II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

sara.max
autor
9. bře 2010

Jé, to je hezký 🙂 Máš pravdu, hlavně ať jsou mimča zdravá.

Dnes jsem se dočetla, že pojišťovna Metal Aliance přispívá na NT screaning 1000 Kč ve věku od 18-35 let. Nemáte s tím některá zkušenost?

sara.max
autor
9. bře 2010

Holky kde jste kdo, padla na mě nějaká depka ☹ ☹ ☹

dexonka
9. bře 2010

sarik: ahoj copak se deje??

simka01
9. bře 2010

sara: rychla rota prvni pomoci je tu.......copak ?

sara.max
autor
9. bře 2010

ahojky dexi, jsem dneska nějak mimo 🙂 . Byla jsem odpoledne venku, ale ani to mi moc nepomohlo. čeká mě ve čtvrtek screaning a nervy děsně pracují 😖

A jak ty se máš? Co mímísek, nezlobí?

dexonka
9. bře 2010

ahoj Sarus,neboj se fakt neboj,ja z toho mam vzdycky opacnej pocit,tesim se na mimiska az ho uvidim na obrazovce a jsem rada ze si ho poradne prohlidnout,nesmis myslet na to co by mohlo byt,mimi bude zdrave,krasne,nic jineho si nepripoustej..... 🙂 😉

simka01
9. bře 2010

sara: uz to ctu.......jo,jo...depka......hormony pracuji o sto sest...nervy jsem mela taky.navic,ja jsem takove pako,ze kdyz myslim na neco,tak jsem schopna si to privolat....hele,vis co mi pomaha? je to asi detinske,ale....kdyz jsem nastoupila na skolu,tak jsem dostala medvidka pro stesti,takovy maly roztomily,..a vzdy,kdyz neco mam,vse mu reknu,poprosim ho,at to dobre dopadne a potom mu podekuji......z toho screeningu jsem mela take neskutecny strach,ale musis myslet na to pekne,jak uvidis prcka,jak povyrostl a ty osklive myslenky.......nech vzadu.......

sara.max
autor
9. bře 2010

díky 🙂 🙂 🙂 Dnes jsem si poprvé vyfotila bříško a nestačila jsem se divit, jak od minulého týdne povyskočilo, byl to fajn pocit.

Dexi jak to zvládáš, jednoho prcka už máš doma a do toho těhulení? Zvládáš to v poho? Já jsem posledních pár týdnů mimo a jsem ráda, že moje děti jsou už dost samostatné a nemusím kolem nich běhat.

dexonka
9. bře 2010

sara: hlavne je to uzasnej zazitek,takze uz se tesim na ten druhy NS

sara.max
autor
9. bře 2010

Tak to jo , to je moc prima. Koukám, že máte termín narození miminka zrovna na datum moji svatby 😅

simka01
9. bře 2010

sara: pises,jak ti povyrostlo brisko,tak jsem hned koukala na fotecku...ja je odam a udelam album pristi tyden,az dostanu fotecku.........ceka nas prohlidka....a presne..obavy,ale zaroven.jupiiiiiiiiiii...............dnes jsem uz taky rikala,ze brisko povyrostlo,i kdyz zatim to vypada jak vetsi spekoucinek........ 🙂

dexonka
9. bře 2010

sara: jo a sarus nejvetsi strach stejne budes mit az po narozeni,ale to ty vis nejlip co🙂 ja se o maloska bojim porad a vsude🙂)

simka01
9. bře 2010

holky,chodily jste na nejake predporodni kurzy? ted uz mate deti....tak nevim......nekdo mi radi,ze mam chodit cca 2 mesice pred a nekdo,ze to neni potreba...........tak nevim..... ☹

sara.max
autor
9. bře 2010

Simi za mých mladých těhu-let, žádné nebyly. A pokud ano, možná jen v Praze 😉 . Takže já jsem se musela obejít bez nich, ale nebylo to tak zlé. Vůbec na porody nevzpomínám zle. Při jednom se mnou manžel byl, při druhém jsem ho už nechtěla. Bylo to docela bez komplikací a nemám pocit, že bych o něco přišla nebo že jsem měla být lépe připravená. Ale je určitě prima scházet se s holkama, které jsou na tom stejně. Já jsem si našla jednu paní, která tu dělá gravidjogu, ale má pořád plno, tak nevím, kdy se na mě dostane řada 🙂 . Zatím občas cvičím doma podle DVD pro těhule.

dexonka
9. bře 2010

no ja na kurz nechodila ale pravda je ze jsem pak nevedela poradne nic skr dychani,myslim ze bohate staci takova ta jedna lekce pred,nevim jestli to tam u vas mivate....s tim partnerem u porodu- nejsem si vubec jista jestli to chci,ale partner chce tak uvidim dal,jako myslim ze na tu prvni porodni dobu je to fajn,ale u samotnyho porodu bych asi chtela byt sama,tezko rict..hlavne ted o necem rozhodovat kdyz jsme klubicka hormonu🙂)

dexonka
9. bře 2010

valim si dat koupel takze zatim holky paaaa 😉

bilejboxer
9. bře 2010

Ahojky holky 😉 😉 😉 😉 😉

Já si zašla na kafíčko s kámoškpou,je přesně o dva měsíce míň těhu 😀 😀 😀 😀 tak bylo co probírat.

Sara-takovej stejnej pocit...sž hrůzu jsem prožívala před NT taky,takže Tě plně chápu.Neboj se ničeho!!I u Teb vše dopadne dobře 😉 😉 😉 😉 Pak si tolik oddechneš....uááá,zaslouženě 😀

Jinak ani mě 3 D neláká....šla bych tam leda,že by nebylo dlooouho poznat pohlaví.....jinak s tím vůbec nepočítám zatím.Ale na odhalení začínám být zvědavá,jen ještě musíme vydržet 😠

sara.max
autor
9. bře 2010

jojo,přesně tak jsem to měla při prvním. Manžel byl na hekárně celou dobu a na sál jsem ho nechtěla. Akorát teď nevím jak to budu řešit. Manžel hrozně chce a já ho tam asi chtít nebudu. Omdlévá už když vidí jehlu a doktoři ho děsně děsí. Ale moc ho miluji a nechci aby byl zklamaný. Asi to nechám koňovi 🙂 a uvidím jak se budu cítit v den porodu. Je to ještě tááák daleko 😉

bilejboxer
9. bře 2010

Sara-a příště bych prosila vyfotit bříško bez svetýrku...prd poznám 😀 😀 😀 😀

sara.max
autor
9. bře 2010

jasně, zkusím to 🙂 , to bylo takové spontání jednání než jsem odcházela ven. Ale když si to tak uvědomím, musí to být jen přes tričko, protože ty svoje špeky veřejně ukazovat nebudu 😀 😀 😀

sara.max
autor
9. bře 2010

tak jsem to raději vyřešila hned, už jsem ji i dala do alba, snad to bude lepší 😉

dexonka
9. bře 2010

sara max:mam s tim porodem stejnej pocit asi uvidim ten den...
pry speky,vtipalku🙂
boxer:kdy jdes na nejakej UZ

sara.max
autor
9. bře 2010

já myslím, že je dobře když chce být tatínek u porodu, ale ženská by měla usoudit, jestli je na to taky připravený vzhledem k tomu, co vás čeká. Já osobně si neumím toho svýho představit ani v nějakým kursu, kde se učí hekat (tedy dýchat) k porodu. Myslím, že by se složil už ve dveřích, i když se teĎ cítí děsně statečně. 😀 😀 😀
Děvčátka za chvilku začíná růžovka, takže se loučím, díky že jste mi spravily náladičku. Hezkou dobrou noc. 🙂

bilejboxer
9. bře 2010

Sara-chválím fotečku,hezkááá,moc moc cmoc...už se bříško klube 😀 krása,fakt.Konečně je něco vidět,že 😅

Dexonka-zítra jhdu na krev ve 2.trimestru a dají mi hned termín na UZ...tak počítám ,že do dvou týdnů...zítra budu vědět víc.Jinak kontrolu na obvodě mám za 3 týdny....musím někoho ukecat na odhalení pohlaví 😅 😅 😅 😅
Kdy má UZ Ty???

bilejboxer
9. bře 2010

JMy taky porod zatím neřešíme....ale kámoš teď nedal závěrečnou fázi u porodu,že to prostě nezvládl...tak jsem říkala manželovi,že se mu nedivím a taky bych to chápala,manžel je taky cíťa...nesnese pohled na jehlu,krev to samé....takže jistě nevydrží do případného závěru 😵 😵 😵

dexonka
9. bře 2010

boxer:no ja prave jdu na UZ az za 14 dni,je to hodne daleko🙂) taky chci vedet co to bude tak tim spis🙂
a na zacatku dubna jdu na ten NS uz se moooc tesim......

bilejboxer
9. bře 2010

Dexonka-na NS....to je co?My máme myslím 15.dubna větší UZ....ale do té doby s pohlavím nevydržím 😝 😝

dexonka
10. bře 2010

no to je neonatalni screening🙂 takze tam by nnam to meli rict stopro,ale u myho dr.to snad budeme vedet uz za tech 14 dni

dexonka
10. bře 2010

jinak dobre rano🙂)

barunka9
10. bře 2010

Ahoj holky. 🙂

Sara - co to je? Zadna depka se nepripousti! 🙂 Bude to mimco zdrave jako ripa! 🙂 Zadne nervy, zadne stresy, neni v tom zadna prima umernost, ze cim vic nervu, tim zdravejsi. 🙂 Takze zahodit cerne myslenky a tesit se ten NT, protoze mimco pekne uvidid, ukazou Ti vsechny koncetiny, srdicko, ledviny, mozek... je to zazitek. 😉

jinak s tim pupkem, uz se mi taky zacina klubat, ale prijde mi to jako spis takova dobre zivena pneumatika! 😀 Takze na fotky zatim nemam odvahu, ani na delani natoz pak na uverejnovani. 🙂

a tatinka u porodu zatim chci, dokonce kdyz jsme se o tom pred lety bavili, tak jednou rekl, ze k porodu nepujde a mne to bylo lito... ale ted chce jit a to je dobre, i kdyz si myslim, ze je taky takovej citlivej a jsem zvedava, jestli se tam neslozi. 🙂 no ale ot je tak daleko, ze to zatim resit nebudu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru