Duphaston a hořčík v 2. trimestru, proč je musím brát?

xrozarka
6. kvě 2015

ahoj holky, jsem 14+2 a od včera mám bolesti v podbřišku. Doktor mi předepsal Duphaston a hořčík, ale prý se nemám bát, že miminko je v pořádku. proč mi to teda předepsal? mám brát duphaston 2xráno a 2x večer a 3x denně hořčík. díky za každou radu a zkušenost

cepanka
6. kvě 2015

Duphaston je na udržení.....zvýší sliznici, aby mimčo bylo pěkně zavrtané...já mám od začátku Utrogestan ve stejném dávkování...je to obdobný hormon...

finist
6. kvě 2015

Ve 14 týdnů většinou bolesti v podbřišku neznamenají žádná vážný problem, většinou jde o jev spojeny s roztahování dělohy nebo si tělo pamatuje chybějící cyklus menstruace a reaguje tak hormonální poklesem a potažmo bolesti v podbřišku a v malém procentu to můžou byt příznakem hrozícího potratu. Odlišit, co je příčinou bolesti,pokud žádné jiné obtíže nejsou, nelze.Proto se většinou vzdy předepisuje Utrogestan(či jemu obdobně preparáty), aby se stabilizovala hormonální hladina a podpořila funkci placenty a horcit se dává ,aby se uklidnilo svalové napětí delohy a to i preventivně.Pokud lékař neshledal při vaginalnim vysetreni nic neobvyklého( myšleno otvírání se,)tak bych byla v klidu. Tyto obtíže jsou poměrně časté v těhotenství,preji zdárný prubeh

cepanka
6. kvě 2015

@finist otvirani se ve 14tt? To jde? :-O ufff...
ja mam treba Utros, protoze je to dle dr.lepsi, nez nic... To je argument, co?

xrozarka
autor
7. kvě 2015

@finist mela jsem dost narocny tyden v praci.prescasy a hodne stresu.asi je to spojeno s tim.tekla mi krev z nosu.opakovane a zacal bolet podbrisek. Cekam prvni mimi.tak jsem ze vseho vyjukana.dekuji za info🙂

bejby2706
29. kvě 2015

Ahoj holky. Já jsem s tvrdnutím bříška skončila v nemocnici na 4 dny. Už jsme doma. Dali mi 3 kapačky magnesia, pak mi dávali magnesium v tabletkách 3x denně 2 tabletky. Když mě propouštěli tak mi paní doktorka oznámila že jsem do toho ještě trochu chudokrevná tak musím brat železo a magnesium mi dali i na doma ve stejném dávkování jako v nemocnici. Taky čekám první mimi a jsem ze všeho vyjukaná. Dokonce jsem měla strach jestli tolika tabletkama denně malému nemůžu ublížit. Kamarádka mi řekla že ne že je to jen magnesium a tím mu ublížit nemůžu. Tak jsem se trochu uklidnila, ale i tak nikdy nejsem uplně klidná do další kontroly 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru