Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
5. únor 2010

Zuzi: docela koukám co všechno ti dělají na kontrole. Mě většinou jen změří tlak, zváží, zkontroluji čípek, podél změří bříško.

zuzi82
autor
5. únor 2010

Tu placentu, plodovou vodu a hlavičku kontrolují přes utz. Dělají mi ho každou návštěvu. A od příště už budou natáčet i ozvy. Myslím, že mě před porodem vůbec nebudou posílat do porodky a budu až do konce chodit tam. Jsou na to vybavení.

andrea110409
5. únor 2010

Zuzi: přiznám se že mě to trochu znervóznilo. Ozvy mi taky dělají poslechem ale jinak Utz jen ty povinné a nebo při komplikacích. No snad je všechno v pohodě příští týden jdeme na Utz.

t.kosticka
5. únor 2010

Ahoj holky,

tak mě to teda znérvoznělo úplně...ozvy mi nekontroloval ještě ani jednou. Ultrazvuk mi nedělá a jediný, jak mě vyšetřuje v poradně je hmatem čípek. ☹

zuzi82
autor
5. únor 2010

Ozvy mi taky zatím nedělali. Tak buďte v klidu. Dřív taky utz nedělali a kontrolovali jen čípek. Důležité je, že cítíte pohyby! 😉

andrea110409
5. únor 2010

Tak pohyby cítím poslední dobou až dost intenzivně. Mám pocit že mrňous pochopil funkci nohou a cítím ho v celém břiše🙂 Nijak mi to nevadí jen v práci musím sedět v pololehu aby měl dostatek místa.

miselaniki
5. únor 2010

No zuzi to máš dobré takové péče. Já jsem byla naposledy před 3 týdny, to mně tedy měřil ten čípek, ale byla jsem i na 4D takže tam mi to baba proklepla všechno naštěstí. Teď v úterý jdeme na ten velký utz tak věřím, že budeme ok.

verisek
5. únor 2010

ahoj holky, preju peknej den🙂
ja ani nevim co me jeste ceka za vysetreni, pry se chodim kolem 30tt na nejaky vetsi ultrazvuk

janinka22
5. únor 2010

holky buďte v klidu,mě taky kontroluje vždycky hmatem,měří pupík,poslechne ozvy a dělám si klasicky měření hmotnosti a tlaku.. no a taky nosím tu moč. Podle mě má zuzi nějakou spešl péči 😀 to se máš teda 😎

veri,a ještě nejsi ani objednaná na utz kolem 30tt? To já jsem objednaná už teď 🙂 a ještě říkala,že mi budou dělat další odběry krve..

ivet6
5. únor 2010

Ahoj holky,

já tu svojí koblihu viděla na UZ naposledy někdy před měsícem...a do poradny (mimo jiné na cukrovku 😖 ) jdu až 16.2. a to doufám, že mi UZ s fotkou udělá, protože už mám po miminku nehoráznej absťák 😵

andrea110409
5. únor 2010

Ver: jo jo je to poslední UTz před porodem teda pokud není důvod k dalšímu. Jinak já si teď už mužů zamlouvat porodnici tak se rozmyslím mezi Libercem a Jabloncem

ivet6
5. únor 2010

andy: to je dobrej rozdíl, v Praze musíš mít zamluvenou porodnici do 12. tt, jinak rovnou můžeš rodit v obýváku 😝

verisek
5. únor 2010

zatim nejsem, za tyden jdu na kontrolu, tak pocitam, ze mi da zadanku

zuzi82
autor
5. únor 2010

Jani: jo, krev mi taky brali. Budou dělat krevní obraz. Prý to je naposledy, co se v těhu bere krev. Takové poslední krevní vyšetření.
Na gyndaře mám asi štěstí. Když jsem se z Prahy přestěhovala sem, tak jsem nevěděla kam chodit, tak jsem začala tam co manžova mamka. Dr chválila, odrodil jí manželova bráchu, tak jsem si říkala, že má dost velkou praxi, tak to zkusím. Je mu asi padesát, takže není ani moc mladý, ale ani starý, aby měl třeba zastaralé praktiky a názory. Má moc dobře vybavenou ordinaci. Dělá tam i velké utz v těhu. Utz dělá při každé kontrole i když nejsem těhu a je to moc příjemný pán. Střídá se tam ještě s primářem Frýdecké nemocnice, takže myslím, že jsou to opravdu dobří odborníci. 🙂

zuzi82
autor
5. únor 2010

Veri: já se taky objednávala až dneska. Ty tt se asi už teď nemusí tak dodržovat jako v tom 13 tt při screeningu.

janinka22
5. únor 2010

zuzi,ano bylo mi řečeno,že to je poslední utz a poslední odběry krve.. pak už malýho uvidím až naživo.. 😀 tak to je bezva,že máš tak fajn doktora 😉

ivi,tak to je síla teda,že musíš mít zamluveno porodnici do 12tt 😲 u nás se nemusí nahlašovat dopředu vůbec pokud vím..

ivet6
5. únor 2010

jani, no mně to taky připadá vyhrocený .... protože pak stejně slyšim z každý strany, že maminky jsou pak s dětma i na oddělení gynekologie, protože novorozenecký je přeplněný, pouštějí je po 2 dnech a nějaká volba nadstandartu ztrácí na kráse, jelikož je věčně plnej i matkama, který si ho neplatí 😒, protože je nemají kam dát 😠 ...takže tak..

Ještě by mě zajímalo, jestli si budete pořizovat odsávačky mléka?? Abyste se pak mohly od miminek alespoň na chvíli hnout 😎, případně jestli máte tip - jakou??

verisek
5. únor 2010

ivet: ja odsavacku porad resim, uvazovala jsem o Medele nebo Aventu, ale ty jsou o hodne drazsi, urcite chci elektrickou..

andrea110409
5. únor 2010

Ivet: o odsávačce jsem zatím neuvažovala,ale je pravda že pokud nepůjde kojit normálně tak by to šlo takhle řešit. Máte někdo nějaké typy?

ivet6
5. únor 2010

No právě zase se mi za to nechce dávat tolik peněz, když to pak použiju třeba 2x 😲 ..... jestli se spíš nevyplatí, když si chcete od mimča odskočit, udělat mu prostě vyjímečně sunar na tu dobu .. ???? Co myslíte?

andrea110409
5. únor 2010

Ivet: přiznám se že přikrmy jsem ještě neřešila. Tak dalece nekoukám ale asi by to chtělo řešit. Teď mě vyhnala mzdová že nemám od doktorky na žádostí o peněžitou pomoc v mateřství napsaný datum nástupu na mateřskou. Myslela jsem že je jedno kdo to tam napíše jen se musím rozhodnout jestli půjdu 6 nebo 8 týdnu před. Tak zase poletím k doktorce a nechám si to napsat. Ach jo tohle papírování

evuss
5. únor 2010

Ahoj holky, tak se mi povedlo se tu zase zastavit 🙂 Zuzi: když jsem řekla šéfové, že su těhotná (v 9tt) tak málem omdlela a pak mi řekla, že když už našla někoho z mozkem tak že mě jen tak nepustí a do porodnice mě klidně odveze odsud a osobně 😀 Tak přece taková nabídka se neodmítá 😀 😀 😀 Zatím to zvládáme, tak uvidíme jak to půjde dál, ale je fakt že po těch 10hodinových směnách každý den, su večer pěkně vyždímaná, ale jak říkám zatím v rámci možností...

Teda já když koukám jak chodíte na kontrole, utz a co vám všechno měří tak nestačím zírat. Já byla 19.1. to mi měřila tlak, čípek, dělala utz a brala krev. A teď jdu na kontrolu až 23.2., mají tam nějaký předělávky. Ale řikala, že ještě toho 23.2. udělá jeden utz, prý toho 19. bylo ještě docela brzo, tak nevím.... Myslela sem že mě pošle na ten větší, jak chodíte všichni, ale asi ne, uvidíme toho 23.

A co se týče odsávačky, tak nad tou taky přemýšlím. Asi to nechám až se mímo narodí a jestli bude potřeba, ikdyž bych řekla, že potřebovat ju určitě budem páč jezdíme s manželem 1x za měsíc na semináře, takže aby mímo nemuselo sunary, tak budem odstříkávat. No ale uvidím až po porodu. Chtěla jsem jít taky do té elektrické, ale ta cena mě docela odradila, takže spíš asi zvolím manuál, uvidíme...

An: a to si tam nemůžeš dopsat to datum sama? Já doufám, že mi ho doktorka nevyplní, páč řikala, že toho 23. mi to vydat musí, ale se šéfkou jsme se informovali na sociálce, že je jedno kdy nastoupím, takže doufám, že si to budu moct vyplnit podle svýho.

eriska
5. únor 2010

Ahojky holky, tak po pár dnech abstinence se hlásím🙂

máte krásná malinkatá bříška, moooc závidím, mně už ten můj lavor dělá problémy..jako oholit třísla už je sázka do loterie, přes bříško už všechno nevidím, takže jsem se i pořezala, ale co, hlavně že se tam má mimčo dobře🙂

Jani, krásný kočárek a ty barvičky..u nás taky vyhrála zelená😉

co se týče kojící podprdy, tak jsem si včera koupila úplně klasickou bílou, bavlněnou, žádná erotika, ale za 190 a na doma mi stačí, budu ji nosit už teď,protože ta moje mě začíná tlačit na obvod..jinak jsem se bavila s paní v krámě a ona mi říkala, že osobně má zkušenosti s Anitko (už jsem o ní psala), že nejlepší je kupovala konec 8. začátek 9. měsíce a že ta Anita roste s prsama..co může doporučit je, schovat si krabičku, aby přítel kdyžtak zaskočil koupit větší..ale ona že má "E" a koupila si i éčkovou a v poho s ní v porodnici vydržela a právě mi doporučila jiný obchůdek, kde prodávají ty bavlněné klasiky, které na doma a na noc stačí..mně to přijde i pohodlnější, když jen rozepnu a nakojím, než sundávat sportovní..navíc je ani nenosím..

odsávačku pořizovat zatím nebudu, ani nevím, jestli budu moci kojit, tak za to teď určitě utrácet nebudu..navíc aspoň teď ze začátku nemám v plánu mimčo nechávat dlouho samotné a když už, tak ho předtím nakojím a budu vědět, že 2, max 3 hoďky bez prsa vydrží..a koupit se může vždycky..jinak já někde četla, že elektrická není tak dobrá, že je lepší normální, jenže tomu já vůbec nerozumím, takže, když bude potřeba, nechám si od vás poradit, která se vám osvědčila.

jinak kurz jsem ve středu nestihla, ale zato kuchyň dovezli a vypadá superově, zítra nám ji smontují dohrodmady a někdy příště dovalí strejda dvířka, elektrika je taky zařízená..

holky, dneska jsem byla u kadeřníka, abych jako na večer na ples měla nějaký normální vlasy a on byl nachcípaný a celou dobu nade mnou prskal, smrkal, kašlal, ale že by si dal ruky před pusu, to ne..

mějte se tu krásně, užijte si víkend a v pondělí papa

baterka
5. únor 2010

ahoj holky, tak vás taky po pár dnech zdravím - tentokrát z postele s noťasem na klíně, skočil na mě nějaký bacil..., takže místo zadělávání oken na baráčku sedím u rodičů v posteli a dočítám vás.

eri: teda, ten kadeřník snad nemá rozum, to je děs. Udělal Ti to aspoň hezky? Tedy ty vlasy, samozřejmě 😀 😎 !

co se poraden týče, tak mě dělal mudr utz docela čsto, ale tak do 4. měsíce, pak už jen měří tlak, váhu, změří mi délku pupku a poslechne ozvy. Ale podle těch brikulí, co zaívám každou noc myslím, že mimi je ok a má se (snad) čile k světu.

Jinak zítra se snad nějak doplazím na poštu pro poslední dva balíky na poštu z MMB a až na odsavačku hlenů máme vše!!! Hurá. Největší investice byla do plen (budem požívat látkovky), ale pak už zas budeme jen platit za mýdlové ořechy, vodu a elektřinu, takže to je ok. Počítaly jste některá, kolik vás to mimino už stálo?
Já jo - 2900,- kočár, 1000 oblečky na MMB, 200,- odsávačka, drogerie cca 350,-, pleny a příslušenství k nim cca za 3100,-, takže jsme zatím na 7550,- no ono se to nezdá, ale je to docela drahý koníček 😀 😝 .

Jinak já odsávačku na radu kamarádek koupila - bazarovou na MMB, manuální, dvě kamarádky měli v porodce problém s kojením a mohli kojit jen s ní - malý se nechtěl přisát a ony měly nalité prsy, po pár dnech to obě zvládly, ale obě tvrdily, že bez odsavačky by kojení vzday. Tak ji beru do porodky a uvidím, pokud to půjde, zase jí prodám 😎

verisek
5. únor 2010

a jakou odasavcku si poridila?

baterka
5. únor 2010

veri, no musela bych vylézt z postele a podívat se 🙂, tak zítra to omrknu a napíšu, ok?
Teda, to je fakt děs ležet v posteli, záda mě bolí, svaly taky... buďte rádi, že je Vám ok a dávejte na sebe pozor!!!

baterka
6. únor 2010

ahoj, tak jsem strávila "příjemnou" půlhodinku na poště ve frontě na balíčky... 🙄 , ale jsem vítěz, mám je! Takže vše pro mimi je připraveno, barevné oblečení se právě pere, bílé jde hned po něm, uf! A zas jsem mohla zalézt do postele, čtu si a povídám si s miminkem, snad mi bude brzy líp, mám chuť keramičit a na to musím sedět u stolu...!

andrea110409
7. únor 2010

Ahoj holky, tak vám jdu poreferovat o mém prvním odběrovém dnu. Zatim je to teda hrůza, sice bolí až tak ten vpich to je v pohodě, ale ráno na lačno mi nechtěla týct vůbec žádná krev a tak nevim jak tenhle odběr bude úspěšný. Po prvním odběru mám spotřebované tři jehly a jsme zvědavá jak to bude vypadat teď. No dám ještě vědět 😉

andrea110409
7. únor 2010

Samozřejmě NEBOLÍ napsala jsme to špatně 🙂

baterka
7. únor 2010

andrej: držím palce, ať to zvládneš a není to pro Tebe moc veký stres a nepříjemnosti..., jojo, hlavě, že mimi bude ok! Tak vydrž, máme to už beztak za pár... 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru