Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
14. led 2010

holky, tak mi přišlo oblečeníčko, sice pan pošťák byl dost nasranej, naštvanej není to správný slovo, seřval mě jak malou holku, že nám to nemluví, že to je jen výmluva, naštěstí tam byl i soused, takže to odnesl taky, pak jsme dostali sprda za naše nevyhrnuté parkoviště, že kvůli nám nevyjede..ale, radost mi dědek nezkazí a jdu se pokochat🙂

katy007
14. led 2010

Eri: pokud by malé bylo nožkami dolů tak se z 95% rodí císařem, málo která porodnice takto rodí, včera jsem se s dr. na poradně bavila o spontálním vs. císaři.

zuzi82
autor
14. led 2010

Ahojky,
Katy: tak to i já si jsem jistá, že můj muž neřekne za celé ty dvě hodiny na kurzu, co nás čeká v sobotu, ani slovo, ale taky tam možná bude jeden takový tatínek. Chodí tam holčina, která si žádné knížky ani rady nečte a čte to její manžel a vše důležité jí potom přetlumočí, tak jsem na něj zvědavá.
Eri: Na kurzu říkali, že nožičky dole nemusí znamenat císaře, ale že někteří dr, aby se vyhli komplikacím a obtížnějšímu porodu, tak to okamžitě berou jako důvod k císaři, takže asi jak kde a jak kdo.

katy007
14. led 2010

Zuzi: však P. taky mlčí a jen poslouchá 😅 ale doma to se mě vyptává na vše o 106 a knihy si taky čte, ale jak jsme zjistila jen určité věcí 😀

Eri: neboj malé se otočí, PA říkala, že někdy se děti točí ještě po cestě do porodky. Tak klid času má ještě habakuk!

ivet6
14. led 2010

Ahoj holky,

ale císařem znamená, že tam doprovod s Váma nenechají co?? Leda s epiduralem, ale s celkovou anestezií to asi nejde co??

zuzi82
autor
14. led 2010

Nám na kurzu radila, že se mu může ukázat cesta, že to sice není 100%, ale někdy to pomůže. Když má hlavičku nahoře, tak přiložíš na bříško baterku, tam kde má hlavičku a jako po "vrstevnici sjedeš obloukem dolů a protože jsou mimča zvědavá, tak je šance, že za tím světlem půjde a otočí se hlavičkou dolů.

ivet6
14. led 2010

A ještě se zeptám, nepamatujete si kolik vážila vaše miminka ve 20tt podle velkého UZ?? Mně doktorka řekla, že váhu máme nic moc :-/ (328g) Tak by mě zajímalo kolik vážili Vaše koblihy??

crawler
14. led 2010

eri: já to mám právě taky srnčí kýtu a moc nám z ní chutnal segedin, ale páč byla velká, tak teď budou ještě ty plátky - já to jen normoš osolím, opepřím a budu dělat na pánvi, ale jinak myslím, že upéct v troubě - mňamy mňam🙂

jinak mamka rodila koncem pánevním a říkala mi, že z těch 4 porodů to byl nejsnazší porod - že to šlo jako po másle a tchýně shodou okolností taky - zatímco další 2 kluky rodila hlavičkou a to už bylo prý horší 🙂 Takže záleží na mnoha věcech, ale každopádně to, zda bude císař rozhodne mudr a řekla bych, že ti, co jsou starší a mají více zkušeností, tak to odrodí normálně a ti mladší mudři jdou spíš do císaře...Je tady i diskuze o tomhle, tak se jukněte, zda víc rodilo CS nebo přirozeně...
Každopádně holky, co jsem slyšela o císaři, tak to hojení a léčení je většinou takové, že doufám, že budu rodit přirozeně - nejen, že budu moct být hned s miminkem (zatímco po císaři jste na JIPce samy), ale i ty bolesti - kamarádky říkala, že to bylo fakt sado - páč se musíte starat o mimi neustále se k němu zohýbat, kojit atd a přeci jenom je to normální operace a jestli jste už někdy měly krouhlý břicho, tak víte, jak si rád člověk poleží a odpočine - a to nemluvím o tom, když má ještě člověk po anestezi potřebu odkašlávat 😖 ...

a jinak je pravda, že často hlavička dorotuje až při 1. době porodní, takže žádný stresy předem, že je otočené jinak🙂 Mě se mimi pořád převaluje - včera v posteli u televize jsem se víc než na telku koukala na břicho, páč se mě věčně dělala někdo boulička a chvíli kopání nahoře a chvíli dole🙂)

Jdu si udělat svačinku - ovocný salát s podmáslím 🙂

eriska
14. led 2010

zuzi, katy, tak já bych radši rodila císařem, kdyby byl nožičkama dole..přeci jen, jsem srab a z bolesti mám veliký respekt i tak, takže by to pro mě bylo asi lepší..samo, pokud bude hlavičkou dolů a vše půjde jak má, tak císaře nechci..jen kdyby se něco dělo..zase tak žhavá do přirozeného porodu nejsem..hlavně, ať jsme s malým v pořádku a jak se dostane ven, necháme na panu dr🙂 zuzi, díky za radu, kdyžtak vyzkoušíme..ikdyž náš mimísek se pořád rozvaluje celý pěkně v podbřišku, takže do dubna má čas..já jen, že jsme se o tom bavili s přítelem, tak mě tak napadlo, jak to vlastně je😉 takže díky za názory..

ivet, u nás v nemocnici k císaři nenechají jít, ať ti umrtví "jen spodek" nebo celou..a to si myslím, že by přítel ani nešel a hlavně, já bych to nechtěla..císař je něco jiného, než přirozený porod..u nás ale může koukat za sklem a hned, jak mimčo vyndají, vezmou ho do vedlejšího pokoje na mytí, vážení, měření,atd a u toho už tatínek být může..co se týče váhy tak my měli myslím 350g..hlavně se dr. nenech vystresovat..každý miminko není tabulkový, některý váží víc, některý váží míň..však on to hravě dožene😉

eriska
14. led 2010

teda, tak oblečko máme nádherný, holt budeme frajeři..vyfotím a přidám do albíčka

craw, my už jsme po svačince, ale dali jsme si "jen" banán..jinak co se těch porodů týče, tak bych řekla, že to je strašně individuální..teta měla jak normoš, tak císaře a říkala, že když by si měla vybrat, tak nemůže, protože ji ta bolest přišla stejná..i to hojení..že císař byl lepší v tom, že měla ji jen, jak to mám napsat, prostě byla při vědomí a uspali jen břicho..a že pak ji sice dali na jip, ale jen na chvíli, kde se prospala a pak ji dali na pokoj a tam ji dali mimčo..že když tě šijí, tak se hojíš dole, což je dost nepříjemný, když jdeš na záchod, sedíš, a když ti šijí břicho, tak tě zase bolí ta jizva..takže podle mě taky hodně záleží na doktorovi, jaký je profík..každopádně, tuhle otázku nechám na něj, jak mi řekne, že by přirozený porod mohl prcka ohrozit, tak jdu na císaře, v tom mám jasno..tak s ním chvilku nebudu, ale bude s ním tatínek a pak sestřičky..já ho miluju už teď, natož potom..co na tom, že ho hodinku, dvě, nebo dýl nebudu mít u sebe, ale hlavně, že bude v pořádku a budu si ho moci odvést domu😉

katy007
14. led 2010

Zuzi: nám to taky radila s tou baterkou na kurzu, jinak někteří dr. umí provést hemiltna nebo jak se to píše, to urychlí porod a malé se taky většinou dorotuje jak má.

Eri: já to taky nechám na přírodě a dr. když mi doporučí císaře tak se dohadovat nebudu a jdu na něj, i když s tím hojením je to komplikovanější.

Ivet: u nás na sál při císaři nepiuští ani u epiduralu, jen zcela vyjmečně, ale tatínci koukají přes sklo. a pak mohou hnd jak za mimčem tak maminou.

crawler
14. led 2010

ivet: moje kobliha vážila 460g, ale byli jsme už 21+6 🙂

ivet6
14. led 2010

Hmm, tak já budu jít pravidelněji ty vitamíny pro mimina a uvídíme 😉

zuzi82
autor
14. led 2010

Souhlasím holky, pokud dr řekne císař tak bude císař. Nechám to na nich, ale raději bych, kdyby bylo vše bez komplikací a rodila jsem normálně, ale to asi chceme všechny, že? 😉

crawler
14. led 2010

tak samozřejmě, když je v ohrožení mi nebo maminka a nejlepší je CS, tak jen blázen by proti němu protestoval...ta kamarádka rodila v Havl.Brodě a její muž u toho mohl být, ale byla právě umrtvená jen od pasu dolů. Při kompletní anestezii nenechají nikde tatínka u toho, při té spinální je to asi jak kde...😉

crawler
14. led 2010

ivet: co se týče vitaminů, tak ty evidentně působily i na mě ;-/ blé...já už je nechci ;-DDD ale podle některých mudrů je blbost, že jsou po nich větší miminka natož maminky, ale já nevím, čemu jinému bych to přisoudila 😀DD

miselaniki
14. led 2010

Ivet já jsem byla kolem 20 tt a malý vážil 300 g a měřil 25 cm, dr. mi řekl, že je to v pořádku.

crawler
14. led 2010

eri: to jsou nádherný oblečky - člověk by se z toho poprděl🙂 Kde jsi je objednávala a za kolik? 🙂

tý vado - to mám v sobě takovýho macana? jaktože ti vaši jsou kolem 300g a ten můj už měl skoro půl kila???😀DD ale na fotce tlustě nevypadá 🙂 Ale jestli budu mít váhovej odhad před porodem víc jak 4kg, tak se mi nepůjde rodit zrovna lehce 😅

ivet6
14. led 2010

Jéé, tak to sem ráda..🙂

zuzi82
autor
14. led 2010

Eri: fakt krásné oblečky. Je to rozkošný.

eriska
14. led 2010

craw, ale ty jsi byla ve 22.tt a my ve 20.tt, takže dva týdny rozdíl je i ve váze, takže klídek..oblečko jsem koupila tady na bazaru, od jedné maminky..a už máme komplet vše..mám hroznou radost, už jen to ostatní 😅 teda, dost oblečka na doma máme po mrňatech v naší big family, takže už oblečko řešit nebudu..nejlepší jsou ty velikosti, na jednom je napsáno 56 a je to větší než 62 u druhé..takže pak budeme muset ozkoušet..já už se tak strááááášně moc těším, až to budeme oblíkat..se nedočkám☹ jinak mě to vyšlo i s poštovným na 692 a jsou to 7x dupačky, 6x bodýčka, 3x kabátky, 1x tričko a 1x teplejší bavlněný overálek na ven, když bude zima..je to všechno jako nový a vyšlo to na krásný korunky..a vzhledem k tomu, že ještě něco dostaneme, tak se mi nový a drahý nechtělo kupovat..kor to malinkatý, je to na chvíli..takhle jsem si vybrala různý velikosti..a mám z toho hroznou radost..a mimísek asi taky, protože se tam celou dobu mele jako o život..asi jsem to včera zakřikla, že u nás v bříšku je klid😀

eriska
14. led 2010

holky, díky, taky se mi moooc líbí..jsem si to tady všechno vyskládala a teď to porovnávám, co se mi k čemu hodí, píšu to na papírek, abych věděla, že fakt máme všechno..jen z oblečení..a když to tak vezmu, tak to byla asi ta nejměnší suma..☹

mandragora10
14. led 2010

Eri, musim pochvalit oblecky, jsou uzasny, hlavne ty dupacky, ty jsou opravdu roztomiloucky 🙂
Ja oblecky koupila od sestrenice, neco v sekaci a par novych veci v C&A a Tescu, myslim, ze tak do pul rku mam komplet, pokud by neco chybelo, budu to dokupovat az po narozeni. Jsem rada, ze mimco se narodi na jare a nemusim hned kupovat kombinezu, teply fusak, svetriky, teple cepice atd. 🙂

miselaniki
14. led 2010

eri: nádherné oblečky 🙂
to jsou tak rozkošné věci na ty prďolata, já bych nakupovala furt🙂

eriska
14. led 2010

díky za pochvalu, holky, však vám když člověk koukne do albíček, tak máte taky krásné oblečky..a každý bych si klidně koupila..jsem zvědavá na těhulky, co budou mít holčičky..my se na těch klucích tolik nevyřádíme..takže sem s nějakýma šatičkama🙂

man, taky si myslím, že máme všechno a jak píšeš, když něco bude chybět, nakoupí se to za pochodu..každopádně mimčo nahatý nebude a to je hlavní..já vzala navíc ten bavlněný overálek, protože si pamatuju, že i v květnu chumelilo, takže radši, ať je doma do zásoby..ono v květnu kupovat kombinézu, tak to byl asi těžký )kol🙂 ale taky jsem ráda, že se narodí na jaře a odpadají všechny teplé věci..já žádné svetříky a nic podobného kupovat nebudu..jeden plete prateta, a zbytek je poděděný, takže když bude nouze, bude kam sáhnout..

mis, jj, je to rozkošný a taky bych nakupovala, ale musím se krotit😉 teď jdou všechny penízky do rekonstrukce, takže proto jsem i to oblečko koupila tady na bazárku..a teď přijdou ty nákladnější položky..

nemáte někdo zkušenosti s postýlkou z ikey? v katalogu mají nějakou z buku, za 700 a tak si říkám, že by nám na spinkání stačila, když už jednu podědíme, tak za 700 plus matrace, že to není špatná cena

ivet6
14. led 2010

Vážně moc rozkošný oblečky, ale taky si říkám, že na holčičkách se dá vyřádit mnohem víc 😉

eri: jestli chceš, do Ikea zítra jedu koupit peřinky a cíšky do postýlky (mají tam nejkrásněji barevné, tak se ti na ní můžu podívat 😉

verisek
14. led 2010

ahoj holky, zatim nad tim nejak nepremyslim, jestli bude mimi spravne otocene, snad jo, od nejakeho tydne uz zustava hlavickou dolu a pak zacne klesat, ale nevim presne kdy, pokud by zustalo asi hlavickou nahoru, tak bych to nechala na doktorech, ale radsi bych sla na cisare..
jinak dneska mi dosla zavinovacka a povleceni, kraasny, jeste musim koupit prosteradlo a perinku s polstarkem
co se tyce oblecku, tak je fakt, ze holcicka se da vic "nacancat" saticky, puncosky, takovy ty celenecky na hlavicku latkovy jsou nadherny

ivet6
14. led 2010

Veri: přesně ty čelenčičky, na tom taky ujíždim, a pak vybrat náušničky - jéééééé 😀

crawler
14. led 2010

já holt budu čančat i chlapečka - moc se na to těším a třeba takovej klučík v džínových lacláčkách a k tomu nějaké roztomilé bodýčko🙂 jéjej...
já mám doma poděděné nádherné dupky - jsou červené s černýma puntíkama a kanýrek kolem krku - jsou holčičkovský, ale když si vzpomenu, jak v nich byl malý Vítek rotomilý - no k sežrání 😀DD

já už začnu taky brzo nakupovat - zatím máme oblečení, kočárek a jednorázové pleny(balík novorozeneckých a balík 3-6kg) a drogérii (dětské mýdlo Johnson, modrá Indulona, olejíček Aviril a vhlčené ubrousky a to stačí). POmalu už začnu hledat nej polštář, šátek na nošení dětí a takové ty pytlíkoviny kolem - jen kdyby mi chodily na účet penízky od dobrodinců 😀DD

eriska
14. led 2010

ivet, jsi hodná, my právě jedeme v neděli do prahy na letiště pro přítelova bráchu, tak jsem si říkala, že bych tam po ní koukla..

jj, na holkách se dá více vyřádit, ale zase já už se těším, až na vítání pořídíme džíny, nějakou košily a vestu a učešeme kouhouta, bude-li po mamince, tak kohout nebude😉 taky se dají parádit, jen ne tolik, jako holky..zase si říkám, že až půjde na diskotéku, tak o něj nebudu mít takový stach jako o holku..

craw, já na kanýrky u krku nejsem, ani na holkách, natož na klukách, ale ta červená je dobrá..náš Víťa taky nosil, co se dalo a co bylo..a mám po něm jedny semišový, červeny a u zapínání jsou tmavě modré a na nich medvídci..a k tomu zrovna semišový botičky á la taťka šmoula🙂jinak v drogerce budu nakupovat stejně, až na ten johnson, ten já nesnáším, a když vidím, jak po něm našim prťatům vylezl exém, tak nebudu riskovat..ani v porodce ne, takže si tam vezmu svoji kosmetiku..spíš koupím od sebamedu, a to asi olejíček místo mýdla..ten mi přijde šetrnější..ale uvidíme, oni v lékárně taky poradí..

taky budeš kupovat šátek?a už máš nějaký vyhlídnutý? já se půjdu buď tenhle nebo příští víkend mrknout za holkama na plaváčka, a tam se jich zeptám..všechny šátkovaly a i šátkování propagují, tak doufám, že mi poradí..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru