Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

skretik
12. říj 2010

@baterka souhlasim, ja bych ho taky nedokazala nechat vyrvat, nedokazu ho nechat zbytecne plakat pres den, natoz v noci. Dneska byla uz noc trosicku lepsi a vstavali jsme skoro v 9, takze uz jsem na tom lip. Me ani tak nevadi to nocni buzeni, kdyz hned usne (usnu treba pri kojeni), ale kdyz je dlouho vzhuru v noci, to me nici.

@crawler ja jsem taky hned vzhuru jen jak sebou nejak vic skupe, ale kdyz se snazim mu dat dudlik, tak se hnedka rozcili, proste to na nej nefunguje. Uvidime, kdyz nebude chtit v noci radit, tak to nejakou dobu vydrzim , treba se to pak s prikrmama upravi, uvidime.

jasekd
12. říj 2010

@zuzi82 Kdyz to volne koupani bylo pod stromama hned u cesty, jestli se dobre pamatuju, pod tim lesoparkem... Je fakt, ze ja zas tolik casu nemela, obdobi veder bylo u nas obdobi nejdrsnejsich zkousek typu anatomie, patologie a pozdeji statnic, takze jsem az tak nepatrala, ale hezky tam je 🙂 A hostivarske koleje byly mensi a v sestaku dokonce nove (UK odkoupila ty ukrajinske ubytovny, coz bylo super). Takze Hostivar nebyla spatna, az na tu tram tocnu. Ja kdyz poprve prijela 22kou na konecnou, udelalo se mi spatne, ze tady mam bydlet 😀
@baterka proc pardon 😉 Jen jsem premyslela, kde na Jizaku je prehrada, a pak mi secvakla ta Hostivar. Protoze v tom jizackym rybnicku, co jsme chodily s kamoskou se projit, tam bych se fakt nekoupala 😝 Jablonec jako samotny mesto neni nejak ukazkovej, on neni totiz moc starej (hlavne secese a i dost cenna, ale neni to jako treba Tabor a jina historicka mesta), navic je tu vsechno do kopce a furt prsi), ale je tu dost zelene a super je zejmena okoli, prehrada, lesy, Jizerky na kolo i lyze... Pro sport super mesto, a mame i krasny bazen atd, na kulturu trochu horsi, ale divadlo a kino tu je, sem tam nejakej klub, ale ja uz to moc nevymetam, takze ja jsem tady spokojena. A je to kousek do Liberce a to uz je docela velky mesto, no a Pha po dalnici 100 km, takze super.

verisek
12. říj 2010

holky, muzu mit stupidni otazku
Niky ma 1.11. 6 mesicu, takze to je jeho 6 ukonceny mesic? my jsem se o tom vcera ,bavili s manzelem a pak jsem se do toho tak zamotali 😅

jasekd
12. říj 2010

@verisek Jo, je... Ono to plete spousta lidi, dokonce i lekarnice mi tvrdila, ze Nutrilon 2 muze, az mu bude 7 mesicu, ale je to blbost. Kdyz mimco "slavi" 1 mesic, tak ma za sebou prave jeden mesic, cili ukoncilo prvni mesic zivota a zaclo druhej. Jestli se ptas kvuli prikrmum, tak muzes pak davat ty s 6kou, od ukonceneho 6. mesice 😉

verisek
12. říj 2010

diky, ono je to logicky, ale my jsme porad pocitali a pocitali az jsme si nebyli vubec jisti 🙂

jasekd
12. říj 2010

@verisek Cim vic pocitas, tim vic se do toho zamotas, me taky ta lekarnice uplne zblbla... Akorat kdo by to mel vedet lip, nez ona, kdyz ty veci prodava 😅

eriska
12. říj 2010

Zdravím vás, holčiny,

teda, crawler, zááááávidím..já se nevyspala dvě hodiny v kuse ani nepamatuju 😒 ale já bych řekla, že co znám iška, tak je třeba oproti tomu našemu pokladu děsnej kliďas, takže si myslím, že to máš v tom odnaučování i lehčí🙂 ale věřím, že ty noci stráveným plakáním a uklidňováním ti daly zabrat..mně by daly

skretik, to tomáškové mají nějaký špatný režim, že? já už s tím naším nevím rady, včera dostal poprvé mlíčko s rýží, 50ml, zachrupnul už u flašky, tak jsem ho dala do postýlky, za 15 minut řev, říkám si, to bude mít určo hlad, tak jsem ho nakojila, to pil asi 8 minut a usnul..ale pak jsme k němu co půl hodinku chodili a chovali a stejně nakonec skončil u prsa..o noci nemluvě, co hodinku vzhůru..u nás taky dudlík neplatí, hned ho vyplivne ven a řev je ještě větší..dneska jsem si vzala k posteli i čajík, že ho jako oblbnu a nic..takže my jsme asi závisláci na prse, nebo mu rostou zoubky a potřebuje naši blízkost, nebo si prostě vymýšlí, já nevím..ale už to takhle praktikuje měsíc, já jsem totálně odrovnaná, ale nemám sílu ho nechat vyřvat..
baterka, naprostý souhlas s tebou, taky prckovi budu dávat, když si o pití řekne..též piju v noci, i přítel..třeba brácha v 18 letech si bere do postele litrovku pití ..a to, když byl malý, tak v noci nepil..

zuzi82, to je máťa šikulka a ty taky, že jste to na bok zvládli..spousta dětí hodně věcí přeskakuje, lezení, sezení,atd...my sedět už zkoušíme, když s ním sedíme, tak se snaží sedět sám, oddalovat se od našeho těla..jinak se začíná vztekat čím dál více, zjistil, že když je břiše, snadno se vyhoupne na kolena a ty by chtěli lést, ale ruce nespolupracují, tak se u toho rozčiluje..a dkyž ho lehce nadzvednu, teda, to jsou mety nožičkama, jak makají

co se týče svatby, tak vše je zařízeno, mám radost, jen to vyzvednout..horší věc je ta, že zdendovi zemřel dědeček, takže jdeme v sobotu na pohřeb, takový ten v kostele, se mší, s vystavováním, atd. a týden na to svatba..tam bude super atmosféra..☹

jasekd
12. říj 2010

@eriska To me mrzi s dedeckem ☹ Je jasne, ze na svatbe si na nej vzpomenete, minimalne pritelova rodina, a ze to bude takove smutne, ja si obcas vzpomenu na dedu, jaky by to bylo, kdyby aspon videl Martinka, nebo aspon vedel, ze malyho cekame. Meli jsme dedu moc radi a clovek si vzpomene treba na Vanoce poprvy bez nej atd. Ale je dobre, ze pred svatbou bude pohreb, ono to procisti vzduch a cloveku se ulevi, aspon mne. Kazdej to ma jinak, segra si naopak az pohrbem uvedomila, ze deda definitivne neni, a bylo to pro ni horsi, pro me je pohreb rozlouceni a po nem je to uz lehci. Taky zalezi, zda byl deda nemocnej nebo to bylo nahle... Tak se drzte a doufam, ze si svatbu i tak uzijete a budes na ni hezky vzpominat.

eriska
12. říj 2010

jasekd, pro mě to skoro nic neznamená, já ho viděla asi 4x, ale byl moc milej..a o tomínkovi vědět, což jsem ráda..zdenda se s ním taky moc nevídal, ale vzalo ho to, to víš☹ nicméně na pohřeb máme stejný názor..je to rozloučení a život jde dál..on se netrápil..měl infarkt, operovali ho, druhý den se smál, povídal, v noci šel na záchod, usnul a už se neprobudit..takže bez trápení..spíš se bojím o maminku, byl to její tatínek, je z toho dost špatná☹

jasekd
12. říj 2010

@eriska Hm, takze spis nahle. Nas deda si sel pro noviny a na ulici zkolaboval a konec, takze pro nas sok, pro nej krasa 🙂 Maminka bude urcite smutna, ale snad ji ta svatba aspon trichu rozptyli, povede syna, bude dulezita osoba...

mandragora10
12. říj 2010

@crawler Teda Craw, ja te obdivuju. My jsme s manzelem taky zkouseli Tomika odstrihnout od nocniho jidla, ale nejak se nedari. Hodinu a pul jsme se snazili to vydrzet, ale dudlik nepomahal, hlazeni nepomahalo, ani drzeni za ruju...proste Tomik neusnul, takze az uz jsme proste nemohli dal a Tomik vypadal, ze klidne bude rvat dal, prso jsem nabidla a byl klid. Momentalne stavam v noci opet dvakrat, proste ma zase vetsi hlad....a to jsme uz mesic vstavali jen jednou a jednu noc vubec, ale ted je proste zase hladovejsi. Od pristiho tydne zaciname se zeleninkou, tak jsem zvedava, jestli bude mit hlad mensi. Ale taky nejsem privrzenec toho, abych dite presvedcovala, ze zizen nema, kdyz ji ma. Ja sama v noci mam zizen taky, obcas jdu i na zachod, tak nebudu dite presvedcovat, at to do rana vydrzi.
Jinak Tomasek ted objevil stani s nasi oporou a cely den by nejradeji prostal....jakmile ho polozim, zacne se vztekat....ale jinak na brisku se otaci krasne, no ale treba naznak toho, ze by lezl po kolenou, tak zatim teda nevidim.

miselaniki
12. říj 2010

@eriska - tak to mi je líto, že máte takovou smutnou událost před svatbou, ale já myslím, že všichni se budou snažit držet kvůli vám abyste to měli hezký
Tak my teď kojíme v noci 2x - kolem druhé a pak ve čtyři v pět, takže už se aspoň ty 3-4 hodinky večer vyspím, tak je to hned veselejší. Dávám večer buď tu kaši od Nestlé nebo rýžové mlíčko a vypadá, že tato mu nevadí.

crawler
12. říj 2010

@verisek Veri, každé mimi je jiné...no já nevím...Išek taky když jsem mu dala vypil plnou dávku, ale jak jsem začala snižovat tak ten rozdíl asi nějak nezaregistroval a zvládnul usnout i tak...ale z plné dávky mu najednou nedat - to by nešlo - to by se uřval🙂 A navíc nevím, jak je na tomváš kluk, ale Išek byl spíš tlustínek - má lehce nad 8kg a nevidím důvod krmení v noci, takže když to jde tak to jde, ale kdyby to nešlo, tak bych to taky nehrotila - nedalo by se nic dělat - ale díky tomu postupnému snižování to bylo naprosto nenásilné přerušení nočního krmení, ale pozor - máme za sebou teprve 2 noci, tak uvidíme, zda to vydrží 😉

crawler
12. říj 2010

@skretik Ty zase kojíš a to je jiné - nemáš přehled kolik toho malý vypije - já vím, že za den už vypije lehce nad litr mlíčka, tak vím, že mu to musí stačit a tím pádem v noci ho oblbnout, ale na tvém místě bych to bohužel neřešila a kojila, když si řekne, protože fakt nemůžeš vědět a pak by Tomášek mohl strádat :-/

crawler
12. říj 2010

@eriska No...něco končí a něco začíná, že? 😉 smrt je běžná součást života, ale je jasné, že to vždy zasáhne, když jde o blízké...nicméně vy zase začínáte společný život jako oficiální rodinka a to je třeba oslavit a příbuzní to jistě tak budou brát, takže svatba možná s nádechem jisté nostalgie, ale jinak snad den, na který budete v dobrém vzpomínat 😉
Jinak já bych to Eri viděla na zoubky, ne? Jinak samozřejmě- Išek je děsný flegmouš a to mi dost nahrává - kdybych měla mimi jako Ty, tak bych tenhle postup zvolit nemohla - to by nás odvezli 😀DD Né, Tomínek je moc šikovnej a on to zvládne až bude jeho čas, ale určitě odnaučování na prso je mnohem a mnohem těžší než odnaučování na noční lahve a když se k tomu přidá energické povaha miminka, tak sečteno podtrženo - máš a budeš to mít těžší než já...ale hlavu vzhůru holka🙂 ono to jednou skončí a bude hajat ve své postýlce až do rána 😉

crawler
12. říj 2010

@mandragora10 Vladi, na Tomáška bych to nezkoušela - prostě obecně - když kojíte, tak bych to já nedělala. Ale my jsme na Um a sama jsi viděla ty faldíky, jaký Išek má...no a navíc - žádná velká vzteklina to není a když na něj zabíral dudlík a hlazení, tak je to něco jiného, než kdybych měla poslouchat hodiny tahem řev..to bych nedala 😉

skretik
12. říj 2010

No kazde miminko je jine a na kazdeho plati neco jineho, jen prijit na to co to je 😅. Ja ted vyslala pritele ven at si trochu odpocinu a ted mi pise, ze uz jsou vzhuru, opet po pul hodince ☹ . Takze dneska spal 2xpul hodiny-hruza.

@eriska me Tomasek teda v noci 2hodiny v kuse spat vydrzi, vyjimecne i 3, ale nejhorsi je vecer. Krasne usne i sam v posteli, ale max.do hodiny je zase vzhuru a knoura, nekdy staci jen pohladit a dat najevo,ze tam jsem, ale nekdy ho musim vyndat a dat k prsu, hrozny. Jakmile tam prijde nekdo jiny ( pritel), tak se neuklidni ani pohlazenim a stejne tam nakonec musim jit ja. Takze se nemuzu vecer vzdalit z domova ani na chvilku. Proste zavislous no. Ale jak je videt tak u kojicich je to bezny, tak aspon to me uklidnuje a nezbyva holt nic nez vydrzet 😵
Doufam, ze vam ta smutna udalost svatbu nezkazi, ale myslim, ze ne, ze to blizci nedovoli!!!

soniq
12. říj 2010

Ahoj maminky a miminka 🙂....Eri, mrzí mě smutná událost ve vaši rodině. Holky, jak jsem četla tak máte problémy s usínáním a spaní vašich drobečků....no já jsem si taky užila svý ale od Ne už je to lepší a lepší jak přes den tak i v noci. Přes den spí tak hodinu a půl, nají se, hrajem si, ted s ním cvičíme aby se překulik už na bříško a pak se začne šudlat a jdu ho dát do postýlky, pustím mu několikrát usínáčka, dám trochu čajíku, zatáhnu roletu a spí, takhle by mu to mohlo vydržet 🙂. noc už jue taky docela v poho, jí jen jednou za noc a když se probudí tak tak mu bud dám čajík ale to vypije jen tak trošku a nebo dudulík a spí dál a je takovej lepší od doby co není dole s tchýni, ale mám ho skoro pořád nahoře, jen když jde papat tak jdem dolů do kuchyně a ona sedí v obyváku, pohraje a jinak jdem nahoru, nechávala jsem ho i přes den kňourat, tak nevím jestli to pomohlo a nebo má prostě už zase lepší dny🙂.

soniq
12. říj 2010

@crawler ono je to těžký nechat malýho ho třeba vřvat nebo něco, viď? ale jinak to nejde asi. Já jsem to musela taky tak udělat, musela jsem ho nechávat kňourat, vybrečet atd, i když jsem ho dala do postýlky tak jsem to dělala tak, že když jsem odešla, začal brečet a vztekat se, tak jsem ho nechala a třeba za 5-10min jsem tam šla, dala jsem mu zkusit čaj a dudlík a zase jsem odešla a začal brečet a to ho jsem nechala juž delší dobu a nakonec jsem šla naposled, dala jsem mu dudlík, pohladila, utřela slzičky a šla jsem pryč a to už přestával a nebrečel pak...uvidíme jak mu to dlouho vydrží. Bylo mi sice úzko tohle dělat ale už jsem byla hotová a musel ajsem udělat radikální změnu, nejde to aby se pořád choval atd....brečel...

crawler
12. říj 2010

@soniq to teda je to těžký a to hrozně...ale já si vždycky představím, že to mrně je mazaný všema mastma - liška podšitá a umí srdceryvně brečet, ale přitom se mu vůbec nic neděje - stačí ho vzít do náruče a je klid a má úsměv na rtech. Tak jsem si řekla dost a on to už moc dobře ví a schválně ho jdu chovat, když má dobrou náladu, aby si nespojoval, že když pláče, tak následuje chování. Děti jsou moc chytré, snadno by si na to zvykli a pak někdy v 8 měsících nebo později to odnaučovat? 😝 ...zlatě takhle🙂

soniq
12. říj 2010

@crawler u nás to stejný, myslím, že to děláme zhruba stejně...já to na něm taky vidím jak je vyloženě vychcaný....tak se ho snažím nechovat kdyxž brečí...já to vydržím ho nechat vybrečet, je to těžký ale dálěme to jak pro ně tak i pro sebe 🙂

crawler
12. říj 2010

@soniq naprostý souhlas🙂

zuzi82
autor
13. říj 2010

Dobré ráno,
tak Matěj se už přetáčí jedna báseň, ani už mě u toho nepotřebuje. V neděli a v pondělí jsem mu ještě musela ukazovat hračku, ale dneska už jede na obě strany sám. Jen to zatím neumí zpátky, ale dneska, když začal vzdychat, tak jsem ho překulila a on byl během pěti minut zpátky.

@crawler Tak jaká byla dnešní noc? My už jsme začali pomalu taky, tak uvidíme. V noci dostal Matěj místo 170 ml jen 150, pak sice začal brčet, ale dudlíček ho okamžitě utišil a usnul. Bylo to ve třičtvrtě na čtyři, další jsem mu dala v osm a vypil jen 100 ml.

A jak jsou na tom marodi? Už je to lepší? Nám se to zatím vyhýbá. Já naštěstí ještě nepoznala, co to je odsávat rýmičku.

@eriska Mrzí mě, že zrovna před svatbou umřel dědeček, ale neboj, bude to dobré. Když manža měl slavit promoce, tak týden předtím mu umřela babička, která s nimi žila v domě. Pořád se řešilo, jestli tu oslavu nezrušit, ale pak jsme se jen dohodli, že nebudeme na zahradě pouštět hudbu. Nakonec i tchán, jehož maminka to byla, říkal, že babička by nebyla ráda, kdyby to Mirkovi pokazila. A bylo to fajn, samzřejmě jsme si všichni na babičku vzpoměli,ale i tak myslím, že se oslava tenkrát vydařila. Tak neboj, bude to dobré. 😉

baterka
13. říj 2010

@crawler a proč ho to odnaučovat? Je přeci krásný se s ním pomazlit v pět či osmiměsících stejkně tak jako v roce či ve třech letech, ne? Já si zas myslím, že malé dítě chováním a mazlením prostě rozmazlit nejde, je to po jídle jeho nejzákladnější potřeba - potřeba Tvé blízkosti, péče a ochrany. Něco jinýho je rozmazlovat dítě dladkostma nebo hračkama, nedej Bože značkovým oblečením 😀 😝 , ale já za sebe jsem přesvědčená, že když chce Marek chovat, tak to našemu vztahu jen prospěje a on nebude mít pocit deprivace. Ale samozřejmě každý na to jdeme trochu jinak, uvidíme za pár let 😉 . Držím palce, abys svoji cestu vydržela praktikovat!

baterka
13. říj 2010

jo ještě přidávám fotklu z kamarádčiný svatby - i s děckem si lze svatbu (hlavně tu cizí 🙂 ) pořádně užít, tady pouštíme na novomanžele bubliny 🙂

crawler
13. říj 2010

@zuzi82 dnešní noc opět supr😀 usnul ve 20,15 a vstávali jsme v 7,30 😀 teda s tím, že začal se budit v 6,30, ale oblafla jsem ho - vzala jsem si ho k sobě do postele a tu poslední hodinu spal se mnou😀 Normálně za ty 3 noci, co spí celou noc jsem tak krásně odpočatá, že mám sílu i na domácnost😀 Držím pěstičky, aby to Matěj taky pěkně zvládl a když ne, tak to zkusíš až bude starší🙂...Uvidíš 😉

crawler
13. říj 2010

@baterka Strašně vám to sluší🙂!!! Jaký je to úvaz? Je to ten stejný, co mám v albu já - fotka až ke konci? zdá se mi, že je trošku odlišný...

Co se týče chování, tak já souhlasím - a nejdůležitější je chování první 3 měsíce, kdy se miminka ještě dopékají ALE Išek by se nejraději choval pořád, což za prvé nejde kvůli zadům a za druhé je to prostě nemožné - musím se v klidu najíst, musím uvařit, uklidit, pracovat na pc...a on se musí naučit být sám a sám si hrát. No, jak by to pak vypadalo až by byl starší? To by pořád řval, že chce být v náručí a já bych neměla chvíli pro sebe? Asi je rozdíl mezi Márou a Iškem - vždy píšeš, že Mára je hrozně hodný. Jas taky píše, že Martínek není chovací a rád si hraje v leže. Išek se to musí učit. Je v postýlce a mám ho vždy kousek od sebe, mluvím na něj, hraju si s ním, ale do náručí ho neberu pořád...Stejně tak až bude druhé dítě - prostě nebudu se moci rozpůlit a pokud by byl Išek totální mamánek, co si nebude umět sám vyhrát, tak by to pak pro něj bylo utrpení, když bych najednou většinu času věnovala miminku. I tak je to pro ně zápřah a mnohdy hodně žárlí na mladší sourozence...Takže mám možná praktiku, kterou né každá maminka považuje za košér, ale podle mě je to to nejlepší do budoucna. Jinak mazlení s ním miluju a malej tak rád usíná - vždy mi hlavičku zaboří do prsa nebo podpaždí a namáčkne se na mě, já ho plácám po prdelce a on do 5 minut chrupká jako andílek... 😵

crawler
13. říj 2010

@baterka joa hrozně mi připomínáš mou profesorku antropologie😀

zuzi82
autor
13. říj 2010

Já mám štěstí, že nemusím řešit chování a nechování. Matěj není moc chovací. Vydrží chvilku a pak už nechce. Je pravda, že někdy, když ho dám pod hrazdičku, tak se začne vztekat, ale jak ho tam nechám, tak si do pěti minut začne hrát a je spokojený. Prostě to na mě jen zkouší a já se nedám. 😉

soniq
13. říj 2010

Ahoj holky, dávám sem jednu fotku malýho🙂 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/soniq/album/...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru