Druhé těhotenství 21.tt. Jak se cítíte?

makra1988
17. lis 2019

Zdravím holky,

Chtěla jsem se zeptat, jak se cítíte v druhém těhotenství??? Jsem v druhém trimestru 21 tt.
Děti budu mít v rozestupu 3.let.
V druhém těhotenství mi bylo hůř než v prvním, zhruba před týdnem to trochu ustoupilo.
Avšak jsem hned unavená při jakékoliv činnosti, mám. Pocit že mám strašně těžké břicho, a to těhotenství ani moc ještě vidět není. Ale hlavně mám takový tlak tam dole. Samozřejmě řeknu vše panu doktorovi na příští prohlídce ale zajímalo mne zdali jste to měli taky některá tak.
Ještě mi před týdnem na genetických testech bylo řečeno, že je miminko cca o tři týdny větší, máte někdo také takovou zkušenost?

Děkuji

jituli84
17. lis 2019

Já sice čekám první, ale pokud bych se měla cítit v druhém ještě huř, tak bych asi umřela už... I tak mi bylo řečeno že je malá o týden větší

lauriak
17. lis 2019

@makra1988 ja som na tom podobne ako ty, druhé tehotenstvo, 22tt, deti s odstupom 3 rokov a teda citim sa strasne. Ovela horsie akp pri prvom tehotentve. Stale unavena, nevladzem, o 9 vecer som hotova, nemam silu ani energiu. V prvom tehotenstve som bola aktivna az do porodu. Teraz ked si predstavim, ze mam este 4 mesiace pred sebou tak mi je do placu. 🤦🏼‍♀️ No musim to nejako zvladnut..

chumlee71
17. lis 2019

@makra1988 já už jsem teda 27tt a je mi strašně. V prvním těhotenství jsem přibrala 20 kg ,teď mám jen 4 kg. Nemůžu do sebe nic pořádného dostat,jsem strašně unavená. My teda budeme mít rozdíl jen dva roky,tak jsem na to zvědavá,protože nemáme žádné hlídání. Teď nevím co je lepší být sama na dvě děti a nebo mít jedno a být mi špatně 🙄

chumlee71
17. lis 2019

@jituli84 taky jsem si říkala, že nemůže být už hůř a je😀

aurelie34
17. lis 2019

@makra1988 mám to podobně. Čekám druhé a jsem v 26 tt a cítím se strašně. Břicho už mám velké a začíná mě omezovat. Doma mám 2 letého syna, tak že na nějaké odpočíváni není absolutně čas, do toho syn špatně spí, tak že jsem fakt hodně unavená. U prvního těhotensví tohle vubec neznám. To jsem ještě pár dní před porodem chodila na houby a vůbec jsem nepociťovala nějaký problém. Rozdíl vidím v tom že u prvního tehotensví jsem si mohla kdbykolv lehnout a hlavně se pořádně vyspat. Byla jsem od půlky doma. Teď tohle fakt nehrozí tak že tělo je opravdu vyčerpané. Děsim se těch posledních 3 měsíců jak to zvládneme. Už teď bych nejradši rodila.

makra1988
autor
17. lis 2019

@lauriak tak v tom nejsem sama, jako by jsi mi mluvila z duše. Taky jsem pracovala do posledne chvíle a bylo mi super, až posledních 14 dní před porodem, kdy jsem si ani boty nanazula, jsem se cítila strašně.
Taky brečím, když si vzpomenu, že ještě polovina přede mnou. Fakt nechápu maminky, které mají hned po sobě děti. To moje 2,5 lete e alespoň už trochu samostatné a vyhraje si

makra1988
autor
17. lis 2019

@chumlee71 juva já mám Teda - 3kg dole. Začátek byl fakt hnusný, šílený. Na to že jsem se živila rozbozem, teď mi dělá i ježdění zle......
Ale uklidním tě, my nemáme vůbec žádné hlídání, maminka mi nedávno umřela. Bracha nehlida, švagr daleko, babička druhá taky daleko a workoholik. Ojej a my bydlíme na vesnici. Hmmm ale nestezuji si, chtěli jsme to tak, hlavně vydržet

hezz17
17. lis 2019

Tak mě naopak přijde to 2.těhotenství mnohem víc phodovejsi (29.tt) asi tim, že nemám čas se tak pozorovat. Doma dcera 2r 2m a tocim se kolem ní.... u první jsem měla klíčový režim, zkracujicj se hrdlo, to bych teď těžko dodržovala.

barcachejn
17. lis 2019

Ahojky ja teda prozivam prvni tehotenstvi 19tt a presne to co popisujes mam :D 🙂 unava silena porad bych jen spala a brisko uz mi teda dost vyleza ale take ho mam takove tezke. Uz mam 10kg nahore a tehotenstvi mam teda podle ms o jeden den mladsi :D 🙂 chvilkama si teda neodvedu predstavit ze by mi melo byt jeste hur :D ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru