II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

sara.max
autor
11. dub 2010

Včera jsme se tu bavily o přenosu špatných emocí na miminko. Dnes jsem objevila úplně náhodou tenhle článek:

http://www.velkaepocha.sk/2010010712064/Tehoten...

Docela zajímavé, jen kdyby to bylo tak jednoduché

dexonka
11. dub 2010

ahoj holky dnes mam nejakou spatnou naladu,od rana zase porad smrkam,jsem zvedava kdy se toho zbavim,prcek ted taky onemocnel takze na nejaky pozitivni myslenky nemam ani naladu....
sarus: nene rodit budu v prerove,mam to od domu kousek a rodila jsem tu i poprve...........

la_cheri
11. dub 2010

dexonka:já sjem taky bze nálady manža i syn sice super jenže se blíží středa a já začínám vevnitř panikařit že to dbue špatné!Tak sem tedka moc chodit nebudu at se s tím srovnám a neotravuju vás tady 🙂

dexonka
11. dub 2010

cheri: a co je ve stredu??? nikoho tady neotravujes hmmmmm 😉

weri1
11. dub 2010

cheri: neboj se a konik je od toho aby sem holky chodily i když je jim ouvej

weri1
11. dub 2010

dex:cheri má asi výsledky plodovky,že cherinku 🙂

simka01
11. dub 2010

haloo....tady se nikdy neotravuje........vzdyt mne se take ulevi,kdyz vam napisu a vy mi odepisete,pomuzete.....

la_cheri: takze pisat a pisat........pomaha to.....

jinak od utery mi zacinaji kontroly,v utery gynda a prohlidka,streda zubar ☹ ,ctvrtek screening II.trimestru......to se bojim bojim...ale zaroven se bojim Barunky 🙂 ,ktera psala,ze mame myslet jen na to dobre,takze ji zkusim poslechnout.......a 19.jde se mno tatik na 3D..taky jsem zvedava,zda miminatko bude spolupracovat a ukaze se v plne krase....a nebo ,zda to bude tajemstvi a necha si to pro sebe,zlaticko nase.. tatinek koupil svuj prvni ulovek a byl na sebe pysny,ze sam neco vybral,koupil,donesl a my meli radost-----byl roztomily....koupil nam bodycko s napisem"sahat na vlastni nebezpeci" a potom oblecek tricko a overalek zluty s tygriky..... tak se mejte holky hezky,dobrou noc a zitra se tesim....ja jdu hajat.....mimi je sice vzhuru,ale maminka je unavena......jo a dnes jsem mela v ruce maleho bratranka naseho miminatka.......takovy maly roztomily drobecek.ta vune....upe husi kuze a slzy ,kdyz si predstavim,ze za par mesicu budem mit takovy poklad i my(tuk tuk tuk na zoubky......) pa

weri1
11. dub 2010

simka víš co je dobrý na tom 3D? jak tam tluče to srdíčko,jak to pustí-audi.Máme to nahrané i na tom dvd 🙂

sara.max
autor
12. dub 2010

Dobré ráno, přeji krásný a pohodový vstup do nového týdne, všem jen a jen dobré zprávičky a miminka ať se pořádně hýbou, abychom o nich věděly 🙂 Hezký den těhulky 😉

la_cheri
12. dub 2010

jojo holky výsledky plodovky už pozítří a takhle vyklepaná jsem nebyla ani u prvního když jsme čekali ted prostě tuším že to nedopadne dobře mám blbej pocit a nevím proč:(Manžel vůbec nepočítá s tím že to nebude v pořádku ale já se hrozně bojím.
simko my jdem 19.konečně na ten velký UZ a manžel chce jít taky a syn taky tak půjdou oba aby viděli miminko🙂
sara.:jo snad budou mimi včera bylo nějak klidné ale dva dni před tím chudák snad jen kopalo 😀

weri1
12. dub 2010

dobré ráno děvčata
cheri: neboj vše dopadne dobře. 🙂

sara.max
autor
12. dub 2010

Taky tomu věřím cheri, nepodléhej panice. Psychika je sice hrozná potvora, dokáže ze života udělat pěkné peklo, ale na špatnou náladu je času dost, až se po porodu nevyspíš 🙂 a budeš vzpomínat na tohlo "klidné" období. Jen se drž holka, bude dobře.

la_cheri
12. dub 2010

sara.hih jsi ěm dostala já se nevyspím už ted tka to je fuk🙂v noci se tak 4 budím na wc a navíc malej ted spí se mnou a lepí se na mě což je sice hezké ale j mám radši svůj prostor no 😀

barunka9
12. dub 2010

Ahoj damy. 🙂
Tak jsem si Vas zase trochu pocetla...🙂 No ja mam tchyni naprosto skvelou, takze nevim, o cem mluvite, i kdyz si to dokazu predstavit. Tak Vam preju hlavne pevne nervy a podporu Vasich manzelu a partneru.
Ja jdu dneska na kontrolu k te sve doktorce, tak jsem zvedava, hlavne jak mi bude chtit vnutit to amnio, ze jsem stara...:-/ i kdyz mam predchozi vysledky OK.
Tak jsem se pro te prilezitosti zvazila a mam +4,5kg, nevim, jestli to je malo nebo hodne...

dexonka
12. dub 2010

cheri: drzime moc moc pesticky at vse dopadne dobre,musi to byt pro tebe hrozne tohle cekaní....
ja byla na velkym UZ ve ct..bylo to uzasny,hodne zalezi na tom jakyho mate dr,kamoska byla a chytla nejakyho co asi hodne pospichal,....pry pojezdil tam a zpet a oni z toho nemeli nic,ja mela uzasnyho,ted nam vse do detailu popisoval,kazdou kosticku atd,takze nadhera🙂

barunka9
12. dub 2010

jo, simi, tres se prede mnou! 😀 😀 😀
jinak ja mela o vikendu takovou nakupovaci, byly jsem se segrou v jednom specializovanem kramku, pak v Ikee a vcera jeste s manzelem na kocarkach a znovu v ikee, koupili jsme komodu pro mimi a kramy na nej 🙂 No a s tema naladama a pusobenim na mimi, vcera si teda s nami uzilo... Ze jsme se rano s manzelem chytli a rvali na sebe, pak se usmirili, pak jsem byla s nim na jeho fotbale, kde to byly desny nervy a kde jsme strasne fandili, pak rychle do Ikey, kde jsme se sice nepohadali (coz je s podivem, Ikea je hadkami uz temer jista), ale pri stehovani komody z auta mi manzel pustil ten 45kg balik na nohu, bolest jako krava, ja rvala jak alik, jeste jsem ho servala, co kdyby mi to pustil na bricho, bolelo me to fakt pekelne, ani jsem nemohla chodit, no a pak na uklidnenou jsme mimi vecer spolecne zpivali pisnicky.... NO ITALIE HADR!!! 😀 😀 😀

sara.max
autor
12. dub 2010

Koukám baru, že to u vás je docela veselé 🙂 To u nás je v poslední době spíš nuda a pochmurná nálada. Pořád si říkám, že už to musí skončit a konečně k sobě pustit to příjemné těšení, ale nějak to nejde. Fakt ti závidím tu vaši náladičku už kupovat skřněčky a věcičky. Musím to být super pocit. 😉

simka01
12. dub 2010

ahoj maminky.......vsem drzim pesticky....!!!! ja sem na ty cerne myslenky taky desna,ale jak pise sara,po porodu zacnou ty prave nerviky...ale chtela bych mit super obdobi ted..preci jenom je to poprve...

baru: veselo,hlavne,ze se ti nic doufam nestalo....uz se take tesim na nakupovani skrinek..zrocna vcera jsem planovala kde,co,jak apod..zitra se jedeme podivat do detatka,zjistit vse apod..ale asi vse nakoupime v Praze,co jsem koukala,tak mate vse vic na vyber apod. a jeste zitra musim koupit bilou zavinovacku a decku pro Kubika na privitanou ...

take je u vas tak skarede?

dexonka
12. dub 2010

tady v prerove teda skarede je,s prckem jsem dnes byla u dr,tak musime zustat doma,zitra rano mizim k zubari,no to zase bude...
me ted nebavi ani nic nakupovat :-/

barunka9
12. dub 2010

no veselo, dite se narodi s pistoli v ruce a rovnou na sale nas zastreli, takove rodice! 😀
nic se mi nestalo, akorat mam sedrenou nohu, modrinu a nateklej kotnik... jinak pohoda 🙂
ted jsem se vratila z kontroly u Mudr., vse je OK, mimcu porad tluce srdicko (po tom vcerejsku teda infarkt nedostalo 😀), ma 15cm a i se nam povedla fotecka, tak jsem ji vlozila do alba
no a o amnio se ani nezminila...

dexi - me to nakupovani taky 2x nebavi, ale o vikendu jsem mela vyjimecne nakupovaci naladu, tak jsem toho vyuzila, protoze to nebyva casto 🙂

dexonka
12. dub 2010

baru: tak jsem se divala na ten vas UZ a az pak jsem si uvedomila ze ja mam mimi dykcy opacne focene🙂)
pry nic se mi nestalo akorat a tisic veci na noze🙂) invalido🙂)
jeste porad nevite pohlavi???

barunka9
12. dub 2010

no ja se taky divila, kdyz mi to Mudr vysvetlovala - ze lezi na brisku, oblicejem dolu, protoze mi to proslo trosku nepohodlny... 🙂 ale jemu to je asi uplne jedno 🙂
ne, pohlavi nevime, ani mi nerikala, ze neco vidi, koukala hlavne na srdecni cinnost
na velkej UTZ jdu pristi utery, tak tam budeme muset hned rict, ze to nechceme vedet 😉

dexonka
12. dub 2010

no ja na velkym UZ nerekla ze to nechci vedet porad jsem si rikala ze to nejak dopadne a dr. se k tomu ani nevyjadroval a my tam nic nevideli a sestricka se pak na zaver zeptala a co pohlavi,nechcte vedet, a ja NEEEEE......takze fajn🙂))

sara.max
autor
12. dub 2010

Před chvilkou jsem si poslechla ten záznam hovoru dispečerky a lékařky, jak se před pár dny stalo, že rodící maminku vyhodili z porodnic a ona jim porodila v sanitce. Je to tady http://www.novinky.cz/krimi/197292-lekarka-v-ne... , člověku až naskakuje husí kůže, když si předataví, že by to nešlo hladce, ale naslaly komplikace

barunka9
12. dub 2010

ja to neslysela, ale mela jsem za to a potvrzovala mi to i segra, ktera na Bulovce dela, ze to byla chyba tech sanitaku, protoze na Bulovce jim rikali, ze neni volny doktor, ze maji jet jinam, ale oni ji i presto odvezli tam (doktorka byla na sale, kde delala nejakou sekci ci co...)

dexonka
12. dub 2010

ja dneska tak "žeru" to je hrozny,je mi ze sebe spatne🙂

sara.max
autor
12. dub 2010

Baru já vím, to říkají všichni, ale ti saniťáci zase říkají, že rodička by už nestihla dojet jinam, jeli prostě nejblíž a to se mi zdá rozumné. Kdyby nejeli na Bulovku porodila by v sanitce, což se nakonec stalo. Hrozný je, že kdyby byly komplikace, tak by to odnesla ta maminka a nedej bože děťátko. a to je hrozné, nahání mi to husí kůži.

Dexi, já teď taky šíleně baštím, mě se to drží už od pátku. Dnes jsem na posezení zblajzla půlku studenstké čokolády 🙂

barunka9
12. dub 2010

no hlavne, ze to dobre dopadlo, to je nejdulezitejsi

sara.max
autor
12. dub 2010

Holky mám takový blbý dotaz. Cítíte pohyby každý den? Tedy od té doby co jste je začaly cítit poprvé.

camomilla
12. dub 2010

no vas docist, to byla docela prace! 😉
simka: to je mi moc lito s tou tchyni, to je urcite neprijemne takhle.. mas pravdu ta moje me ma rada, ale ta uzkost me leze na nervy. hlavne si mysli, ze tim, ze moje maminka je daleko, tak ja ji vic potrebuju, ale to ani nahodou! prave se desim jejiho vlivu.. uz ted se snazim by razna a naznacit, ze mam o vecech vlastni predtsavu. chapu ale, ze je to porad o necem jinem. vis co, zkus se na to vykaslat, ona treba postupne zmeni nazor.. treba to chce vic trpelivost s ni...
la_cheri: zkus byt trochu positivnejsi, chapu, ze mas strach z vysledku a vseho, ale na zoufani je porad cas.. dokud je vse v poradku, meli bychom se snazit zit kazdy den pozitivne, tim miminku pomuzeme. ja se o tom alespon zuby nehty snazim.. nekdy mi to fakt nevyjde 😀 preju ti, at ti vse dobre dopadne a at jsi v klidu!!
saramax: s tim stestim to je tak asi u hodne maminek.. ja jsem si myslela, ze kdyz otehotnim, budu litat metr nad zemi, jak budu stastna, ale padly na me hlavne uzkosti a obavy... ted se snazim na to divat jinak .. jo a ty pohyby, ja jsem jeste moc pozadu oproti vam, bricho stale nemam 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru