Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
27. lis 2009

mandri,gratuluju k chlapečkovi 😵 téééda jestli to takhle půjde dál,tak tu budeme mít opravdu překlukováno 😀 tak třeba se mě splní ta holčička,když tobě ten lunární kalendář nevyšel 🙂 chjo,ať už je těsně před vánoci,se nemůžu dočkat!

zuzi82
autor
27. lis 2009

Mandri: Gratuluji, to se nám to tady opravdu zaplňuje samýma klukama. Takže už tu máme Martínka, Tomáška, Nikolase a tuším, že také Kubíka. Už by to chtělo nějakou tu potvrzenou holčičku. Kdo jde další?

crawler
27. lis 2009

katy: je to jen takový malý přivýdělek 😉 tady neroznáší noviny pošťačka, ale zajišťuje to jedna agentura, takže roznášíme klasiku MF dnes, Právo,...a i časopisy, co mají lidi předplacený...dovezou je kolem čtvrté ráno a my je musíme dát do schránek do 7.30...;-) no každá koruna dobrá - asi tak 😉

no já jsem holky teda taky zvědavá, kdy se nám tam vyloupne nějaká ta holčička 😉 zatím jen mis, ale to ještě není na 100%...já mám stále s manžou předsevzetí, že si to říct nenecháme, ale potom, co vy to tady píšete mě to hrozně láká! 😀DD

mandragora10
27. lis 2009

Dekuji vsem za gratulace!!!
Byli jsme na obycejne ultrazvuku, ale nam to stacilo....miry nam bohuzel nerekli, takze nevim, kolik vazime a merime.....ma tam nejake miry jednotlivych casti tela, ale nevim, co je co...treba by se to dalo secist a dalo by to aspon delku 🙂
Tak to jsem zvedava, kdo bude mit pro ty nase kluciny konecne nevestu 🙂

eriska
27. lis 2009

katy, na kobercu jdu hned mrknout a napisu..my taky koukali v brenu..no, my uz nekolik let peceme cukrovi u babicky, peceme pro celou nasi big rodinku, takze to par ni zabare, ale me to bavi..a uz se tesim, jak budu sedet u kamen, houpat se v kresle a slepovat😉 to bude zuzo..tak zatim v planu mame klasicky slepovanky, tycinky ze strojku, van. rohlicky, vlockovy rohlicky(dost lidi od nas orisky nemuze, tak jsme nasli stary recept, konce jeste omocime v cokolade a zmizi driv, nez van.rohlicky), orechy, irske dorticky, venecky, trubicky, medove rezy, orechove rezy, takovy mesicky s kokosem, rumove kulicky ze salka a loni babicka vyzkousela i kulicky z kousku cukrovi a ty byly taky moc dobry..my pernicky nedelame, nejak je u nas nikdo neji a jen tak na ozdobu je nedelame..ale v casopisech mam vybrane jeste nejake nove druhy, tak uvidime, jestli vyzkousime..

man, gratuluju ke kontrole a k chlapeckovi, tak to se nedivim, ze jste si celou cestu takhle uzivali..ten muj byl nejvice hotovy z pindika, ze pry to videl hned🙂 a ze to bude celej tatka😀 jesita..taky mam radost, ze uz ho muzeme oslovovat jmenem😉

craw, jj, o plinkach vim, ale moc lidi si tyhle oranzovy sleep and play nechvali, takze my poridime az ty zeleny..navic, ted je ani nemame kam dat..oni jsou na plinky slevy porad, jak tak koukam do letaku..

holky, ja taky uvazovala nad oranzovym kobercem, ale rikala jsem si, jestli to pro kluka nebude moc, ta oranzova, ale kdyz tady pisete, tak o ni zase uvazuju...my jsme v tom pokoji meli pracovnu a loznici v jednom a protoze je pokoj reseny pomoci horniho patra, a to je drevo-orech, tak i nabytek chci orech, teda pult bude briza, ten budu mit od tety, ktere ho delal strejda truhlar na miru, tak proc kupovat novy..

miselaniki
27. lis 2009

man: gratuluji k chlapečkovi, to jsou výborné zprávy. To ti věřím, já bych se vůbec nemohla soustředit🙂)
katy: no taky chci do Brena na ty koberce uvidíme, jo ušák je fajn, jo no vidíš konečně někdo i s bílým nábytkem do pokojíku, mně to všichni vymlouvají, že se to umaže
craw: na ty plínky do hypernovi taky chci, je to zatím opravdu nejlepší cena co jsem viděla a plínek není nikdy dost

crawler
27. lis 2009

a tady máte aktualizaci tabulky: 😉

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

eriska
27. lis 2009

man, nam taky nerekl, jak je prdola dlouhy☹ a me nenapadlo se zeptat, jen vim, ze vazi 350g, ale dlouhan to uz asi bude, vzhledem k tomu, ze hlavicku meril v napravo v podbrisku a pri stehenni kosti byl na opacne strane, tak si rikam, ze treba pres 18cm to bude..na konci 5.mesice maji mit (dle me knizky 😀 ) polovinu sve delky..

teda, holky, tak se s vama vsadim, ze budete mit holcicky🙂 jak pise man, nejake nevesty potrebujeme..kluku uz je dost na lumparny..chce to nejake princezny na cancani😉

miselaniki
27. lis 2009

eri: takže kupovat raději ty zelené? a ty oranžové co protíkají nebo co?

katy007
27. lis 2009

Mand: tak pokud nám potvrdí kluka tak nevěsty máme holky z BRMS z OV mají holčičky a jen 1 klučina 🙂

Eri: ty jo tak vy pečete v kamnech? To musí být paráda se všechny tak sejít a ta atmosféra jen ten punč si budeš muset dát dětský nebo nealko 😉

Misi: proč by se měl špinit? myslím, že na něj bude sedat prach stejně jako na jiný nábytek, naopak to hned tak na světlém nepůjde vidět jako na tmavém a utírat prach stejně musíš ať máš jakýkoliv nábytek. No naštěstí P. je pro kombinaci bílá/dřevo.

miselaniki
27. lis 2009

No já pocitově myslím, že čekáme holčičku, tak vám ve středu hned napíšu.
Katy: já taky si to taky myslím a tmavý nábytek bych do pokojíku nedala.

crawler
27. lis 2009

eri: juj rumové koule ze salka? asi nevíš, jak přesně je děláte, že? my máme asi jiný recept, ale já budu dělat ze salka rafaello - mňamý 😉

juj - holčičky- já tak ráda vzpomínám, jak mi mamak každý ráno pletla copy do školy a pak i na prvním stupni do školy...prostě tohle se s chlapečkem nedá no...ale manža by zas rád dováděl s klukem - je fakt, že je s nima větší sranda...;) Hlavne ne takovýho hybridka jako je jedna známá - jmenuje se Angelika - když byla malá, tak byla skvostná - blonďatý kudrlinky, ale čančat ji? Nee- byl to malej ďábel - divočejší než kluk a to jí zůstalo dodnes... 😅

crawler
27. lis 2009

jo a co se týče toho kojení - my máme doma 3 ušáky a teda já osobně si stejně budu kupovat kojící polštář a jeden ušák dáme do sklepa, páč na jedho místě bude stát přebalovací pult, tak to bysme se nehli ;-D

eriska
27. lis 2009

mis, mne to rikala teta, ze jim ty oranzove protikali a nekde jsem to i na nejaky diskuzi cetla, ale vis jak, kazdymu vyhovuje neco jinyho..taky jsme si rikali, ze balik techhe oranzovych koupime, kdyz jsou tak pekne akcni🙂 a kdyz budou protikat, tak se holt bude prebalovat casteji a je to😉 ono, dokud si to nevyzkousime..

katy, nene, v kamnech nepeceme, kdyz jsem byla mala, tak nam na nich prababicka delala bramborovy placky a potirala je sadlem nebo maslem a to byla mnamka..ted ma babi i novou troubu, takze to bude jedna radost..ja se tesim na to, az to bude upeceny a budu si v tom kresle pohodovat s cajickem, houpat se, nahrivat nozky a slepovat marmeladou😉 to je super atmofera..obcas si pustime koledy, zapalime svicku..no, holt to budou i posledni vanoce u babicky, ty pristi uz budeme doma😉 jo, katy, ta vesnice se mi moooc libi..maji tam hezke detske koberce..uz se tesim, az budeme vybirat nazivo a nejakdy si dovezeme domu🙂

crawler
27. lis 2009

mis, eri: no já zatím slyšela jen jednou, že ty sleep and play nejsou moc dobré, ale na druhou stranu - my bysme vzali ty newborn a ty mimísci se přebalují každou chvilinku, takže jestli ty plíny moc nesají, tak stejně v nich bude jen chvilku a pořád je to určo lepší než látková (co se týče prdelky v mokru), takže za tu cenu vezmeme aspoň ty 2 balíky - jeden zmizne v porodnici a druhej první týden doma...😉

katy007
27. lis 2009

Eri: tak myslíš že by byl i pro holku?

Já už se taky těším na tu pohodu slepuji a zdobím zásadně v obývaku a vždy si k tomu pustím cabadaje a pohádky 🙂

crawler
27. lis 2009

katy: cabadaje myslíš sněženky? viděla jsi ten po 25 letech? já byla hrozně zklamaná - nebavilo mě to... 😒

eriska
27. lis 2009

craw, jasne, ze vim..my je delame kazde vanoce a vetsinou je musime pridelavat..jsou nepeceny a u nas je kazdy zboznuje, takze, tady je recept:

25 dkg ztuženého tuky (my dáváme většinou omegu)
6 dkg kakaa holandského typu (na obarvení)
20 dkg cukru moučka (ale ja dávám i míň, záleží, jak máš ráda sladký, ono ochutnáš a uvidíš)
1 plechovka salka
rum dle chuti🙂
2 lžíce solamylu, nebo jakékoli škrobové moučky na uhlazení (já ji dávám až nakonec)
kokos nebo oříšky na obalení

tuk se nechá v kastrůlku rozpustit, mezitím si do mísy připravím ostatní suroviny, smíchám s tukem (nemusí být úplně horký, je to jedno, záleží, v které míse to dělám). pak ochutnám, jestli to je dost sladký, pak dám vychladit, klidně to nechám do druhýho dne a pak už jen dělám kuličky a obaluju. my v kokosu..

tak, ted ten tvuj receptik na rafaelo😉

eriska
27. lis 2009

katy, jojo, ja myslim, ze by klidne mohl byt i pro holku..ale vy si to nechate rict,ne? a nam tady taky musis rict, neboj, my to nikomu nerekneme🙂 prece bys nas nenechala napinat

holky, ja se uz na ty pohadky taaak moc tesim..pamatuju si, ze kdyz jsem byla mala a nemeli jsme video, tak jsme se se segrou strasne tesily na vanoce, na pohadky a prosedely svatky u telky, kdyz nas teda nevytahli nasi na prochazku, nebo jsme s necim nepomahly (ale i tak jsme si to vzaly k tv), ted to maji deti na dvd a muj 5.lety bratranec ted ujizdni na jasnence a let. senci..je to hezky, ze se mu pohadky libi, ale podle me, kdyz je daji na vanoce, uz pro ty deti nemaji takovy kouzlo..takze jsem pevne rozhodnuta, ty me oblibene vanocni pohadky poustet jen na vanoce, at se prcek tesi..

evuss
27. lis 2009

Tada holky, cukroví a bramborový placky... No já nevím jestli je to dobrý téma před oběděm 😠 Eri uplně jsi mi těma plackama rozhodila chuť, asi zajedu za kájovou babičkou jestli je nechce udělat 🙂 Taky má klasický starý kamna a na těch jsou prostě placky nejlepší. Docela ti to pečení závidím to musí být fakt lahoda v takovým prostředí u kamen a v křesle 🙂 To my se budem muset "smířit" s kuchyní naší mamky, ale koledy taky určitě budou 😉 No nic holky, jdu si dát kynutý knedle s borůvkama, placky to sice nejsou, ale snad budou taky dobrý. Takže všem dobrou chuť pokud právě obědváte nebo budete 🙂

katy007
27. lis 2009

Craw: myslím, 2 díl jsme neviděla usnula jsme ,ale mám nahráno a četla jsme knihu a nic moc ta kniha byla spíše 60% vzpomínek jak to bylo tenkrát.

Eri: necháme si to říci 🙂

A mám hlad tak fičím na oběd 🙂

eriska
27. lis 2009

holky, dobrou chut, my jsme s prdolou uz po polivce a nejak nam stacila..jj, pohoda to je..ja to mam tak od malinka, nasi se rozvedli, kdyz mi bylo 5 a od te doby travime vanoce i peceni cukrovi u babicky..teda, mamca s nama vzdycky neco upekla, aby nam to doma zavonelo, ale i tak..ja si vanoce bez babicky, dedy, mamky a segry nedovedu predstavit..jeste s nami pristi rok bude ten nas lumpik..to budou jine starost🙂

soniq
27. lis 2009

Mandragora: gratuluji, s těma chlapečkama se nějak roztrhl fusak bo co 😀 ....

verisek
27. lis 2009

juuu, je tady nejak prechlapeckovano 🙂mandragora: gratuluju taky k prckovi 🙂

katy007
27. lis 2009

Tak jsem zpět pochutnali jsme si 🙂

evuss
27. lis 2009

Holky tak vám všem i mimčům přeju pěknej víkend. Ať ho každá strávite jak si přejete a v pondělí se tu zase ukážu, doufám ,že toho nebude moc na čtení 🙂 Mějte se papa

andrea110409
27. lis 2009

Holky zdravím já jdu na ultrazvuk v úterý ale jak vás čtu tak sem jak na jehlach. Jsem zvědavá jestli mě se ten kluk potvrdí taky.🙂

eriska
27. lis 2009

an, dočkáš se..a ty máš chlapečka podle tý tabulky, nebo podle toho, že to cítíš? a přejete si chlapečka nebo spíše holčičku?an, hoď taky fotečky bříška do albíčka..

holky, tak jsem hodila pupík v 21tt do albíčka, a craw, myslím, že jsem tě už předběhla😀

andrea110409
27. lis 2009

Eriska: zatím to mám jen pocitově a fotku mám připravenou jen ji sem hodit🙂 Ale asi si tu začnu opisovat recepty🙂

crawler
27. lis 2009

ahoj holky🙂,

tak jsem nějak neodolala a udělala si již předvánoční náladu - napekla jsem 2 plechy perníčků a už je i ozdobila ;-DDD Teď je nechám tak týden zvlhnout a pak je okuštuju, ale na pohled se povedly báječně 😉

eriska: pupíček náádhernej! za momentík hodím i můj z dneška, ale asi se nic nezměnilo...ale u tebe je za ten týden rozdíl to jo 😉

díky za receptík - hned si ho opíšu a zde je úúúplne mega jednoduché rafaello🙂:

1 konzerva salka + 1 balení kokosu = smíchat a můžeš klidně přidat i namleté oříšky a pak budeš tvarovat kuličky a dovnitř vmáčkneš mandli🙂 Naprosto jednoduché a vedle těch tmavých rumových to bude hezky kontrastovat, takže na tácku to bude vypadat báječně 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru