Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
8. led 2010

Andy: myslím, že nervovat se nemusíš. Má holt klidnější období. Navíc jsem v nějaké chytré knížce četla, že čím méně je místa, tím je těch kopanců méně. Já to teda cítím spíš čím dál intenzivněji, ale třeba dnes je v bříšku taky celkem velký klid.

t.kosticka
8. led 2010

Já si teda taky myslím, že je to v pohodě...hlavní je, že je cítít a jestli surově kope, nebo jen lechtá, je asi jedno... 🙂

katy007
8. led 2010

Andy: u mě taky dneska spíše jemné kopanečky, ale včera byly pořádné kopance, apk jsme šla na jogu a uklidnilo se a pak sebou trochu mlelo, uvažila jsme na véču párky a byl klid 🙂

Už mě ten sníh štve, už by mohlo přestat to je šílené co je venku.

zuzi82
autor
8. led 2010

Katy, tak to máš smůlu, na netu píšou, že to bude večer a o víkendu ještě horší. Já chci jet zítra na osm na Olešnou na aquatěhuaerobic, tak jen doufám, že se tam dostanu.

katy007
8. led 2010

Zuzi: ta to doma budu zalezlá jak sysel a bude to 😉 😅 manža jel dnes na hory lyžovat tak jsme zvědavá zda budou vůbec lyžovat když je taková kalamita!

t.kosticka
8. led 2010

no já jsem zvědavá na to, jak přijedu domů, protože tady v Praze, v Butovích furt jakože nic... jen takové slabé poletování sněhu...tak nevím

eriska
8. led 2010

teda holky, tak jsme byli za podlaharem a cesta, ktera nam normalne trva 5 minutek, ted trvala 20, na silnicich je hafo snehu, mam pocit, ze to snad ani silnicari neodklizi, protoze jsou videt jen koleje a to slabe☹ taky jsme vetsinou jeli smykem, coz teda toho myho milacka strasne bavi, takze ho podezrivam, ze to nekdy delal schvalne 😠 a nakonec jsme chteli vyjet k nam, bydlime v kopci, a kdyz jsme byli v pulce, tak si pred nama duchodce zastavil tu svoji felicii a uz se samo nerozjel..takze jsme museli tu pulku uklouzat dolu a objet to..no hruza..a kdyz vidim ty mamci s kocarkama, jak bojuji, to bych asi radsi dneska zustala doma..

jinak souhlasim s holkama, sice na rozhazovani taky nemame, ale u nas je ta druha postylka potreba..jednak mame malou loznici, takze kdyz tam dam postylku, uz s ni nevyjedu a zase nechci nechavat mimco pres dva pokoje samotne..kdyz treba nebude spinkat, bude si hrat a ja varit, a na gauci ho nechat nemuzu..jednak ho mame uzky a dalsi je ten nas drobecek psi..proto se ptam, jak to budete vymyslet..kdo ma taky takovou situaci, ze si musi jeste neco poridit..ja zase usetrim na tom, ze postylku mame podedenou, takze koupe nejake "ojete" me porad vyjde levneji, nez kupovat jednu a novou🙂

eriska
8. led 2010

tak jsem vas docetla, co jsem pres den nestihla
katy, doufam, ze to povleceni bude tak super jako na obrazku.ja si k tomu teda zrovna objednam i perinku a polstarek, to jsme sice taky podedeli, ale je to perovy a pritel ma alergii na peri, tak to nechci riskovat, ze ji mimco bude mit taky..tak koupime radsi novy..na jednech netovych strankach jsem za 800 objevila polstarek, perinku, povleceni na oboji a mantinel..tak si myslim, ze to docela jde🙂 a to bude jediny komplet, jinak budu pouzivat vsechno povleceni, co mam od tet

t.kosticka
8. led 2010

Tak holky, konečně mám padla a snad se z Prahy dostanu domů!

Mějte hezký víkend!

zuzi82
autor
8. led 2010

Tak já už mám jasno. Zítra na žádné cvičení ani kurz nejedu. Manžel přijel z práce a pěkně mi to zarazil. Prý je na silnicích asi 30 cm sněhu a je to naprosto nesjízdné. Silničáři sice odhrnují, ale nestíhají a musí jet tři hned za sebou, protože jeden by to ani všechno nevzal. Zítra se zrovna měl probírat porod. Musím té asistentce zavolat a zjistit, jestli bych si tu hodinu mohla nahradit třeba příští měsíc. Doufám, že to půjde. 😠

crawler
8. led 2010

ahoj holky🙂

ve svitavách je taky sněhu 3 prd...e!
Byli jsme si dnes pro kočárek a jsme nadšení!!! Zrovna je tento týden skoro o tisícovku sdražovali, ale my jsme si to rozjednali a tak to máme za původní cenu. Vyzkoušeli jsme si přehazování korbičky proti směru a po směru jízdy, sporťák, atd atd. Jezdí a manipuluje se s ním skvěle. Je lehoučký a prostorný.

eri: naše požadavky byly takové: kočár do terénu, páč jsme turisti, prostorná korbička, polohovatelná záda u sporťáku, aretace kol, nastavitelná rukojeť (já mám 159cm a manža 184cm), aby šla korbička po i proti směru jízdy, pratelné potahy, pojistka proti rozložení, příznivá cena. To je asi tak vše, co mě teď napadá - možná praxe ukáže víc🙂
Teď už jen počkáme až přijde autosedačka - ta jde taky nasadit místo korbičky...

my máme cestovní postýlku už roky doma - kdysi ji prodával přímo výrobce se slevou - stála 400kč a tak jsme vzali rovnou 2. Ve složeném stavu vypadá jako plastový kufr, ale když se rozloží, tak je to pro dítě cca do 4 let věku. My ji využijeme právě na spaní u rodičů, kam jezdíme na víkendy.

man: a jak to budete s kočárkem dělat, když nemáte sklep, úzké chodby a v kočárkárně se krade? To je dost drsný...Tahat ho třeba na balkon bude dost náročný... 😖 U nás je kočárkárna věčně plná, ale naštěstí máme sklep - sice je dost malý, ale pár věcí se zbavíme a to místo prostě uděláme...

andy: mě mimísek někdy taky jen tak lechtá a z toho mě někdy i vzbudí, jakou silou mě kope. Ale tím se nijak nestresuj - podstatné je, že se hýbe a ty o něm víš...

Mě mlezivo vytékalo poprvé (a zatím naposled) 24.12., ale jen z jednoho prsa - bylo to průhledné a trochu lepkavé. Četla jsem si o tom a psali, že se to prostě prsa připravují na tvorbu mléka a že je to normální - někomu vytéká hodně a někomu málo...

Jinak holky - co strie? Já mám teda panděro, jak víte ale strie zatím žádná. Poctivě se mažu olejíčkama, ale myslím, že mě stejně neminou, páč je to nejvíc genetické záležitost, ale snad to aspoň tím mazáním zmírním. A co vy? No předpokládám, že když prakticky nemáte bříška, tak strie už vůbec ne, ale mažete se? a máte strie v rodině? Já jich mám už dost na bocích z puberty a to jsem přitom přibrala jen asi 4kg - proto se divím, že teď je ještě nemám... 😲 😉

verisek
8. led 2010

ahoj craw: tak super, ze mate kocarek 🙂 mne dneska dosla prebalovaci podlozka, kartacek na vlasky a termoobal 🙂 tak ted koukam co nam jeste chybi a uz toho moc neni..
jinak strije, zatim tuktuk, nedelaji se, mazu se rano a vecer, stridam 2 kremy, jeden je palmers a druhy elancyl, ten je teda drahej jak svina, takze doufam, ze se mi delat nebudou, jinak jsem se dnes vazila a mam 6 kilo nahore
vcera jsem byla na predpor. kurzu a bavili jsme se i o pribirani na vaze, pry pokud se ta maminka neprezira a trochu se hybe tak neni duvod se stresovat, kazde telo je jine, takze pribirani je opravdu individualni a vse se da zhubnout, ta nase lektorka ma 3 deti, u prvniho pribrala 10 kilo, u druheho 15 a u tretiho 18, vse vzdycky zhubla a postavu ma moc hezkou

andrea110409
9. led 2010

Ahoj holky, tak jsme dneska s mrňousem ponocovali. Večer mi nebylo moc dobře...msim si teď dávat děsně pozor abych se nepřejedla protože mě pak hned tlačí žaludek a následně i střeva. Lehnout sem si šla teda asi v 8, v 1:30 jsem už byla vzhůru a mrňous mi dělal společnost. Četli jsme si asi do 4 a pak se nám povedlo ještě usnout 🙂 Hlavně dneska je mi už líp, nakázala jsem si klidový režim a k snídani jen chleba s marmeládou 😉

Co se týká strií, tak žádné nové nemám, ale z puberty si taky nějakou nesu. Během těhu jsem teď nabrala 6 kg. Měla jsem ale dost volné bříško a tak zatím úplně v pohodě. Nikde jinde v těle nepřibívám a tak si dávám bacha hlavně na to bříško, které občas někdy šponuje ale je to v takových vlnách.

Ono se teda i řiká, že při klukách roste hlavně bříško tak na tom třeba něco bude
Přeju krásné ráno

mandragora10
9. led 2010

Ahoj holky,

teda, to je snehu. Zuzi, dobre jsi udelala, ze jsi nikam na kurz nejela, vsude na internetu ctu, at dnes nikdo nikam nevyjizdi, pokud nemusi. My teda musime na nakup, ale v Praze ta silnice snad bude projeta a zbytek obstaram MHD, tramvaje snad problemy mit nebudou.
Craw, kocarek asi budeme muset mit na balkone nebo v chodbe bytu, jina moznot neni. Nektere rodinky u nas v dome kocarek nechavaji i pred dverma bytu, ale my mame byt primo proti vytahu, tak by byl hodne na ocich, takze tohle asi nerisknu a spis ho postavim do chodby.
Co se strii tyce, tak ja jsem nikdy zadne nemela, ted se mi dve objevily na pravem boku a to i pres to, ze se mazu minimalne 2x denne. Tak doufam, ze jich uz moc nepribyde a zustanou takhle malinkate. V rodine na to nikdo netrpi, tak doufam, ze nebudu vyjimka. Mam uz 5 kg nahore, ale taky to mam jen v brichu, tak doufam, ze kdyz cekam chlapecka, zustane jen u nej 🙂

zuzi82
autor
9. led 2010

Ahojky,
Andy, taky si musím dávat pozor na přejídání. Jak se trochu víc najím, tak mě jako táhne kůže na břichu na bocích. Je to docela nepríjemné. Mám pocit, že praskne, ale strie zatím nemám, tak uvidíme. Mám takové pocity jen večer. Ráno je to v pohodě, ale večer, jak se to bříško trochu zvětší, tak cítím, jak to táhne.
Man: ráno jsem tu cestu ještě zvažovala, protože v noci přestalo sněžit, ale pak manža vylezl ven, že jde odklidit sníh a přišel s tím, že tam padá taková zmrzlá krupička a všude na sněhu je jednolitá ledová krusta, tak jsem tam volala, že nedorazím. Prý se domluvíme, jak to uděláme, abych o tu lekci nepřišla. Nejspíš bych šla příští měsíc s dalším kurzem. Alespoň tak. Měl se probírat porod a o to bych opravdu nerada přišla. 😒

andrea110409
10. led 2010

AHOJ holky, tak dneska v noci si mrňousek prvně pořádně dupnul 😖 Veček jsme byli na večeři s kamaradama a já si dala naprosto skvostnou svíčkovou....mrňous ale asi nebude omáčkovej a tak ve 2 ráno šlo všechno ven. Tak špatně mi už dlouho nebylo klepala jsme se jako osika 😒 Mrňousek se pak ale spokojene převaloval tak si myslím že je v pořádku a jen mi prostě vysvětlil, že tohle teda ne 🙂

eriska
10. led 2010

ahoj holky,

an, tak to my jsme teda vylozene polivkovy (nejlepe ry pekne husty) a omackovy..to mrnouskovi asi chutna, protoze to se po obidku ani nehne, ale treba minuly tyden jsem mela ovocne knedliky a to bylo v brisku veselo😀 no, uvdidime, co tem drobkum bude chutnat,co? kazdopadne jsem cetla, ze jak se zacina s prikrmy, tak by se melo jen jedno, treba jen uvarit bramburek a ne k tomu hned mrkev, petrzel, atd..ale asi to plati pro alergiky..coz my jsme..takze budeme muset vsechno nejdrive ozkouset a doufat, ze to bude v pohode🙂

strie, tak ja zatim jen jedna na boku, ale ta uz tam je z drivejska..musim to zatukat..ale jak jsem tak cetla, oni stejne zacinaji kolem 34.tt.

jinak jsem si dneska doobjednala zbytek oblecenicka, co potrebujeme a jak to tak sepisuji, tak mame i vic veci, nez je podle internetu doporucena vybavicka..coz mi teda nevadi🙂 uz jen dokoupit veskerou kosmetiku, neco v lekarne, plinky, jak jednorazovky, tak i latkovky, zinky, povleceni do postylky a mrnousek bude vybaven..pak mi zbyva jen takovy ty blbosti jako teplomery, kosiky na prebalovak, podlozka,atd..ale to az z dalsich korunek..ted nas vydudala podlaha, ale bude vypadat krasne..🙂

holky, videly jste avatar? vcera jsme spali s milackem po dlouhe dobe v tom nase rozrekonstruovanem bytecku a bylo to super..az na to, ze mi v pulce filmu pritel usnul a ja na to do pul jedny musela koukat sama..hrozne se mi ten filmecek libil..krasne to meli zpracovany..

hezkou nedeli prejeme

verisek
10. led 2010

ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli budete kupovat odsavacku mlicka, sterilizator a ohrivac na lahvicky.. ??

andrea110409
10. led 2010

Verisek: o odsávačce momentálně neuvažuju asi by jsme jí dokoupili případně operativně. Sterilizaci budem provádět asi vyvařením...prý to u nových lahviček jde. Zároveň neuvažuju zatím ani o ohřívači lahviček.....snažíme se náklady co nejmíň ponížit. Řikám si že naše maminy to taky zvládly bez toho.

katy007
11. led 2010

Ahojky holky,
tak u nás taky nadílka sněhu jak blázen chodníky stále neuklizeny pač pořád sype a cesty sice "uklizeny" ale spíše rozježděné koleje, no hrůza, sice z okna to vypadá moc hezky, ale jak se jde někam tam nadávám.

V so jsme opět byla na těhu masáži a bylo super, dokonce mi říkalam,m že cca 20 dní před porodem mám chodit 2x týdně na 10 min. že má nějaký speciální "chvat", kterým hodně usnadní porod a pak mám vzít seboü jednou i partnera, že mu to ukáže aby mi v porodni to místo masíroval a urychlil porod a pak ho ještě naučí co na křížové bolesti zabírá, kdybych je měla. A ve finále budu v porodce sama a vytrpím si vše a bude vymalováno co? 😒

Já teď mám doma na PC Milonáře z chatřče, ale ještě jsme to neviděla o víkendu jsme se na netu dokoukala na díly Vyprávěj co jsme ještě neviděla.

eriska
11. led 2010

Dobré ranko, kočky,

veri, tak já odsávačku taky zatím pořizovat nebudu. Okoukla jsem, kde ji mají a ptala jsem se, a paní mi řikala, že se jim ještě nestalo, že by je vyprodali. Takže když by náhodou byla potřeba, tak pošleme taťku🙂 co se týče sterilizátoru, tak to mi teta říkala, že ji se nejvíce osvědčil koupit nový hrnec a v něm vyvářet, že vyvářela malým i dudlíky..takže to budeme řešit takto. a o ohřívači na lahvičky jsem teda zatím vůbec nepřemýšlela🙂, takže nevím, ale asi ne..koupila bych ho, až když bych nemohla kojit, nebo malýmu mlíčko nestačilo

katy,milionáře máme taky, už dlouho, ale ještě jsem ho nestihla zkouknout☹ a asi nestihnu, páč v tom našel staveništi něco najít, to je teda boj🙂 jaký nový knížky jsi si půjčila? já musím jít zítra, takže bych se nechala inspirovat😉

katy007
11. led 2010

Eri: tak jsem včera dočetla V zajetí ledu to bylo o Aljašce a moc pěkné. A půjčila jsem si Poprvé od Fieldingové, Zaříkavače koní, V srdci Afriky, 2 díl o marocké princezně co byla na x let za nic uvězněna a teď po propuštění 20 let emigrovala do Francie a žije nový života pak nějaký život ve squatu tak uvidím co to bude.
Já na jednu stranu s etěším až budu doma a na druhou stranu si říkám co budu dělat?

Jinak zatím odstříkavačku kupovat nebudu až když ji budu potřebovat a sterilizátor taky ne, nic se nemá přehánět, budu umývat v myčce na 70C a je to nebo ze začátlku v hrnci vyvařím a ohřívačku taky nebudu kupovat. Dá se ohřát i v mikrovlnce. 😉

eriska
11. led 2010

katy a ten druhy dil, V srdci Afriky, ten se dá číst, ikdyž jsem jedničku nečetla? nebo, jak se jednička jmenuje? zkusím si půjčit obojí🙂 a díky za inspiraci
jinak, já se doma určo nenudím, naopak, mám pocit, že mi ten strašně rychle uteče..ale ze začátku to bylo horší, teď jsem se na to zvykla a říkám si, že být v práci, tak nestíhám nic..ale je pravda, že teď, jak mi tvrdne bříško i tím, že naskládám nádobí do myčky, tak se docela bojím a snažím se více odpočívat..tak koukám do knížek, na telku, do časopisů, vypisuju si výbavičku pro mrňouska, co dokoupit, co do bytu, hledám na netu..a taky se každý den odpolko staví dvojčátka a mám je tady až do večerníčku (bydlíme ve 4.patře, oni v 7.) tak to s nima rychleji uteče🙂

katy007
11. led 2010

V srdic Afriky je jiná kniha, počkej mrknu jak se to přesně jmenuje. Jinak nevím jak bude popsán v kostce osud z 1 dílu, raději bych si půjčila ten 1 díl i druhý. Bílou masajku jsi četla?

katy007
11. led 2010

Eri: 1. díl je Vězeňkyně a druhý Svoboda a napsala to Malika Oufkir 😉

evuss
11. led 2010

Dobré ráno holky, teda vy se máte, že si vykládáte o knížkách. Není tady někdo kdo by si chtěl vykládat o práci? 😀

janinka22
11. led 2010

Ahoj holky 🙂 tak já jedinou knížku co čtu tak je o mateřství a to po večerech nebo o víkendech.. páč chodím stále do práce.
Evi, tak se pojď bavit o práci 😀 to je zase opruz, je začátek pracovního týdne.. 😀

zuzi82
autor
11. led 2010

Ahojky,
Evi: vzhledem k tomu že už jsem asi tři měsíce doma, tak si s tebou asi o potížích nebo radostech z toho, že můžeš chodit do práce psát nemůžu. Upřímně jsem ráda, že jsem doma a mám na všechno dost času. Když mi není moc dobře tak si lehnu. Když si chci číst, tak čtu. A jinak přes den potřebuji dát dohromady fotky ze stavby, ať je můžeme dát vyvolat a máme je v albíku a ne jen v PC.
Jinak teď čtu Láska za časů cholery a není to špatné, ale raději mám historické knížky, jako tak do konce 18. stol. To fakt miluju. Ale zase to nemůžu číst pořád, čas od času musím sáhnout i po nějaké odpočívačce, u které se víc nasměju a míň se musím soustředit.
Já budu mít odsávačku od mamčiné kolegyni, sterilizátor kupovat rozhodně nebudu, budu vyvařovat v hrnci, považuju to za zbytečné vyhazování peněz, které jsou potřeba jinde a podobně to vidím i s ohřívačem.

crawler
11. led 2010

Hezké dopoledne holky🙂

zde to vypadá pohádkově, ale jen z okna - díky Bohu, že nemusím ni´kam cestovat 😉

verisku: odsávačku koupím jedině tehdy až budu vědět, že ji upotřebím. mlíčko budu ohřívat ve vodní lázni nebo v mikrovlnce a lahvičky a savičky budu vyvářet v hrnci. Na tomhle se jenom rejžuje, ale není to žádná nutnost - pro mě by to byly spíš jenom krámy navíc, které by mi v kuchyni zabíraly místo a ještě jsou ty ceny pěkně napálené!

erisko: na ten avatar jsem zvědavá, taky se na něj chystáme kuknout.

Bílá masajka je úúúžasný film a vzhledem k mému studijnímu oboru i výukový, ale knihu jsem nečetla. Teď celkově nemám na čtení čas - začalo mi zkouškové a do toho bakalářku musím odevzdat do konce března, pak státnice a přijímačka na magistra a do toho to nejdůležitější - mimísek🙂))

A jak se cítíte při pondělku? Na mě padá taková ta únava jako na začátku těhu - opět potřebuji spát 10 hodin, abych nebyla unavená....

mandragora10
11. led 2010

Ahojky,

Evi, Jani, jsem s vami, taky stale jeste pracujici, takze knizky nectu vubec. Jsem rada, kdyz si najdu cas na precteni nejakeho casopisu, obcas mrknu do knizky o materstvi a tim to konci. Uz se tesim na brezen, az se konecne taky do neceho zactu. Od Vanoc mam nastradano docela hodne knizek.
Ja uz v praci tento mesic dokoncuju nejake projekty, co mam rozdelane, pripravuju agendu na rok 2010 a od unora uz mam v planu predavat postupne vsechny veci na mou nastupkyni.
Dneska jsem kvuli snehove kalamite jela do prace misto 15 minut hodinu, nejela tramvaj, tak jsem stala na zastavce a skoro z toho brecela - ach ty hormony 🙂 Uz jsem mela sto chuti prijit do prace a rict, ze uz na to kaslu, ale uz me to zase preslo 🙂
Jinak odsavacku mozna koupim, ale jen tu manualni, kdyby nahodou byla potreba, sterilizator lahvi koupim nejaky do mikrovlnky a ohrivacku na lahve neplanuju, snad ji nahradi mikrovlnka. Jinak ale pevne doufam, ze nic z toho nebude potreba, miminko bude pekne kojene a mlicko mu bude stacit tak akorat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru