Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
16. dub 2010

já ani nevědla, že se za porod něco dává!!! To je pro mě dost překvapení, nic nečekám a o nic si neříkám, budu ráda, když to manžel vůbec k porodu stihne (pracuje teď daleko) 😀 a pokud bych si něco koupila já, tak asi croozer - vozík za kolo pro mimi, znáte to? Je to super věcička, lze v něm vozit i úplně malé mimi a tak doufám, že po šestinedělí vyrazím zas na kolo (jen co se budu moct posadit 🙂 ) a aspoň zhubnu ta nabraná kila, mám už 12 nahoře 😠

baterka
16. dub 2010

eri, tak zkus sojový, je vynikající a nemá v sobě laktózu, nebo obilný, máme ho doma sušený a dělám z něho normálně pudingy a všechno, nebo kozí, to je někde napůl a taky není alergický!
eri a pokud nevadí, tak mi pošli telefon do IP, ať se pak můžu taky nahlásit, i když doufám, že mám eještě čas 🙂!

crawler
16. dub 2010

bat: 12kg? pohodááá...mě už to táhne na 20 kg😀 né, teď poslední týden jsem nic nepřibrala a ani nějak nemám moc chuť k jídlu, tak si myslím, že už jsem s nabíráním skončila 🙂 já se taky těším na kolo...kontrolujeme s manžou cyklostezky na chrudimsku a svitavsku...jen teda nevím, jak to budu mít já letos - zda budu moci sedět a nebo zase jizva na břiše...sport po CS je ještě dost dlouho zakázaný... a až bych ho měla mít povolený, tak budou vánoce a zase další kila nahoře 😀DD

crawler
16. dub 2010

eri: to je pravda sójový mlíčko je sice dražší, ale výborný!!!a v CR máte obchod se zdravou výživou - tam je to levnější než v Kauflandu...a můžeš si koupit i rovnou sójový dezert - je to jako pudink a je to bomba!!! a mě chutnalo i rýžové mléko sice míň než sójové, ale taky stojí za to...já bych teda bez mlíka a mléč.výrobků být nemohla, ale my nemáme alergie, tak snad to půjde...:-/

baterka
16. dub 2010

craw: to je indivindy 🙂, mě těch 12 stačí, ale máš pravdu, je lepší to neřešit! Jo na kolo se těším taky a jak! Dřív jsem jezdila do práce na kole - vždy ráno 14 tam a odpoledne 14 km zpátky, to bylo super, teď je má fyzička v čudu 🙂, ale my to nějak zvládnem, budem ěham kolem mimča a kila půjdou dolů, fyzička zas nahoru, že!
Jo a zčaly vám otýkat nohy? ě to začlo tak předevčírem, zlehka, kamarádka mě vyděsila, že je to těsně před porodem, ale to bylo spíš u ní, já to na porod ještě nevidím... Ale teda nic moc, za chvíli se nevejdu ani do jedněch bot kromě crossek...

crawler
16. dub 2010

bat: nohy začnou otékat, když už mimi víc tlačí na cévy - u mě to začalo cca v 9.měsíci a dnes mám nohy jako konve od rána do večera...zcela mi zmizly kotníky a prstýnek nemlžu taky nosit, páč i ruce mi otékají...to je další věc, co mě uklidňuje - některá má kila nejsou tuk, ale voda a to setřesu snadno🙂

evuss
16. dub 2010

Tak a máme po obídku, dojídali jsme zbytky tašek s povidlím. Mňamka. Taky už mám poklizeno, tak si jdu otevřít knížku a na chvílu se k ní natáhnout, odpoledne nám mají přivést obklady do koupelny, tak půjdu na stavbu dirigovat 🙂
Jinak co se týče natíkání končetin, tak mě natekli jen jednou, někdy v únoru a to jen slabě kolem kotníků. Jinak nic.
Taky bych se šla projet na kole. Ale my máme v plánu spíš pěší tůry. Ze začátku v kočárku jen tak po okolí a pěkných stezkách a jak bude mimčo trošku větší tak zkusíme klokanku a hurá do složitějších terénů 🙂 No ale taky hlavně jak budu schopna tak mimčo dostane malý modráky a šup na stavbu pomáhat taťkovi a dědovi ať na podzim můžem bydlet 😉

miselaniki
16. dub 2010

Ahoj holky,
jenom jsem to prolítla, pak vás dočtu. Byla jsem u mudr. s tou mykózou něco mi napsal a uklidnil mně, že mimi to nevadí a možná to i stihnu do porodu přeléčit. Díval se do počítače - mykózu jsem neměla 5 let, a chytnu to právě teď,no co už.
Jinak já mám za porod slíbené šperky od Swarowského. My moc na dárky nejsme opravdu to bývají spíše pozornosti a hlavně knížky, ale manžel naznal, že po tak dlouhém čekání na mimi, si pak za porod ( ale i umělé opl. a tak) něco zasloužím - a já se tedy nebráním🙂).

baterka
16. dub 2010

mis: no tedy, to je luxus, moc Ti to přeju! Vy jste to měli nějak s čekáním mimi na dlouho a dokonce i umělé oplodnění? Tak to je úžsné, že to vyšlo, o to je to hezčí!

crawler
16. dub 2010

...já si šla taky číst, ale nestihla jsem ani otevřít knížku a na 3 hodiny jsem vytuhla 😀DD ale pomohlo mě to a cítím se líp...možná to nebylo nižším tlakem, ale tím, že jsem byla unavená...

mis: zákon schválnosti no...ale hlavně, že to není nic, co by ohrožovalo miminko...nějaký streptokok by byl horší 🙂 ale ať jsi brzy fit 😉

pavlina05
16. dub 2010

Reny psala:11:49
Tak jsem měla včera nějakou krizi,ani jsem nestíhala jístJizva se hojí ok. Došla mamka,měla jsem chuť ji poslat domů,musela jsem jí malýho rvát z rukou.Že se to také musím naučit,pořád mě poučovala,že jsem měla strach se pohnout.Pak nepříjemný pediatr, tchyňě se na malýho ještě nepřišla podívat Večer jsem bulela Marimu do telefonu.
Pak v noci horký prsa,tak jsem po koju zkusila odsát a ok.
Dnes jsme dostali pochvalu,že jsme přibrali, prý jsem pečlivá maminka Tak mi to zvedlo náladu.
Dnes zas fofr,tisíc informací,za chvíli přijde sestřička.Chci jí poprosit aby mi ještě ukázala uchop při koupání.
Zítra možná domů

crawler
16. dub 2010

pavli: díky za info🙂 napiš jí, že je bojovnice a že se to všechno uklidní...🙂 Myslíme na ně a těšíme se až popovídá 🙂

andrea110409
16. dub 2010

Tak úplně vím jak se Ren cítí jsem na tom stejně i když me teda nemá nikdo šanci opravovat. Všechny návštěvy jsem zrušila protože jen bulim a přemýšlím co se mnou budou dělat dál. To síti totiž nevypadá dobře. Ale mrňousek si tu spokojeně spí a tak je mi líp. Opatrujte se

baterka
16. dub 2010

andy: vydrž, bude líp!!! Vím, že to zní jako fráze...., zkus si odpočinout a taky usnout. Drž se

crawler
16. dub 2010

Andy: přidávám se k podpoře!!! Co naděláš viď...Šimulínek Ti ale bude dělat radost a všechno Ti to vynahradí! držím palce ať je vše ok...Brzo se z toho vyhrabeš a návštěvy si pak přijdou na své...Teď odpočívej a kochej se tím vaším malým zázrakem 🙂)) Myslím ne Tebe! 🙂

miselaniki
16. dub 2010

bater: no snažíli jsme se skoro 5 let, takže už se na Kryštůfka moc těšíme🙂
craw: díky, já doufám, že to do porodu prostě přeléčím

Maminky:
Pavli: pozdravuj ji, že na ni moc myslíme a že to určitě všechno zvládne holka šikovná, ať pohladí za nás Maxíka
Andy: myslíme na tebe!!! a věřím, že všechno překonáte, pohlaď za nás Šimůnka

evuss
16. dub 2010

Přidávám se k pozdravu pro Reny a Maxíka. A oběma mamčám pevný nervy a pozitivní myšlení. 9 měs. jste se na ty drobky těšili tak si první dny s nimi nenechte skazit od protivců ať už jsou v jakékoli podobě.

crawler
16. dub 2010

Ahoj holky🙂

tak my jedeme na víkend k rodičům a přijedu v pondělí, tak jsem zvědavá, zda tu bude nějaké nové miminko🙂 Jestli se to do někoho pustí, tak rovnou přeju hodně štěstíčka a aby to bylo co nejmíň bolestné a zdlouhavé!!! 😀 Však jsme holky statečné, že?🙂

Na mě to s největší pravděpodobností nepřijde, ale kdyby ano, tak dám vědět po Erisce a Andy...🙂

Jak jste si užily dnešní krásný den? Přeju krásný víkend plný sluníčka!!!

Mějte se krásně těhulky, maminky a miminka ;-DDD

evuss
16. dub 2010

Craw: užijte si to u rodičů a třeba se tam mimču bude tak moc líbit, že bude chtít kouknout ven🙂
Dneska bylo opravdu pěkně u nás teda až po obědě, ale i tak to stálo za to. Obklady nám přivezli v pořádku, teda až na jednu prasklou, tak jsem je na stavbě podirigovala a pak si sedla s knížkou na balkon a to byla pohodička. Teď mi nějak tuhne břucho tak si jdu odpočinout.

verisek
16. dub 2010

ahoj holky, taky preju pekny vikend..
ja dneska doumyla okna, uklidila terasu a nejak me to zmohlo, taky mi tuhne brisko a boli zada, tak si dam nejakou papku a pujdu si lehnout..

katy007
16. dub 2010

Ahoj holky,
moc děkujeme za gratulace.

Man +Andy+Renys moc vám holky gratuluji k miminkám a přeji aby byly zdravé a hodné.

crawler
17. dub 2010

ještě než pojedem k rodičům, tak vám sem hodím fotečku malého Šimonka od ANDY - je to sladkej andílek, tak se pokochejte🙂)

evuss
17. dub 2010

Dobré sobotní ráno,
teda Šimonek je hezounkej a kolik má vlásků. Fakt fešák. Ještě jednou gratulace An!
My jedem za hodinu na monitor, tak su zvědavá, jestli zase prcek bude vyvávedět nebo ne.
Tak přejeme všem krásnou a slunečnou sobotu a Craw šťastnou cestu!

zuzi82
autor
17. dub 2010

Dobré ráno,
Šimonek je krásný okatý andílek. Andy ještě jednou moc gratuluju. Myslím, že při pohledu na něj tě můsí přestat úplně všechno bolet. 😉

baterka
17. dub 2010

dobré ráno všem, které tráví čas u PC místo aby se "venčily" na sluníčku jako já.... Mám nějakou děsnou rýmu a noc tedy byla fakt výživná....
Šimonek je nádhernej, tedy, Andy, moooc mu to sluší, pěkně jste si ho "upekli", jen co je pravda 😀 , tak hlavu vzhůru a ať je co nejdřív líp!!!
evuss: držím place na monitor, to tam jedete v sobotu?

evuss
17. dub 2010

Tak my jsme zpět z monitoru a jen sem se tu stavila podívat co je nového a hned pádím ven, když je tam tak krásně.
Bater: s tou rýmou ti to nezávidím, ale já ji mám taky, mám totálně ucpaný nos. Včera už to vypadalo slibně, ale dneska teda hnus, ale naštěstí je to "jen" v nose jinak ok. Jo na monitoru jsme byli dneska, kvůli těm propadům co jsme tam měli ve čtvrtek. Dneska to taky nebylo ukázkový tak nám dr. dělala kontrolu průtoku pupečníkem a zrovna nás znovu vyšetřila. Tak průtoky jsou ok, ale ten zatracenej čípek je furt na špičku prstu. Takže v pondělí nástup a dostaneme první tabletku na uvolnění. Druhou mi dají buď v úterý ráno a nebo počkají jestli se to nerozjede samo. Ale zkusím se domluvit, jestli mi ju zrovna nemůžou dát, páč čekat dva dny jen tak v nemocnici se mi moc nechce. Tak uvidíme, třeba se mi fakt splní ta doměnka ze začátku těhu, že to bude holka 20.4. 🙂 Tak ještě jednou pěknou sobotu a pěkně se na sluníčku všichni vyvenčete, po neděli má být zase ošklivo 🙂

andrea110409
17. dub 2010

Evus:moc držím pěsticky aby to bylo rychle. To je velká výhoda téhle vyvolaných porodu a co hlavně člověk se nemusí bát že se nebo zanedba když je kolem takovejch doktorů. Se mnou rodila mamina ve 41 týdnu a rozjelo se to na první tabletku. Ono když je to po termínu tak to tělo reaguje líp. U mě se mu prostě nechtělo nebyl ten pravý čas. Všem děkuju za chválu Simona je opravdu zlatícko jen už první dny byly náročné a nebyla jsem na ne připravena a upřímně ty sestry v nemocnici se s vámi nemažou což je logické ale náročné vzhledem k tomu jak je člověk rozhozený.

evuss
17. dub 2010

An děkuju. Ze začátku jsem z toho měla trochu bobky, ale teď už jsem se s tím sžila, počítám s tím a su relativně v klidu 🙂 Prvně mi budou dávat jakousi tableku na noc, páč se nedostanou do toho čípku tak aby trochu povolil, tak by bylo fajn kdyby zabrala už tady ta. Jen nevím jak to máme udělat s manžem. Zítra v pondělí má jít na noční a chce tam být i s námi tak nevíme jestli má jít nebo si vzít dovču aby nám tam neusnul 🙂 Jak to vůbec je? Ty jsi tam manžu měla? A od kdy?

andrea110409
17. dub 2010

Evu: manžel byl v době našeho porodu doma a dojel potom co jsem mu zavolala, že nám praskla voda. Dojezdovy čas měl cca 20 min. Mě uvolňovali čípek jeden den a vážně jsem to začala brát až když mi řekli že mám pravidelné kontrakce.

evuss
18. dub 2010

An děkuji za info. Uvidíme jak to bude. Ale mám takový zvláštní pocit, třeba už za dva dny budeme mít prcka v náručích. Přijde mi to takový neuvěřitelný, ale hrozně se těším!!! Přeju pěknou neděli a ať už jste se Šimonkem brzo fit a doma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru