Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
17. črc 2010

Něco jsem teď hodila do albíčka, tak budu vděčná za komentáře. A pokud máte nějaký tipy, co bych určitě měla pořídit, tak prosím písněte 😉 😀

jasekd
17. črc 2010

@mercedesse Co bych ted poridila: rychlozavinovacku, overalky nejlepe celorozepinaci, aspon na malinke mimi, nas nesnasel pretahovani pres hlavu, veci u krku na patentky spis nez tu rozsirenou diru, ty sklady na raminkach (jak to sakra popsat 😀 ), teplacky, lehatko do vany, monitor, hrazdicku, chrastitko spendlik, bryndacek (malej hodne blinka, usetrilo by mi to praci), spaci pytel, vetsi mimi dost v postylce cestuje, perinku zatim vubec nepouzivame, dost ctvercovych plinek, pokud ti bude blinkat, tak to lita, ja jich mam 12 a pouzivam latkove kalhotkove pliny, tak to peru obden s nima a stejne nekdy dojdou, takze tak 15-20 bych jich potrebovala. Pokud jednorazove pliny, nejlepsi mi prisly Bella Happy do porodnice. Kolotoc nad postylku, hracky nejlepe starsne barevne, treba zlute. Teplomer s ohebnou spickou, rektalni rourku, nafuk.prebalovaci podlozku IKEA a prebaluju ted na zemi, nejbezpecnejsi misto.

Co bych uz neporidila (pro Martina, ale druhe dite muze byt jine): vanicku (nesnasi), satek na noseni (nesnasi nebo ja neumim), dupacky, teplomer do koupele, zbytecne kremy na zadecek (dostali jsme hafo vzorku v porodnici, napr. i Rybilku nebo Bepanthen), zas tak moc nevyuzijem lehatko (malej v tom blinkal, tlacilo ho na zaludek v tyhle poloze) a ted si spis vyhraje pod hrazdickou na zemi.

To me ted tak napadlo, ale ty budes mit zimni mimi a v tehle vecech ti neporadim. Tak at hezky roste 😉

crawler
17. črc 2010

ahojky erííí😀 myslela jsem na vás, že jste určo u babi🙂...my bysme teda na žádnou procházku taky nemohli...išek je totál nepoužitelnej skrze ty vedra a nechce vůůůbec jíst...už jsem z něj byla zoufalá...všechno z lahve fluše ven...jediný, co je ochotný snýst je prso a občas si z něj potáhnout...mám strach, že hubne, ale nedá se nic dělat - to vedro ho moří a on místo, aby chtěl víc tekutin, tak naopak...:-/ takže až se umoudří počas, tak vyrazíme, ju?.-)

jasekd: to je hrůůůza, čím si musíte projít...!!!☹(( myslím na vás a věřím, že to překonáte - co nás nezabije to nás posílí - Martínek bude určo o to statečnější, nebude se bát mudrů, apod. ono každý má něco...vím, že se to nedá srovnávat, ale my pořád bojujeme s tím jídlem...dnes jsem bulela, když ani ve 14,00 nechtěl jíst a strašně plakal se slzama...s krmením bojujeme od propuštění z porodnice...pořád jsou nějaké problémy...odmítá prso, pak zase odmítá lahev...dokrmy...bla bla bla...a já se pořád stresuju...váhu totiž nemáme...kdyby nebyly tak drahý, tak koupíme...

jinak díky, že mi píšete do IP nebo sem ty míry dětiček 🙂 hezky spolupracujete 😀DD

mercedesse
17. črc 2010

@jasekd tý jo díky za super výklad, ve spoustě věcí se shodnem. 😀 Určitě se budu postupně ještě vyptávat, jo. Díky za pomoc 😉

jasekd
17. črc 2010

@crawler A nemuzes si pujcit? Tu vahu. Ja jsem s ni klidnejsi. Koupili jsme na netu Sencor asi za 1100 a funguje jako kazda jina, tzn kdyz sebou mele, vazi nepresne, ale aspon orientacne to jde... Ja mam problem s tim pitim. Opet mi v nefro poradne rekli, ze musi pit, aby nedostal infekci a navic ted s tema ATB, aby to nezatezovalo tu ledvinu (ono totiz ty ATB funguji jako prevence infekce ledvin, ale zaroven je i zatezuji...) pred vysetrenim jsem mu dala trosinku vodicky, tak se jim tam poblil, dneska vodicku, asi 5 ml, a hodil savli, opet obloukem snad 30, 40 ml, to ze ma ten GER, nic takovyho nesnese, das mu lzicku a on tri lzicky vybleje, takze ja ti verim , ze je to peklo. Kup tu vahu, rekni si k narozkam, pujc si na ni, budes klidnejsi, treba zjistis, ze prece jen pribejva, Martin rozhodne nesni tu predepsanou davku, co pisou na krabici, ale pribejva. Ja mu to teda vic redim, abych ho zavodnila (zahustovat se nesmi, ale redit snad nevadi), proto ted zas vic blinka. To kojeni je v pr..., kdyby mu stacilo dat na zizen prso, vid, mely bysme to lehci... Ja uz premejslim, ze budu muset dat nejakej slazenej, aby aspon neco vypil. Cemuz bych se chtela vyhnout do budoucna kvuli zubum, ted navic ty ATB... Skoda, ze jsi daleko, bych ti tu vahu pujcila 😖 Hele ja bulim od vcerejska dost casto, fakt jsemto necekala, takovej obrat k horsimu, a predtim jsem rvala kvuli tomu GER a nepribejvani, ted jsme byli cca mesic krasne v pohode a ted se musime srovnat s timhle. Jinam Martin doktory rad, ja jsem , moji rodice jsou, chodi se mnou do prace, furt jsme v nemocnici... 😀

jasekd
17. črc 2010

Jsem se rozepsla, manzel ma kocovinu, rano byl nepouzitelnej, vsechno jsem delala ja, tak ted jsem mu dala malyho, at ma taky sluzbu 😀

jasekd
17. črc 2010

@crawler Holka ty si vyhrajes 😀 Parada.

verisek
17. črc 2010

@crawler ahojky, posilam udaje na doplneni do tabulky
termin porodu 2.5
vyvolany 1.5.
miry Nicolase 49cm a 3200g
v 6 tydnech 56cm a 4360g

eriska
17. črc 2010

crawler, evi, to víš, u babi je nejlíp, hodně rukou na chování, bazén, pro tomíka kočárek a mušlička ve stínu, kde se koupe, nemusím nic dělat, jen si užívat..ale ono to nicnedělání stejně není, teď se zaváří, jen sušení sena jsem ušetřená..až se trošku ochladí, tak určo dáme zase prochajdu, co? my ty vedra taky nesnášíme..zlatě, když pršelo a bylo kolem 20 stupínků..jo a do tabulky..v 6 týdnech jsme měli myslím 4450g a 57 cm a ve třech měsích 6kg a 60cm..
copak to ten išek zase zlobí? nechce papat? a kaká? mně takhle tomulka nechtěl baštit, když pár dní nekakal, měl plné bříško a pil třeba jen dvě, max. tři minutky..na to nám pomohl ten heřmánkový čaj od apotheke..jo a nemáš doma klasickou váhu? já ho vždycky zvážím u babičky, dáme na ní plech, ten zvážíme a pak tomíka..anebo bež k dr..mně říkala, ať klidně přijdeme na převážení..myslím, že by ti určo nic neřekla..nebo tam zavolej, že se ti zdá, že moc nepřibývá a jestli se můžete přijít převážit..jinak tomík za měsíc, co byl u dr. přibral 600g, tak třeba teď už tak rychle nebudou přibývat..

mercedesse, i já se přidám se svou troškou do mlýna..my užili bavlněnou kombinénu, takže pro tebe v zimě určo nějaká teplejší, ale bylo to pro mě snažší, než na něj cpát několik svetříků, pak na doma na den, rozepínací dupinky a bodyno s dlouhým rukávem (ať už na patentky nebo jen s tou rozšířenou dírou..ty mi vyhovovaly) a na noc overálky na rozepnutí od hlavinky k patě (tesco😀) a teď když je teplo, tak jen bodynko s krátkým rukávem, kraťásky, overálek s krátkými rukávy i nohavičkami.nám stačila jedna rychlozavinovačka a do kočárku jsem měla sadu a ještě španělskou dečku..z hygieny vazelínka, tyčinky do uší, olejíček od weledy na masáž bříška a toť vše..ještě fenyklový čajík, který si dělám proti prdíkům a míchám si ho z kmínu, anýzu a fenyklu..jo a plínky, u nás jednoznačně pampers new born a teď pampers active baby..a ubrousky pampers sensitive..a super je ještě sudokrém, na potníky, na všelijaká červená místečka pod krčkem, pod pažičkama, na opruzený zadeček..a já teda používám i bepanten a calciovku..
co jsem nevyužila byl pytel na spaní, na ten byl malý a teď, když by ho mohl mít, tak je na něj vedro, ale tobě se v zimě třeba hodí, pak ponožtičky..hafo ponožtiček, ale nejlepší jsou froté a teď na léto jsem narazila na jedny super..ale kontroluj gumičky...mají je dost utažený..pak kosmetika..do vany nic nedávám, občas mu tam vyliju čaj z řepíku, a mažu ho vazelínkou nebo indulonou anebo calciovkou..jsou pro nás lepší než kdejaký johnson, nivea, hipp, atd..ale to si asi budeš muset odzkoušet sama.

verisek
17. črc 2010

craw: ja kupovala vahu asi za 1600, ale jsoou i kolem 1000, nebo si zavolej doktorce a bezte se nechat prevazit,uvidis, ze budes hned klidnejsi..

eriska
17. črc 2010

holky, tak jsem přidala pár foteček z pohody u babičky a pár rodinných z grilovačky u bráchy..

mercedesse
18. črc 2010

Krásný fotečky a díky za rady, stejně asi musím pak spoustu věcí vyzkoušet. Třeba na ten spací pytel zase sestřenka nedá dopustit. No uvidíme.

crawler
18. črc 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/crawler/albu...

holky díky za rady...udělali jsme to tak, že jsme ho zvážili na kuchyňský - máme do 8kg...a má už přes 6 kg, takže to nebudu hrotit, vypadá to, že nezhubl...a dnes je už víc při chuti, takže ok...určo to bylo tím vedrem...jak je chladněji, tak je to hned o jiném🙂

eriska
18. črc 2010

crawler, no vidíš, jaká jsi šikula..tomík měl ve třech měsících rovných 6kg, tak žádný strach..asi to bylo tím vedrem..to je děs..ale dneska je teda krásně..jen nám prdla duše u kočárku, tak jsme zase doma☹

katy007
18. črc 2010

Ahoj holky,
tak jsme zpět z chaty bylo super, i když i tam bylo dostr horko vůbec nepršelo i když tady občas sprchlo, tam to nedošlo, až včera v noci a dneska dopo, ale bylo super a odpočinula jsme si dokonce stihla přečíst i knihu a nasbírat tunu borůvek 😀 😀 😀 teda skoro, je tam úplně modrý koberec a sbírá se to skoro samo, mám to zamražené a až bude moci Aďa příkrmy a ovoce tak budu rozmrazovat. 🙂

Jinak doma fučí klima to je paráda ale musíme opatrně aby Adu neofuklo. I ona je hned spokojenější. Zítra jdeme na ko s kyčlemi tak doufám, že vše bude OK, ve st máme zase plavčo a ve čt slzvé údolí jdeme na další očkování. To zase bude slz, ale alespoň zvládneme ten hic co zase bude.

Co tady nového? Nestihnu vás dočíst

zuzi82
autor
18. črc 2010

Ahojky,

@jasekd Teda, obdivuju tě, že to zvládáš. Těch problémů má Martínek na můj vkus poněkud hodně. ☹
My měli moc fajn víkend. Byla tady moje nejlepší kámoška, která má o patnáct dní mladší holčičku než je Matěj, tak to bylo fajn. Jen včera se nedalo jít ven kvůli horku a dneska kvůli dešti. Taky máme po včerejší noční bouřce už zase zatopenou zahradu a protože pořád prší, tak vody spíš přibývá. Vidím to tak na dva až tři dny v gumákách. Opět je budu mít jako povinou výbavu v autě, ať se dostanu z domu a do domu 😀

@mercedesse Je těžké se rozhodnout, co koupit. Nejspíš si budeš muset spoustu věcí rozhodnout sama. Protože, když čtu rady od jas, tak s něčím třeba nesouhlasím, protože nám se to hodilo. Takže u nás: rychlozavinovačka (nezbytná, ještě teď v ní spí, u nožiček už to nepřehýbáme jen zabalíme jako šáteček ty dva cípy přes sebe, ale bez ní špatně usíná, když je moc unavený, tak sebou hází a nemůže zabrat, v zavince zaboří hlavu na stranu a usne), overálky (využíváme hlavně v noci, ať nemá gumu v pase a nic ho neškrtí, dobré jsou z Tesca a nebo z CaA), bodyčka (spíš mi vyhovuje právě ta rozšířená díra, než patentky), hodně důležitá je hrazdička (dej bacha na to, ať nejsou hračky moc vysoko, kamarádka, co tu teď byla, tak byla překvapená, jak malá chytá hračky, hrazdičku mají, ale malá u ní na ty hračky nedosáhne, Matěj, když byl malinký a jen pozoroval, tak byl hotový z červené berušky na hrazdě, červenou miminka milují, tak bych volila takovou hrazdu, kde je nějaká červená hračka), bryndáček (tím, že jsme na lahvičce, tak mu mlíčko dost teče po bradě, takže spotřeba bodynek by byla velká), peřinku (myslím, že na zimní mimi budeš potřebovat, zavinka asi bude málo, když se malý narodil, tak měl zavinku i peřinku), vaničku (malému se koupání moc líbí). Nekupovala bych zbytečně moc kosmetiky (používáme jen dětské mýdlo od Seba Medu a do vaničky lijeme pár kapek obyč olivového oleje na promaštění), na zadeček používám Aviril a Rybilku a po koupání mažu malého olejíčkem od Alpy. Místo tyčinek do uší a do nosu používám srolované ty čtverečky, co s nima čistíš pupík. Rekt rourku třeba vůbec nemáme a nepotřebujeme. Matýskovi jde kakání i prdění dost dobře. 😅 A kdybych znova kupovala oblečko, tak bych vyvážila kombinaci triček, bodyček, dupaček a tepláčků. Tričko z tepláčků leze, takže je lepší bodynko, ale zase do dupaček je lepší tričko kvůli přebalování. Stačí rozepnout zespoda dupky a už nemusíš bojovat s bodynkem. A já taky velmi ocenila jednorázové přebalovací podložky. Koupila jsem balení po 60-ti ks a jak jsem byla hodně šitá, tak jsem potřebovala tu ránu větrat, takže jsem si pod sebe tu podložku večer hodila na gauč k televizi kvůli očistkám a větrala. Teď, když bylo horko,tak pro změnu větral prdelku Matěj a to vždycky podložka osdnesla kakancem a nebo alespoň počůráním. 😀

zuzi82
autor
18. črc 2010

Ups, to jsem se ale rozepsala 😅

jasekd
18. črc 2010

@zuzi82 Musim, neda se nic delat, ale jde to ztuha nekdy, ale kazdej ma neco, treba ty tvoje problemy s cipkem pred porodem....
Ta rozsirena dira nam nevyhovuje kvuli latk.plinam. Jsou vetsi a sirsi nez papiraky, bodycko se natahlo a Martinovi z nej lezly raminka. Takze rada pro ty, kdo planuji latkove pleny, nekupovat vubec nejmensi velikosti a bodycka spis dlouha a stihla, nebo na patentky u krku. Rourka stoji asi 20 Kc, tu bych v zaloze mela, je to lepsi nez teplomer. Hrazdicku mame s nastavovatelnejma hrackama, furt s tim hejbu, jinak je ma, kdyz je na zemi, jinak v lehatku... A nejlepsi barva je zluta...
Takze opravdu, kazdej to ma trochu jinak 😉

zuzi82
autor
18. črc 2010

@jasekd To jsi mi připomněla. Byla jsem na kontrole po šestinedělí a tu hrůzu na čípku už nemám. Zůstal mi tam jen malý vřídek, který se dřív vypaloval, ale teď už se to prý nedělá, takže jen budu chodit na kontroly jednou za půl roku a vždy mi udělá cytologii pro jistu. Má strach tak mě bude víc hlídat. Díky za to. Je to vůbec skvělý doktor. Hodně jsem si ho během těhu oblíbila. 😅

eriska
18. črc 2010

jj, mercedesse, musíš si to odzkoušet sama, protože každéme vyhovuje fakt něco jiného a každé mimi je jiné..my sice rychlozavinku užili 14 dní a pak už jen na spaní, ale koupila bych ji zase..a už s kanicí na zavazování..ze začátku mi z ní vypadával.a jak píše zuzi, nám taky vyhovují bodynka.i do dupaček..trička pořád vylézají..no hrůza..a co se týče rourky, my do 2,5 měsíce kakali i prdíkovali krásně..od té doby pláč a nic ven nejde..tak ji přítel taky sháněl..a v tom souhlasím s jas, je lepší mít ji po ruce, protože když jem viděla, jak se tomík trápí a teploměr nezabral..tím vzduch nevyjde..

katy007, jéééé, borůvečky, já je koupila na trhu a teď u babi jsem byla trhat v lese, ale u nás jich tolik není..něco jsem nathala a sežraly to děti..tak do mrazáku nezbylo..

eriska
18. črc 2010

zuzi, tak to gratuluju,.taky sis během těhu užila svoje..alespoň další starost z krku,co? nás teď čeká kontrola v nemocnici toho stroupku po tbc, příští týden kyčle a týden po tom jde tomík na dvě včeličky..tak máme na každý týden něco..

holky, jakou jídelní židličku?trošku do předu, ale nám ji chtějí koupit od přítele z práce a tomík se už přitahuje do sedu, tak bych ji chtěla mít doma..navíc jsem zjistila,že se dají i polohovat do lehu..až najdu ty svý tři favority, hodím sem fotečky..jinak je to fábula, pinta a pepe

mercedesse
19. črc 2010

Jůů teď mám teda pořádnej zmatek, ale některý rady určo ocením 😀
zuzi to je dobře, že je všechno v pořádku. 😉
Já měla včera zase nějakej splín, trošku jsem se vybrečela a dneska už lepší, asi hormony, najednou mi přišlo líto úplně všechno. 😝

jasekd
19. črc 2010

@zuzi82 To je dobre, ze budes pod kontrolou, ja jeden cas taky chodila po pul roce, nejaka zvysena aktivita bunek na cipku, tak se to hlidalo, jestli to nebude nej.prekanceroza, bylo mi asi 20...No a ted je mi 30, nalez se srovnal a chodim normalne po roce (teda kdyz nejsem tehotna 😀 coz doufam brzo zas budu) je dobre, kdyz ti Dr sedne, pak se tam chodi hrozne casto.
@mercedesse no hlavni pouceni, nekupovat toho moc najednou 😉 dneska se to sezene hned a vsude. Jo tu rychlozavinku urcite se snurkou, meli je i v porodnici, ja mam pujcenou na suchy zip a byla velka, tak js prevazovala, a pak chvili zapinala na zip no apak uz se z ni vykopaval, mam ji jako podlozku v kocarku, kdyz neni vedro, a kdyz je zima, jen pres nej zapnu ty cipy a nozky uz nezadelavam, takze to je fakt dobra vec. Priprav se, ze ted budes brecet dost casto, ja mam teda ted i trochu duvod, ale ja bulim i treba jen proto,ze je tak krasnej 😀 Nikdy jsem takova nebejvala. Jinak Konik mi moc pomaha,jsem si vzdycky rikala, co na tom lidimaj, kecat s cizejma lidma,ale kamoska neni furt po ruce a vykecas se tu ze starosti nebo kdyz mas radost treba z kontroly apod.
@eriska no tomu ja nerozumim jeste jsem se o to nezajimala, ale na pohled je nejhezci ta hnedozelena, ja rada tuhle zelenou, mame zeleny lehatko,hrazdicku a uvazovala jsem i o kocaru, ale ten je nakonec cernobily. I kdyz z fotek se ta barva stejne uplne nepozna...

crawler
19. črc 2010

ahoj a pěkné ráno🙂

mercedess: moje rady - nám se vůbec nevyplatil kojo polštář, dobu jsem nekojila a teď když už zase částečně kojím, tak je malý velký a nám vyhovuje nejlíp poloha v sedě nebo vleže, ale vždy bez polštáře. a dále NEkupovat kosmetiku. My jsme dostali v porodce hafo vzoprků a například po SebaMedu jsme se děsně osypali - chvíli nám trvalo než jsme přišli, že je to z toho - nenapadlo mě to, páč jsem myslela, že je to hypoalergenní kosmetika, nicméně měl po ní malý Išek rudé mapy po těle a v tom pupínky...Tak jsme dostali od mudry kapky Fenistil a koupali jsme v řepíku a během 4 dní to zmizlo. Naopak nám vyhovuje Johnson, na který má dost dětí reakci. Ale jinak jsem do začátku koupila jen olejíček Aviril a modrou Indulonu. Jinak víceméně žádné zbytečnosti nemáme...Jo, doporuručju zvlášt koš na pleny - nemyslím žádný spečl, ale prostě, aby se ti někde neválely tašky, který se ti budou převracet...a stačí malý koš s víkem, stejně se to chodí vyhazovat často páč to smrdinká😀

jasekd
19. črc 2010

@mercedesse No kosmetiku jako myci gel jeste mozna, to muzes kdyztak pouzit na sebe, my treba Sebamed mame a dobry, i kdyz ho moc nepouzivam, spis jen vodu a nekdy mesickovej odvar, ale nekupovat moc tech kremu na zadek, protoze Rybilkou se asi mazat nebudes 😀 Toho ja mam prave skoro moc, koupila jsem si Rybilu i Bepanthen a oboje bylo i v porodnici...

eriska
19. črc 2010

ono prostě, dokud si to člověk nevyzkouší, tak to nepozná a chybu udělá vždycky..já třeba bych snesla i víc mastiček na zadeček..mažeme jen bepantenem, na rybilku mám alergii a asi ikdybych neměla, ten smrad..takže my bepanten a už jsme 3x ten velký dokupovali..já ho mažu i na bradavky, tak to se u nás neztratí..holt to musí mer omrknout a vyzkoušet, co bude vyhovovat zase jim..

eriska
19. črc 2010

jo, jinak jak píše craw, koš na plíny, určo super věc, jen jsem ho v těhu nekoupila a teď se nemůžu dokopat, tak používám velký pytel od pracího prášku a slušbu dělá taky.stejně to každý den vynášíme..mám koupený i spešl malý odpadkový pytle

mercedesse
19. črc 2010

@crawler no já zase kojo polštář už mám a krásně se mi na něm spinká. Moc mi to pomáhá, takže asi fakt všechno je individuální. Kosmetiku vezmu možná nějakou základní, ale tunu toho kupovat rozhodně nebudu. Koš speciální určitě ne, to mi příjde zbytečný, ale nějakej zavírací jooo. No ještě týden vydržím a začnu nakupovat, tak se pak budu o to víc ptát. 😉

crawler
19. črc 2010

@mercedesse já spávala tak, že jsem si mezi nohy shrnula peřinu 🙂 - přesně tak vše indivindy...jinak my máme koš jen takový ten, co bývá na základkách ve třídách - bílý plastový s víkem...je malý, tak nezabere moc místa...😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru