Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
18. dub 2010

Evu: děkuju za přání, už mi z toho hodně tečou nervy ale snad už se chýlíme ke konci. Jo s tím mrňousém do dvou dnů tě chápu mě to přišlo jak zásilková služba🙂 Budu držet pěstícky a těším se na nového mrňousa.

mercedesse
18. dub 2010

Hojky hoj, tak co, jak si užíváte slunečnej víkend. Nemáme nějakej novej porod nebo rovnou maminu?

zuzi82
autor
18. dub 2010

Dobré ráno,
tak já byla včera tancovat a mimi je pořád v bříšku. Je pravda, že jsem v noci měla poprvé poslíčky, ale to bylo tak vše. Byly to úplně slabé bolesti a tlak v podbříšku a na konečník v intervalech tak 6-8 minut, tak jsem se radovala, že by se to mohlo stupňovat. Rozhodla jsem se, že se pokusím to zaspat a uvidíme, jestli mě mímo vzbudí a nic. Ráno jako rybička. Jen mi občas tvrdne břicho. Ale na plese to bylo super. Bezvadná hudba, takže jsem si moc dobře zatancovala. Sice mi pořád tvrdlo břicho, ale na to jsem moc nehleděla, maximálně bych porodila a to by mi momentálně nevadilo. 😉

zuzi82
autor
18. dub 2010

Evi: já myslím, že to je paráda, když víš, že už se opravdu brzy dočkách. To je moc fajn, že bude další mimísek. 🙂
An: vydrž. Už tě brzy pustí domů a bude dobře. Eriska taky říkala, že doma jim pak bylo líp než v porodce 😉

mercedesse
18. dub 2010

Ahojky zuzi, tak to se prcek drží jak klíště, když jsi ho nevyklepala ani u tancování. 😀

pavlina05
18. dub 2010

Ahoj holky!!!
Renýsek psala,že jedou domů,snad se večer ukáže? 😉 Maxík je šílenej papkálek 😀

baterka
18. dub 2010

ahoj, tak koukám, že evus jsem do finále!!! Tak holka vydrž a ať to jde jak po másle 😉 !
zuzi: no tedy takové natřásání a pořád nic? Ta já byla včera s mamkou v IKEA, no bylo mi zle už předtím a finish mezi regálama mě dodělal. Večer jsem prohlásila, že dneska fakt nerodím, protože se potřebuju vyspat a dát do kupy z té rýmy a všeho a Marek vydržel 🙂, ještě má víc jak 14 dní čas, ale už to vlastně může přijít kdykoliv, pamatuju na Erisku... 🙂
No a dneska mě čeká stěhování - musím mimi věci naskládat do jedné skříně a zas jinou skříň přestěhovat jinam..., už mi z toho hrabe. Nejhorší je, že to je (snad) jen na chvíli, za pár měsíců se zas postěhujeme do baráčku... Na druhou stranu - už aby to bylo!!!
A copak dneska plánujete za činnosti? Tady je zatím ještě nádherně, tak už peru pátou pračku... 🙄

evuss
18. dub 2010

Pěkný večer,
Bater: děkuji.
Zuzi: ty naše mimina si nedají vůbec říct, že 🙂
Reny už je s Maxíkem doma, teda tak to su zvědavá na fotečky.
Dívala jsem se že Sona si hodila do albíčka další fotky. Kubík je fakt krásnej, takovej malinkej a roztomilej.
Já měla asi tak před hodkou zase ouzko... Ani nevím proč. Mám takovej zvláštní pocit. Je to fakt jak psala An, uplná dodávková služba🙂. Ještě přemlouvám prcka jestli si to nechce rozmyslet a začít si to samo, ikdyž taťky jsme vyslali na noční, ale za 30 min. by mohl být u nás, ale byla bych asi radši. Takhle to čekání je fakt zvláštní. No ale už jsem se trošku uklidnila, tak doufám, že mě to zítra nechytne zase abych jim tam nezačala bulet... A přitom se na to malý tak hrozně těším!!!! Ale ty hormony jsou šílený. Tak se tu holky mějte zatím pěkně než se vrátím nebo vrátíme a info budu posílat po soni, tak snad vám bude tlumočit.

ivet6
18. dub 2010

Ahoj holky,
evuss, tak hodně štěstí a ať je všecko v pořádku 😉
Psala man, že se s Tomáškem hezky sžívají, že krásně kojí, akorát má Tomík náběh na žloutenku, tak ještě musí být v porodnici. Šití se Vlaďce hojí krásně, už může i sedět a bříško prý už nemá žádný 😉 - což teda u Man není k údivu že jo? 😀

ivet6
18. dub 2010

Andy, moc držím palečky, ať už je to jen lepší a lepší 😉

andrea110409
19. dub 2010

Ahoj holky,tak dnes ráno mě čeká ta oprava šití. Je to provadeno v krátkodobé celkové narkoze a snad to bude dobré. Když sem se ptala co to způsobilo tak prý to může být i reakce na šicí materiál. Holt pro příště na to upozorním už budu vědět. Jinak broučkovi je dneska týden a tak ode mne dostane narozeninovou pusu na nos🙂

zuzi82
autor
19. dub 2010

Dobré ráno,
An: moc držím palečky, ať už je to v pořádku a brzy vás pustí domů. 😉

mercedesse
19. dub 2010

and: tak ať už se to padaří
evuss: hodně štěstí v porodnici, ať je to rychlý a máš brzo mimi v náručí.

crawler
19. dub 2010

Krásné ráno holky🙂

tak jsem doma a stále 2v1 🙂 V neděli jsme si udělali s rodiči, sestrama, manžou pěší výlet ušla jsem naprosto bez problémů nějakých 12km a říkala si, že se to třeba rozjede, ale ani omylem...dokonce ani bříško mi netvrdlo...Takže zítra jedu do té poradny a uvidí se, zda bude císař nebo ne, ale spíš s ním počítám, protože bych se divila, kdyby čípek povolil...

Evuss: moc na Tebe myslím a držím pěstičky, aby se Ti to rychle a bezproblémové rozjelo...s čípkem jsi na tom jen o chlup líp než já...no Ti naši prckové prostě ven nechtěj a tak se musí použít trochu násilí🙂 Budeme se těšit na zprávy🙂 !!!

Andy: Drž se!!! Konečně snad bude vše ok a Ty půjdeš brzo s Šimonkem domů...a tam se bude všechno hojit podstatně líp 😉

Man: Super, že vám to všechno tak krásně jde a gratulůuju k postavičce, ikdyž u Tebe jsem to čekala, že z porodnice půjdeš jako před těhu 🙂)

zuzi: a kdy ty jdeš na další poradnu?
Jinak jestli dobře počítám, tak jsem na řadě hned po Evuss, takže se Evi pěkně čiň, ať mám volné pole působnosti 🙂)

zuzi82
autor
19. dub 2010

Já jdu na další kontrolu dneska na deset. Teď se mímo pěkně v bříšku činí a pořád se někde vytlačuje a kope, tak čekám, že monitoru bude zase spinkat a já tam opět budu trávit hodinku. Jsem moc zvědavá, jestli doktor zase řekne, že za týden další kontrola bohatě stačí, nebo se lekne, že už to brzy bude. 😀
Už bych to přivítala. Včera jsem byla u manžové babičky s jeho rodičema a přitelkyní od bráchy a řeknu vám, že je dojemné, jak už se všichni těší. Domlouvají si, který den se komu hodí, aby za mnou přijel a tak. Tak jsem mímu večer říkala, jestli jim náhodou už nechce udělat radost a jít ven. Ale je mi jasné, že když jsem neporodila po plese, tak to tak jednoduché nebude. Tento týden se chystám na mytí oken, ale tajně. Manža mi to zakázal, tak doufám, že pak nebude moc nadávat. A do kina nakonec jdeme dneska, tak mám téměř jistotu, že to stihnu. 🙂

renys
19. dub 2010

Ahojky kočky, děkujeme moc za gratulace 😵 Tak už jsme od včerejšího odpoledne doma, ale byla jsem včera tak grogy, že jsem po uvaření večeře padla do postýlky a koukala na nejelpší televizi - Maxíčka . Zatim jsme s Maxíkem sehraný, ve dne i v noci si nějak dáme najevo, že je čas papání, papá teda děsně dlouho, já nevim, třeba je to normoš, tak 30-40min a po 2 až 2,5 hod., v noci chtěl po 3 hod. Před každym kojo je plná plenka obojího . Jsem ráda, že pěkně bumbá, že mi ty prsíka pěkně vysaje, protože pár dní nazpátek, jak se mi skoro z hodiny na hodinu nalily prsa, tak ještě tolik nezpapal a ty prsa hořely a já musela i odsávat a chladit a masírovat...abych nešla do teploty...ale to asi všechny znáte.

No holky, je to fakt nepopsatelnej pocit být maminkou, zároveň trošku cítím takovou úzkost, takovou tu změnu, že moje JÁ až na 2. místě , ale chce to čásek. Musim říct, že hormony se mnou cloumají pěkně .

Jinak císař v pohodě, na sále sehranej tým lidí, byl to fofr, zavádění epi nebolelo, pak jen bylo nepříjemný, když malýho vymačkávali a já se loučila se žebrama , pak jak dr. vše vysvětloval doktrorce, která asistovala, takže slyšet něco o svym vntiřku těla, zajímavý . Pak Maxíčka vyndli, okamžitě vzteklej řev a nejkrásnější pocit na světě . Pak trošku nepříjemnej pobyt na JIPce, kdy spolu s nohama přicházely k sobě i bolesti jizvy, celej den nejíst, jen pít a naklinit se na bok pro skleničku nadlidskej výkon.

Pak si malýho nadstandartně vyšetřili sonem a jsme zařazeni do výzkumu toho mýho APA syndromu, aby malýho otestli, zda to nepodědil a tak.

Andrejko, moc moc gratuluju a až bude čásek, tak dočtu, co a jak, Šimonek se taky teda narodil v pondělí? 😀 Tak to je dobře, že to šlo přirozeně 🙂.

Jestli jsou tady nějaký nový miminečka, tak se omlouvám, že negratuluju, pak dočtu, malej se začíná ozývat. Papa 🙂 Jo a těhulkám držim palečky 😵!!!!

zuzi82
autor
19. dub 2010

Reny: vítej doma. Je fajn, že tak krásně zvládáte. Ještě jednou moc k Maxíkovi gratuluju a těším se na fotečky. A ke kojení: na kruzu nám říkali, že nevorozenec pije klidně i tři čtvrtě hodiny, tekže jste v normě. 😉

miselaniki
19. dub 2010

Ahoj holky,
reny: to je super, že už jste s Maxíčkem doma, tešíme se na další fotečky
evuss: hodně štěstí a hned nás informuj
man: na ni jsem dnes ráno myslela, jak se mají tak díky ivet za zprávičky
andy: tak ať ti to hezky napraví a brzo vás pustí domů
zuzi: tak jsem si říkala jestli tancování nezabralo, ale vidím, že zatím nee🙂, tak hned napiš jak dorazíš z poradny
craw: tak jsem zvědavá, co ti zítra řeknou
mer: a co ty? jak se cítíš, kdy máš další poradnu, taky něco napiš my tady furt jenom o porodech🙂
Holky tak já jsem včera uklidila, pak jsme jeli s manželem na zahradu tak jsem tedy hlavně dirigovala, ale i vysívala, večer jsem byla unavená jak kotě, ale pořád jsme 2v1. Zítra mám poradnu tak uvidím co mi řeknou. Pozitivní je, že jsem asi vyléčila tu mykózu, to jsem celkem ráda.

crawler
19. dub 2010

Renys: Super, že jste doma a že vše krásné zvládáte!!!🙂 myslím, že papání 30-40min. je naprosto v normě - teda nám to aspoň lakt.poradkyně říkala a říkala taky, že časem se to bude zkracovat a pak to bude jen pár minutek 😉 Těším se na další fotečky Maxíka🙂 A jinak mě taky možná čeká císař (dozvím se to zřejmě zítra), tak jsem ráda, že máš dobrou zkušenost - to mě povzbuzuje...Nebála ses spinální anesteze? Mohla sis vybrat? A co manža? Koukal přes sklo? A co hojení jizvy? je vše ok? promiň, že mám tolik otázek, ale když je u mě ta možnost CS, tak ráda uslyším o čerstvých zkušenostech ;-/ 🙂

crawler
19. dub 2010

mis: tak to to šlo s mykózou krásně rychle - supr!🙂 taky jsem zvědavá, co bude zítra na poradně 🙂 a ty se taky zítra pochlub, co ti řeknou 😉

Jinak já nevím, jak vy holky, ale já už začínám být dost nervózní...takový pocity, jako aby bylo malé v pořádku, aby správně fungovala placenta, aby se neškrtil šňůrou, atd atd...prostě vůbec nemyslím na to, jak budu zvládat porodní nebo popordní bolesti, ale neustále myslím na to, aby bylo malé v bříšku ok a hlavně abych ho už brzy chovala!...poslední dny naštěstí dost kope, tak vím, že je v pořádku (jestli to teda není vzteky, že se mu třeba něco nelíbí🙂)...máte taky takový pocity?

verisek
19. dub 2010

ahoj holky,
reny jeste jednou moc gratuluji, je super, ze malej je hodnej a s tou delkou kojeni si myslim, ze je to normal
tem co maji dneska kontrolu tak drzim palce
ja jdu zitra, bricho mi tvrdne vic a vic, musim si i sednout kolikrat a rozdychat to, ale jeste nekleslo a cipek nevim v jakym je stavu..
a dalsi vec, zacaly me dost bolet nohy, od zadku az dolu, jak kdyby vazily 100 kilo, vcera v noci jsem myslela, ze se zblaznim..

verisek
19. dub 2010

craw: ja zase premyslim casto o porodu, jaky to bude, aby bylo vse v poradku a slo to rychle a jaky to bude potom s miminkem
no uz abychom to mely za sebou 😉

miselaniki
19. dub 2010

craw: tak vidím, že nejsem sama, ano taky furt kontroluji kdy se ozval a tak, myslím pořád na něho jak se tam má, na porod moc nemyslím. Začínám být alergická na větu: Vám se do té porodnice nějak nechce - sousedi když chodím ven se psem. Tak se snažím chodit v hodinách, kdy pejskařů chodí nejméně. Pak mně bombarduje mamka a sestra smskami, tak už jsem to o víkendu zarazila, protože bych se zbláznila.

crawler
19. dub 2010

veri: mě taky některé dny nohy hodně bolí...ale já je mám hodně nateklé - jako konve a tak to přisuzuju tomu...:-/

mis: no už mě taky začíná brát prcek z toho, jak se všichni ptají, zda už něco máme...nebombardují sice mě, ale mamku...neustále jí někdo volá nebo píše smsky 😀DD je to pěkný, že mají všichni zájem...ale u mě to vyvolává napětí ještě větší...i tak mi stačí, že vidím, že mám 2 dny do termínu a zatím nic :-/ 🙂

ivet6
19. dub 2010

Ahoj holky,
tak jsem Man napsala novinky z MK a všecky Vás moc zdraví a myslí na holky v porodnici 😎

veri: mně taky bolej takle nohy a vůbec všecky svaly 😒, kolikrát mi stačí si jenom prohlížet časopis, a sval na ruce mi bolí tak, že toho musim nechat, to samý nohy, hlavně když ležím a třeba u čištění zubů normálka svaly na zadku (asi je u toho používám 😀), že u toho už zásadně sedím na vaně :-/ Teďka třeba jak klepu do klávesnice, tak začínám cítit ruce... 😅
Myslim si, že je to horším dokrvováním a rozvodem kyslíku po těch svalech, že jak se nám blbě dýchá....tak tim. Každopádně, je to věc, která se "normálnímu" člověku ani nedá říct 😀, protože to snad ani nejde pochopit 😀 No připadám si jak lemra - včera mě tak bolely ruce, že přítel musel domazat rohlíky k snídani 😲 A to mně Verčo zbývá do porodu víc jak měsíc 😅

janinka22
19. dub 2010

Ahoj holky, to byl ale pěkný víkend že 🙂 se divím,že se nějakýmu mimískovi nechtělo ven 😀
man, mi taky psala - ale koukám,že to tu už ivet přetlumočila 🙂 a taky že jsi jí Ivi odepsala co je novýho tady.. chystala jsem se k tomu dnes.. přes víkend jsem na netu vůbec nebyla. V sobotu jsme byli na procházce, bylo tak krásně, že by byl hřích nejít ven 🙂 a včera jsme jeli do Brna ke švagrovné, synovec slavil 3 roky, tak to bylo fajn, ta návštěva.
Ve středu jedu do Brna do poslední poradny a příští týden už jdu do porodnice poprvé, tak jsem zvědavá.
Jinak já se cítím dobře, malej je tede v posledních dnech nějak aktivní 🙂 tak aspoň o sobě dává vědět.

baterka
19. dub 2010

mer: taky nám občas napiš, jak se vede Tobě!!! Je Ti blbě? A co okolí, už někdo ví nebo to necháváš až na 2. trimestr?

evuss, craw: tak držím palec, ať je případný CS brzy za Vámi a dobře to vše dopadne. Aspoň "přijdete" o kontrakce a tak vůbec, vše pod konstrolou mudrů, tož ať je vše ok!!!!

reny: tak to je úžasný! Jste s Maxíkem propojení a to je skvělý, taky bych si to tak nějak představovala, takhle se s Markem zžít, doufám, že vám to vydrží!!!

mis: tak hurá, to je super, žes to zaléčila před porodem, ona je mikóza riziková hlavn u porodu holčiček, ale i tak je to dobrý pocit. J8 ji doléčila cca před týdnem a doufám, že se už neobjeví...!

veri, ivet: tak pocit těžkých nohou a vlastně všeho už taky nějaký čs mám..., je to dost otrava, nic pořádného neudělám, ale třeba chození po rovině mi nevadí, jen schody. No jo, tak musíme asi víc odpočívat :

baterka
19. dub 2010

jinak já teď budu asi dost dlouho slaměná vdova, manža přes týden pracuje, po večerech a víkendech maká na baráčku, oboje 150 km ode mě..., já jsem u rodičů, včera jsme s mamkou připravili už komplet pokoj pro mě a malého. Je mi tu ale bez mého muže dost smutno, přeci jen je to zvláštní... Vím ale, že jinak to asi teď nejde, já už za ním nedojedu a hlavně tam být nemůžu - není tam koupelna a wc a vůbec, žádné stropy a podlahy, prostě staveniště a on zas musí pracovat a makat i doma, abychom se mohli co nejdřív nastěhovat. Vím, že to nemá lepší řešení a že až bude moct, tak co nejdřív přijede (asi příští týden), ale stejně je mi ouzko...

baterka
19. dub 2010

no to jsem se zas rozkecala.... pardón za ty výlevy..., ale ulevilo se mi 😉

zuzi82
autor
19. dub 2010

Tak jsem zpátky z kontroly a jsem akorát docela vytočená. Chytla jsem stejného doktora jako minulý týden a musím říct, že je to arogantní blbec. Můj dr. mě do porodky předal s tím, že mě budou více sledovat a nakonec bych řekla, že péče je podstatně horší, než byla u něho. Poslal mě tam s tím, že si mě budou zvát dvakrát týdně, tak to samozřejmě ne, na další kotrolu jdu až v pondělí, což budu 3 dny po termínu. Utz kvůli placentě pan dr. považuje za zbytečný. Prý monitor vypadá dobře, tak na co. To ten můj teda dělal pravidelně a dnes jsem měla bílkovinu v moči a to v nemocnici dr. neřešil vůbec. Pro jistotu jsem volala svému dr. a ten mi řekl, že si mám v každém případě nechat přeměřit tlak tak za tři dny, jestli nestoupá. Mám prý jít k obvoďačce nebo přijet k němu. A jak to prý vypadalo dnes s placentou a průtokama, haha tak jsem říkala, že utz jsem vůbec neměla. Opravdu moc doufám, že se mímo do toho pondělka narodí, protože vidět toho blbce potřetí bych asi nedala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru