Dýchavičnost a bušení srdce v 17. tt. Má někdo zkušenost? Řešit to?

nika110818
3. led 2021

Ahoj, zajima mne, jestli ma nekdo podobnou zkusenost. Jsem na konci 17.tt (zitra zacinam 18.tt) a stava se mi, ze i pri mensim pohybu (napr. skladam nadobi do mycky nebo vesim pradlo) se rychle zadycham a busi mi srdce a mam vysoky tep. Kdyz si sednu nebo lehnu, je to ok? Mate nekdo podobnou zkusenost? Na poradnu mam jit az za 2,5 tydne, tak nevim, jestli to resit hned. Predem dekuji.

maaaadlaaaaa
3. led 2021

@nika110818 Asi bych to neřešila, jen prostě zvonit tempo a zkusit se jinak shybat atd. Mimco si bere víc místa a na plicích je to znát. Počkej až budeš o 10tt víc. 😃 Pamatuji si, že jsem kolem toho 20tt nadávala, že se zadycham na rovince a když se ohnu, tak je mi zle. Teď se zadycham i cestou k popelnici. 😄 Mám všechno v bříšku a nic moc jinde jsem nepribrala, takže mám pocit, že plíce mám vmáčklý pod krkem a žaludek v úrovni srdce, nechápu jak se tam může složit. 😉 Být tebou byla bych v klidu.

dura175
3. led 2021

@nika110818 Může to být nižší hladina hemoglobinu. To se taky člověk zadýchává a buší mu srdce.

nika110818
autor
3. led 2021

Moc vam dekuji. Psala jsem totiz na ulekare.cz, kde mne vydesili, ze to muze byt plicni embolie. Tak jste mne trosku uklidnili. 🙂

maaaadlaaaaa
3. led 2021

@nika110818 Jakože ti napsali nejhorší možný scénář? To je masakr. Nejsme doktoři a samozřejmě víme prd, můžeme sdílet jen zkušenosti. Pokud chceš být v klidu, zavolej si zítra ke svému gynekologovi a zeptej se. Mně by muselo přeskočit z toho, že bych řešila, co se může stát. Plicní embolie hrozí v případě špatné sráživosti krve a zrovna mě od prvních týdnu hlídají na cevním. Ještě se mi do toho přidala oční migréna, kdy mi na půl hodiny vypadl obraz a přestala jsem vidět periferně a pak se to všechno dalo do normálu. Když se mi něco nezdá, zavolám si a zkonzultuji. 🙂 Podle mě pokud si lehnes nebo sednes a je to ok, tak to bude jen tím, že miminko prostě roste a už je to náročnější.

nika110818
autor
3. led 2021

@maaaadlaaaaa moc dekuji. Taky mne ta odpoved sokovala, presne jak pises, tim, ze se mi to nedeje porad a v klidu se citim dobre, doufam, ze to nebude nic vazne. Je sice pravda, ze kvuli covidu mam mene pohybu a sedave zamestnani, ale nevsimla jsem si jinak zadnych oteklych nohou ani jinych priznaku. Rikam si, ze tak vazna diagnoza by se snad projevila i jinak. Mam jit k me obvodni lekarce na kontrolu, tak se zeptam i ji. Dekuji za uprimnost a sdileni. 😊

majena39
3. led 2021

@nika110818 já mám trochu jiný problém. Hrozně rychle se zadýcham venku na procházce jakmile je tam i nepatrný kopeček nahoru 😮 tři kroky do mini kopce a dýchám jako bych vylezla na Sněžku 🙄 A poslední týdny když třeba v kotelne chystám kotel a chvíli jsem ve dřepu abych vzala třísky připadá mi, že omdlim. Musím říct, že mě to děsí ale asi ještě ne tolik abych vyhledala lékaře 😔 Asi se nám mění ty anatomické poměry v těle a na všechno reagujeme no 😔 Držím palce ať to nic vážného není 🙏

nika110818
autor
3. led 2021

@majena39 ano, ja to mam stejne. Prosim, v kterem si tydnu? Ja to doted taky neresila, rikala jsem si, ze si pockam na poradnu, a jen pro zajimavost jsem napsala na ulekare.cz, protoze nam to plati zamestnavatel. A az tam mne vydesili. 😂

majena39
3. led 2021

@nika110818 jsem 16+3 a už to pociťuji tak od Vánoc 🙄

nika110818
autor
3. led 2021

@majena39 tak to jsi mne trosku uklidnila, ma mi jeste odepisovat gynekolog, jestli budu vedet neco nove, urcite dam vedet. 😊

majena39
3. led 2021

@nika110818 jinak v úterý jsem byla na kontrole a všechno bylo v pořádku podle UZ 🙂 Akorát mě nenapadlo hlásit, že mám takové obtíže... Ale miminko se tam krásně hýbalo, tak dobrý. Jsem zvědavá co ti odepiše ✅

elesse
3. led 2021

Ja to mela stejne a gynekolog mi rekl, ze jsem histericka a nemam se porad pozorovat:( kazdopadne pozdeji to preslo a zacla jsem se zadychavat u namahavejsich cinnosti

misina321
4. led 2021

@nika110818 měla jsem tento problém v podstatě od 5. týdne a mám do teď. Fyzičku jsme před otěhotněním měla velmi dobrou. Nejhorší to zatím bylo asi v období 11.-21. týdne, teď už se mi to trochu uklidnilo, ale žádné velké akce neprovádim radši, stačí mi vyjít jedny schody a funim jak po maratonu. U mě to byl asi problém protože mám nízký tlak a v tomhle období jsem i omdlevala. Když mi bylo zle a šly na mě mdloby, tak mi mega bušilo srdce. Tep jsem měla 80 i při ležení v posteli 😂 Gyndař mi na bušení srdce řekl, že to bude asi tím tlakem a kdyby to bylo nějaké nesnesitelné, tak řešit s praktickým lékařem. Ten mi ale točil EKG před těhotenství a vše v pořádku. Teď ve 24tt to mám trochu lepší. Asi moje tělo nějak nezvládá okysličovat to větší množství krve.

nika110818
autor
4. led 2021

@misina321 moc dekuji. Ja mam prave taky nizky tlak, takze to muze byt u mne podobne. Kazdopadne mne uklidnuje, ze zadna z vas nezminovala embolii, kterou mne vydesil lekar. 🙂 jeste zvazuju, jestli to mam resit s gynekologem nebo praktickym lekarem. Tak snad to dnes nejak rozlousknu. 😊

tynka9
4. led 2021

Je to normální - zvětšuje se objem krve v těle, jsou větší nároky na zásobování krvi jak tvého těla, tak prcka. Jsem těhotná potřetí, teď 19. tt a je to naprosto běžné a čím víc se budeš blížit ke konci, tím to bude horší 😉 plicní embolie je jedna z možností, ale určitě ne tak častá a pokud máš krevní obraz v pořádku, tak je riziko pocitam dost malé. Kdyby měla mít každá těhotná, co se zadýchává, podezření na embolku, tak doktoři nevyšetřují nic jiného.

nika110818
autor
4. led 2021

@tynka9 presne to si rikam, ze embolie by se musela projevovat i jinak. S dychavicnosti jsem pocitala, spis mne znepokojilo to buseni srdce a motani hlavy.

elfka21
6. led 2021

Srdce mi buší taky dost rychle (i když jsem úplně v klidu). Obvoďák mi vzal krev a prý jsem chudokrevná a mám brát železo. Tak ho beru a už to víc neřeším. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru