II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

lachtanek1
17. bře 2010

Tak jsem podpis napravila. Chtěla jsem přidat i fotku,ale v PC mám všechny větší než povolených 700kB.
Koukám, že mám TP o 4 dny déle než Ty, boxi? Tak pokud to klapne vše dle plánu, tak to už budeš zkušená mamka, v době,kdy já se budu kroutit v porodních bolestech 😀 😀 😀

lachtanek1
17. bře 2010

Baru, mamavit je od GS? já Ti teď úplně přesně nevím,kupovala jsem to asi před měsícem,ale vzpomínám si, že jsem v té lékárně spolu s lékárnicí nad tím laborovala, a tyhle mi tak nějak vyšly nejlíp. Je tam průřez opravdu všeho, vitamíny, minerály, st.p., v některých byla třeba jen listovka plus vitamin C. Já to zatím beru denně, tak jak se píše na obalu, pořád mám takový nějaký pocit,dát tomu mimču opravdu všechno...Je to ale možná dvojsečný, třeba budu mít extrémně velký dítě, jak jsem se taky někde dočetla, čert ví..
No právě, já si myslím, že nikdo nejí tak,aby všechno do sebe rovnoměrně dostal..

Břicho mě bolí taky víc napravo, někdy i nalevo, včera to byla taková dlouhá křeč, někdy zase jako když bodne a pak zas klid. Snad to teda není nic nepratřičnýho a všechno to patří k těhu

barunka9
17. bře 2010

ano, ano, od GS, takovy ruzovy obal. Nekde doma na to mam letacek, pisou, ze je tam komplet vsechno. Musim si neco koupit a 2x tydne to spolknout, at se nenervuju, ze se neladuju zeleninou a ovocem. I kdyz jsem si ted sla koupit jablka a hroznove vino... 🙂

mimochodem, ja mam TP dle UTZ na 2.9., tzn, ze Ty lachtanku (a taky Simka) budes uz v te dobe taky zkusena mamina. 😀 O boxer uz nemluvim. No a o weri uz vubec ne, ty bude malej uz skoro chodit. 😀 😀 😀

lachtanek1
17. bře 2010

😀 😀 😀 To je psina, co? Jen aby to tak bylo...třeba si mimi z naších termínů bude dělat srandu a půjde se ven podívat, kdy se zachce jemu, kdoví? každopádně si to zatím vůbec nedovedu představit..strašně se těším,ale na druhou stranu mám strach,aby to všechno dobře dopadlo...a když to dobře dopadne - tzn. zdárně porodím zdravé miminko, tak abych to pak všechno zvládla...péči, kojení, no bude to něco úplně novýho, vlastně nevím,do čeho jdu 😕
add vitaminy-v tom případě kup, co Ti bude v lékárně sympatičtější, popř. kde bude výhodnější cena..už jen za ten pocit, že děláš pro mimi něco tzv. navíc, to stojí

la_cheri__2
17. bře 2010

jéé holky zdravím mluvíte o vitaminech jo já beru femibion 400 předtím femibion 800 a TP mám 4.9 ale myslím že to bude stejně dřív jako u prvního.
Holky dneska jsem šíleně KO.už se nemůžu dočkat v pndělí k dr. V úterý mě čekaj závěrečky z autoškolky konečně jsem se do ní dokopala....
Lachtanku:neboj to zvládneš já se taky bála a přišlo vše trka nějak samo🙂nepostihla mě žádná laktační psychoza ani nic takovýho tak jsem ráda🙂vzpomínám že maje tak hezky spal že jsme každý dne chrupkaly ze začátku do 11 😀 to mi ted už teda nehrozí ale to bylo super🙂)

simka01
17. bře 2010

holky,ja si myslim,ze se terminy prehazeji a detatka si polezou na svet ,jak ony budou chtit..... 😀 jsem na to zvedava...ted si davam za odmenu poradne do nosu,az se mi prasi na PC 😀 tatka nam odjel hrat hokej,tak mame piknik...
jinak od 14.00 z niceho nic zimnice,nejak nejsem ve sve kuzi..tak cekam ,co se z toho vyklube....

franciakova
17. bře 2010

AHOJKY .-) ZDRAVÍM VŠECHNY

bilejboxer
17. bře 2010

La cheri-taky zobu Femibion 😀 😀 😀

Franci-ahoooj 😀 😀 😀

Simka-já mám TP 24.8. a narozky 29.8.,tak si dám ten néééj dárek 😎 😎 😎 😎 Před rokem mi to jedna paní předpověděla(ale nevěštila,já se bála)ale stejně si neodpustila poznámku kdy otěhu 😀 No a po 5.letech se fakt trefila....a prý to bude holčička....tak jsem zvědavá a myslím si na holčičku 😝

Holky.......vyhlašuju soutěž o břuch.....napište každá svoji konfekční velikost a změřte si bříčko přes největší hrbolek 😝 😝 😝 😝 Vím že jsme každá jinak dalweko,ale stejně....já si to od teď začla psát do bločku,každý měsíc se změřím minimálně.
Tak moje velikost je 38 (nebo M) a přes bříško mám 93 cm ráno(večer 94)....prsa 99cm 😅 😅 😅 😅

Tak šup sem s mírama....ať se sklidním,že nejsem velryba 😎 😎

bilejboxer
17. bře 2010

Jinak mi fakt přijde,že mi břicho dost vylezlo..........už to prostě neschovám 😀 😀

franciakova
17. bře 2010

bilejboxer: ahojky,tak to se neboj mě taky pěkně roste bříško mužeš kouknout do mojeho albumu ted nemám možnost se změřit jsem v práci 🙂 😀 a metr tady nemám 🙂,ty si byla jinak hubená nebo plnoštíhlá.🙂

simka01
17. bře 2010

bilejboxer: 28.8 ma bracha narozeniny..takze kdybych neporodila v terminu,tak to mam jako darek pro brachu....to vis,vymyslet darek kazdy rok,to da praci 😀 .....

a jsem soc.pripad..nemame metr...jen ten zelezny a tim.....ale mam 34-36.....XS-S...vcera jsem nakupovala 😅
a prsa mam antiperlicky....byla jsem minuska,ted zaciname aspon do nulky...ale rostou holky....jupi......

franciakova
17. bře 2010

bilejboxer:ty čekáš první miminko že?ja už čekám druhé.Jinak jsem už domluvená na tu plodovku jdu 31.3 tak jsem hodně zvědavá,i když mi doktorka říkala že se tím nedají zjistit rozštěpi ruzného druhu,zjistí jen jestly nebude postižené ruzné ty sindromy dowsnuw atd.no a na 100 procent se dozvím co to bude ,ted to ještě nevím aler možná se to dozvím ještě před plodovkou jak to pujde vidět na ultrazvuku,ty už víš co čekáš 🙂

franciakova
17. bře 2010

simka: 🙂 28.8. má muj přítel narozeniny 😀

simka01
17. bře 2010

franci: roste brisko? jinak ti drzim moc moc pesti,at vse dobre dopadne...a jak se vede? chodis do prace? nenamahas se,moc?

franciakova
17. bře 2010

simka:jj roste koukni do albumku dneska jsem tam dala tři nové fotky dnes focené,děkuji že mi držíš palečky ja jsem hodně zvědavá jak to dopadne,a hlavně co bude no.jj chodím do práce a nenamáhám se neboj 🙂není to tak složitá práce furt jen sedím a čumím na monitor 😀 .jak se máš ty?a co bříško taky roste?

bilejboxer
17. bře 2010

Franci-ano,čekám první miminko.ŘEkla bych,že jsem byla akorát,řžádný hubeňour,ale ani kila na víc(168 cm,váha před 61 kg) a všichni furt jak jsem hubená!!!
Prostě jsem byla akorát....prsa před otěhu 91 cm.... a teď 99!!! 😀 😀 Trojky nááádherný 😝
Jukla jsem na tvoje fotky...máš tam jednu z 14+1tt-tak přesně z toho data mám taky v albíčku,tak číhni....jelikož Ty čekáš druhátko,tak Ti asi bříško roste snáz.Jak máš teď tričko.....tak asi vedeš...no uvidíme abych nekecala...v úterý se cvaknu taky-budu mít rozdíl mezi focením přesně mesíc 😀 😀 😀
Jinak ho máš krásný,taky ho nezapřeš už 😎 😎 😎

simka01
17. bře 2010

franci:koukala jsem......hezke...aspon vypada ,jak tehotenske...mne tedy vyskocilo behem tydne,ale zatim to je takova pneumatika...spis ,jak po ranu,kdyz potrebujes na WC s plnym mocakem 😅 ..ja v praci skoncila..jsem ucitelka v hudebce a ve MS,takze to bylo trochu rozlitane..koncila jsem od rana od 8 v 6 vecer totalne vyrizena,do ctvrtka jsem se nezastavila..tak me nechal doma ...a dalsi astma a ledviny...musim mit vse....

bilejboxer
17. bře 2010

Simko-tak Tobě bříško vyskočí možná až před porodem...s velikostí XS...hubeňourku 😀 Se špatně shání asi těhu oblečení,ne??

Franci-ať Ti dobře dopadne ta plodová voda...já o tom nepochybuju!!!!!!!!!!!!!!Roštěpy se poznají z Trippelů(jedna hodnota z krve-AFP)....a pak podle ultrazvuku ,ten velký nějak ve 21-22 tt,ale tím se už vůbec nestresuj,miminko bude prostě zdravé,jako všechna tady 😎

simka01
17. bře 2010

franci: a za to drzeni palecku nemusis dekovat..to je samozrejmost..jsme tu vsichni mamky-budouci a v tomhle drzime spolu.... 🙂

simka01
17. bře 2010

bilejboxer: zatim nic tehul moc nekupuji,ale zitra jedu s mamkou ,nala mi pekne kalhoty se sirokou gumou..tak se na ne jedu podivat ...je fakt,ze i kdyz neni brisko extra tehulkovske....uz tam je a je to znat.....ve vsem...a pripada mi,ze mam pravou stranu tvrdsi....a nejak mi pracuje na tempa...nekdy vypooooooouuukle,jindy mensi...a navic ted ujizdim na cocce...tak si zkus predstavit..brisko...a jeste k tomu nafoukle z cocky...jo a jsem drobek,.....takze az budu pribirat,predbehnu vas vsechny...mam to po babi...juknu na chipsy a nabiram....

bilejboxer
17. bře 2010

Simko-já ai třeba občas nahmatám miminko,nejvíc v leže...občas cítím stvrdlinu...nekjdřív jsem nevěděla,ale po UZ m i to bylo jasné 😀 dr.mi jezdila ultrazvukem stále po té "bouli" 😀 😀 😀 takže miminko!!A poslední týden...dva mi leží našikmo-v levo od pupíku a směr dolů....napravo nic nenahmatám...tak bůh ví,kam tlačí drobek Tebe 😎 jako prvorodička jsem taky netušila,že je to miminko 😀

simka01
17. bře 2010

bilejboxer: a taky take to mam obcas sisate....dneska kdyz jsem videla,jak mava rucickami a jak vyrostl..byla jsem v samem uzasu...budes chodit nekam na kurzy ,ci tak?

kamikadze
17. bře 2010

Cau devcata, zitra nas prej odpoji... tak Vas chci jenom pozdravit a doufam,ze ten jeden den vydrzime 😀
Obvod briska jsem zatim nemerila, ja to vazeni a mereni nejak blbe snasim... zadny hubenour nejsem, pred tehu velikost 42...., prsa uz mam nejmin ctyrky, akorat se bojim, ze mi tam po kojeni nic nezbyde a to bude velky nezvyk... 😒
Simi, cocka vyborna, taky na ni ted ujizdim, manzel to neji, takze si ji uvarim vzdycky pro sebe a jim ji tri dny, akorat ty vecery jsou pak krusne, navic mi na stehnech vyskocila nejaka koprivka.. vubec nevim z ceho to mam, doufam, ze to sleze, zirtec a podobne veci asi nesmime, co?

simka01
17. bře 2010

kami: taky me to zajima,co muzeme a nemuzeme za prasky na alergii....ale vzdy se zapomenu zeptat....aspon nekdo se mnou souciti....ale muzeme espumisan...ten je dobry na nadymani a prdanky.....zabira!!!!!

franciakova
17. bře 2010

bilejboxer:tak to jo na ten ultrazvuk jdu v 21 týdnu už mam pozvánku tak jsem zvědava ale ja vím že jak mi dopadne plodovka dobře tak už budu jen rada za dobré správy 🙂

franciakova
17. bře 2010

simka:tak to jsem moc ráda že tu držíme pospolu,rada si tady chodím povídat člověk se odreaguje 🙂 a je mu hned líp 🙂

bilejboxer
17. bře 2010

Simko-stále se chystám na těhu jogu,tak teď s tím jarem už fááákt musím!!!!!!!!!!!jen mi holčina ne a ne odepsat,který den v kolik hodin to je 😖 tak jí musím zavolat.
Jinak pak na kurzík předporodní půjdu taky určitě.....ať vím něco málo více ,ne 😀 😀 😀

Ahoj Kamikadze-to je pech,den bez netu...kor pro nás závyslačky,že 😀 😀 tak pak změř šíško....já si myslím,že ho nejmenší teda nemám..naopak 😉

bilejboxer
17. bře 2010

Franci-my jdeme na velký UZ 15.4.(21+3) tuším...to bud e dobrý,uvidíš . 😉

simka01
17. bře 2010

franci: ja prve mela depku..napsala jsem depka...a hned holky pomohly...fakt jsem za konika take rada...aspon na to vse nejsme samotne........ja mam sice chlapa velke zlato a lidi kolem take,ale tady kliknu a do par minut tu nekdo je.... a kdyz jsi mela..Klarku-dle okenka...jake to bylo,ten zacatek? bala ses,jak vse bue probihat? a jak to mala bere,ze maminka ma v brisku miminko?

franciakova
17. bře 2010

simka: s Klarinkou jsem měla těhotenství bez problému,a užívala si ho naplno🙂,ZAČÁTKY JSEM MĚLA SICE KRUTÉ TÍM JAK SEM ZVRACELA A SKONČILA VE ŠPITÁLE BO SEM V SOBĚ NIC NEUDRŽELA ALE PAK UŽ TO BYLO OK A JA SI UŽÍVALA KAŽDÉHO DNE 🙂Klarinka je moc natěšená na mimi pořád hladí bříško a povídá si s miminkem,a mužříct že to je super pocit,no zlatko ja se loučím končí mi pracovní doba frčím domu doma se na chviku možná zapnu tak papa zatím A KDYBYS TU UŽ NEBYLA TAK DOBROU NOC 🙂 BUDU TUI OPĚT I ZÍTRA

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru