II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

elfka11
9. čer 2010

Terrys:Tak to koukám těhulka na neschopence a pořád ti chodí kontrola.Letí to šíleně rychle ted zase, já bud tento nebo za 14dní a už mateřská 😀 😀

ttterysek
9. čer 2010

tak to mám ještě čas minimálně 2 týdny,ale stejně si myslím,že mě objedná na ten nejbližší termín.Můj dr. je raději,když je vše drív než později 😉 prej se nic nemá odkládat na dlouho,to mi řekl už asi 3x když sem mu říkala,že pujdu k zubaři příště...a pořád sem tam nebyla 😀 😀 😀 ale snad už v ten pátek,už se na to psychicky připravuju 2 dny 🙂

elfka11
9. čer 2010

Zubař to já slyším mooooc nerada chodím každé tři týdny,hrozně mám bolavé a zničené zuby tím těhotenstvím. ☹ tak určo některé věci je lépe dříve než později. 🙂

ttterysek
9. čer 2010

jů,ty se máš.Ale ty pořád chodíš do práce,viď?Já mám práci ve které bych nemohla dělat,tak mi to doporučil i mistr jít marodit a dr.říkal že určitě!!!Dělám v pekárně,ten provoz není tak hroznej,ale dělala bych denodeně v 45°C a tam každá těhulka,co tam tůstala,tak sebou párkrát švihla o zem a nakonec šla taky marodit 😉 ale práce mi docela chybí a i ta skvělá společnost ☹ ani noční mi nevadily,když byla dobrá parta 😉 teď se na ně chodím jen koukat,když jdu od lékaře nebo jsem poblíž a je to krásný jak mě každej okukuje a říká jak mi to sluší to bříško atd... 😀

lucielp
9. čer 2010

Tery na mě kontrola byla 2x. Už se těšín na mateřskou až si budu dělat co budu chtít. Jenže to už budu mít bříško jak balón a nikam se mi nebude chtít ☹ Já nastupuji 9.7. Jo a na ty neomezené vycházky se moc neupínej. Mě je napsat nechtěl. Jsem zvědavá zda mi je napíše teď. POtřebuji je na tu svatbu. Jinak to prostě poruším a je to. Nebudu přerušovat neschopenku a od pondělka zase na ní jít. Na 14 dní to nemá cenu.

ttterysek
9. čer 2010

já se právě hrozně bojím.Porodu se nebojím skoro vůbec,ale jak se řekne slovo zubař,tak mám husí kůži 😖

ttterysek
9. čer 2010

tak na to bych taky prděla...svatba by byla pro mě mnohem důležitější 😉 a nějaká neschopenka by mi v tom nezabránila 😀

elfka11
9. čer 2010

Dělám práci,že si ji můžu přizpůsobit sobě časově i co se týče dnů,ale snažím se i odpočívat. 🙂 Tak v takovém prostředí se nedivím,že máš neschopenku,akorát než si člověk trochu zvykne tak je mu smutno to věřím.A já jsem ještě k tomu hroznej workoholik,tak chci sem tam na jeden, dva dny v týdnu chodit do práce.

elfka11
9. čer 2010

Přesně tak svatba je důležitější,tak snad jsou rozumní a dají ti ti.Jinak to poruš to je jasné.

simka01
9. čer 2010

krasne dopoledne mamky.........u nas sviti mega slunicko...sice pekne,ale uz vidim tu mou motanici odpoledne,az pujdu na vychazku....
ttery: jsem take na neschopence a tukam na zuby a kontrola ani jednou... 😒 a snad ani nedorazi,protoze kdyby ano,tak akorat pritel udela curbes kvuli penezum,ktere chodi po 2 mesicich...takze budu na materske a jeste budu dobirat nemocenskou...
luci: urco je prednost svatba a kdyz,tak se to vzdy nejak okeca....
elfi: zubar...brrrrrr...vcera jsem jela akutne v 13.00,protoze to desne bolelo,tak mi to vyvrtal,mam to ciste,ale boli to...tak mam nejake leceni,zda to pomuze...jinak kloktam .....tehotenstvi mi bere zoubky 2....rentgen mi nedela,ze pry by chtel,ale v tehul se nesmi....ted ma mit tyden dovolenou,tak se budu modlit,aby nic nebolelo.... 😒

simka01
9. čer 2010

elfi: jinak gratuluji k prohlidce,a ze jste obe v poradku...ja mela maminku na II.screen.. a take koukala a byla dojata...pak perlickovala radosti....

ttterysek
9. čer 2010

mě naštěstí nebolí žádnej zub,jen mezi a to spíš dáseň,ale pro to razítko tam musím 😒

simka01
9. čer 2010

@ttterysek jake razitko?

elfka11
9. čer 2010

Simka:JJJ taky perličkovala radostí...razítko do průkazky 😀 😀 od zubařky

lucielp
9. čer 2010

Já se už zubaře moc nebojím. Porod bude horší. Ale já na něj memám čas myslet. Ve čtvtrek jdu na kotrolu. Jsem zvědavá jaké to bude. Přijde mi že mám bříško dost dole. A říká mi to víc lidí. JO a na boku se mi objevily dvě malinké strie ☹
Já odchod z práce na neschopenku obrečela, ale teď jsem mooc ráda. V práci se to prý dost změnilo a nerada bych se tam stresovala. Už takhle toho je dost. Svatba a k tomu ještě jsem začala řešit okna. Ta zelená úsporám nám nějak nevychází. Ten kdo nám to zařizoval mi přijde neschopnej. Musela jsem to vzít do vlastních rukou 🙂

simka01
9. čer 2010

aha......no,tak to nemam......ani sem nejak nepidila,ze musim 😒 pristi tyden jdu opet na kontrolu na gyn..tak se zeptam,zubar ma stejne od zitra dovcu...Elfi: jdes na materskou 6 nebo 8 tydnu pred? nechci to pocitat......ja pujdu asi 6,pry je to lepsi...

elfka11
9. čer 2010

lucie:Taky mám břicho docela dole
Sim:Jdu určitě 6týdnů,Tak až tam půjdeš tak ať ti dají razítko,musíš mít zubař a obvoďák 🙂

simka01
9. čer 2010

@lucielp koukam,ze jsi akcni mamka .....hlavne klid....pokud cekas kluka,tak se rika,ze brisko je vic dole....a jinak spadne par dni pred porodem niz....porodu se bojim,nemyslim na to..jen kdyz mi na kontrole rekl,ze to vypada,ze prcek bude chtit jit driv,tak nejak radar zablikal...vcera me bolelo brisko,ale trochu jsem se nervovala,tak myslim temi nervy...tak jsem od pul 6 lezela a nedelala vubec nic....

simka01
9. čer 2010

@elfka11 dekuji...vidis,to jsem ani nevedela....to ti rikali na gynde ? ma obvodacka je pekne........par tecek radsi,tak to bude mazec.....

elfka11
9. čer 2010

Sim:Je to v těhotenské průkajdě,když ji rozložíš nebo jestli máš knížku tak to prolistuj a je tam kolonka na ty dva lékaře. 😉 Taky mám obvodáka na baterky,tak chodím tak jednou za pět let a to když musím. 😀Jen ti dá zápis a razítko,pokud jsi zdravá,mě žádné vyšetření nedělal.

lucielp
9. čer 2010

Simi mě doktor řekl že mi tu mateřskou napíše 8. týdnů. Většinou se to dělá když jsi na neschopence.
Elfi tak to jsi mě uklidnila měla jsem z toho strach.

simka01
9. čer 2010

@elfka11 ok....dekuji...uz to vidim....zubni navsteva urco nebyla posledni a obvodak ...zaridime....

elfka11
9. čer 2010

Lucie:Jasně nebooooj 🙂 😉
Sim:To určo doladíš máš ještě čásek 😉

ttterysek
9. čer 2010

já u obvoďáka kontrolu měla,prohmatávala mi bříško,měřila tlak,prohmatávala nohy,jestli nemám otoky a křečáky... a ptala se mě na nejrůznější kravinky,jestli se mi nemotá hlava,nebolí nohy,jestli nevidím mlhavě atd...myslím že je to dobrá prevence i když u gyn. je to asi jistější.Já si na obvoďačku nemůžu stěžovat,všechno dělá důkladně 😉

ttterysek
9. čer 2010

no ale zubařku mám alkoholičku,tak doufám,že bude nalitá a dá mi jen razítko bez kontroly...co kdyby mi v té moji pusence něco objevila???No a pak se třeba netrefila?Už několikrát mě vrtla do jazyku a to nemluvím,že mi vytrhla nerv ze zdravýho zubu... 😖 ale na to abych se přeobjednala k jinýmu,na to jsem dost líná 😀

simka01
9. čer 2010

ttery: pekny,pekny....kup ji flasku a mas jisty uspech.. 😉

lucielp
9. čer 2010

teda Tery tak k té tvé zubařce bych nešla ani za nic. Mě obvoďák dal razítko a bylo.
Holky tak už máme skoro napuštěnej bazén. Já se tak těším. Jen aby se to co nejdříve prohřálo a nikdo mě z něj nedostane 🙂 🙂

ttterysek
9. čer 2010

kouknite na pupík,docela vykoukl... 😉 sem se až divila,když sem se dívala naposledy na fotku... 😲

ttterysek
9. čer 2010

jdu do sebe hodit gáblík,už máme hlad.máme ze včerejška bramborovej guláš 😉 mňam!!!

weri1
9. čer 2010

ahojte holky, tak mě dnes pustili, jsme pořád 2 v 1. Jinak jsem ležela na rizikovým. jojo, člověk se nesmí moc namáhat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru