Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
22. bře 2010

veri, tak dodatečně všechno nej🙂 no, jo, tobě ještě pár týdnů zbývá..já to teď řeším mikinama s vestama, tak doufám, že se do nich ještě ty 2, max. 3 týdny vejdu..

mercedesse
22. bře 2010

veri taky všechno nejlepší.
eris: to je přesně to přehánění s hygienou, já neříkám mít všude bordel a prcka špinavýho, ale určitě to nepřehánět, byl by pak přecitlivělej a choulostivej. No uvidíme jaký budem maminy. Těhule jsem teda hrozně nervózní. 😀

eriska
22. bře 2010

mer, tak tobě se není čemu divit, asi bych taky byla nervózní..je pravda, že teď jsem taky trošku nervák, spíš, jestli mám jako všechno připravený, říkám si, ať si to bolí, jak chce, hlavně, aby to dopadlo dobře..asi se toho strachu už nezbavíme..přesně, nepřehánět..tak se nám koukej v pátek ozvat, jak jsi dopadla🙂 budeme držet pěstičky, ať jste oba v pořádku

mercedesse
22. bře 2010

Určitě písnu, budu se chtít pochlubit nebo utěšit, znáš mě. 😀 Jiná než dobrá zpráva se ale něpřipouští, Těch špatnejch už bylo dost.

mercedesse
22. bře 2010

Jo a doufám, že se mi jako mamina neztratíš. Budu pak potřebovat probrat výbavičku a zkušená mamina se hodí. 😉 😀

eriska
22. bře 2010

mer, jen dobré zprávy, jiné se teď nenosí, takže více méně jen čekáme potvrzení😉 ty máš vlastně teď výhodu, protože mi ti budeme závidět ten klid, kdy bylo mimi v bříšku a už budeme vědět, co jsme koupily zbytečnýho a co naopak dokupovaly😀 já se určo neztratím, na koníkovi jsem závislák..jenže teď už zase musím jít pokračovat něco dělat..ale nakouknu sem😉

zuzi82
autor
22. bře 2010

Veri: všechno nejlepší.
Katy: tak to je síla. To já mám tento týden jen poradnu s monitorem a ve čtvrtek jdu ráno na hematologii na odběr krve. Poslední před porodem. Pak už si jen dojdu pro zprávu, co se mnou u porodu mají dělat a jaké léky nasadit v šestinedělí.
Merci: neboj se, tentokrát to dobře dopadne. Tolikrát jsem na tebe za ten půl rok myslela a prosila "svojí šťastnou hvězdu" , ať na tebe dohlédne a tobě už se konečně podaří mít taky mimíska ,že mě prostě musela vyslyšet. Pro nás tady to bude možná trochu nostalgický, vzpomínat s tebou na ty začátky jako NT screeneng, první koupená bodyčka a tak 😉

mercedesse
22. bře 2010

zuzi, díky, hlavně že to zapůsobilo. Já se z vašich zkušeností zas ráda přiučím. Teď už to musí vyjít, když nám tolik lidí drží palečky. 😀 😉

janinka22
22. bře 2010

man,díky za pochvalu,ty máš ale ještě menší bříško než já a to už máš za chvíli rodit.. stejně jako Veri 😲 jo a máš moc hezký ty fotky od fotografky 😉
veri,taky přeju všechno nejlepší 🙂
jéé merci,co jsem tu nebyla tak jsem si nevšimla že jsi tu 🙂 tak to gratulka,tentokrát už to vyjde všechno v pořádku,uvidíš,musíš tomu věřit 😉

t.kosticka
22. bře 2010

Ahoj holky!
dlouho jsme tu nebyla. Merci, jsem moc ráda, že tě tady vidím...a taky, že máš v profilu "5tt" 😉 ... je to super, že se zadařilo...a mimís určitě vydrží !!!!

Jani, to je pokrok od minula!! Moc pěkné bříško.

veri, taky přeju vše nej!

U nás je hodně novinek: Manžel se mnou půjde k porodu, byli jsme na kurzu a byl přímo "nadšen" z alternativního porodního sálu, kde bych měla rodit. Uvidíme, jestli mu nadšení vydrží.

Dnes jsme byla na velkém utz, který můj doktor strašně odbyl, ani fotku nemám a celé to trvalo asi 3 minuty typu: tady je stehenní kost, tady je močák a tady je hlava... a to tam se mnou šel manža, ten byl z toho otrávenej...

Jinak mám vysokej tlak, takže se to musí sledovat, zatím to není na nemocnici, ale musí se to sledovat...Bývalé kolegyni minulý týden kvůli vysokému tlaku dělali císaře o měsíc dřív než měla termín, tak z toho mám docela vítr...

Máme doma kočár. A byli jsme i pro postýlku s matrací, dneska mi dorazila dodávka z ebutiku s povlečením, mantinelem a spoustou jiných věcí...po 3 týdnech 😒

a teď vás jdu dočíst...

t.kosticka
22. bře 2010

tak to dočítání asi vzdávám...je to moc stránek 😨

zuzi82
autor
22. bře 2010

Ahoj Kosti, zrovna dneska jsem tě vzpomínala, že jsi tu dlouho nebyla. Jsem ráda, že jsi se ukázala. Ten vysoký tlak mě mrzí, ale důležité je, že to ví a budou tě sledovat. My měly v kurzu taky maminu s vysokým tlakem. Nejdřív jí vzali na týden do nemocnice, pak jí pustili s tím, že to je lepší a nakonec rodila v 37 tt, ale má zdravého chlapečka, takže vlastně žádný problém. A na rovinu ti řeknu, že, i když jsem teprve v 36 tt, tak bych do porodky už klidně jela. U toho konce už není moc o co stát. 😀 Taky je moc fajn, že se manžel rozhodl jít s tebou. Myslím, že to je rodinná záležitost, a že to pro toho chlapa bude neskutečně silný zážitek a vytvoří si k té vaší princezně mnohem silnější vztah, když uvidí, jak přišla na svět. 😉

t.kosticka
22. bře 2010

spíš asi budu klidná, až si mě po tom 35 tt vezmou na starost v nemocnici. Nějak mě můj gynekolog vypadává z oka...jestli on nemá nějaký rodinný potíže třeba 🙂
jsem moc ráda, že jde manža se mnou... teď, jak se to blíží... 😉 ale vy to máte za menší chvíli než já...

jo a ZUzi ty fotky máte moc hezké...
man taky!!! asi se taky budu muset nějak umělecky zvěčnit 😉

zuzi82
autor
22. bře 2010

Děkuju, jsem ráda, že jsem se pro fotky rozhodla. Myslím, že nám zbyde krásná památka, kromě drobečka, který se určitě vždycky postará o to, abysme na něj nezapoměli 😀
Takže po porodu budeš hledat někoho jiného? Mám pocit, že ten tvůj od začátku postupuje jinak než to máme my ostatní, že? Teď věřím, že už to je všechno v pořádku. Princezna je sice ještě malá, ale už je dost silná na to, aby se poprala i s tvým vysokým tlakem. 😉
Jinak doufám, že teď budeš zase chodit pravidelně. Není to tak dlouho, co jsi psala, jaký jsi závislák a pak se tu klidně 14 dní neukážeš. 😠

t.kosticka
22. bře 2010

to rozhodně...

Nevím, nevím, jestli budu měnit gyndaře...on mi zrovna tenhle dost pomohl dřív... když jsem měla problémy, tak byl jediný ze 3 lékařů, který mi dokázal pomoct. On je dobrej na operativu, čípky atd...ale zřejmě na těhotenskou poradnu ne...tak nevím...taky mi přijde, že vy všechny jste na tom s tou lékařskou péčí o dost líp...

Budu chodit pravidelně 😀 slibuju 😀 však jste mi holky těhotný taky chyběly!... já teď neměla zas tak moc přístup na net, jen vždy na chvilku a to jsem odpověděla na nějaký maily holkám z práce...je to najednou takový smutný, být doma...člověk má spoustu kamarádu v soukromém životě, ale je zvláštní, že když odejde z práce, tak ztratí styk s takovejma lidma, to jsem si ani neuměla představit...nejenom přímo z kanclu, ale i lidmi kolem...

jdu se osprchnou a končím. Zítra tady budu jak na koni...tady na tom modrém koni 😀 DOBROU NOC

zuzi82
autor
22. bře 2010

Dobrou noc

eriska
23. bře 2010

Dobré ranko,
tak od šesti jsme ranní ptáčata☹po týdnu přivezl přítel pejska domů, tentokrát na dobro..úspěch je v tom, že celou noc spal pod postelí na koberci, sice jsme ho 3x museli napomenout, že do postele fakt nepůjde, ale zvládl to a my taky..až na to, že přítel odfrčel do práce a on mi tady v kuse už půl hodiny kňučí a já mám pocit, že ho asi zabiju..do toho má kolem 9 hodiny dorazit babička a včera mi volala teta, jestli mi sem může dát na hlídání prcky, že zvracely a nemá je kdo hlídat..tak to bude ještě zajímavý den..

teri, vítám tě opět mezi živými😀

mercedesse
23. bře 2010

Ahoj holky, janinko díky.
Holky potřebuju malou radu zkušených, včera mi natekly hrozně nohy, nevíte, co to může být?

eriska
23. bře 2010

mer, mně teda nohy začali otékat až kolem 30.tt a to si myslím, že je váhou, která narůstá do astronomických čísel, u tebe to váhou určo nebude, třeba to bude jen tím, že jsi toho celý den hodně naběhala 😵 tak koukej dneska odpočívat🙂 ale co mi na to pomáhá je je osprchovat studenou vodou, natřít alpou a hodit pěkně nahoru..a na noc si je taky podkládám..

t.kosticka
23. bře 2010

Tak jsem tu 😅 Dobré ráno.

eri, ten pejsáček, to je mi fakt líto...

merci, já s tím taky nemám zkušenost, ale na začátku v těhotenství se prostě tělo a pochody v něm změní na 98%, tak se prostě zblázní...já bych to chvíli nechala být, až když to bude trvat delší dobu, tak bych s tím někam šla...a už ti to splasklo?
To si každá druhá stěžuje na vyrážky, špinění, migrény,tak Tobě třeba otíkají nohy...

mercedesse
23. bře 2010

Holky dík za uklidnění, ještě to trošku přetrvává, ale je to lepší než včera večer. Já si musela zabalit ty nohy do mokrýho ručníku, jak mě bolely. Uvidím co to udělá dneska přes den. Je fakt, že jsem byli v neděli na veletrhu v Brně a tam jsme prostě celý den chodili, tak je to třeba tím.

t.kosticka
23. bře 2010

no to je tím určitě! Tělo se prostě brání zátěži. 😉 to bude dobrý! Odpočívej! 🙂 🙂

zuzi82
autor
23. bře 2010

Dobré ráno,
Merci: neboj, určitě je to kombinace veletrhu a velkých hormonálních změn. Myslím, že to odezní, ale pro jistotu to v pátek řekni doktorovi. Přeci jen by tě měl hodně hlídat.
Tady je zase tak krásně. Nádherně svítí sluníčko, takže mi to pořád připomíná, že mrňousek tu bude co nevidět. Tento týden mi přijde matrace, povlečko a zavinovačka z e-butiku, tak se strašně těším. Už budeme mít všechno, tak jsem ráda, že nás mimís nezaskočí. 🙂
Evi: jestli sem nakoukneš, tak vkládám fotky koupelny do alba. 😉

eriska
23. bře 2010

mer, to bude určitě tím, holt tělo si nějak o pauzu musí říct, jak píše teri, u mě to byly třeba strašné migrény, nevolnost (naštěstí ne zvracení) a u tebe to jsou nožky..což je možná lepší, než celý den zvracet😉 uvidiš, jak dneska, každopádně radši nožky šetři a zkus třeba i na noc je podložit polštářkem, mně to pomáhá

jo, teri, chtěla jsem se zeptat, co je u tvého doktora vysoký tlak? já mám od začátku těhu přes 150 a dr. to nijak neřeší a už jsem v 38.tt ode dneška😉 a žádný předčasný porod se bohužel nekoná..ikdyž bych byla radši, když by to už bylo za náma..

holky, tak já pádím, dětičky na hlídání nestíhá teta dovést, tak jedu k nim a cestou si koupím nějakou dobrotku😉 a odpolko na vás juknu..tak pište, piště🙂

t.kosticka
23. bře 2010

eri...145/90 jsem měla. Ty si měla přes 150?! 😲 tak to mě zase ten můj děsí asi zbytečně nebo co...

užij si hlídání 😉

t.kosticka
23. bře 2010

Holky, kolik vážila vaše miminka v 31tt? Mě včera napsali do průkazky 1,71kg a zdá se mi to nějak moc 😖

zuzi82
autor
23. bře 2010

Teri: neboj, moje mělo v 32 tt 1750 g, takže myslím, že jsi v normě. Ale taky se trochu bojím, aby to nebyl cvalík. Raději bych rodila nějakého drobečka 😉

t.kosticka
23. bře 2010

jo, tak to je dobrý...já se tady právě už je to dlouho bavila s craw...já měla necelých 5 kg, když jsem se narodila a moje ségra taky, tak se bojím, že to bude dědičný! A budu mít horor porod 😀 😀

zuzi82
autor
23. bře 2010

No já myslím, že to trochu dědičné je, ale nechci tě strašit a navíc, jestli ti kvůli tlaku vyvolají porod dřív, tak mímo bude mít těch standard 3,5 kg. 😉

t.kosticka
23. bře 2010

to je fakt! 😕
Už jste holky přemýšlely o tom, jak se bude jmenovat diskuze po tom, co porodíme? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru