma Janinka v odkazu....hrozne chci nebesa, moc s emi to libi, ale pry nekterym miminkum to nevyhovuje, tak uvidim, co to nase tomu bude rikat 🙂
Co se tyce kojeni....zatim zadne plany nemam, proste pockam, jak to pujde po porodu....a jestli odstrikavat nebo ne, to ted opravdu netusim 🙂 A kdyby miminko kojeni nejak odmitalo, tak se hold nezblaznim 🙂
Jinak jeste k mazani prsu...ja je mazu stejne jako brisko, protoze mi rostou umerne s nim.....prave kvuli dovolene jsem si vcera musela koupit nove plavky, protoze mi prsa lezla ze vsech bikin.
Jinak dekuji vsem z akrasne komentare meho briska....ja jsem normalne docela hubenour, takze mne uz prijde docela velky, ale je pravda, ze okoli si tehotenstvi zatim nevsimlo, takze hadam, ze v tramvaji me zacnou poustet az tak v 7. mesici 🙂

zuzi82
autor
12. lis 2009

Veri, tak moc gratuluji.🙂
Tak já mám kočárek vybraný. Na diskusi jsou na něho dobré odkazy, tak doufám, že v reálu nezklame. Pojedeme na něho asi někdy v lednu. A postýlku budu objednávat z netu tu co mám v albíčku. Jsem z ní nadšená. Strašně se mi líbí to vyřezávání na čelech. Koupíme tu tmavou, protože v ložnici budeme mít tmavý nábytek, tak aby nám to ladilo. I když manža už říkal, že by rád, aby mimís spal od jednoho roku už ve svém pokojíku. Naštěstí ho máme hned vedle ložnice, tak to snad nebude žádná hrůza.

evuss
12. lis 2009

Teda vy jste se zas rozjeli ,člověk tu nění pár hodin a zase nestíhám 😝 U nás maže taky manžel a jelikož sme oba na to trochu lenoši, su ráda že aspoň to břicho, sem tam se teda namažu celá, ale to už musí být 🙂 Jinak prsa mě bolela nejvíc tak měsíc zpět, teda spíš bradavky, okamžitě jak mi byla zima sem cejtila hroznou bolest, ale už je to naštěstí dobrý. Tak sem se chtěla podívat na odkazy výbaviček a když sem vyděla kolik tam toho je tak to vzdávám a poptám se po okolí co potřebovali a asi pojedu dle toho. Koneckonců vše se dá dokoupit...

katy007
12. lis 2009

veri: moc gratuluji 🙂

Eri: taky mám gelové drápky, ale na duben sundám a pak dám zase později, navíc v porodnici ani moc nadšení nejsou když tě vidí s drápky ☹

verisek
12. lis 2009

ja planuju postylku, v pokojicku a do loznice na zacatek kolibku, bud drevenou a nebo takovy ten prouteny kos, je to super vec, jinak kamoska nechala spat mimco uz od 2 mesice samotne, rikala, ze je pak tezke je to odnaucit, no nevim, zase je to pohodlnejsi dokud kojite tak urcite ho mit vedle postele..

evuss
12. lis 2009

Tak to my budeme mít postýlku v u nás v pokoji (ještě zůstáváme u rodičů, stěhovat se budem až někdy v létě) a dole v obyváku bych chtěla aby mi taťka sundal z půdy velkou kolíbku ještě po nás, musím ju krásně nazdobit a dát jim nebesa páč se to mamce hrozně líbí a řikala, že to vždy v obyváku chtěla 🙂 A jinak až se přestěhujem tak bych mímo taky chtěla "šoupnout" do samotnýho pokojíku aby si zvyklo.

eriska
12. lis 2009

man, a jaky kocarky mas predbezne vybrany? je pravda, nam se na netu strasne libil x-lander,ale pak v realu, rukojet strasne daleko od korbicky, korbicka se vyklala a cely nam prisel dost nestabilni..takze ten nee..pak nam pani ukazla v-cross, ctyrkolku a ten nas nadchnul..podobny typ je i camarelo,nebo jak se to pise, ma ho vyhlidnuty zuzi, co? a dorjan a to tako sport..tak uvidime, rada bych je okoukla vsechny, ale ono je to nazivo horsi..
ver, ja ze zkusenosti tet a mamin, s kteryma jsem se bavila na plavaku, tak urco bude mimisek s nami v loznici..popripade, kdyz by v noci hodne brecel, tak se s nim presunu do decaku, aby mohl pritel chrupkat a nebyl v praci tak unaveny..jinak co se nejlip osvedcilo bylo spinkani v manzelske posteli..no, to ale zavadet nechci.urco je to pohodlny se jen otocit a nakojit, ale zase se bojim, aby se pritel necitil odstrceny..takze mimisek bude spat ve svem a jen rano na pomazleni pujde k rodicum do postylky🙂

zuzi82
autor
12. lis 2009

Eri: souhlas, pekně ve své postýlce a ráno hezky na pomazlení k mamce a taťkovi

eriska
12. lis 2009

holky, ja se totiz bojim toho, ze ho v noci neuslysim..uz ted, kdyz spim, tak me nic nevzbudi..mamka mi teda tvrdi, at si to uziju, ze uz se mi nikdy nevrati, ze jak se narodi, tak uslysim i dychani,ale ja se toho proste bojim..a navic, ja mam alergii, pritel ma astma, tak se bojim, aby to prdola nemel taky a v noci letet do vedlejsiho pokoje..to ne, minimalne do roka bude u nas..a potom se uvidi..

zuzi82
autor
12. lis 2009

Tak zase souhlas. Myslím, že mám celkem tvrdé spaní a bojím se, že i když bude mímo v postýlce přímo vedle mě, tak takové to slabé knourání ani neuslyším. A ne kažné mimi řve, jako když ho na nože berou.

eriska
12. lis 2009

jj, zuzi, to je muj pripad..nastesti, pritel ma uplne jiny spani nez..tak asi se mnou bude lomcovat, dokud se nevzbudim..ja se nebojim toho, ze bych to treba nejak nezvladala, ze mimi bude malinkaty, ze se ho budu bat vzit, na tom jsem u nas v rodine uz odhlidala i dost deti, vim do ceho jdu a co me ceka..vim, ze to nebude sranda,ale zase to prevazi ty krasne chvile, jediny, z ceho mam strach je, ze se fakt nevzbudim, kdyz me bude potrebovat..proto urco koupime chuvicky..jsou super..slysis v nich, jak mimco dycha a muzes byt druhem pokoji..takze do nich urco investuje..ten monitor dechu pry je zbytecny, ten ti zacne rvat, pokud mimi prestane dychat, ale to ani nevis, jestli funguje..takze my spis chuvicky

mandragora10
12. lis 2009

Eri,

mam vybrany zatim: Jane Nomad, Jane Slalom Pro, Chicco Trio Tour a Camarelo Q12. Janecka jsou docela drahy, tak ty bychom kupovali zanovni. Sestrenice ma Jane Slalom Pro, tak jsme mela moznost ho ridit....a byl lehky, jednoduse se ovladal, skladal do auta, pry je trojkolka fajn, pokud clovek jezdi na in-linech, ale zase je mene stabilni.
Jinak X-lander ma zase druha sestrenka a rikala, ze je s nim spokojena, jen ze se spatne sklada do auta.
No tak uvidime, co nakonec vybereme 🙂
Jinak spinani miminka v nasi posteli ...ztaim rikam rozhodne ne, ale uvidime, jak budu tvrda, az budem mimi na svete. 🙂
Veri: gratuluji k vysledkum, to je uzasny!!! Urcite neco kup vam obema.

zuzi82
autor
12. lis 2009

Chůvičky taky koupíme, už proto, že večer může mimi ležet už v postýlce v ložnici a my budeme v přízemí v obýváku u tv. A já jsem pro monitor dechu. V mém okolí v posledních dvou letech zachránil dvě mimča, které přestaly dýchat a jak to spustilo, tak je mamči vzali do ruky a míma zase naskočily. Ale kdysi jsem si myslela, že je to zbytečná investice.

eriska
12. lis 2009

man, ty jane jsou ale trojkolky, co? ty se mi nelibi a prijdou mi dost neprakticky..ale asi jde jen o zvyk..no, my zustneme u ctyr kol, sve mensi otocna, nafukovaci..ja bych si, holky, nejradeji ty kociky, co se mi libi, postavila vedle sebe do rady a vyzkousela..jenze, to bohuzel nejde..ja bohuzel nemam s kym kociky probrat, co mely tety, tak pred peti lety to byl kocik pro dvojcata a ty predtim se stejne uz nedelaji..no, muj zazitek s trojkolkou, hlidala jsem mimco, jela s nim ven a pri sjizdeni z obrubniku se to blby kolecko seklo, mimco sjelo az k okraji a ja to nemohla nijak srovnat..takze uz proto trojkolu neee..ale o tom camarelo q12 jsem taky dost cetla..

miselaniki
12. lis 2009

Ahoj holky, uf už jsem to dočetla 😝

ani nevím co dřív psát hlavně Veri moc gratuluji k výsledkům
Kojit rozhodně plánuji jestli to pude a kojící polštář už mám zamluvený u kámošky, je to velká pomoc nebolí pak ruce a záda. Jinak s tím odstříkáváním, byla jsem ve 10tt na pár dní v nemocnici a vedle mně ležela paní po císaři, dítě měla v inkubátoru tak se musel rozkojit u toho tedy trpěla, hlavně to zabere ze začátku hodně času.
Chůvičky taky koupím, aspoň budeme mimi slyšet když budeme v druhém pokoji.
Mangragora: já mám Jane Slalom a jsem moc spokojená. Koupila jsem z druhé ruky od kámošky, jelikož se mi 20 tis za kočár dát nechtělo. Souhlasím, že se výborně skládá a je fakt lehoučký.
Jo holky vyšel speciál Betynky kde jsou rady jak vybrat postýlku, autosedačku a tak, plno obrázku, ale cena tedy 59,90 Kč☹.

janinka22
12. lis 2009

eri,já gelovky mám a dělám si je sama,chci si je nechat a uvidím až pak jestli bude nějaký problém,tak bych je dala dolů,ale podle mě to půjde i s nima 😉

veri,taky jsi byla na NT+ a tvoje dr. ti ještě dělala i triply? Mě je taky právě bude dělat..to je dobře,že to máš v pohodě,já mám právě strach,aby nevyšly blbě a pak mě to stresovalo..

mandri,pěkné bříško 🙂 tak koukám,že sme s ním na tom podobně,teda zatím srovnávám s 14tt,ve kterém teď jsem..ale už se trošku začíná rýsovat 🙂

eriska
12. lis 2009

mis, taky jsem si specialek koupila..myslim, ze se to hodi..
jani, ja je sundam, nemam v nich takovy cit a ty prvni dny to nebudu riskovat, to je pak rychle prebalim, aby mrnous nemel dlouho hlad a ja se bojim, ze v gelakach bych to nezvladala..takze radsi pujdou dolu..a taky se bojim, abych mimco neskrala..tak to jsi sikula..ja jsem rada, ze si na neco neco namaluju nebo ze si nalepim upadly nehtik🙂

katy007
12. lis 2009

No já budu mít na mimčo ze začátku koš, pak postýlku a spát mimčo bude asi ze začátku v ložnici, ale pak bude v pokojíku (pokud tedy nebude hodně kravál) a chůvičky asi koupíme resp. půjčím si je od švagrové a Nanynku chci taky pořídit.

janinka22
12. lis 2009

eri,já nosím docela delší nehty,ale akorát si je zkrátím,ostré je nemám,takže škrábnutí se nebojím,když budu opatrná..jsem zvyklá s nimy dělat všechno,takže si myslím že ani s mimčem nebude problém..ale kdyby náhodou,půjdou dolů samozřejmě,ale chci to zkusit s nimi. Noo začátky byly těžší,ale teď už je umím udělat fakt hezky 🙂
Jinak já ještě nevím jak to budeme mít s umístěním mimča,nemáme pro něj zatím samostatný pokojík,tak to budeme muset s mažou ještě vymyslet..jsem sama zvědavá jak to bude..

zuzi82
autor
12. lis 2009

Tak holky já mizím na velký nákup do Tesca, takže pokud tu budete večer tak se ještě sejdem, jinak pa zítra po kontrole. Huráááá! 😅

mandragora10
12. lis 2009

Mis, specialek Betynky jsme si taky vecra koupila, jako prvorodicka uvitam kazde rady k vyberu postylky nebo kocarku...navic se to hodi k cetbe do MHD 🙂 To je fajn, ze mas dobrou zkusenost s Jane Slalom, asi je momentalne na 1.miste, jen ta cena je silena...no snad budeme mit stetsi, ze ho nekdo bude prodavat za rozumnou cenu.
Janinko....ja mela taky NT i Triply....ale kdyz NT vyslo v pohode, vyslekdu triplu jsem se uz vubec nebala....a dopadly samozrejme taky dobre. Pry je riziko az tak kolem 35 let, ze neco nebude sedet, tak jsem se touto informaci chlacholila celou dobu nez vysledky dorazily. Jinak s briskem....ja furt mela strach, jetsli miminko v brisku je, kdyz se nerysuje a pak se jednou pres noc objevilo a uz ho nezatahnu....tak asi mezi 15.-16.tt...tak uvidis, jetsli to budes mit podobne 🙂

janinka22
12. lis 2009

zuzi,páčko,dobře pořiď při nákupu 🙂

madri,asi máš pravdu,nemá smysl si tím zbytečně zalamovat hlavu..jsem v klidu 🙂 no já jsme právě taky zvědavá,kdy se mi břiško pořádně vyraší,jako večer už ho mám,asi jak jsem za celý den najezená...ale do rána zase splaskne 😀 i když dneska je malinko větší,tak už možná bude postupně pomaličku růst..taky mi to přijde divný pořád bez bříška..ještě že mimčo vidím aspoň na tom ultrazvuku,tak vím že tam je 😀

katy007
12. lis 2009

Holky mě se bříško to pravé těhu vykulilo až min. týden do té doby bylo takové menší, že mohli být pochyby zda jsme těhu nebo mi v poslední době tak šmakuje 😀

katy007
12. lis 2009

Jinak info pro pracující těhulky, teď jsem byla pro info na personálním a zjistila jsme následující:
MD se počítá z posledních 12 odpracovaných měsíců = tj. v našem případě (většinou jsme dubnovky) od 02/2009 - 01/2010 a na dovču máme nárok v plné výši a lze ji buď vyčerpat celou před nástupem na MD nebo po ukončení MD a poběží souběžně s rodičovákem tak dostaneme souběžně 2 peníze. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru