Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
16. srp 2010

@miselaniki uz se zacinam i tesit, tak snad to dopadne dobre 😉

mandragora10
16. srp 2010

Ahoj holky,

tak Tomasek je uz druhy den fit, tak jsem rada a budu doufat, ze priste se s tim uz popere lepe. Mista vpichu ani bolava nemel, ale ta horecka byla opravdu vysoka. Kdyz jsem ho kojila, tak drkotal dasnickama a uplne horel. Cipek jsem mu davala, ale vzdycky ho hned tlacil ven, tak nevim, kolik ucinne latky v nem zustalo. Rano jsem mu pak dala Panadol sirup, to mu taky nesmakovalo, ale nakonec to spolknul a pak uz jsem mu nedavala nic a telicko se s tim popralo.
@miselaniki Mis, s tim kojenim jsem na tom uplne stejne. Tomik navic nevypada, ze by se chtel nejak srovnavat, takze asi od ukonceneho pateho mesice zkusim na noc ty kasicky, at se trochu zasyti. Je fakt, ze narozdil od maleho miminka, kdy bylo treba ho po kojeni i uspavat, ted spinka hned, ale ja kolikrat hned nezaberu a jsem treba jeste dalsi hodinu vzhuru, a kdyz je to takhle dvakrat za noc a kolem sedme vstava, tak se moc nevyspim.

soniq
16. srp 2010

Ahoj holky, my vložku v autosedačce máme ještě ale už ji vydělám, je tam strašně stísněnej...
@mandragora10 tak to je fajn že je už v poho prcek...mě Dr říkala, že po očkování bývaj mimina tak zhruba dva dny jen protivný nebo ty horečky maj...
Mě Dr říkala, že malýmu to bude pichat po jednom, takže pak budu chodit třeba po dvou týdnech za ni, aby jsme to stihli do těch 8 měsíců, ale třeba když ji řeknu že malej byl po očko v poho, tak třeba píchne dvě zaráz. jinak Kubík je nějakej protivňoučkej...není to nic hroznýho, ale když jsem si zvykla na to, že byl hodnoučkej a ted tohle, tak to je hrozný....Nevydrží být chvíli sám, tak ho nechám prostě někdy bručet a potom z toho řeba usne nebo přestane...jinak usínání, to je že mu musím dávat dudlík a tím se uklidní, myslím si že mu pomalej začínaj zoubky, jink to nevidím, pořád by si strkal něco do pusy a dudlík pomáhá, což dřív ho nemusel mít, jen to byla vyjímka když jsem mu ho dala.

soniq
16. srp 2010

@miselaniki teda, ty máš taky o zábavu postaráno 🙂. A víš čím to je, že to máš zarudlý? A bolí to to nebo něco, neumím si to totiž představit.
Mě Dr doporučila Nurofen pro děti a čípky po tom očko ale prej mu to mám dát až by měl 38 po odečtení.
Jinak mi jdem na další očko příští úterý, tak jsu zvědavá. Jo a malej už papá jablíčko a banán a moc mu to chutí, líp než mrkev s bramborou a tak 🙂

skretik
16. srp 2010

Neni nejaky divny tlak nebo neco? Tomasek je taky protivny a v noci se uz zase budi max. po 3hodinach-hruza, jsem docela vyrizena. Navic ted uz druhy den za sebou, kdyz se pres den vzbudi, tak strasne place nekolik minut a nejde utisit, pak to prestane napapa se a je klidny, ale pres den kojim cca po hodine a pul, max po 2. Nevim odpovidalo by to na rustovy spurt ve 3mesici, ale nevim. Ted si treba krasne hraje pod hrazdickou a povida si a je naprosto zlaty, tak nevim co se mu deje, ze tak strasne place ☹ . Zkusim asi koupit cajik a davat mu cajik, jestli se to kojeni treba trochu neoddali. Na Sumave mi sice spatne usinal, ale spal od 9 do pul 5 a pak do pul8, to bylo super, bydleli jsme v kamennem baraku, kde byla tma a 20stupnu, tak mu to asi vyhovovalo, v Praze mu je asi vedro 😒 .

Na ockovani jdeme 9.9, tak jsem na to zvedava a obe najednou...

skretik
16. srp 2010

@mandragora10 tak hlavne, ze to netrvalo Tomaskovi moc dlouho a uz je zase fit!
@jasekd tak drzim palce at tam to miminko je, kdyz uz se tesis. Test sis asi delala,vid?!Jeste jsem vas n estacila docist, tak nevim 😅

soniq
16. srp 2010

@skretik já si taky myslím jestli to počasí na ně nějak nepůsobí....malej spel ted 40 minut, chvílu byl hodnej a ted zase kňourá až řve...tak zkusím nakrnmit.....

jasekd
16. srp 2010

@skretik Delala, jen tak pro kontrolu pred oslavou, kdyz uz nekojim, tak jestli si muzu pripit 😅 No a mam vystarano. No a pak jeste jeden, a uplne stejne silny 2 cary, no a pak uz jsem nedelala, kdyby to treba slablo, byla bych nervozni a stejne se sla k Dr ukazat, tak uz to necham na zitra, at mi rekne.

soniq
16. srp 2010

@jasekd jsu zvědavá jestli se to fakt potvrdí a v kolikátým seš...hlavně bay bylo vše ok...

jasekd
16. srp 2010

@soniq ja dam zitra vedet 😉

eriska
16. srp 2010

holky, já taky nevím, čím to, že je tomík posledních pár dní takový protivný..on je den úplný zlatíčko, nepláče, hraje si sám usíná sám a pak je zase protiva, usíná uchováváním, hrát ho nebaví, ležet ho nebaví, chovat ho nebaví..už fakt nevím, čím to může být..jestli doopravdy tím počasím, nebo je to nějaký období..se mi ho teď konečně podařilo uspat, tak jdu dát špenát s rohlíkem a rychle něco udělat..jinak, my taky baštíme po 2 hodinách, někdy po hodině a za noc se mi taky budí..jakmile se poprvé vzbudí, tak se pak budí po hodině..no a včera v noci se vzbudil o půl jedné a pak každou hodinku...ale přiznám se, jsem líná, pak už si ho nechávám v posteli a jen vystrčím prso😀 a spím hned dál..

soniq
16. srp 2010

já si myslím tím počasím že to je, a ten tlak...protože to působí jak tak koukám na každý mimi a to tady jsou rozdíly, 4 měsíce, druhý má 2 měsíce.....takže to budem muset nějak překousnout + nám možná ty zoubky rostou pomalinku 🙂

jasekd
16. srp 2010

@eriska
@soniq Na Martina nepusobi nic 😀 Spi, jidlu moc neda, je hodnej, on nerval ani kdyz jsem mela malo mlika, proto ja na to ani neprisla, vahu jsme nemeli... No nezavidim vam ty noci, ono by se reklo, ze je to tim, ze je na UM, ale jak rikam, nebylo to ani pri kojeni. No toto mi dodava nadeji, ze ty dve deti zmaknu, snad to druhe bude podobne, jen kdyby se nam povedlo kojit dyl, byla bych stastna.

jasekd
16. srp 2010

Musim se pochlubit, Martin se dnes zacal pretacet ze zad na brisko, zatim se nadre, ale parkrat se mu to povedlo...

soniq
16. srp 2010

@jasekd já mám naštěstí noce dobrý, probouzí se zatím třikrát a to se nají, přebalím a spí dál...

soniq
16. srp 2010

@jasekd šikullka, to malej zatím nic, dneska jsem mu předváděla jak se má otáčet 🙂, tak měl z toho prdel...

jasekd
16. srp 2010

@soniq 3x je dobry? 😨 V kolik je to prosimte hodin? Martin kdyz byl malej, papal cca ve 20, pak 23-24, pak cca ve 4 no apak rano kolem 7. Brzo ale zacal spat celou noc a krmime cca 7,30, 11 hod, 14 hod, 17 hod, 20,30 a chrapat 😀 Do toho mezitim pije nebo spis plive cajik... Pres den teda..

mandragora10
16. srp 2010

No kez by to bylo tlakem nebo pocasim!!!Taky je ted rpotivnejsi nez byval.
A jak pise Skretik....tak v noci Tomasek ze spani poplakava a na to nocni kojeni ho v podstate budim z breku ☹ Ale napije se, odrihne a hned zase usne. A spatne se mu celkove pres den usina, vlastne i vecer v postylce. Pres den usne jen v kocarku.

verisek
16. srp 2010

ahoj holky, tak jak ctu, tak nejsem sama, Niky je protivnej pres den jak blazen, chvilku si hraje sam ale jinak knoura a vzteka se, hlavne nechce byt uz vubec na zadech, kdyz je na brisku tak zveda prdelku jako kdyby se chtel plazit a snazi se pritahovat jenze mu to jeste nejde tak se zacne vztekat, dam ho na zada, rev, sup a je na brichu a takto je to cely den, uz jsem ho musela dat do houpacky a ted bez milosti do postylky aby aspon chvilku spal
jinak noc teda zatim v pohode tuk tuk, jde spat v 9 a budi se mezi 5-6 napapa se a pak spi zhruba do 8-9 jak kdy, ale minulej tyden se taky parkrat vzbudil treba ve 2
chtela jsem se zeptat tech co nekoji, davate prckum caje uz kazdy den a kolik?

eriska
16. srp 2010

jasekd, já si na noci nijak nestěžuju..těch 5 minut co kojím a pak hned vytuhnu..já ho už ani nepřebaluju, protože on má ráno plínku skoro suchou, ale po hodince, co je vzhůru, tak má alespoň kilo..a každá noc je jiná, jednou se probudí o půlnoci, jednou ve 4..pořád si říkám, že máme hodňoučké miminko..až na ty chvíle, kdy je nespokojený..a nejhorší je, že jich poslední dobou přibývá..no, já si říkám, jestli mu mlíčko stačí? ale zase pije jen z jednoho prsu a druhý třeba ani nechce..a zuby si myslím, že nám pomalinku začínají..nejvíce nevrlý je večer a když koukám na dásinky, tak dole tam má takový světle bílý kousek..ale zatím necinká..tak nevím, jestli aft, či zub? no, uvidíme.jinak gratuluju k přetáčení

soniq, jestli můžu radit, nikam s přetáčením nespěchej..tomík se přetáčí víc jak měsíc a od té doby, je strojení, dávání plínky a už i kojení děsnej boj..vždycky se přetočí na bříško,ale zpátky to neumí..to se mu povedlo zatím jen jednou a víceméně náhodou..já bych se vůbec nezlobila, když by jen ležel..tahle ho položím a za chvíli volá o pomoc..na bříšku ho to nebaví..

eriska
16. srp 2010

mandragora10, man, taky doufám,že to je tím počasím..jinak, tomík to přes noc nedělá,ale přes a nejvíce v kočárku, spinká a najednou začne strašně plakat, očička zavřený..a pomůže, jen když ho pochovám, on se probere a je klid..všichni mi říkají, že se mu zdají sny a že se v nich něčeho leká..no a když spí v posteli, přes den, tak dám prso a je klid..

verisek, my dáváme čajík, dětský heřmánkový, kvůli tomu, aby mu šlo líp kadění..ale vypije tak 5ml..někdy i míň, spíš tu flašku žužlá a nadává jí..to je mazec, když je prcek protiva,co? já už nevím, co s ním.hrát si nechce, povídat, chovat, sám neusne, ruce mám vytahaný..no hrůza..ale musíme doufat, že to přejde,co?

zuzi82
autor
16. srp 2010

Já si teda nemůžu naříkat. Matýsek je zlaté mimčo. Večer usne v osm sám v postýlce a vzbudí se až mezi pátou a šestou a teď už se fakt často stává, že vydrží až do šesti. Ale tak jak píše Jas, on vydržel dlouho i když byl kojený. Usínal před desátou a vydržel do tří až čtyř. A teď je to prostě čím dál lepší. Přes den teď uspáváme v kočárku v chodbě. Spaní v postýlce už jsem vzdala. Byl to vždycky boj a řev. Svazování trochu pomohlo, ale ani tak to nešlo lehce. Kolikrát to trvalo třeba půl hodiny i víc, než usnul a spal třeba jen dvacet minut. V kočárku, když se moc nedaří, tak usne po čtvrt hodině s plínkou přes oči. Takže když pak spí jen dvacet minut, tak mě to tak neničí, protože to úsilí vynaložene na uspání už není tak velké. 😉

@soniq Jak to vypadá s přítelem? Srovnalo se to trochu? 🙂

jasekd
16. srp 2010

@verisek snazim se, kvuli ledvine a antibiotikum musime, ale je to boj, a musim trochu prislazovat... Snazim se do nej nacpat mezi krmenima tak 50 az 100ml za den, nekdy nechce nic, vyjimecne da 50 ml najednou, vic mu nedam, pze zvraci.
@eriska hm, 5 minut kojeni by mi taky az tak nevadilo, ale my to meli tak na hodinu, hodinu a pul, pan si to vychutnava, pak se cekalo na krkanec treba 30 min, pak se zeblil, a ja prebalovala pokazdy, latkovky, ale to mi nevadi. a 150ml z flase taky cuca i pul hodiny, i 45 min, ale beda, kdyz mu to seberes, ze si myslis, ze uz nechce, chce, ale nespechaaat 😀

zuzi82
autor
16. srp 2010

@verisek Já čajík dávám jen, když je horko a nebo na škytavku, to pomáhá. Jinak má jen mlíčko. S čajem trochu bojuje, tak ho nenutím. 😉

skretik
16. srp 2010

No tak me "uklidnuje", ze jsou vsechny miminka takovy protivny, protoze tim padem to MUSI byt tlakem a pocasim, Tomasek je totiz jinak taky zlaty miminko, on je porad zlaty, ale nejsem zvykla na tohle dlouhe plakani, kdy mi trva ho i uchlacholit v naruci. Ted mi vytuhl v lehatku, tak jsem zvedava co nastane az se vzbudi... Ma to vzdycky jen chvilkove, kdyz se uklidni tak se pak zabavi u hrazdicky, smeje se a povida si, ale kdyz ho to chytne tak nepomuze vubec nic, kez by mi mohl rict, co ho trapi 😔
A jeste mi ted uz asi 2tydny dela to, ze ho muzu chovat jen ja nebo pritel,jakmile ho vezme nekdo jiny hnedka spusti...Asi je uz takhle malinky zavisly.
Ja uz ted taky v noci usinam u kojeni a on je prisaty a dumla si, tak kdyz se pak proberu prendam ho v pohode do postylky a je klid(chvili)

@zuzi82

soniq
16. srp 2010

@jasekd no, naučila jsem ho aby chodil spát tak zhruba ve 20hod, někdy i dřív..potom se probudí cca 22:30 - 23:30hod, pak zase zhruba mezi půl 2 - půl 3 pak o půl 6 - půl 7 zhruba a pak si ho beru do postele a tam mi ještě usne tak do 8 až 9hod a to je max.
@zuzi82 no, prej musím vydržet, že dělá vše proto aby jsme se měli dobře, proto nejezdí dom, někde vydělává korunky ale že mi to řekne v září nebo v říjnu, hlavně mám čekat a věřit mu...a víš, co jsem zjistila? To bylo teda omylem, nechtěla jsem mu jít na mejl, ale žádal o prohlídky podnájmů v Brně....ví, že jsu tady s jeho rodičema a na vesnici vše strašně daleko nešťastná tak jestli rpo nás hledá nějakej byteče, nevím asi jo....ale nic jsem mu neřekla....včera když se na chvíli stavil tak to tak nadhodil, že když bysme bydleli sami tak to bude vše dobrý a přestanem se i hádat atd, všichni budem spokojenější.....tak jsu zvědavá na září nebo říjen co mi řekne, prej vše mi řekne.....no, hlavně at mě z toho nešvihne....🙂. prej bych jsem se trápila a stresovala když by mi to řekl ted, že vidí jak jsu ze všeho nazhroucení tak mě nechce ted s tím trápit....tak uvidíme, uvidíme.....
@verisek malej je na čajích závislej, kollkrát nechce mlíko nebo jídlo a chce čajík, takže ho mám pořád připravenej a kolik vypije? Tak to je různě, pije fenyklovej, zkoušela jsem mu dát i meduňkovej a pije krásně....

zuzi82
autor
16. srp 2010

@soniq Tak to je dobře,že se to u vás tak srovnalo. Uvidíš, že bude mít nějaké krásné překvapení a bude vám pak dobře. 😉

soniq
16. srp 2010

@zuzi82 no to doufám, ale chodím ke kartářce, teda je to už přes rok co jsem u ni byla...protože ji zastihnout je síla a je v brně takže to dojíždění stojí taky za to....a ta min min rok řekla že se s přítelem odstěhujem, ale nějak jsem to nepbrala vážně tak jsem se na to pořádně ani nepatala a musím říct, že co mi zatím řekla, tak se to splnilo 🙂 i to že otěhotním a že to bude kluk a že budu mít trochu komplikované těhotenství, což to byl ten vysokej tlak a kvůli tomu i vyvolávanej porod.... a ptala jsem se i na ségru a taky ji to vyšlo co mi řekla kartářka.

soniq
16. srp 2010

@eriska já nikám nepospíchám, jen jsem mu tak 3krát ukázala to přetáčení ale nechávám ho bejt...to musí jít samo a ne nutit....🙂

jasekd
16. srp 2010

@soniq je ty se mas s tim cajem... Ty casy jak pises, to jde, tomu ja rikala 1 vstavani 😀 Proste jsem byla do pulnoci vzhuru, nesla spat s nim, delala jsem si praci, co jsem nestihala, no a pak se vzbudil kolem 3, 4 hodiny a pak rano kolem 6,7..a to uz jsem brala jako vstavani rano. Jak tu nekdo pise o vstavani co hodinu, to by me svihlo, no ale vydrzet se to musi... To bych byla pekne napjata, cekat do podzimu, o co jde. Akorat mi neni jasny, proc by te to melo trapit, kdyby ti to rekl...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru