II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

camomilla
12. dub 2010

barunka: hehe, vidim, ze i u vas je veselo!! 😀 ja jsem dnes poprosila manzela, at mi vedome pomuze a nerozciluje me kvuli blbostem, ze kdyz to nedela pro me, tak alespon pro miminku.. slibil, ze se pokusi..
pri minule hadce mi rekl, ze mam asi rozlitane hormony, ze by se mela lecit!!! 😀 tak jsem mu rekla, ze to je tedy prekvapeni s tema hormonama 😀 tak snad uz to pochopil.. taky jsme se hned usmirili... ;)
jo, obdivuju, ze si to nenechate rict, to pohlavi, ja bych to asi netrpelivost nevydrzela... ale s temi nakupy, pockam asi az do leta.. ne z povercivosti, ale nejak jeste nechapu, ze se me to tyka 😀 . ale uz se na to moc tesim

weri1
12. dub 2010

sara já cítím pohyby od 18 týdne a každý den,ale jsou holčiny které c¨ítí jen občas a až třeba od 22 týdne

barunka9
12. dub 2010

no veselo, asi bychom se meli odstehovat k Tobe do Italie 😀
tak ja teda jeste pohyby necitim, takze nemuzu slouzit...

dexonka
13. dub 2010

Sarus: ja ted uz jo,ale asi teprve tyden,pred tim to bylo dost nepravidelne,treba i tri dny nic..

camomilla
13. dub 2010

baru: jj, prestehujte se!!! tady je veselo!! 😀 hlavne u nas doma

sara.max
autor
13. dub 2010

Ahojky všem, tak já už zase dnes skončila u doktora. Opět další krvácení. Naštěstí je vše (zatím) dobré,vypadá to "jen" na čípek, ale není to jisté. Pohyby necítím, ale miminko je živé a vody má dost. Takže už zase jen ležím a nesmím se hýbat. A to jsem se těšila, že po 14 nehybných dnech už budu moct něco málo dělat a hlavně jít ven. Jsem tu zavřená jak ve zlaté kleci a leze mi to na mozek. Jsme sice ráda, že nemusím zatím do špitálu, ale to je asi otázka času. Takže nezbývá než doufat. Jinak všem krásný den.

kamikadze
13. dub 2010

Sari 😨 to je mi moc lito. Hlavni vec, ze je prcek zdravy a zivy! Vydrz prdka, vydrz. Miminko zato stoji. Jeste tady mas nas, abys doma neumrela nudou.
Ja hlasim, ze z gyndy zatim nevolali, tuk, tuk. Snad ty tripple dopadly dobre.

sara.max
autor
13. dub 2010

dík kami, snažím se věřit, ale jde to těžko. špatný zprávy jsem dnes obstarala já, tak se neboj, tvoje zprávy bude dobré!!!!!

kamikadze
13. dub 2010

Houby spatny zpravy.. krvaceni z cipku jsem mela taky.. akorat v I. trimestru a taky jsem z toho byla paf a doktor na pohotovosti se na mne tvaril, co jako delam, ze je to jenom z cipku. I kdyz ja vim, ze na Tebe se to ted nejak vali, co?
Dobra zprava prece je, ze prcek je OK.

simka01
13. dub 2010

sara: jsme s tebou,hlavni vec,ze je miminko v brisku a v poradku!!! davej na sebe pozor,odpocivej...i kdyby to bylo do 9.mesice,za ten darecek na konci vseho,to prece stoji.....hlavne v klidu a myslet na to pekne.....

ja mam dnes po bezne gyn.kontrole,dopadla v poradku..miminko krasne vyrostlo,spinkalo a cucalo si palecek,pohlavi samozrejme neukazalo,nozky melo u sebe...tak snad budem moudrejsi ve ctvrtek na velkym UTZ....ja celou noc dneska nespala,jsem to cela ja,tesim se a zaroven se strachuji,nerviky pracuji,takze usnout je zazrak..dneska snad budu spat a ze stredy na ctvrtek mazec......dnes mi pekne lita tlak a furt se potim a mam klepavou......vcera to se mnou svihlo v zelenine,tak me ted kazdy hlida...tatka se mnou je i v koupelne....tak pekny den holky........ja jdu pracovat a vecer se za vami podivam....pa

sara.max
autor
13. dub 2010

jenže já mám to krvácení už začátku. Vždycky je pár dní celkem klid, až na nějaké drobné zabarvené výtoky a pak se to zase rozjede. Nikdy si nemůžu být jista, jestli je to "jen " ten čípek nebo něco jiného, protože to bývá chvilkově silnější, dokonce i nějaká sraženina. No nic, jak říkáš, vydrž prťka vydrž! 🙂 Tak já to zkusím.

dexonka
13. dub 2010

sara: ahoj sarus,to jsou dobre zpravy ze je miminko v poradku,to ostatni neni k zavideni hodny,ale budeme drzet pesticky at je vse co nejdrive v poradku,vim jak te to musi psychicky zmahat☹(
opatruj se s mimiskem.....

barunka9
13. dub 2010

sara - tak tak, vydrz prtka. 🙂 Je jasne, ze je to silene narocne, ale Ty to zvladnes, o tom zadna. 😉

sara.max
autor
13. dub 2010

😉 😉 😉 teda z vás srší takový optimismus, že tomu snad začnu i věřit!

dexonka
13. dub 2010

sara: dyt si uz ostrilena maminka,tebe jen tak neco nepolozi 😀

barunka9
13. dub 2010

no jasne! 🙂 co mame rikat my, vykulene prvorodicky!? 😀

camomilla
13. dub 2010

Sara, ano, presne tak.. kdyz ti pak doktor rekl, ze je vse v poradku, divej se na to takhle. Ne kazdy to ma jednoduche a i kdybys mela lezet az do porodu, bud stastna za ten pokladek, co nosis v brisku. Vydrz!! Myslime na tebe 😉 A to krvaceni jsi mela i u predchozich tehotenstvi nebo jen u tohohle? Drz se...

camomilla
13. dub 2010

Simka: skvele! to je super, ze ti delali ultrazvuk u normalni kontroly, ja ani nevim, jestli me UZ delat bude muj gynekolog, jdu na kontrolu na zacatku kvetna. Tady je to vsechno jinak...Velky utrazvuk mam az ve 20.tydnu asi... ja uz jsem ale zvedava, rada bych miminko zase videla, po dlouhe dobe...
S tlakem vydrz... kava ti chutna?? Me treba ne... ale sladke urcite pomuze 😉

sara.max
autor
13. dub 2010

Camomillko, každé těhotenství bylo jiné, ale všechny jsou rizikové. Předchozí dvě "díky" časnému otvírání se od asi 5 měsíce, ale s krvácením jsem problémy nikdy neměla. Teď mám tyhle problémy a myslím, že to otvírání se ještě přidá. Takže počítám s tím špitálem, raději preventivně, abych nebyla moc překvapená. Já vím, že to za to stojí, taky jsem se moc dlouho trápili a jednu chvíli i ztratili veškerou naději. Je to prostě náš malý zázrak.

camomilla
13. dub 2010

sara: tak to me fakt mrzi, ze mas takove komplikace.. a rizikove tehotenstvi..preju ti tedy, at ti to rychle utika a neztracis na optimismu. vem si, ze porad 100x lepsi nez ty, co se trapi, ze nemuzou otehotnet. neni to samozrejmost to nase tehotenstvi. bud stastna i za takovouto situaci ;)

sara.max
autor
13. dub 2010

Tak to máš pravdu, my jsme si prošli 2x umělým oplodněním, kde nám řekli, že máme tak maximálně 2% šanci. Prostě to vzdali i doktoři. A vida, příroda to chtěla. Tak doufám, že si to příroda také nerozmyslí 🙂

camomilla
13. dub 2010

vidis, to jsem nevedela (asi jsi to tu ale mozna nekdy driv psala). to je uzasne!! to moc gratuluji!! to priroda opravdu chtela! urcite tomu pomuzes dobrou naladou a pozitivnim myslenim 😉
p.s. lehce se mi to rika, co?? 😀 zrovna me...

sara.max
autor
13. dub 2010

to ne, vážím si každé dobře míněné rady a hlavně toho, že tu s vámi můžu kecat. Jsem fakt odřízlá od světa a leze mi to na mozek 😀

elfka11
13. dub 2010

Ahoj těhulinky: 🙂 Sara:Držím pěsti ať je všechno v pořádku a vím,že to nejde každý den,ale myslet pozitivně.Taky mám plno né dobrých zkušeností tak vím jaké to je. 😀 Simka:Fajn,že u doktora vš v pohodě a to tvoje mimi ne a né se ukázat. 😀

elfka11
13. dub 2010

Holky tak na 3D moc pěkné,malá skoro pořád spolupracovala.Posílám fotečku

simka01
13. dub 2010

jo,jo..zase hajalo miminatko nase...babicka rika,ze je to "zarucene"holcicka,podle pover,ze se stydi apod.....no,tech "zarucenych" pover bylo tolik,ze bych mela cekat dvojcata apod.takze babi dekuji,hodna........ale je mi to fuk,co tam bude...myslim si,ze mimi ceka na tatku a na pondelni 3D..at to vidime oba stejne.....dnes jsme zase byli za svagrovkou a malym...dostal zloutenku,tak se nevi,zda pujdou zitra domu......
normalne v porodnici byla zenska,co jeji male dostalo zloutenku v den odchodu,tak mela na vyber,zda jit sama a nebo tam byt s prckem.......sla domu a mimi lezi samo v nemocnici.......to bych nedokazala 😖 .

sara: neni to lehke,vubec ti takove trapeni nezavidim,ale bud statecna........dopadne to dobre,musi.....

weri1
13. dub 2010

simka: babička mi vypočítala zaručeně holčičku a je to chlapeček 🙂

weri1
13. dub 2010

elfka: malá je krásná 🙂

simka01
13. dub 2010

.....je,tak v tom nejsem sama,kdo ma babi a zarucene zpravy......jak mam presvedcit to nase mimi,aby se ukazalo? ☹

camomilla
13. dub 2010

tak ja tu zase brouzdam po kocarkach 😀 a stale v tom jeste plavu, na rozdil od vas 🙂
stale hledam kocarek, ktery by se houpal a mel velkou korbicku. ale asi neexistuje?? nasla nektera z vas neco takoveho??
videla jsem, ze jste tu psali o kocarkach Maxi-cosi, ale v Italii je neprodavaji, jenom ty Quinny. ten se mi takhle na iternetu moc libi, ale urcite to bude jine v realu.. nevite, jaky je rozdil mezi quinny a maxi-cosi? asi budou oba dva drahe, ze?.... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru