Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
20. lis 2009

Tak jak o té výbavičce mluvíme, tak mi přišla poštou dvě bodýčka, tak jsem je hned dala do albíka. Ty dostane budoucí taťka pod stromeček. Je to bomba. Myslím, že uroní i slzičku až je uvidí.

crawler
20. lis 2009

janinka: no právě - a tu paní tam ukazovali a nebyla to žádná matrona - byla tak akorát a byl tam s ní rozhovor a nic o císařském řezu neříkala, al že by šel takový kolos vaginálně? no všechno je možný...seděla tam a malýho chovala - no nic roztomilého na něm nebylo 😅 a přitom předchozí děti měla úplně normální...no třeba měla těhu cukrovku a nepřišli na ni...

janinka22
20. lis 2009

zuzi,jéééé to je rozkošný 😵

zuzi82
autor
20. lis 2009

10 kilo, jen to ne.
Jani my to nechceme vědět hlavně kvůli manžovi. On by si moc přál kluka a já myslím, že když se na utz dozví, že je to holka, bude ho to mrzet. Ale při porodu, když to bude holka, bude šťastný, že jí drží v ruce a vše je ok a porod za námi a bude mu jedno, co má mezi nožkama. 😀

crawler
20. lis 2009

zuzi: "miluju taťku" to je krásnýýý...;-D já bych pro sebe zase chtěla sehnat takový ty těhu trička, jak je na bříšku otisky ručiček a nožiček a je u toho napsaný "tady bydlím já" - má to moje těhotná spolužačka a je to sladký🙂

katy007
20. lis 2009

10 kg mimčo? dejte pokoj, myslím, že už 3,5 kg bude pořádná fuška!

zuzi: hezké oblečky 🙂

janinka22
20. lis 2009

zuzi,tak to je pravda,to zase chápu 🙂 já myslím,že ten můj bude taky malinko zklamanej,když se dozví že to bude holčička,ale určitě jen malinko..a je fakt,že když chlap pak to mimčo drží v náručí,tak ho to tak dojme,že je mu v tu chvíli putna co je to za pohlaví!
craw, já to neviděla v televizi,ale věřím,že na tom miminu nebylo nic roztomilýho 😀 a jestli ho rodila klasicky tak potěš teda,po takové váze to musí být roztáhlá..fuj 😀

crawler
20. lis 2009

zkusím najít tu reportáž tady na netu🙂, ale myslím, že ta ženská musí mít trvalý náseldky ;-DDD

crawler
20. lis 2009

tohle není to, co jsem myslela, ale je to dost podobné ;.)

http://www.novinky.cz/koktejl/179837-novorozene...

crawler
20. lis 2009
janinka22
20. lis 2009

no i tohle je síla!!! 😲 představa že by bylo ještě větší....božínku

crawler
20. lis 2009

že, když to člověk vidí v reálu oproti tomu malému mimískovi, který dá přitom taky zabrat, tak si to neumím představit- doufám, že ve mě něco takového neraší ;.DDD radši 2 menší než jeden takový kolos ;-DDD

eriska
20. lis 2009

holky, teda, clovek si skoci na nakup a do lekarny pro mazadlo a vy se takhle rozepisete🙂 teda, ten 10 kilovy prcek, to je mazec..ja porad doufam, ze se dostaneme max. do 4kg(to mel pritel, ja 3.10) a i tak verim, ze mi bude pripadat strasne velky, nez na nas vykoukne😀

ja vas taky obdivuju, kdo si to nenechate rict..ja se toho pristiho tydne nemuzu dockat..az to budu vedet, a pritel taky..u nas je to teda vcelku jedno, oba si spis prejeme holcicku, ale kdyz to bude kluk, tak se nic nedeje..budeme se tesit stejne..ani jednomu to lito nebude..ted, kdyz kolem lita chripka a ostatni potvory, tak jen doufam, ze se nam vyhne obloukem a budeme vsichni v poradku a je nam fakt jedno, co to bude..kor ted, mrnous, na to, jak uz je stary, je asi dost lenoch, protoze o sobe nedava vedet..tak se moc tesim na utz..

craw, tak az budes mit casek, tak dej vedet, ja jsem v cr skoro porad, obcas jedu k babi, ale to je skutec, nebo druha babi a to je kousicek za skutci,takze tam jezdime jen na vikendy, ikdyz ted ani nee..takze az se ti to hodi,tak muzeme jit nekam sednout a pokecat..ja bych sla teda rada na cvico, ale jak pisu, samotny se mi nechce..ale muzeme jit i nekdy jindy, jen na cajicek😉 a kdyz to bude do toho 15. kdy jdes na utz, tak vezmu notase a zkouknes dvd. kdyz budes chtit🙂

katy007
20. lis 2009

No mě se hned vybavil fil Dvojčata s De Vitem a Schwanzeneggerem 😀 tam je stejný pohled na mimča v porodnici 😀 😀 😀 jinak takový malý zápasník sumo ne? 😉

miselaniki
20. lis 2009

Ahoj holky, člověk si ráno skákne ke stolařům a vy tady napíšte román🙂). Tak jsme si zadali postel do ložnice na výrobu, mělo to být po stromek, ale hold budou vánoce až únoru🙂)

Jenom jsem to prolítla, dočtu pak v klidu. Chválím bříška, ale hlavné nádherné bodýčka zuzi, kde si to koupila? No taky obdivuji kdo vydrží nezeptat se na pohlaví, já to zkoušela, ale zvědavost byla větší🙂. Za 14 máme velký UTZ tak se moc těšíme.

zuzi82
autor
20. lis 2009

To osmi kilové mimi už nevypadá moc ani jako mimi. Představte si, že veškerá nakoupená výbavička až do jednoho roku se vlastně vůbec nevyužije. To je síla. O porodu ani nemluvím. Asi bych umřela a manžel by pak musel celou výbavičku s novým kočárkem shánět sám. 😀

eriska
20. lis 2009

holky, ty obri mimca jsou fakt extremy, navic dneska, s moderni technikou, nam to urco nehrozi..proto vsechna ta vysetreni, utz..uz aby to ale bylo za mnou..sice se to tehu snazim uzivat, ale jsem cim dal vic zvedava, jaky mimisek bude povahou a jak bude vypadat..a je mi jasny, ze to maly miminecko mi hrozne rychle vyroste..ted hlidam tete 5.leta dvojcata a co ta nevymysli..na zabiti..za chvili pujdeme k jejich dr. na 5.letou prohlidku, tak se tam zrovna zeptam, jestli nam od dubna pani dr. vezme..kdyz je prilezitost, a aspon to budu mit z krku

zuzi82
autor
20. lis 2009

Tak se zatím loučím a jedu uklízet na baráček. Zatím pa.

janinka22
20. lis 2009

jasně,ty kontroly velikosti a ultrazvuky to je fajn,aspoň víme na čem jsme 🙂
zuzi,tak pá a pěkný víkend 😉
já uteču z práce zhruba za hodinku 🙂

eriska
20. lis 2009

holky, tak super, detskou dr. mame zarizenou, sice rikala, ze uz nove miminka nenabira, ale protoze me zna od malicka (chodila jsem s jejim synem na zakladku), chodi k ni obe tety, tak si nas vezme..ze uz staci, az se mimo narodi, tak abychom zavolali a ona se prijde na mimco podivat, nebo se za ni stavime cestou z porodky..tak jedna starost z krku🙂

verisek
20. lis 2009

tak jsme takky pridala fotky briska 🙂

crawler
20. lis 2009

ahojky holky, tak jsem zase tu🙂 jojo, díky za to, že dr. většinou odhadnou váhu dobře - i když už i tady na koníkovi jsem četla, jak jedna mamina měla odhad váhy kolem 3,5kg a nakonec na ně vykouklo 4,5kg mimi, ale tak pořád lepší než ti obříci nad 6kg ;-/ 😀

eriska: jé, to máš super,že už máš dětskou dr zařízenou...já doufám, ža ta ve slatiňanech bude nabírat - je tady jen jedna, takže jinak bych musela nejspíš k vám do CR...Jinak, doufám, že si ten čas obě najdem na to, abysme aspoň pokecaly, když už ne zacvičily a byla bych ráda, kdybych to vaše dvd viděla 😉
co se týče toho pohlaví, tak já bych to na jednu stranu hrozně ráda věděla a na druhou stranu je to takový adrenalin a já mám ráda těšení se a pocit, že jsem napnutá jako kšanda ;-DDD ale třeba bude prcek na 3D exhibicionista a sami to poznáme, co si tam schovává mezi ťapkama😀

miselaniki
20. lis 2009

eri: jseš šikovná na to já se chystám až po novém roce. Mám jednu doporučenou doktorku tady v okolí tak nás snad vezme. Chtěla jsem ke kámošce je zdravotní sestra v dětské ordinaci, ale je to přes půl Brna☹
veri: no elegatní bříško, já už mám trochu větší, asi se holky taky budu muset vyfotit 😲

No my pomalu vymýšlime jak přemístíme pokoje a jak uděláme dětský pokoj. Zatím jsme tedy u barev, však se začátku tam ani nebude potřeba moc nábytku - postýlka, přebalovací pult, skříň - ještě musíme vybrat koberec.

crawler
20. lis 2009

verisek: tomu se ani nedá říkat bříško 🙂 takový jsem neměla ani v 1.tt 🙂 upřímně závidím takové proporce, páč já teda budu mašina mašinovitá ;-D

eriska
20. lis 2009

veri, nadherny pupik..ten bych brala i netehu..klidne ten, co mas ted🙂takovy nadherny malinkaty brisko..to my s craw to rozjizdime na plno, co evi?

holky, ja tam sla s tetou, s dvojcatama, jinak, nez bych se tam dokopala, tak ji volam z porodnice😀 ale
jsem rada aspon neco odpadlo..

craw, urco si ten casek najdeme🙂pristi tyden teda nestiham,ale ten potom, to by slo..to necham na tobe, jak mas skolu a cas🙂ja se tesim uz ted na utz, a nemohu se dockat..mne bude stacit to, jak bude miminko doopravdy vypadat, to bude pro me stejne vetsi prekvapko nez to, kdo ze si to z maminky dela takovou kouli😀takze abych uchlacholila sebe samu, tak pohlavi si necham rict..holky, ja bych si to nechala rict, ikdyby to pritel nechtel..mne by to nedalo🙂

mis, brisko vyfot🙂 uz jste stejne urco klidne, ze ten muj tehu spicek je vetsi, tak holky fotte a vkladejte🙂

crawler
20. lis 2009

eriska: jojo, my to valíme na plno ;-DDD však jsme skoro v půlce a uteče to a pupík bude zase pryč, tak si ho musíme užít a podezřívám manžu, že je to pro něj snad i sexy ;-D

jojo, všichni foťte pupenda - chci se kochat tím, jak vedu ;-DDD

eriska
20. lis 2009

craw, tak to zavidim, my tim, ze bydlime kazdy zvlast, nez se nam predela bytecek, tak se spolu nevidame..jen, kdyz tam nesu jidlo a jdu uklidit..a kdyz se uz se vidime, tak to resime veci kolem rekonstrukce a na mimco neni cas..takze ja si ted brisko uzivam sama a moc se tesim, az to bude hotovy a budeme zase usinat vedle sebe..jinak si jako myslim, ze se o pricku delime..ja a ma velikost 42

crawler
20. lis 2009

však neboj, až bude dorekonstruováno, tak to doženete🙂

já mám velikost různou - vršek většinou 38, kalhoty a sukně 40, ale těhu kalhoty mám 38 a něterý věci mám taky 42, ale převažují spíš ty 38-40......ale teda na fotkách mi přijdeš jako hubeňour s bříškem, tak nosíš volný oblečení? podle fotek bych si myslela, že 42 ti bude velký...

crawler
20. lis 2009

holky, dělám takovou tabulku, jak na tom sumasumárum jsme, až bude hotová, tak ji dám do alba🙂

některé údaje už samozřejmě vím, ale něco nee, tak když by vám to nevadilo, tak mi sdělte:

kdy jste otěhotněly (když to nevíte přesně, tak cca)
jméno - nevím mandragoru a miselaniki (u ostatních jsem to snad odhadla🙂)
pohlaví děťátka - to se ještě dozvíme
věk - jestli to není tajné ;-D
porodnice
termín porodu
a vybraná jména pro mimi🙂

uvidíme, jak se nám tabulka krásně zaplní 🙂 Některé diskuze to mají a je to hezké - pak se doplní skutečné datum porodu, apod. a je to moc hezká památka diskuze🙂

Co na to říkáte?😉

andrea110409
20. lis 2009

Ahoj holky, tak jsem se dneska byla podivat na kočárky a zase nevim 😉 Muj vybranej tam sice byl, ale nejsem si s ním už tak jistá...Pani prodavačka mě ale uklidnila, že vyšisování barev dnes už nehrozí, tak doufám, že je to pravda. 😎
Jinak se musím přiznat že na sobě čímdál víc pociťuju nervozitu a přecitlivělost. Všechno mě hned vytočí a na spoustu věcí reaguju jak čertík z krabičky ☹ Nepamatuju se že bych tenhle těhotenskej příznak někde četla, ale je to na palici 😠 No a a spaní se taky nezlepšilo 😒
crawler: do statistiky můžu momentálně přidat ot že jsem Andrea, je mi 30, pohlaví nevíme, porodnici taky ne, termín porodu 9.4.2010, a jména budou Nelinka a Šimon a otěhotněli jsme v půli července, přesně to ale nevím.

Taky sem si koupila dneska časopis maminka a tak se do něj dneska večer zakousnu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru