Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

liafletcher
17. říj 2010

🙂 diky mooc obema 🙂

miselaniki
18. říj 2010

Ahoj holky,
přeji hezké ráno, i když v Brně tedy prší.
Mám dotaz na ohledně odstříkávání mlíčka. Jdu v pátek na koncert a nebudu tak 3-4 hodinky doma. Jelikož Kryštof jí přes den každou 1,5 hodinu vychází to tak na 2 kojení, možná jedno bude kaše. Uvidím. Jak to nejlépe udělat aby s tím měl manžel co nejméně starostí, odstříkat do koj. lahve? Ještě mám obavy aby z toho pil. Občas si dá čaj takže ví co je lahev🙂, ale kaši jí lžičkou. Mám to přes týden vyzkoušet jestli to vypije? Díky za rady.

verisek
18. říj 2010

ahoj holky,
mis: a nemas odsavacku?

miselaniki
18. říj 2010

@verisek - nemám☹

crawler
18. říj 2010

@jasekd šjujda - Tobě bych to ani vzhledem k předchozí hormonální minulosti nedoporučovala 😀 Já jsem měla tělo jako hodinky přesné...šlapalo bez problému a já i díky jiným projevům (i psychickým) poznala, kdy se blíží MS a kdy ovulka, apod. prostě naprosto bez problému...A co se týče tulení a mazlení, tak manža i já jsme naopak takoví tulicí typy a manžel by v životě nenaléhal se sexem. On to na mě pozná a ví, kdy může nebo nemůže a 10 dní není žádný problém, protože i teď s malým Iškem jsou 5-7 denní pauzy naprosto normální - já jsem vyřízená z malýho a on z práce 😅 😀

crawler
18. říj 2010

@miselaniki chtělo by to odsávačku, protože ručně se dá odstříkat nejlépe, když jsou prsa nalitá, což se ti nepodaří, když malýho přikládáš každou chvíli...no nevím nevím...viděla bych to na kaši a porci UM, pokud si neseženeš odsávačku (kamarádky nebo i porodnice půjčujou, tak to uźkus 😉 )

eriska
18. říj 2010

Ahoj holky,

katy007, to je adélka šikulka, že už takhle žvatlá..tomínek teda v tomhle pozadu taky není, baba řval včera na celý globus, jak se mu mamča ztratila v jiné uličce, a nejvíce si povídá třeba ve 4 ráno a včera večer se válel po posteli a taky povídal baba,teda, na mamu to u nás nevypadá, ani na tatu..nejvícew slýchá barry a babička, takže na pejska volá taky baba😀to je fajn, že jste si dovču užili, písneš mi prosím tky název penzionku? my jsme začali brambůrkem a mrkvičkou, neboť si myslím, že na brambor by alergický nebyl a taky není, jen na mrkev, to má takové červené flíčky kolem pusiny, takže já bych třeba mrkví nezačínala..a teď dáváme špenátek s brambůrkem a zítra máme nachystanou brokolici..a pak zase něco vymyslíme🙂tak ať ádě chutná, tomínek se na brambůrky se špenátem doslova klepe😀

miselaniki, my jak byli v sobotu na pohřbu, tak tomulku od půl 1 do 4 hlídala moje mamča, před půl jednou jsem ho nakojila, pak ho vzali do kočárku, tam jim celkem dlouho spinkal, pak si dal brambůrky se špenátkem a pak jsme za hodinku a půl přijeli, ale měl tam připravené i mlíčko s rýží..a kdy jdeš?tak jim odstříkej, oni to kluci ohřejou a kryštůfek vypije..tomínek taky pil mlíčko z lahvičky jak o život😉 a pak dají kašu..oni to zvládnou, kluci šikovní

jinak teda holky, pohřeb mazec, já nikomu víru neberu, ale ty pohřby v kostele, do toho ty jejich kecy, hodinové koukání na mrtvého (to si teda vybrala rodina, za to kostel nemůže), ale poslouchat o tom, jak ho bůh očistí od hříchů a podobný kecy, to je na mě moc..ale samo, on si to tak přál, byl hodně pobožný, tak se mu splnilo přání, jen já teda vím, že chci, aby si na mě lidi vzpomněla, ale aby se u toho hodinu netrápili řečma..

jasekd
18. říj 2010

@miselaniki Pokud zvladnes tolik nasbirat (asi po troskach do mrazaku, najdi si to na strankach o kojeni), tak flaska nebude problem, kdyz z ni pije caj. Kdyz nenasbiras, tak nektery UM prodavaj vzorky po jedne davce myslim, taky by to nemel bejt problem, kdyz uz ma treba kasi, ale nevim. Martinek bral i kojeni i flasku, kdyz jsme dokrmovali, bez problemu. Podle me te ani ta odsavacka nespasi, ja teda mela jen rucni, mozna elektricka je lepsi, ale mne slo stejne nejlip odstrikavat ruco, mne se nechtelo do el. investovat. Chce to asi uz zacit sbirat, do patka je cas.

miselaniki
18. říj 2010

No ještě mně holky napadlo, že mu dám to rýžové mlíčko, to mu chutná jenom tedy to jí lžičkou, že bych mu to zkusila dát do lahve přes týden aby to zkusil. To může být i za dvě jídla, on to celé najednou nevypije. Uvidím.
@crawler - no tu odsávačku možná od kamarádky, dělá v Medele, tam by mi nějakou půjčili, musím jí zavolat

eriska
18. říj 2010

ivet06, já mám azalii a jsem naprosto spokojená, je teda pravda, že já s HA nemám problém ani po fyzické, ani po psychické stránce, mně ty hormony, kterých tam je beztak minimum nijak nevadí, takže za sebe říkám ano..ale asi je potřeba vyzkoušet, zda by ti seděla..

crawler, my jsme taky oba tulící, nemusíme mít sex, stačí nám se tulit..a jak píšeš, přítel taky vůbec nenaléhá, je v tomhle v pohodě😉a od té doby, co je tomík, tak více méně slouží pro sexík víkendy, kdy si oba kapku odpočneme🙂 no, nemáme to zlaté polovičky?

eriska
18. říj 2010

miselaniki, jojo, zkus to mlíčko, ale za mě, já mám odsávačku půjčenou od evči, a jediný, kdy mlíčko odstříkám je v noci, přes den taky tomínek baští po hodince a půl, max. po dvou a to jsem si ty prsa akorát mordovala..takže v noci vstát, odstříkat a zase jít spát..to u mě fungovalo..ale teď, co jí to mlíčko s rýží, tak už to neřeším, na svatbu k obídku dostane zeleninku, my to sníme a pak ho půjdu dokojit.-)

jasekd
18. říj 2010

@eriska Hlavne, ze to mate za sebou. My meli pohreb babicky s nejakou husitskou recnici (oni nebyli katolici, ale nejaka Cirkev bratrska myslim) a ja proste pri te reci vypnula. Ale obrad byl normalne na hrbitove ve sm. sini, ne v zadnem kostele s rakvi... Mne naopak pomohly tyhle neosobni reci, ze jsem moc neposlouchala. Pohreb dedy byl bez recnika, jen hudba, no a pak si vzal slovo tata, my s tim nikdo nepocitali, a to me uplne rozebralo, kdyz dekoval svymu tatovi za vsechno, co pro nas vsechny delal, strasne smutny, ale krasne osobni 😔 Dodnes kdyz si vzpomenu, brecim... Verici maji takovej pohreb a kdyz to chteli, co nadelas... Ja taky nechci poslouchat, jak byl kdo hrisnik atd, my ho proste meli radi, ale tak to je. Ja ani svatbu v kostele neuznavam, jen pro verici, ja sama bych se tam nevdavala treba jen pro krasny prostredi (ja se teda vdavala v kapli na Valdstejne, ale je odsvecena, a nadsena jsem z toho nejdriv nebyla, melo to byt venku na terasach hradu, ale bylo asi 10 stupnu a desnej lijak, tak to jinak neslo (srpen 2008) a nakonec se mi to libilo, normalni kratkej civilni obrad. U vas asi pripravy finisuji, tak bez nervu a uzivej si to 🙂

eriska
18. říj 2010

jasekd, jojo, taky to nikomu neberu, ať si to každý udělá jak chce, já to poslouchala, ale nic to se mnou nedělalo, já ho stejně viděla asi 4x, takže to byl pro mě víceméně pořád cizí člověk..jen jsme se o tom bavili s přítelem, že tohle ani jeden nechceme, protože to je akorát týrání sebe sama..jsme tam přišli, oni otevřeli rakev a protože jsem držela maminku, tak jsem tam stála s ní, nekoukala jsem se, ale pocit je to takový hnusný,pak mu tam začali pokláídat obrázky, pak ty řeči, pořád vstávat, něco říkat (a já z filmu znám jen ámen a to se řeklo 2x) padat na kolena, zpívat, no, na mě to není,..pak kluci nesli rakev na hřbitov, tak cca 500 mětrů v děšti, tam proslovy, pak to spouštění, teď ti cizí lidé říkají upřímnou soustrast, protože jsem pak držela babičku - manželku, oni ti chlapi u nich v rodině jsou na tohle nepoužitelní, ti co, nebyli u rakve, stáli s kapesníkem u nosu, a že se jim tam bortí manželky a tchýně, atd to jim bylo jedno...no děs..zlatě, jak píšeš, rozloučení v síni, 10 minutek a nazdrar..i tak ti je po tom človíčku smutno, já k tomu sáhodnouhé, pro mě dost trapné, řeči nepotřebuju...
no jo, přípravy vrcholí, naštěstí je vše zařízeno, dneska na nehtíky, ve čtvrtek pro šatky a v pátek pro dort a jde se na to😀DDjinak já bez nervů jsem, o nic mi nejde🙂

zuzi82
autor
18. říj 2010

Dobré ráno,

@miselaniki teď máme kaši od nestle a hrudky se nám nedělají, ale je to asi proto, že kvůli tvým problémům to míchám metličkou, tak to tak taky zkus. Jsem na ní zvyklá a vím, že mi všechny hrudky rozmíchá. Na ostatní kaše mám takové míchátko, jak tyčku a stačí to. Na tuhle by to asi nestačilo. 😉
@eriska Pohřeb manželovi babičky byl podobný. Bylo to o to horší, že to bylo v nějaký církevní svátek, takže celý kostel byl ozdobený do bíla a farář celou dobu mluvil o štěstí, že babička má pohřeb zrovna v tak úžasný den. No to se samozřejmě pozůstalým dobře poslouchalo. 😖 Manža na to s nechutí vzpomíná do dneška. Říkal, že v tu chvíli mu bylo úplně jedno, jaký má církev slavný den. Mě se nelíbilo, že tam o babičce padly možná dvě věty a jinak pořád církev, víra, církev, víra. Myslím, že rozloučení s člověkem má být o tom člověku. Ale nejsme s manžou věřící, tak to nás samozřejmě ovlivňuje.

@eriska Jinak za týden už budeš vdaná paní 😉 😅

Sexík jednou za týden teda trochu závidím. Dokud byl Matěj menší, tak nebyl problém, ale teď ho budí i manželovo otočení v posteli. A přes den tu je tchán a dělá se na baráku, takže zase nic. Ale snad si užijeme o víkendu. Manža má narozky a budeme Matýska dávat jeho rodičům z pátku do soboty. Hrozně ho chtějí na noc. Už mají měsíc složenou postýlku po jiných dětech v rodině v ložnici. 😀 My v pátek půjdeme do kina, na večeři a do shopingu, aby si koupil něco na sebe. Teda on o tom ještě neví a ani nebude. Překvapím ho v pátek v práci a pak rovnou půjdeme do kina. 😲 😅
A metoda vynechání noční krmení u nás selhala. Matěj vypije 130 ml (na to jsme se dostali ze 180 ml) a brečí. To ho ještě oblbnu dudlíkem, ale vzbudí se za dvě a půl hodinky (normálně tak za čtyři a i trochu víc) a doslova řve hlady. Takže místo žádného krmení v noci, jsme se dopracovali ke dvěma krmením za noc. 😀
Dneska taky spal manža poprvé v jiném pokoji. Matěj se vzbudil už v půl druhé (jindy jí mezi 3-4 h) a to jsem dát jíst nechtěla, takže brečel a já tišila. Pak jsem poslala manžu spát jinam, protože jsem nevěděla, na jak dlouho to bude a nakonec zabrala písnička. Zazpívala jsem a spal. Je pravda, že mu jí zpívám od narození, když přes den nemůže usnout, takže je na ní zvyklý. 😉

No to je teda román 😀

jasekd
18. říj 2010

@eriska Mne vadi reci ciziho cloveka o nekom, koho vubec neznal, od taty to bylo naopak krasny, ale as strasne smutny... A jsi dobra, zes tam fungovala jako opora, i takovy lidi jsou tam potreba 😉 Ja taky moc nervy nemela, my to meli maly, ale prece jen, je to vyznamna udalost a tim, ze je vetsinou jen jednou za zivot, je treba si ji vychutnat. Hlavne aby nikdo neprudil a pak sem hod popis, jak sis to uzila. A mas to v patek nebo v sobotu? Ze jdes pro dort v patek. Abysme vedeli, kdy ti drzet palce 🙂

jasekd
18. říj 2010

@zuzi82 Martinek uz byl pres noc trikrat, u manzelovy mamky. On spi celou noc, tak neni problem, a kdyz ho tak chce... Martin je tam rad, tak nam obcas takhle pomuze. Ono Martinkovi je zatim uplne fuk, s kym je, hlavne kdyz je o nej postarano a navic ma rad nove tvare, obcas mi pripada, ze ho nudim 😀

eriska
18. říj 2010

jasekd, v sobotu, to palečky držte, protože my tam ty lidi, co prudí mít budeme, ale bohužel, jsou to dost blízcí příbuzní, tak se pozvat museli..ale co, všímat si jich nebudu a třeba překvapí a prudit nebudou😀, no, ono, když vidíš,jak to s maminkou hází a tatínek si stojí vedlo jako by se nechumelilo, tak mi to přišlo tak jako automatické..přítel na mě stejně házel oči, ať ji držím, on byl u té rakve..

zuzi82, teeeda, to má manža super překvápko..naše mamka se už taky těší, až si vezme tomínka na noc a když by byl na UM, tak tam je asi každý víkend🙂 sexík, no, u nás skoro každý víkend, někdy taky ne, teď začínají hony, takže u nás bude asi pusto po pěšině..

holky, z jinýho soudku, poraďte, dávají se dárky rodičům, svědkům, příteli? na netu čtu že jo, někdo mi řekne že ne a já stejnak nevím,co dát..poraďte.. 😵

eriska
18. říj 2010

jasekd, taky mi někdy připadá, že tomulku děsně nudím, ale když jsme s nimi od rána do večera, tak se není čemu divit, že? mě těší, že na mě natahuje ručičky, když ho někdo chová a řekne, ať si ho už vezmu, tak k němu přijdu, řeknu, půjdeš k mamce? a on natáhne ručky a nakloní se..teda, když ho držím já a přijde nám domů taťka z práce, tak se naklání a ručkuje automaticky, to je pak co ho udržet..😀

baterka
18. říj 2010

@miselaniki supr fotka se šátkem!!! Sluší Vám to oběma! Bychom mohly s crawe a Tebou dělat Medley placenou reklamu 🙂!

@eriska ó jé, pohřeb zní děsivě... U nás (Českobratrská církev evangelická) se rakev s tělem rozhodně nevystavuje, je to krátký obřad, kde hlavní slovo má někdo, kdo byl blízký zemřelému nebo jen hraje hudba a farář/ka mají jen minimum prostoru. Je tam samozřejmně pasáž o tom, že Bůh měl toho člověka rád a odpouští mu, ale nic dramatického. Já si dřív přivydělávala tím, že jsem na těhle pohřbech zpívala (od Dvořáka Hospodin je můj pastář, je to ta píseň, jak zpívá Šafránková v Koljovi, jak tam Svěrák hraje na čelo) a docela mě to bavilo, pokud se to tak dá říct.. 😅
Pro mě smrt starého člověka není nic dramatického, smutné to je, ale má to tak být, nikdo tu nebude věčně. Každopádně to máte za sebou a teď už jen tu svatbu zvládnout a bude to ok. A příbuzných si všímat zas tak nemusíš, je to Váš den! Tak si ho užijte. Budeš jak princezna! A pak sem hoď nějaké foto 😵

Jo a k HS - taky beru Azalii a zatím ok, jen ji mjsím brát přesně ve stejnou dobu, jinak mi to nedělá dobře. Ale plánuju dobrat tohle a příští balení (cca do půlky prosince) a konec a do jara si dát očistu a pak začít "pracovat" na dalším mimču 😉 , páč je mi jasné, že to nepůjde tak rychle. Takže pak najedem zas na pokus o PPR, ale u mě je to děs, mám nepravidelné cykly...

jasekd
18. říj 2010

@eriska Darky k svatbe? U nas teda ne, dary dostavaji akorat novomanzele. Maminky a svedkyne a u nas jeste manzelova babi kytku. Nikdy jsem to neslysela... My teda daly se segrou nasim zajezd do Parize, ale to proto, ze oni meli ten rok 30. vyroci svatby, tak nam to prislo pekny, dat jim to na nasi svatbe (v srpnu, to vyroci meli v rijnu a prave nejak v tom terminu jeli do Parize), manzelovi rodice meli taky 30, tak jim s jeho segrou poprali a vzali je do Prahy do Ambiente Brasileiro (nevim, jak se to pise presne, ta restaurace Na Prikope, kde zaplatis urc.castku a pak ti nosej ruzna jidla a jis, co a kolik chces), byly to dve oddelene a na sobe nezavisle akce, Pariz moje a segry a ta restauarace manzela a jeho segry (bracha je jeste mladej, ten neplatil, jen jedl 😀 ) Takze pokud to u vas neni nejaka rodinna tradice, rozhodne to neres. Muzete rodicum podekovat na hostine, pokud budete mit nejakej projev (u nas rekl par slov muj tata a pak moje segra poprala jim a pak manzel jeho rodicum, bylo to celkem neplanovane a kratke, my na recneni nejsme, a ja nastesti nemusela rikat nic 😝 ), no a pritel prece dostane prstynek a tebe 😉

eriska
18. říj 2010

holky, přidala jsem nové fotečky tomínka, půl roku pryč, no děsně to letí,co?

baterka, asi to děsně popisuju, ale na mě to tak působilo, tak jak to píšeš ty, to je určo lepší, než mrznout hodinu a půl v kostele..oni, to otevření rakve asi chtěli příbuzní, to asi kostel nedělá, těm to je podle mě jedno..taky mi smrt starého člověka nepřijde jako nějaká tragická věc, je to přirozené, jak píšeš, nikdo tu nebudeme věčně, určo to člověka mrzí, je mu smutno, ale když vím, že by se třeba tady na světě trápil v nějaké nemoci, tak je podle mě lepší, když už ho nic nebolí..pane jo, příští rok se budete snažit o mimčo,jo? uvidíš, třeba to půjde rychle😉 a doženete jas s martínkem

baterka
18. říj 2010

@eriska jo a k těm dárkům - jsem o tom nikdy neslyšela, že by se dávaly dárky někomu jinému než novomanželům..., ale my tu tolik svatbu neřešili jako vy 😉 . My ani nechtěli dary a pokud někdo chtěl něco dát, tak nám dal drobný peníz na stavbu 😉 . Takže neporadím... Myslím ale, že rodičům stačí pořádné poděkování, ne? 😅

eriska
18. říj 2010

jasekd, u nás právě žádné zvyky dávat dárky rodičům apod. nejsou, četla jsem na beremku, tak mě to zmáklo..jsem si říkala, že bych dala příteli nějaký víkend s výcvikem psa a dostal by to i k vánocům..dvě mouchy jednou ranou...😉

baterka
18. říj 2010

@eriska No zas tak rychle to už nestihnu, Jas je rekordmanka 😀 😲 ! Ale chtěla bych je + - dva roky od sebe, ale t víš, člověk míní, Pán Blh mění, když jsme v těch náboženských tématech 😀 . No uvidíme, mé cykly jsou jedna velká neznámá (něco mezi 35 a 45 dny...), proto taky chci tu očistu od HA. Snad to půjde, zas tak stará ještě nejsem...

jasekd
18. říj 2010

@baterka To je teda konicek 😀 😝 To je ta scena, jak ji smyccem nadzvedava sukni, ze jo 😀 No ja kdybych tam zpivala, aspon by se pozustali rozveselili... No jestli nas mate dohnat, uz abyste zacli... Ja uz budu za chvili v pulce, to je sila. Dneska jdu s M. na kycle a pokud se pocasi nezhorsi, asi s Manducou, prijde mi to mensi zlo nez tahat do toho staryho baraku kocar, ale bude to fuska se s nim tahat. Mame tu 2 stupne, asi mu obliknu puncochace, kalhoty, bodycko, tlustou mikcu a pak nas oba navlecu do manzelovy vetrovky, special bundu nemam, myslis, ze to staci? A kdo ma nepravidelny cykly, musi na tom lezet porad... Uf, takova fuska, muzu bejt rada, ze se nam takhle zadarilo 😀 Ne, vazne, pro me by byl docela komplikovanej navrat na chvili do prace a pak zas MD, tak se mi po pocatecnim soku spis ulevilo, ze to nebudu snad muset resit, i proto se zatim branim tretimu diteti, jinak bych do nej mozna po delsi dobe sla, pokud budou ty prvni dve plus minus zdrave a hodne.
Jinak me rozhodi vzdycky, kdyz nekdo umre (samozrejme mladej je horsi), ale i ten starej byl neci mama nebo tata, a ja treba na rodicich dost visim 😅

jasekd
18. říj 2010

@eriska Beremese necist, zpusobuje stres, stejne jako tyto stranky, kdyz ctes vybavy pro miminka, my nemame skoro nic proti jinejm, ted napriklad stale nemame fusak, ale uz sleduju na netu nabidku...

miselaniki
18. říj 2010

Holky tak díky za rady, zkusím asi to mlíčko s rýží i něco odstříkám asi v noci, to mi to mlíko teče všude.
@eriska - tak hlavně, že to máte za sebou. Na svatbu držíme palečky bude to hezký uvidíš, se těším na fotky.
@zuzi82 - hezké překvápko pro manžela. Metličku mám jinak to fakt s tou kaší nejde.
@baterka - díky a co bunda jaká je?

jasekd
18. říj 2010

Jinak ja uz na ty vase fotky koukat nebudu, mam nejake pohybove zaostale dite 😝 Aby me to nestresovalo jako Eri to Beremko... Jinak jsou samozrejme moc hezky 😀

baterka
18. říj 2010

@jasekd no koníček..., spíš zajímavá brigáda. Já zpívám odmala a už pět let mám soukromé hodiny, byl to super relax a na hodiny jsem jezdila ještě měsíc před porodem... Teď ne (Marek by asi zpíval se mnou.... 😵 ) a děsně mi to chybí. Pak taky samo kolo, běžky, bazén, ale zpěv můžeš dělat za každého počasí a kdekoliv (tedy ne zrona v MHD nebo na přednášce v posluchárně 😅 ...). Ale už jsem si na severu našla učitelku, až Marek bude na příkrmech, hned k ní jedu a manžel bude hlídat.
No vidíš, na kyčle musím taky Marka objednat, tady je to tak, že i když je vše ok (Marěk měl vše ok už napoprvé a napodruhé taky), tak stejně se jde i v půl roce. No a jezdím vždy se šátkem. Tak jsem zvědavá, jak to s manducou zvládneš, Ty máš tu (ne)výhodu toho břicha.... Já si objednala tu spešl bundu na nošení, ale já nosím hodně a doufám, že budu nosit i další děti, takže sad ji užiju. No a s tím dalším dítětem.., my bychom rádi min dvě, spíš tři, ale uvidíme, nechci to tu nějak definovat, prostě to bude tak, jak to být má a snad se zadaří. Ale po pravdě z toho trochu strach mám, na Marka jsme takly asi 5-6 měsíců čekali... Já vím, že je to naprosdto v normě, ale stejně.., červík hlodá

eriska
18. říj 2010

jasekd, no jsem tam nakoukla..jsem si říkala, že jsem o tom neslyšela, že něco takovýho je..to asi řeší ty, co tu svatbu plánují úplně do nejmenšího detailu a, co si budeme říkat, mají na to dost peněz..ale mamce asi něco dám, moc toho pro mě udělala, tak jsem si říkala, nějakou starou fotku, kde jsme všichni tři, dát ji zvětšit a do rámečku..a dala bych ji to jen mezi námi dvěma..jako poděkování..já si myslím, že to oblečko stačí..já taky dávám tomínkovi punčošky, bodynko a flaušovou kombinézku, to má místo kalhot a mikiny, on strojí teď nesnáší..tak musím pořídit ten fusak, ať ho nemusím nijak balit..je to boj..jinak mě třeba stránky o výbavě, apod. nestresují, si to udělám stejně, jak budu chtít a když mi přijde mít patery ponožky zbytečné, tak mu je pořizovat nebude..a co kočátek pro dvojčátka? už jsi myslím psala, že máte objednaný..u nás jezdí paní, co má dvě dítka taky těsně po sobě a to jedno vozí, v tom prostoru, kde je košík, jen tam není a má tam sedátko pro starší a normálně malé v místě pro korbičku, není nijak dlouhý, jen kapku vyšší..a co jména? už jste se dohodli?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru