Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
10. pro 2009

Jani: no já tam mám úplné křečky a samozřejmě i muzikanty 😅 ale P. je tu až za 5 min. tak se dočkáme jupííííííííí 🙂
tak ti přeji dobrou chuť 🙂

janinka22
10. pro 2009

tak si nech chutnat 😉 jsem zvědavá co budu mít k jídlu já,pak dám vědět 🙂

mandragora10
10. pro 2009

🙂 Holciny, asi musime byt rady, ze ti nasi muzsky se tesi na miminka, obdivuji nebo hladi nase briska, chodi s nami na ultrazvuky, resi kocarky, postylky atd.....myslim, ze pro ne je to taky velika zmena 🙂 Tak se hold musime utesovat, ze po narozeni miminka a po sestinedeli se to casem s tim sexem vrati do normalu. No ale treba budeme unavene a nebudeme mit chute zadne, kdo vi 🙂
Jinak me brisko uz taky roste, o vikendu taky nafotim. Dneska jsem si do prace vzala upnuty svetrik, tak mi kolegyne hned rekla, ze dneska je to na me poprve videt 🙂 No vsak uz ovikendu zacinam 6.mesic, tak aby nebylo. A uz mam 3kg nahore ☹
Ja co se cviceni tyce, chodim na tehotenskou jogu a aerobik.....ta tehotenska joga je na me zatim hodne pomala a nenarocna, ale je to tim, ze jsem chodila na nrmlani pro pokrocile, tak jsem celkem v kondici. Tehotensky aerobik je skoro normalni aerobik, jen posilovani je zamerene vic na tehotne. To mi vyhovuje vic. Jinak zatim zvladam chodit i do posilovny, jeste minuly tyden jsem behala asi 1 km i na pasu, ale posledni dobou jeto cim dal horsi, tak to behani asi uz provozovat nebudu a spis zkusim na zahrati kolo nebo jen chozeni na pasu. Cvicila jsem vzdycky, tak bych chtela cvicit co nejdele to pujde.

evuss
10. pro 2009

Tak my už jsme po obídku, byla to mňamka, ale chyběli k tomu kyselý okurky 🙂 Já bych to s těma chlapa viděla tak, že můžeme být rády, že je máme u sebe a že se starají jak psala Man, ikdyž někdo víc někdo míň, ale jsou s nama a to je hlavní, ne. Je to změna pro všechny a každej si zaslouží čas na sžití se z novou situací. Chce to asi jen trpělivost a toleranci ze všech stran a taky mluvit, mluvit, mluvit ať nedochází ke zbytečným nedorozuměním. Toť můj názor 🙂

Man: četla jsem, že čím víc pohybu je v těhotenství tak to přispívá k hladšímu porodu. A jak to tady tak popisuješ, co všechno stíháš a děláš tak to vypadá, že o porodu nebudeš ani vědět 😀

mandragora10
10. pro 2009

Evi, no kez by jsi mela pravdu o tom hladkem porodu 🙂 Nicmene jinou variantu si ani nepripoustim 🙂

ivet6
10. pro 2009

Ahojky,

tak by mě zajímalo, jestli i chlapi si občas takle sami nebo mezi sebou řeknou: že můžou bejt rádi, že i přes to všecko, že je s náma teďka všecko jinak, ty hormony a tak, že sme na ně takové milé, že jim i přesto vaříme a uklízíme a zároveň musíme řešit naše nové pochybnosti a připravovat se na novou roli........

....asi né co? 😀 😀 😀

Řekla bych, že se pěkně litujou, že to s náma musej vydržet 😀 a jsou na sebe hrdí 😎

evuss
10. pro 2009

Ivet zajímavej dotaz... Řekla bych, že záleží na každým a taky na tom kolik pobral ješitnosti. Ale věřím, že ti naši chlapi jsou za nás určitě rádi. A jestli ne, tak je dobrý, když si to budem myslet, ne 😀

ivet6
10. pro 2009

No to je jasný, že jsou rádi jako my za ně.....ale tak mi přišlo úsměvný, jak my si tu děláme o ty "chudáčky" takové starosti, jak to všecko zvládaj.....přitom oni těhotný vůbec nejsou 😀 😀 😀

evuss
10. pro 2009

No jo to máš recht 🙂 To jsou prostě chlapy, furt ramena ramena a nakonec jsou takhle malincí 🙂 No ale to k tomu asi patří. A v určitých mezích je to hezký, ne?

zuzi82
autor
10. pro 2009

No je to jak kde. Já jsem teď strašně šťastná a klidná. Nakonec se mi splnil snad ten největší sen. Budu mít mimčo a ještě k tomu s tím nejlepším chlapem na světě.
Jsem teď tak v pohodě, že manža je naprosto nadšený. Miminko už by chtěl mít v postýlce, ale na druhou stranu by chtěl aby moje těhotenství nikdy neskončilo. 😉

ivet6
10. pro 2009

Ale je, ikdyž někdy mám fakt dost 😀 Taky bych to chtěla zkusit, být tak 2 dny chlapem 😀 😀

evuss
10. pro 2009

Zuzi tak to máš super, že si to takhle úžasně užíváte. Já teda nemůžu říct, že bychom si to taky neužívali, ale furt mám pocit, že to manžovi tak nějak nedochází. Už je to trochu lepší než na začátku, ale stejně bych řekla, že tam má rezervy 🙂 Su hrozně zvědavá co to s ním udělá až toho špuntíka bude držet v náruči 🙂 Ale je fakt, že se o nás stará. Chcem si koupit nový matrace (máme starý proleželý), původně jsme řikali, že se tak pomale budem po nějakých dívat až najdem ty co se nám budou líbit tak že je vezmem. Ale včera seděl celej večer na netu a furt říkal, že je musíme koupit co nejdřív aby mě neboleli záda a líp se mi spalo. Tak to tak zahřeje, když to člověk slyší 😉 A s tím splněným snem jsem na tom stejně 🙂 A myslím, že nejsme sami.

Ivet: no jo to by mě zajímalo jaký by to bylo, kdybychom si třeba na jeden den vyměnili role. Řekla bych, že by to byl větší šok pro chlapa než pro nás 🙂

janinka22
10. pro 2009

zuzi,tak to je dobře že se cítíš tak šťastná,i když ti to trošku závidím 🙂 ale to je asi jen mými špatnými pocity,kdybych je dokázala zahnat,brát všechno s nadhledem,tak bych si to asi taky líp užívala,budu se muset o to pokusit 😎

ivet,souhlasím,chlapi jsou v životě pořád jen chudáčci,ale co ženská pro ně dělá,co snáší apod. to berou jako samozřejmost. Bylo by dobrý si zkusit občas prohodit role co by na to říkali 😀

holky,na oběd jsem hřešila...skončily jsme v mekáči 😅 a pak jsem to završila ještě medovníčkem 😀 takže jsem teď jak balon,ale medovník byl moooc dobrej,takže jsem spokojená a aspoň jsem si dala něco na nervy 😎

evuss
10. pro 2009

Jani já zastávám názor, že když už je špatná nálada tak musí být aspoň dobrý jídlo. Takže to bylo zaloužilý ne zhřešilý 😉

zuzi82
autor
10. pro 2009

Jani, tak to jsi měla dobrý oběd, já hřešila v pátek, jak jsme jeli k našim, tak jsme se v meku taky zastavili a bylo to super. Ale medovníček jsem potom neměla

janinka22
10. pro 2009

Evi,díky 😵
zuzi,snažím se tomu mekáči vyhnout,ale občas si ho prostě dám,navíc to mám i ráda,no,tak co se dá dělat že 😅

ivet6
10. pro 2009

😉, ja si taky holky myslim, že co chutná nám, to udělá dobře i prťouskovi 😉 . . . taky bych si dala mekáče 😝 Místo toho se tu mořim s cukrovím - sádlový kuličky s ďůlkem a děsně mi to sádlo páchne - úplně se toho štítim 🙄

ivet6
10. pro 2009

Holky, ještě se Vás zeptám na radu...nevím co stím...

Od včerejška mě začaly bolet vaječníky, cítím to při změně pohybu, třeba když si sednu, nebo vstanu...mám tendenci si to břicho držet, i když skoro žádný nemám, není to nic dramatickýho, ale je to nepříjemný, jakoby jste čekaly menstruaci 😒 A já nevím, jestli se mám znepokojovat (na G jdu až příští pátek) a zajít si už zítra, nebo jestli nemám plašit a je to prostě normálka, reakce na růst dělohy? 😲

Nemáte s tím někdo zkušenost?

evuss
10. pro 2009

Ivet tak jestli to bolí jako při menstruaci tak bych byla v klidu. Říká se že je to ten růst dělohy a jak se tam začíná všechno uzpůsobovat. Mě to taky dělalo. "břicho" sem si držela furt. Mě to dělalo hlavně když jsem vstala tak mě tam vždycky hrozně píchlo a občas to pobolívalo i samo od sebe. Takže si myslím, že máš asi stejný "problém". Nevím jak ostatní, ale já bych počkala, když to není jiná než ta "menstruační" bolest.

zuzi82
autor
10. pro 2009

U mě to bylo stejné. Jakmile jsem udělala nějaký prudší pohyb, tak mě tak jako píchlo v břiše. Tak jako z ničeho nic a pak zase dobré a za chvíli klidně znova. Brala jsem to v klidu s tím, že je to jen růst dělohy. Je to pro tělo prostě asi jen drsnější záběr, jak to mímo roste.

crawler
10. pro 2009

ahoj ještě jednou🙂

linecké upečené - 1.plech jsem tam zapoměla, tak z něho mám pěkný mouřeníny, ale co🙂 a oběd (kuřecí zapečené s nivou) bylo teda excelentní - nechci se chválit, ale uspokojilo to mé chuťové pohárky 😉

janinko: opravdu hlavičku vzhůru, dobře že sis dala medovník! (já ho budu dělat na silvestra - je to sice patlanice, ale výtečná). Sama vím, že když na mě adnou chmury, tak je někdy těžký se z toho vyhrabat a kor když se to týká chlapa, ale věřím, že zanedlouho nám sem napíšeš, že už je všechno ok😀.

Zuzi, Evuss + další koho bolí záda: Holky, kupte nebo půjčte si balon a cvičte - já si na něj sednu každý den tak na 30-50 minut a cvičím - třeba i 2x denně a je to paráda - od té doby o zádech nevím a to jsem měla dny, kdy jsem už nevěděla, jak si sednou nebo lehnout (dává mi zabrat asi hlavně ta váha navíc)...Nevěřila bych, že hloupý balon toho zmůže tolik, ale je to tak 😉 Takže moc a moc doporučuju!🙂

Man: Upřímně nechápu toho smutnýho smajlíka za tím, že jsi přibrala 3 kila - co to je ? Při těhu musíš nebo měla bys přibírat a tvá 3 kg jsou zanedbatelná - jak sama píšeš už začínáš 6.měsíc...Co bych za to dala? Mám nahoře 9kil a to je teprve zápřah na mou psychiku a záda a klouby...(sebevědomí mi zvedá jen můj manža, který mi bříško hladí a pusinkuje, jinak každý se diví, že už mám takové panděro a to není nic příjemného 😒 ). Navíc jsi zvyklá hodně cvičit, tak se neboj, že se těch kil nezbavíš a jak bylo řečeno - budeme ti všechny závidět, páč před porodem budeš mít kondičku a bude se ti o to líp rodit...závidím...Já mám strašně ráda svižné procházky, ale musela jsem se jich vzdát, páč mi hned tvrdne bříško, takže můj jediný pohyb je pomalá chůze a cvičení na balonu, což mi kondičku nevytrhne 😉

ivet: já osobně ani nevím, kde vaječníky mám, ale pokud je bolest jako před MS, tak to je růst dělohy...pokud to není nějaká ostrá palčivá bolest, která by se stupňovala nebo byla příliš častá, tak bych si na gyndu zašla dřív, ale jinak nee...😉

mandragora10
10. pro 2009

Jojo, Craw, mas pravdu, v tehotenstvi by se kila ani postava resit nemela 🙂 Me jen stve, ze kdyz si prohlizim ty vase briska, vy uz je vsechny mate opravdu takova peknatehotenska, kdezto ja mam brisko furt velke jen pod pupikem, tak to spis vypada, jako kdyz jsem posledni dobou moc papala a mam spek 🙂 No ale snad uz mi ta deloha zacne rust vic nahoru i nad pupik a budu se moct briskem chlubit 🙂

Jinak obdivuju vsechny z vas, co porad tak pecete cukrovi i ostatni veci, ja jsme na tohle trosku nesika, takze me asi bude muset zachranit to nepecene 🙂

Tak vam vsem preju hezky vecer, jdu za chvilku do poradny....zadny ultrazvuk, ale jen tlak, moc, prohlidka a ozvy...no ale aspon toho naseho chlapecka uslysim 🙂

crawler
10. pro 2009

Man: jojo, však ona děloha vyleze, neboj 😉 já jsem zvědavá, kdy mi vyleze pupík, už ho mám o polovinu míň hlubší než byl 🙂) Jo a nepečené je super - třeba to rafaelo, rumové koule a mnoho dalších - nic na tom nezkazíš a všichni si pošmáknou😀...Přeju krásnou poradnu - bude ti měřit tu dělohu? jestli jo, tak pak písni, kolik už máš cm, ju?🙂

ivet6
10. pro 2009

Tak moc děkuju holky 😉

Už se těším, až se tu sejdeme při 2. miminku, a všecky tydle věci už budem znát a mět je a háku 😎

evuss
10. pro 2009

Craw dík za radu s balonem. Vím, že je dobrej, ale nějak nestíhám na něm cvičit. Přemýšlela jsem, že si ho pořídím do práce, páč furt sedím a třeba dneska už bych si neradši lehla abych jim ulevila. Jinak já mám pupík už na půl venku 😨 a radost z toho vůbec nemám, páč ho mám asi nějakej citlivější a odjakživa nemám ráda, když se ho něco dotýká, no a teď jak šourá o oblečení, no hnus, hlavně večer. Asi si ho budu muset přlepit nebo zatnout zuby. No nic holky, tak já jdu konečně dom. Mějte se pěkně

zuzi82
autor
10. pro 2009

Craw: balon mám a musím přiznat, že to je jediná věc, která mi pomáhá, ale teď jak dělám cukroví tak vlastně ani nemám čas si na něj jít na chvíli sednout.

crawler
10. pro 2009

no holky s těma zádama to je potíž, ale evuss tobě radím si ho pořídit a sedět na něm místo židle - bude to fest rozdíl pro tvý záda - nezapomeň, že se to bude zhoršovat - bříško růst a váha taky - jsme teprve v polovině, tak se neodkecej 😉

zuzi: no, přesně to pečení to je to nejhorší, pořád u toho stát a hrbit, takže záda i nohy jsou chudáci...já jsem si to pečení rozplánovala denně tak, že si potom minimálně vždy na hoďku sednu a nohy si podložím a nakonec jdu na balon...😉 a nemůžu si stěžovat - tedy zatím 😉

zuzi82
autor
10. pro 2009

Taky jsem si to rozvrhla tan na dva druhy denně, ale ještě musím odpoledne jezdit uklidit na naše staré bydliště, ať tam po nás nezbude bordel, takže času není nazbyt. A ještě nemám dokonale uklizeno doma po stěhování. Musím vyleštit ještě kuchyňské skříňky a dát do pořádku ložnici.

crawler
10. pro 2009

hlavně to zuzi moc nepřeháněj- víš, že zdraví je přednější...ono se to může pokazit rychle - stačí se přetáhnout a je to...:-/ Já to s uklízením vůbec neřeším ale cukroví tu voní a dělá příjemnou atmosféru ..však ony se ty kuch.skříňky nezblázní, když nebudou vyleštěné - lépe, kdybys ten čas věnovala třeba cvičení na balonu - o to víc energie bys měla další den...😉
Já peču 1 druh denně a co stihnu to stihnu, manža mi řekl, že mu 3 druhy stačí, ale mě to baví, tak budu péct těch plánovaných 11...ale do toho ještě vánočku a zítra mimo cukroví ještě dort, páč máme s manžou výročí 😉 vůbec třeba nestíhám prát, ale už musím, páč dochází spodní prádlo ;-DDD

evuss
11. pro 2009

Dobré ráno děvčata, tak já včera myslela, že po cestě dom vystoupím z autobusu a půjdu snad pěšky, jak sem nemohla najít polohu ve které by mě záda nebolela ☹ Ale doma sem hopla na balon, párkrát poskočila, pak mi je manže natřel eukaliptovým olejem a už je to lepší. Takže jdu zabrouzdat po netu a objednat si hned jeden do práce, páč když si představím, že tady budu sedět ještě min. 2,5 měsíce tak mě záda zase bolí 🙂 Holky já vám to cukroví tak závidím, taky bych pekla, ale kde vzít ten čas a nebo večer chuť 😒 Dneska ráno sme o tom mluvili s mamkou, že krapet nestíháme, tak to vypadá, že jestli mě povolají v sobotu do práce tak píct budem na poslední chvíli... Ach jo. No nic jdu juknout na ten balon.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru