Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
16. lis 2009

Ahoj holky, tak já mám dneska volno a upřímně mi to i bodne 🙂 Je krásnej den a odpoledne si jedeme pro ten přebalovací pult, tak se těším 😉
O spaní na bříšku si už můžu nechat jenom zdát, spim na boku s přetočenou vrchní nohou. Za poslední týdny se mrnous pěkně vykulil a tak mám pevné bříško vykulené furt. Největší sranda je to když si večer lehnu 🙂

janinka22
16. lis 2009

andy,u vás je hezky? Tak to se máš...u nás je zataženo,takže dobrou náladu to nepřidá,když sedím v práci 😒 Joo tak s tím spaním - já spím stejně 😀 Jéé přebalovací pult jo,taky bych už něco nakupovala... 🙂

andrea110409
16. lis 2009

Janinka: asi jsem to hezké počasí zakřikla a to mám v pračce ještě jedno prádlo 😖
Na pultík se těšim,ale jinak nemám nic kromě jednoho body. Kamarádka mi,ale doporučovala dětské sekáčky a tak budu muset u nás nějaký najít. Mohla bych dneska mám volno, ale jsem nějak hotová a tak asi jen vyperu a dam do pořádku domácnost.

andrea110409
16. lis 2009

Ahoj holky, nějak mám pocit, že to těhotenství přestává být sranda 😉
http://www.naseporodnice.cz/tehotenstvi/19-tyde...

verisek
16. lis 2009

ahoj holky, dneska jsem byla u doktorky a rikala, ze to je pekna blbost s tema rukama nahore, takova ta dalsi babska povidacka 🙂 jinak 15.12. jdu na kontrolu na srdicko a pry se mam objednat jeste ke sve obvodni lekarce? nevite proc se tam chodi? ja tam byla naposledy pred 6 lety 😅 moc ty obvodaky neprozivam.. jo a taky jdu na zubni, ale tam jsem stejne objednana koncem listopadu

andrea110409
16. lis 2009

Verisek: myslim že je to rutyna, stejně jako zubní prohlídka. Mě zatím k obvodní neposílali, ael asi mě to taky čeká 😉

linda02
16. lis 2009

ahoj holky k obvodnímu se chodí na změření tlaku, a EKG a na srdíčko poslech a tak 😉

andrea110409
17. lis 2009

Ahoj holky zdravím, tak po včerejším celodenním martýriu na internetu jsme si snad vybrala už kočárek. Bude to čkoláček z kolekce X-lander. Nejprve to byla Inglesina, ale nelíbí se mi moc barvy 😒. Přečtu si ještě pár referencí,ale asi to tak dopadne. Kamarádka mi ještě doporučuje Jané, ale ta je pro mne finančně už míň dostupná 😒 ☹

crawler
18. lis 2009

ahoj holčiny🙂

tak kdepak je vás víc? dneska mám od rána školu - to byl mor - vykopat se v 6.00 z postele 😝
Tak jak se máte?
Mě poslední dny při práci tvrdne bříško, takže musím často odpočívat, ale nijak moc se tím netresuju, páč sestra i mamka mi řekly, že jim to dělalo často taky...a navíc čípek mám úplně ukázkovej, takže si s tím hlavu nelámu...

tak co? už máte nějaký dárečky pro své drahé polovičky? já zatím ještě ne, ale dneska asi využiju pauzičku a půjdu do centra. manža nejvíc miluje knihy, takže vyberu něco pěkného 😉

holky, kdy budete kupovat kočárek? Já jsem si říkala, že tak leden/únor...nentí to pozdě? brzo?;-D

zuzi82
autor
18. lis 2009

Ahojky,
tak to já mám zatím pohodu. Jsem doma a asi něco upeču. Odpoledne jedu na stavbu umýt okna a trochu pouklízet a vyfotit si tu svojí novou kuchyň.
Večer sem dám nějaké fotečky mého špekatého bříška a taky jsem nafotila něco z výbavičky, co už jsme s mamkou společně nakoupily.
Pro manžu toho zatím moc nemám, ale letos to nebudeme přehánět. Všechny penízky jdou zatím do baráčku.
Já chci taky kočárek řešit tak někdy koncem ledna nebo v únoru. Rozhodně to nechci nechávat na poslední chvíli. Co kdyby to pak přišlo dřív.

miselaniki
18. lis 2009

Ahoj,

já jsem dnes vstala v pohodě, protože jsem včera skoro celý prospala asi kvůli tomu počasí. Já se te´d osustředím na pohyby, ale zatím nic tak uvidím kdy to přijde🙂.
Jo čípek - kontrlují vám ho u každé kontroly i měří tím vnitřním UTZ, mně to zatím dělali jenom jednou.

Dárky zatím nemám, slíbili jsme si s manželem ložnici pod stromeček ( což už nestihnem) protože stolaři mají plno. Jinak jsem koupila výbornou knihu pro tatínky - Ahoj, tati - mrknete na to v knhikupectví.
http://www.kosmas.cz/knihy/139362/ahoj-tati/

Kočárek už mám. No leden, únor pozdě dle mně není, ale někde mají delší dodací lhúty, takže záleží kde budeš nakupovat.

crawler
18. lis 2009

mis: mě do 13tt dělala vaginální utz a teď už jen kontroluje čípek pohmatem...moje dr má jen vag.utz, takže půjdu už jen na ty 2 velké (20tt a 30tt) a počítám tedy v poradně jen s kontrolou čípku a bříška...🙂

zuzi: s tím mytím oken na sebe dávej pozor! hlavně se nepřepínej---já osobně cítím břicho i při svižnější chůzi a třeba když dlouho stojím u vaření...pak si vždy musím dát pěkně oraz...

zuzi82
autor
18. lis 2009

Taky mi doktor kontroluje čípek jen pohmatem.
Cítím se dobře, ale při prudkém pohybu, jako třeba když sedím a pak se rychle zvednu, tak mě tak jako zabolí v podbříšku, ale někde na netu jsem četla, že je to v tomto období normální a důležité je, jestli mě bříško nebolí, když jsem v klidu a to ne, takže dobré.

janinka22
18. lis 2009

ahojda holky 🙂
Já žádný dárky zatím nemám,chceme ale co nejdřív zajít na nákupy...a pro manžu nevím ještě co koupím,asi jen nějaký menší překvápko,vypadá to,že si nejspíš nadělíme pod stromeček oba nový mobily,tak uvidíme...
Po kočárku koukám už teď a mám nutkání všechno začít nakupovat nejlépe hned 😀 no vidím to tak,že počkáme až budeme vědět,jestli to bude holčička nebo chlapeček a pak začnu nakupovat všechno včetně kočárku..doufám,že to bude tak za ten měsíc zhruba..

eriska
18. lis 2009

ahojky tehulky,
teda, u nas krasne sviti slunicko🙂 a ja mam novy nehtiky..a dobrou naladu..a co vic, zatim me neboli hlava😉 tak treba dneska ani nebude🙂

co se kociku tyce, tak ja mam v planu kupovat az v breznu..a i tak ho dat k rodicum..doma urco nebude..teda, nejdrive se musim zeptat, jak maji v opatovicich dodaci lhuty..podle toho taky..a navic, i kdyby se mimco narodilo driv, tak s kocarkem stejne hned jezdit nebudu..potrebujeme jen autosedacku, na prevoz z porodnice..ale rada bych ho mela vybrany do vanoc..ono se mi asi pak v lednu s briskem nebude chtit behat po obchodech a vybirat kocarek..vybavicku, uz neco koupeneho je, malinko, ale je..nejak jsem si nemohla pomoc🙂 a kdyz vysly dobre ty vysledky testiku..tak jsem koupila, ale z bazarku tady na konikovi a jsou to nadherne vecicky..vyfotim a pridam je do albicka..jinak jsem si tak jako pomalu zacala vypisovat, co vsechno budeme potrebovat, od plinek, pres teplomery az po vozitko na venek..holky, je to mazec, kolik toho je..a to nemam vsechno, jen co me napadlo..oak sednu s tetou, ma tri ditka, a ma to cerstve v hlave, tak mi poradi..

zuzi, moc to s tim uklidem neprehanej, to nema cenu..ja vcera vytirala vsechny tri patra, nadavala jsem, ze si chlapi nemuzou otrit boty o rohozku a oni zacali sousedi vedle nas taky bourat a ten bordel tam udelali oni..ale holky, ze zametani a ze stirani podlahy me boli zada..

no, jinak za tyden, toudle dobou uz budeme na utz..ja se ho asi nedockam☹

andrea110409
18. lis 2009

Ahoj holky,
Takv bříšku mě taky občas bodne, ale doktorka řikala že to je v pořádku protože je příznak toho jak se roztahuje děloha.
Do ultrazvuku máme ještě dva týdny a už se mooooc těším, jde se mnou tentokrát manžel tak se snad brouček předvede 😉

verisek
18. lis 2009

ahojky, berete nejake vitaminy? mamavit, elevit atd? mam trochu strach o zoubky, brala jsem prvni 3 mesice kyselinu listovou a elevit, tak si too asi zase dokoupim

andrea110409
19. lis 2009

Verisek: v přítmím trimestru jsem brala calibrum a teď pokračuju jen ho beru jen jednou denně. Při plné dávce a kvalitni stravě jsou prý mrňousove pak moc velký🙂

katy007
19. lis 2009

Ahoj holky,
jak jste si užily volno? měla jsem dovču tak jsem jela za P. do Prahy poslední možnost využít zdarma bydlení a bylo fajn. Dokonce jsme stihli i 2 muzikály navštívait a už mám 90% vánočních dárků taky jsme vybrali nádherné zrcadlo a nechali si ho poslat do OV.

eriska
19. lis 2009

dobre ranko, holko,
vitaminy beru, co prodava dr. v ordinaci, baby vit, je to bez konzervacnich latek, umelych barviv, sladidel a ja nevim co jeste..jinak teta mi nedoporucovala maternu, ale nevim proc..jen rikala, at si ji nekupuju..co se tyce toho,ze po vitaminech jsou deti vetsi, tak podle me to je kravina..dr. mi to taky rekl..jinak z meho okoli, znama, co pred mesicem porodila dvojcatka, tak brala ten baby vit po celou dobu tehu a mimca mela obe okolo 2 kg, teta, broucek mel myslim 3.10, u dalsi zname kolem 3kg.takze podle me vitaminy na rust mimca nemaji vliv..spis si myslim, ze je to dano geneticky..pritel mel pres 4kg, ja 3.10, tak uvidime, co za otesanka se nam narodi🙂 kazdopadne verim, ze ve chvili porodu to pro me bude dost velky mimco, nez potom, kdyz ho uvidim, jak bude malickaty😀

katy, tak to verim, takovy paradni a uspesny vylet, to bych si nechala libit.😉a na jakych muzikalech jste byli? i darky mas odbyty? to je jeste lepsi..ja zatim nemam nic, jen pro sestrenku knizku, kterou jsem vcera zabavila tete🙂jeeee, a zrcadlo, to bych si taky u nas do chodby predstavovala, no, ale uvidime, jak se tam vejde..jinak, v koupelne uz chybi jen skrinka s umyvadlem, povesit bojler, zapojit baterie a pracku a koupelka je hotova..🙂 v loznici uz chybi jen sadrokarton, vymalovat a postel🙂uz jen obyvak s kuchyni☹

katy007
19. lis 2009

Eri:
byli jsme na Drákulovi a Adéla ještě nevečeřela a obojí moc hezké. Jinak včera jsme se toulala vašim krajem = Pardubky, Chrudim, Svitavy a jeli jsme do Skutče.

Co se týče vitamínu teď občas jak si vzpomenu baštím GS mamavit a že jsou děti větší je kravina!

zuzi82
autor
19. lis 2009

Ahojky,
tak já dneska začínám pátý měsíc. Připadá mi to neskutečné, jak to letí. Nedávno bylo až hloupé to tak brzy někomu říkat a teď, pátý měsíc.
Katy: Výlet do Prahy byl určitě fajn. A koupené dárky trochu závidím. Já mám jen pro manžu a mojí mamku. jinak nic.
Jinak Eri k bydleníčku. Včera jsem si umyla půlku oken a dnes pokračuju. S manžou jsem domluvená, že mi v koupelně do konce týdne pověsí zrcadlo, skříňku a všechny ty koupelnové serepetičky jako držák na ručník a tak a o víkendu už bych si tam taky mohla na hotovo uklidit. Příští týden nám obloží v kuchyňi prostor mezi skříňky mozaikou a dodělají elektřinu a odpady a další víkend se stěhujeme. Paráda! Nemůžu tomu ani uvěřit. Po roce a půl už ten náš domeček je obyvatelný. 😎
Zatím necítím pohyby. Už bych fakt chtěla, ale brouček si dává na čas. Ještě, že mám tu 3D fotečku. To je alespoň trochu útěcha.

katy007
19. lis 2009

Tak mě umyje okna mamka 🙂 😝

Jinak námm už chybělo jen to zrcadlo s osvětlením do předsíně a chci ještě sednat takovou bambusovou skříněčku do předsíně na kytky a pak ten pokojíček. Jsme se koukala , že pěkně zmršili stránky MS, doufám, že ve stejném "super stylu" udělají i MK a BRMS! 😠

eriska
19. lis 2009

zuzi, tak to pak musis ukazat fotecky🙂 tak pristi tyden se stehujete? zavidim..my jeste tak 14 dni, aby to bylo obyvatelny, kuchyn nejdrive za mesic a pul, takze na vanoce jeste nebude☹to je tak, kdyz je truhlar strejda..vidis, ja koukala do kalendare a zjistila jsem, ze ve stredu, kdyz jdeme na utz, takzaciname 6.mesic..fakt to leti..😉

katy, jee, tak to jsi mela zajit na kafe..a co tady u nas? jen tak, jste projizdeli? panecku, drakula, toho ja videla pred x lety, kdyz zacinal a uz tehdy to bylo super..taky bych nekam jela..

eriska
19. lis 2009

jo, holky, tak jsem hodila pupik na konci 5.mesice do albicka..takze, pupiky, honem sem 😎 😀

katy007
19. lis 2009

Eri: no my z Práglu jeli do PArdubek, kde nás čekal tatík a jeli jsme do Skutče P. tam něco pracovního potřeboval vyřídit, takže spíše jen projížděli něž cajdali po městě.

eriska
19. lis 2009

katy, tak ono ani ve skutci neni co, je to takova prdelka..mam tam babicku..pardubky, to uz je lepsi..no a samo, chrudim je nejlepsi😀

verisek
19. lis 2009

no, to mi prijde taky jako blbost, ze budu mit vetsi mimco, kdyz budu brat vitaminy, mam docela strach o zuby, protoze prece jen si male nejakej vapnik veme a ja uz tak jsem si se zubem zazila az az, no a taky vlasy, to je druha vec, takze si radsi jeste neco dokoupim.. 🙂

eriska
19. lis 2009

ver, mne zubarka doporucila, abych si zasla k dentalni hygienicce, tak nad tim docela premyslim..dasne mi zacinaji krvacet, paradentozu ma mamka i tata, a navic, ted dela ta hygienicka pro tehule poradenstvi zdarma..tak to je lakava..a to snad ani neboli,ne? jen poradi, jak se o zuby starat..jinak u me vlasy zatim dobry, jen se vice masti..coz je blby..ale padaji mi porad stejne

janinka22
19. lis 2009

ahoj holky,tak jsem dnes byla v první poradně,všechno je v pořádku. V pondělí jdu na krev,začátkem prosince další poradna a těsně před vánoci mě až čeká další sono a budeme natáčet i na dvd 😵 na tomto utz už by se mělo poznat jestli to bude holčička nebo chlapeček že jo?
Jinak já jsem brala ze začátku těhu Femibion a kys. listovou,teď mi řekli,že listovku už nemusím,zkusila jsem Prenatal,ale tam jsou prd vitamíny,tak jsem si koupila teď Centrum materna,tak uvidíme no,přijde mi to dobrý na obsah vitamínů..
very,o zuby mám taky trošku strach,moje mamka měla při těhu totiž taky problémy se zubama,museli jí rvát zaživa osmičky dokonce! 😢 a jinak problémy se zubama mají všichni v rodině..za dva týdny jdu k zubaři na prohlídku,tak snad to bude dobrý..na doporučení určitě pravidelně čistit zoubky a jíst hodně mléčný výrobky 😉 ty já se snažím konzumovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru