Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
27. lis 2009

eri: jinak teď jsem se koukala do svého sešitku s receptama a my děláme ty rum. koule úplně stejně až na to salko - to tam vůbec nedáváme a namísto toho tam dáváme 4 celá vejce a o 4dkg více hořkého kakaa - takže to vaše musí být sladké asi až až, že?

a děláte sádlové cukroví? mě to hrozně chutná - když budeš chtít recept, tak písnu🙂

eriska
27. lis 2009

craw, mne to sladke nepripada..ja cukr davam az nakonec a podle chuti..uvidis..ja vajicka syrova nemuzu, takze takhle..a to rafaelo jak delas, to se to asi dost bude lepit na ruce, co? nebo se to taky necha zatuhnout? a ta plechovka se uvari? panecku, tak se tam martinek prevaluje, ze by mel chut na cukrovi? tak sadlovy cukrovi jsme nedelali..jestli ti to neva, pisni receptik..diky moc🙂

crawler
27. lis 2009

toho kokosu budeš přisypávat dokud se to nebude lepit a klidně to dej do ledničky odpočinout ale nemusíš...já nevím kolik toho kokosu je potřeba, páč každý balení je jiný, takže nejlíp je přisypávat dle potřeby🙂

SÁDLOVÉ KOULE:

70g sádla
70g cukru moučky
100g hl.mouky
60g kakaa
1 vanil.cukr

Sádlo necháš změknout a smícháš s tím ostatním. Uděláš kuličky (nebo jiný tvar .-)) a pokladeš na vymazaný plech nebo na pečící papír. Pak do každé kuličky uděláš zvrchu důlek (třeba tužkou) a dáš péct. (5-7minut) Doporučuju si kousek těsta oddělat než do něj dáš kakao a tuhle světlou kuličku dáš na plech péct taky- líp poznáš, kdy je to dopečené, abys to nespálila.

Po vychladnutí dáš do každého důlku trochu džemu (výborná je jahoda nebo rybíz) a zapíchneš do toho 1/2 mandle. My jsme to ještě dělali tak, že místo marmelády a mandle jsme do důlku kápli bílou čokoládu.

Je to chuťově moc dobré a odlišné od těch klasických druhů cukroví, takže doporučuju vyzkoušet třeba poloviční dávku a uvidíš🙂

zkusím někde najít na netu fotku tohodle cukroví a kdyžtak ji sem lupnu🙂

crawler
27. lis 2009

http://dobrutky.ic.cz/obrazky/fotky/cukrovi-sad...

http://www.mimibazar.cz/tisk_receptu.php?id=10341

http://domaci-kucharka.webnode.cz/sadlove-cukrovi/

Tady máš fotečky🙂 My jak to děláme s tou bílou čokoládou uprostřed, tak je to takové veselejší a nebo tam dát tu světlou mandli 🙂

crawler
27. lis 2009

tak a jinak můj pupík už je taky v albu a myslím, že jsme na to stejně🙂

andrea110409
29. lis 2009

Teda holky teda vy my tady těma receptama daváte zabrat 🙂 Miluju cukroví, moje mamina peče naprosto skvěle a tak se těším na to co se segrou vytvořeji 😉

katy007
30. lis 2009

Ahoj holky,
tak tady se peče o 106 🙂

Ty sádlaky znám dělala je občas mamka a mám je ráda, nejsou moc sladké, akorát mamča tam dávala žloutkový krém. Jinak já už o víke udělala soupis co budu dělat vychází mi 12 druhů vč. nepečeného. Př. so už pomalu začínám.

Eri: já chci taky sešitek s recepty 🙂

jinak já letos budu dělat takové rafaelo:
Ingredience:
4 Delissy bílé (oplatky v bílé čokoládě), 1 sušenky Vlnky bílé, 1/3-1/2 plechovky Salka, kokos
Postup přípravy: Oplatky rozemeleme na mlínku na strouhanku, přilejeme potřebné množství kondenzovaného mléka a přisypeme asi hrst kokosu. Vše smícháme, dáme na chvíli do lednice. Poté tvarujeme koule a obalujeme je v kokosu.
Recept je jednoduchý a přitom velmi chutný.

janinka22
30. lis 2009

hezké pondělní ránko těhulky, jakpak se cítíte? 🙂 mě se nechtělo tradičně do práce..ale naštěstí tu budu jen do středy a pak budu mít dva dny dovču,tak se těším. Tento týden už taky začnu s pečením! Páni,craw,ty jsi mě navnadila na to rafaello,já to kupovaný zbožňuju,takže ten tvůj recept určitě zkusím! 🙂

verisek
30. lis 2009

ahoj holky, tak u nas pecou hlavne babicky a manzelova maminka, ale ja upecu aspon vanilkovy rohlicky, ja ani pritel totiz cukrovi moc nejime, tak by to zbytecne ztvrdlo 😒

verisek
30. lis 2009

ja napsala pritel, ten by mi dal kdyby to videl 🙂 obcas se mi to jeste stava, ze reknu pritel misto manzel 🙂 a to uz jsem spolu puuuul roku 🙂

katy007
30. lis 2009

Veri: 😀 😀 😀 a jak dlouho byl přítel?

miselaniki
30. lis 2009

Ahoj těhulky,

doufám, že jste měly hezký víkend. Já tedy taky nepeču jelikož tchýne napeče jak pro armádu a pak to nemá kdo jíst. Ale to rychlé rafaelo mně ,zkusím. Byla jsem se o víkednu mrknout na koberce do pokojíku, tak mají plno oranžových teď si jenom vybrat 😲
Jo a už jsem začala cítit pohyby tak jsem moc ráda🙂.

andrea110409
30. lis 2009

Ahoj holky tak dneska v Mladé frontě vychází moc receptu nesmím teda odpoledne zapomenout ji koupit. Já asi upécu něco málo do práce a jinak péče mamina🙂 Jinak mi dneska nebylo nic moc asi mi trochu kolísá tlak a tak je to blbý. Noc taky nestála za nic a tak mám pondělí naprosto úžasné🙂 Ale zítra jdeme do poradny a ve středu konečně na ultrazvuk. Ještě se chci zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s mastma v těhotenství. Mám problém s výrazkou a tak jsem zvědavá co se mnou doktorka udělá.

janinka22
30. lis 2009

katy,taky super recept na raffaelo,vypadá ještě zajímavěji! Určitě ho zkusím 🙂 jéé holky tak to já se na pečení těším,budu ve svým živlu protože mě to moc baví a taky mám cukroví ráda,tak doufám,že ze mě nebude po vánocích jedná velká koule 😀 nesmím toho asi napéct tolik..

verisek
30. lis 2009

pritel byl rok a pul 🙂 jinak mam za sebou zubare dneska, 2 zoubky opravovala a jeste jeden me ceka, tam uz bude korunka,ach jo, zavidim lidem, kteri nemaji problemy se zoubkama...

crawler
30. lis 2009

Ahojky holky🙂,

tak dnes to s dočítáním nebylo nijak zlé😀

mě prďolka poslední 4 dny tak kope, že je to k neuvěření, že začal tak zničehonic - včera jsem ani dokonce nemohla usnout, protože jeho kopání bylo zatraceně vytrvalé😉 Je to úžasný to konečně cítit-jen jsem zvědavá, jak to bude až bude mít prďola sílu a víc jak 3 kila - to už asi bude dost bolet ;-/ ;-D

janinko: to víš, že to rafaelo nikdy nebude takový jako to kupovaný, ale je to taky mňamka🙂 Jinak, kdybyste měly některá recept na Ferero Rocher, tak sem s ním, páč to já nejradši ;-D Jinak jsem na tom janinko jako ty - pečení si vyloženě užívám - hrozně mě to baví a nejradši bych napekla milion druhů, ale musím se udržet na těch 11 a i tak se obávám, jaká že to ze mě bude mašinka ;-D 😅

andy: a to máš vyrážku až teď v těhu? no já jsem vyrážkovej typ - nejvíc mě trápila v pubertě, ale třeba masti mi to nijak neovlivňovaly - nech si poradit od dr., ale mě stačí něco na citlivou pokožku (dětské), bez alkoholu a radši i bez parfemace a hotovo...😉

andrea110409
30. lis 2009

crawler: já jsem taky vyrážková, ale teď v zimě mám tu pokožku nějak ještě víc zcitlivělou ☹ Taky nepoužívám nic parfemovaného a mym jediným krémem je vazelina

crawler
30. lis 2009

andy: já mám taky vazelínu baby gentelle - to je paráda...já jsem na kožním strávila tolik času a vyzkoušela všechno možný a některé mastičky mi spíš škodily a ještě třeba nepříjemně páchly nebo zbarvovaly kůži...osobně se mi nejlépe osvědčilo čistě bavlněné oblečení (různé materiály mi na kůži vadily), do bazénu jen hódně zřídka a sprchové gely s ph 5.5 čili neutrální...různý kosmetický plácadla mi nedělají dobře...Teď, jak se mažu proti striím, tak se mi taky dělají malinky pupínky, ale to není to zas až tak zlý, tak tomu dávám přednost před striema - i když - malilinko mi popraskalo jedno prso - roste mi totiž nějak víc 😅 a já prsa moc nemazala, páč je mám malý, tak jsem si říkala, že přeci nemůžou popraskat, ale naštěstí je to jen malinko...na břiše zatím nic, ale musím zaťukat 😉 😀 ...

andrea110409
30. lis 2009

crawler>já právě promazávám bříško vazelínou. Krém mi taky nevyhovoval a tak doufám že nám to taky zabere. O prsou mi ani nemluv ty mi bohužel popraskaly už v pubertě protože my vyrostly moc rychle 😒

janinka22
1. pro 2009

Dobré ránko 🙂 tak mě čeká zubař zítra..jsem zvědavá jak dopadnu,doufám,že dobře. Craw,tak to jsem nevěděla,že se dá dělat i domácí ferero rocher..ale když se dělá rafaelo,tak proč by se nedělalo tohle že 😀 to mi taky docela chutná,ale je to na mě už moc čokoládový.. tak to se máš,že už tě mimísek tak pěkně kope 🙂 já se na to taky těším,jsem zvědavá kdy to u mě začne být cítit.

katy007
1. pro 2009

Ahoj holky,
tak včera jsme byli na srdíčku vše v pořádku, i ostatní orgány, vše se vyvíjí jak má tak jsme moc rádi, pan dr. se nám dlouho věnoval. Pak jsme šli na velký UTZ ale tam o nás nevěděli, nevím proč, ani o dalších 2 maminách co čekaly taky tak sestra sháněla dr. dorazil mladý ušák, ale jako jeho výkon nic moc! jsme byli zklamaní, rychle nás odbyl - byli jsme tam tak cca 10 min., kouknul na vše co bylo potřeba ani nic nám neřekl, co prohlíží, ale vše je OK ani nám nechtěl říci pohlaví, nakonec rychle mrknul a že je to holčička ale na min. velkém UTZ to vypadalo na chlapečka tak se u své dr. musím zeptat co tam vidí ona - ať tedy máme jasno 😅 anii fotečku nám nedal opičák jeden! Hold nestíhal a byl nasmolený, že tam musel místo oběda dorazit, ale byli jsme rádi že nás vzal a už máme 350 g! A malé taky sebou šije a kope o 106, včera i P. citíl pohyby když mi dal ruku na bříško 🙂

miselaniki
1. pro 2009

Dobré ráno těhulky,
jani: taky se dočkáš pohybů🙂) a držím pěsti k zubaři, to už mám za sebou naštěstí
katy: moc gratuluji k výsledkům. No doktor byl nějaký rychlýk tedy, na to pohlaví bych se taky ještě zeptala.
My jdem zítra na velký UTZ tak snad bude všechno OK, mimi se vrtí už i v noci jsem se na to vzbudila.

verisek
1. pro 2009

ahoj holky, jinak jak jsem byla vcera u zubarky, byli tam na praxi medici, takze ja lezela strachy bez sebe v kresle a doktorka jim tam hezky ukazovala co mam v puse a co bude delat, okamzite mi problesklo hlavou, ze toto u porodu fakt ne e..

eriska
1. pro 2009

Ahoj holky, tak v rychlosti,
vsem gratuluju k uspesnym kontrolam🙂 a katy k holcicce ci chlapeckovi?😉 taky bych se dr. zeptala..

craw, diky za cukrovi, vecer opisu..🙂 my mame taky nejaky receptik na rafaelo, tak kouknu, kdyztak prihodim..

holky, letim k dr., cely vikend me bolelo bricho, takze jdeme na kontrolu..doufam, ze bude vsechno v poradku, ale mrnousek sebou mrska a nejak vnitrne citim, ze on se ma dobre..jen je to liska podsita, jak si nekdo prilozi ruku na brisko, ze ho chce citit, tak se ani nehne..😀 no, doufam, ze to tak budu i kdyz se narodi, ze by stacilo pohladit a bylo by po placi..to by mi vyhovovalo..😉

tak se mejte krasne a ja sem vecer aspon juknu, abych zjistila, co jste probraly🙂

crawler
1. pro 2009

Ahoj holky🙂

jani: neboj - u mě ty phyby začaly z ničeho nic - ze dne na den - během 19.tt, takže máš ještě čas - těš se🙂

katy: gratuluji ke zdravému macanovi😉 350g - to už je sado🙂

mis: držím pěsti ať je zítra vše ok 😉

eri: budu držet palečky a z bolení bříška si nic nedělej - prostě mimísek zvětšuje garsonku a to bez bolesti nejde ;-D

já jdu zítra taky do poradny, ale myslím, že mi bude zase kontrolovat jen čípek, ale uvidíme třeba se tam zdržím dýl🙂 Na velký 3D utz jdu až za 2 týdny - neměli volno, takže si musím počkat, ale nevadí - sestřička říkala, že toho bude vidět o dost víc než ve 20.tt, tedy za předpokladu, že bude mimís spolupracovat...Dneska mě zase v noci asi 10 minut okopával, tak jsem se musela přetočit na bok - jinak bych asi ani neusla ;-DDD

a teď jsu vařit obídek - bramborovou kaši a rybí prsty a vám přeju dobrou chuť! 😉

bbberta
1. pro 2009

sakrys..tak to tady jste si psali hodnoty z ultrazvuku ve 20.-22.týdnu vc. vahy a delky mimca... ja byla ted na "ultrazvuku na vyvojove vady" na veveří a doufala jsem, ze se taky neco dozvim, ale to bylo jen "tady je hlava..v poradku..srdce..v poradku..zaludek..v poradku.."..a kdyz jsem se zeptala, jestli mi sdeli velikost prcka, tak to pry ne, ze se dela az ve 30.tydnu!!!!! tak me to prekvapilo,protoze jsem si vzpomnela na vas, jsem sice rada, ze je pry vse v poradku, ale mam rada cisla, tak jsem chtela podrobnejsi info..:(a bylo to strasne rychle, jsem zvedava, jestli na tom dvd vubec neco zaznamenam...tedy az se mi podari ho nejak zhlednout...sakrys nevite o nejakem dekoderu dvd, ktery je ke stazeni zdarma? jsem na toto strevo:(

verisek
1. pro 2009

ja jdu na velky ultrazvuk taky na Veveri, mela bych jit zase k dr. Vlasinovi, kdyz jsme tam byla na NT tak nam vsechno hezky ukazoval i rekl jak je miminko stare, kolik ma cm atd..budu se tam objednavat i na 3D

katy007
1. pro 2009

Berta: mě vždy na poradně dr. řekne míry a váhu, mám moc dobrou dr.

Craw: nemysli si, tvůj bobíšek není o nic menší ani lehčí 😅 jinak taky přeji dobrou chuť. Já měla špagety se žampionovo - sýrovou omáčkou,a le za chvilku vytáhnu sváču - těstoviny jsou vždy hladové 😅 a moc jich nebylo. ☹

Eri: držím palce aby vše bylo v pořádku a bolesti bříška byla jen zvětšující se děloha nebo napínání kůže.

bbberta
1. pro 2009

verisek: a velkym ultrazvukem myslis ve zhruba 21.týdnu? na tom NT mi taky rekli, jak je velky a jakemu stari odpovida..ukazovali tehdy i ted, akorat na me to bylo moc rychle, nez jsem poznala, ze je to srdce, uz byla u ruky🙂 ale hlavne mi slo o nejake ty hodnoty. celkove jsem byla spis zklamana, ale mozna to je tim, ze poprve to holt bylo jedinecne..no, hlavne,ze je prcek v poradku..

janinka22
1. pro 2009

holky,tak mě na ten ultrazvuk před vánoci přeobjednali,že prý 22.12. to dělat nebudou,tak tam jdu už 18.12. .. jen se bojím,aby bylo teda vidět už pohlaví,když je to ještě dřív..já vím že je to 4 dny,ale i tak..myslíte že už to bude poznat když bude mimčo dobře natočený? V ten den bych měla být 19+0tt ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru