Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
15. dub 2010

Holky,tak mám ještě jednu sms od man, píše že rodila 17 hodin 😕 páni to je hrůza!! Měla epidural, jinak by se prý neotevřela, ale samotné tlačení prý bylo v pohodě. Nastříhávali ji, protože malej šel rukou vpřed jako superman 😀 nalokal se plodovky, tak je teď na JIP, ale zítra ho mamince dají 🙂
A všechny vás zdraví 😉

crawler
15. dub 2010

no jo...to jsem zapoměla...ta cena je fakt šílená...tak, třeba jí pomáhala vana, balon, apod...vím, že se to určo nedá srovnávat s epi...ale jestli třeba měla motivace v těch penězích, tak to prubla bez něj... 😲 tak snad založíme diskuze Neepidurálky dubnovky 😀 jestli to takhle půjde dál 😀DD

verisek
15. dub 2010

jinak s tim kricenim, ja jsem treba typ, ze nekricim, jsem spis ufnukana a kdyz jsem mivala silene menstruacni bolesti tak jsem fnukala a mela tendenci se cela schoulit a v kreci cekat az to trochu povoli..

baterka
15. dub 2010

pokud to dala přirozeně bez anestezie, tak klobou dolů, ale i tak, že jo!
Jsem taky zvědavá, zda budu ječet 😀

crawler
15. dub 2010

jani: no, ta si to vyžrala asi i za Katy nebo chtěla prubnout nějaký porodní rekord? 😀 chudinka fakt, ale hlavně že jsou oba v pořádku a zítra už se budou moct mazlit, tak a´t pěkně odpočívá mamina🙂

baterka
15. dub 2010

kamarádka, co rodila před cca 4 měsíci mi zrovna nedávno říkala, že si vůbec neuvědomuje, jak se v té 2. době porodní chovala a vůbec netuší, zda křičela či ne, ani kolik bylo okolo lidí, ani jak dlouho to trvalo... 😝 , takže to je asi šumík, hlavně to dotáhnout do vítězného konce a komu se chce ječet či fňukat, tak do toho, účel světí prostředky, ne? 😎

crawler
15. dub 2010

já jsem typ, že taky radši potichu, ale tahle neznámá bolest bude asi o něčem jiném a tak si třeba i zařvu...hlavně bych nerada byla sprostá na manžílka, ale mám k tomu sklony...bývám trochu agresivní, když jsem měla třeba bolavou menzes, tak mi dělá dobře, když jsem do něj bušila pěstma...on mě vždycky nechá vyzlobit se a je pokoj a mě to jakoby míň bolí...no ale mlátit ho při kontrakcích nechci, tam je důležitý šetřit síly 😀DD

verisek
15. dub 2010

tak to je fajn, urcite ji to hodne ulevilo od bolesti..ale 17 hodin je mazec
moje mamka me rodila 15 hodin a epidural v te dobe nikdo neznal,chudak.. tak snad se to nededi..
s tou rucickou jak superman to znam od kamosky, taky ji museli kvuli tomu nastrihnout.. ale jenom trosku

zuzi82
autor
15. dub 2010

Man: patří ti velká poklona. Jsi bojovnice, moc gratuluji k Tomáškovi a přeji, aby byl brzy v pořádku a byl hodné miminko a vynahradil ti to trápení u porodu. 😉 Máš můj velký obdiv.
Katy: Adélka je moc pěkná princezna a když je k tomu ještě taková hodná, tak to je fakt sen.

verisek
15. dub 2010

a kamoska kdyz rodila, tak treba nesnesla aby na ni manzel mluvil, sahal, cokoliv, pry si to proste musela vytrpet sama..
kazdej to ma jinak.. 🙂

verisek
15. dub 2010

katy: koukla jsem taky na fotky, je moc nadherna a jestli je jeste ke vsemu tak hodna, tak mas proste andilka 🙂

baterka
15. dub 2010

craw: to je fakt, aby ses nevyšťavila hned v počátku 😀

crawler
15. dub 2010

holky a kdo má zájem dál???🙂 8. příčka čeká na zaplnění😀 Evuss- ty už bys mohla, ne? 😉

crawler
15. dub 2010

jinak holky nevím proč, ale ten případný císař mě děsí víc než tohle...vím, že se dnes dělá běžně, ale je to prostě operace:-/...

zuzi82
autor
15. dub 2010

Craw: naprosto vím, co řešíš. Když mi doktor poprvé řekl, že by mohl být císař, tak jsem to obrečela. Už jsem měla naplánované, jak manža bude masírovat záda, jak půjdu do sprchy i to jak si po porodu poležím s mimískem na břiše a manžou u hlavy, ale pak jsem se s tím nějak vnitřně vyrovnala a teď je mi jedno, jak to bude. A kdyby náhodou ještě císař hrozil, tak co. Hlavně aby bylo mimčo v pořádku. Asi to chce čas si to promyslet a připravit se i najinou variantu, než je přirozený porod. 😉

baterka
15. dub 2010

hlavně se neupínejme na jediný možný scénář, co my víme, jak to nakonec bude. Já se připravuji tak maximálně na to, jak se do porodky dostat, kdyby tu nebyl manžel (pracuje momentálně cca 150 km odsud) a co bude dál ví jen Pán Bůh! Lepší než se upnout k přirozenému porodu, masážím a třeba i dule a pak si vyčítat, že jsem to nezvládla, kdyby došlo na císaře..., ať to dopadne jak to dopadne, hlavní je zdravé mímo a zdravá máma, která se o mímo může postarat 😉

mercedesse
15. dub 2010

Tak obrovská gratulace pro Man, a velká poklona.
Katy Adélka je naprosto kouzelná.

zuzi82
autor
15. dub 2010

bat: Absolutní souhlas, jen je třeba si to srovnat v hlavě. Já už mám naštěstí srovnáno a našla jsem si pozitiva i na přirozeném i na císaři, takže to plně nechávám na situaci, která se vyvine a na doktorech, jak rozhodnou. 😉

miselaniki
15. dub 2010

No tak man je statečná holka, hlavně, že to všechno zvládli. Holky tak ta moje mykóza nic moc, zajdu si asi zítra k mudr. ať mi dá něco na předpis, to co jsem koupila volně v lékárně moc nezabírá.

baterka
15. dub 2010

mis: tak snad mudra pomůže, já dostala vaginální čípky - nevím, jak se jmenovaly, měli bílo červený obal a čípky byly žluté, bylo jich 12 a klepu - vše je ok! Tak držím palce, ať u Tebe taky.
U mě dneska nastoupila nějaká chřpka či co, takže jdu zalézt do postele s čajem a vyležet to..., nerada bych v sobě měla tenhle fujtajb ještě u a hlavně po porodu... 😠

eriska
15. dub 2010

man, jsi obrovská šikulka, gratuluju..tobě, i tomáškovi, hlavně, at jste zdraví a at vás brzo pustí domů..jinak koukám, že tomáškové mají podobné míry🙂 tak co vy, adélky, jak na tom budete s mírama?😉

katy, adélka je nádherná..kočka, fakt, že jo 😵 teda, naše miminko, kromě papání, spaní a kakání, se umí pěkně čertit..nejvíce teda, když ho něco bolí..a před chvilkou řval jako lev, a tak říkám příteli, že se tomínkovi taky nelíbí, že nás opouští a jde si do hospody☹

jinak, holky, já si taky myslím, že je fakt jedno, jestli jde o přirozený porod, nebo o císaře..hlavně, aby byla maminka a mimčo v pořádku..je fakt jedno, jestli se hojíte vevnitř nebo zvenku..prostě určo obojí bolí..ale se zdravým bobíškem v náručí to bolí mnohem mín

andrea110409
16. dub 2010

Dobré ráno holky tak po dnešní noci už vím jak názvem naší navazující místnost- jak se v šestineděli nezbláznit. Protože po dnešní třetí probdele noci s Šimonem na ruce jsem už byla k neutišení a brečela jak zelva. Přitom se nic nedělo jen holt se neobejdeme bez dudliku ale zase kojení nám nedělá problém. No holky honem honem miminka ať víte o čem mluvím a že nejsem cvok🙂

andrea110409
16. dub 2010

Holky ještě se vrátím k tomu křičení. Já křičela asi u třech kontrakci a to hlavně protože sem musela být v poloze která mi nevyhovovala. Prvně to bylo když mi rupla plodova voda a já měla monitor na břiše tu považuju za nejhorší. Jinak mě spíš děsil rychlý slet události a že to nemám pod kontrolou. Těším se na fotky od Man a posíláme obrovské gratulace. Napadlo mě jestli Mercedes těma detailníma historkama moc nestresujeme🙂

zuzi82
autor
16. dub 2010

Dobré ráno,
An: my se těšíme na fotky Šimonka. Tak vidím, že už ti taky začaly starosti s nočním křiklounem, pomalu zvažuju, jestli vám je co závidět 😉 Ale je pravda, že se těším, až zase budeme všechny na stejné vlně a budeme řešit ten brek, kojení a podobně.
Tady je opět dost zataženo. Dnes jedu za holkama z kurzu, co už mají měsíc drobečky doma, tak se těším jak se pokochám jejich miminkama a poslechnu si zážitky z porodu a prvního zoufalého měsíce. 😅 Jedna teda rodila plánovaně císařem, měla vysoký tlak a malý byl hlavičkou nahoru. A druhá rodila asi jen čtyři hodinky a vše probíhalo v pohodě, tak to bude příjemné a nebude mě to stresovat. 😅

t.kosticka
16. dub 2010

Dobré ráno,

Man, to je paráda, že je to Tebou. Ohromně gratuluju! Užij si dnes toho človíčka, až Ti ho přinesou!!! 😵

Já teda nevím, jestli budu křičet, ale když mě něco bolí, mám tendenci být sprostá 😕
...aby chudinky sestřičky a doktoři v porodnici něco nevyslechli.
...já mám dost bolestivou menstruaci a to se nadopuju práškama a do půl dne je klid 😅 ... nevím, na kolik bude odlišné toto...

mercedesse
16. dub 2010

ahojky,
andy tak mě to vůbec teda nevadí, nějak nepředpokládám, že to bude procházka růžovou zahradou, takže mě to ani neděsí. Kdybych nechtěla tak to nečtu. Jen mě mrzí, že už jsem pomalu měla řešit to samý, no tak si hold počkám.

crawler
16. dub 2010

Krásné ránko🙂

dneska mi je nějak slabo...asi blbý tlak...:-/

máte holky pravdu, že se nemáme upínat k jedné variantě...Já si celou dobu maluju, jak to na mě v noci přijde, jak dám sprchu, jak v pohodě dojedeme do porodky, jak mě bude manža pomáhat, jak si to společně "užijeme" - i tu bolest...pak nám ukáží malé a my se budeme kochat a odpočívat...atd atd...Najednou je tu další varianta, která mě vůbec nenapadla a z které jsem vedle jak ta jedle...Přitom je naprostá pravda, že je jedno jak se dostane mimi ven, ale hlavně aby bylo v pořádku...Všechno má své pro a proti...já si jen vůbec nepřipouštěla jinou možnost...Takhle mám aspoň dost času se s tím srovnat a nechat to všechno otevřené...

Andy: neboj 🙂...až my tady budeme běsnit, že máme prdíky, tak vy už budete mít to nejhorší období za sebou a už si budete vědět rady🙂.. Tak co? jdete dnes domů?

Man: užívej drobečka - všechny těhule závidíme, že to máš odbyté 🙂

zuzi: tak načerpej od kamarádek info - nějaký tipy, co sebou a co je na nic...Já třeba přemýšlela, zda se nějak liší sbalená taška do porodky, když bych šla na CS...něco spešl sebou???

t.kosticka
16. dub 2010

craw, nebo něco jiného?! 😕

crawler
16. dub 2010

tery: velice pochybuji...já trpím na slabost, když je venku horší Bio a tak...i když od včerejška ani nemám chuť k jídlu a tak...ale řekla bych, že to jsou nervy...vzhledem k tomu, jak to vypadá se mnou neblížícím se porodem :-/// pochybuju, že by mimi tak rychle kleslo a čípek něco postřehl...ale upřímně - kéž by!!! 🙂

zuzi82
autor
16. dub 2010

Craw: napadá mě jen, že bys nepotřebovala kruh na sezení a taky plavky do vany, případně olej na másáž zad, občerstvení, hudbu a vlastně ty věci co bereš přímo k porodu na uklidnění. Jinak věci po porodu jsou myslím stejné. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru