Integrovaný screening pozitivní

peetullaa
31. srp 2017

Ahoj maminky, jsem ve 20tt a dnes jsem byla u gynekologa na kontrolu a rekl mi, ze mi integr.screening dopadl pozitivně riziko DS asi 1:150 a pritom kombinovany screening v I . trimestru dopadl negativne riziko 1:3500 a NT 1,8 zadne problemy nevidel. Dnes me objednal na pondeli do Prediku ve Zline na odběr plodove vody.... Mam docela velky strach a jsem nervozni 🙁🙁... Uz jsem si myslela ze jelikož kombinovany dopadl negativne bude vse v poradku a ted taka rana... Mela. Jste to nektera podobne?

mikes79
31. srp 2017

Tak se holka s mimčem držte .. bohužel nemůžu pomoc, takovou to zkušenost nemám. Určitě vše dobře dopadne ...... pak dej vědět ..... držim pěstičky

karlajasmine
31. srp 2017

A na zaklade ceho vyhodnotil riziko 1:150? Nez pujdes na plodovou vodu, chtelo by to nejdriv zjistit vsechny informace.. plodova voda je invazivni zakrok a je tam riziko 1:100, ze se ublizi pri tom miminku, tak to uz mi prijde vetsi riziko ta plodovka.

peetullaa
autor
31. srp 2017

@karlajasmine.. Vyhodnotili to na zaklade triple testu když mi brali v 16 tydnu krev. Tak to je o hodne vetsi riziko ta plodovka to mi ani doktor nerekl jen rekl ze se zvysuje potrat o 0.5-1%

dominikaromanova
31. srp 2017

@peetullaa,

bohužel s tímto moc zkušeností nemám, nám zase na genetice vyšla pozitivní 1:113 růstová retardace, ale to sem nepatří. Riziko 1:150 je dosti malé. Každopádně se mrkni sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/nt-screening-negativni-triple-test-pozitivni-co-delat/
Zde to již myslím někdo řešil. Přeji hodně štěstí a hlavně klid. Mám kamarádku, které tvrdili, že dítě bude mít Downův syndrom a to i po odběru plodové vody. Chlapeček je naprosto normální, již vychodil 5 třídu a jde od záři na gymnázium.

karlajasmine
31. srp 2017

@peetullaa Triple test je strasne nespolehlivy.. ma snad spolehlivost jenom 77%.. pokud ti vysel dobre prvni NT screening a potom velky ultrazvuk ve 20-22tt (na ten bych si jeste pockala), tak bych na odber plodovky nesla a verila tomu, ze miminko je zdrave. Muj doktor ani na triple testy neposila, pokud vyjde negativne prvni screening.. nechapu, proc na to doktori jeste posilaji, kdyz je to o tolik min presny, nez ten prvni... V tvym pripade bych fakt verila tomu, ze je vsechno v poradku.

peetullaa
autor
31. srp 2017

@karlajasmine.. Dekuji trochu jsi me uklidnila prave vetsi utz mel byt dnesma ale pry jsem mela.prazdny mocak a mimco melo hlavičku v male pánvi takze mi budou delat podrobnější utz v pondeli... Prave ze prvni NT vysel dobre zadne hranicni hodnoty vse bylo negativni

jezz1e
31. srp 2017

Triple test je fakt hloupý, víc lidí vyděsí než kolika pomůže ☹ Dvěma kamarádkám vyšel pozitivně a obě mají zdravé děti. Věřila bych prvnímu screeningu.

normalnimatka
31. srp 2017

odběr plodovky si rozmysli..je to rizikový. pokud ti prvotrimestrální screening vyšel dobře, tak bych neplašila. ten má větší váhu. na triple test jsem po screeningu třeba už ani nešla. jsou to zbytečný stresy. a všechno je jen v rámci pravděpodobnosti. i když ti vyjde krásnáá statistika, může se narodit down, ale i naopak.

a nechápu větu "doktor mě objednal na plodovku..." - to ti jako o tom nic neřekl? a tys to odkejvala? bože, to je teda přístup...obou z vás. jeho autoritativní, tvůj až příliš submisivní.... informovanost žádná.

karlajasmine
31. srp 2017

@peetullaa šla bych příští pondělí na ten ultrazvuk a na plodovku se vykašlala.

peetullaa
autor
31. srp 2017

@karlajasmine a oni by z toho genetického utz poznali kdyby tam byl naznak na DS?

dominikaromanova
31. srp 2017

Ano, zde posílám část ZP, tedy jestli to je čitelé.

peetullaa
autor
31. srp 2017

@dominikaromanova moc dekuji je to perfektne citelne 😊 doufam ze dostanu taky takovou hezkou zpravu... Jsem hrozne nervozni

luu_ca
1. zář 2017

My měli u prvního screeningu šíjové projasnění 3mm,takže místo plodovky jsme si zaplatili DNA test, je to alternativa k plodovce,vezmou Ti jen krev,takže bez rizika. Jen to stojí 12000, ale co by člověk nedal za klid a nulové riziko.

kocvarovas
1. zář 2017

A proč ti doktor bral tripltesty (zastaralá a nepřesná metoda), když nt screaning byl negativní? Moje doktorka, když viděla negativní NT screaning už mi tripltesty ani nebrala.. Jinak to bylo u druhé dcery. U první se jim nelíbilo něco už u NT screaningu. UTZ byl OK, ale nelíbily se jim odběry. A tak jsem odběr plodové vody podstoupila. A myslím, že nervy a strach o malou byly daleko horší než samotnej odběr. Ikdyby jsi na něj šla, ničeho se neboj.. Jo a jinak mi měli riziko 1:11 A máme doma zdravou, šikovnou téměř pětiletou cácoru.. A moje gynekoložka měla případ s rizikem 1:2 a mimčo bylo zdravé.. Hlavu vzhůru..

peetullaa
autor
6. zář 2017

Tak jen davám avízo že po odběru plodovky mam vysledky v poradku a miminko je taky v poradku 🙂 Sem uplne stastna... Chtela jsem jit puvodne na odber krve Harmony test ktery vychazi asi na 10000,- ale uz jsem v polovine tehu a ty krevni testy se doporucuji drive. Vysledky totiz pridjou do tydne a kdyby vysly spatne tak se musi na odber plodovky takze aby tam byla casova rezerva pro pripad ze by vysla i plodovka spatne a ukoncovalo se tehu.

kocvarovas
6. zář 2017

Tak, teď už se jen těšit, pořizovat a zařizovat 🙂 Přeju, ať těhotenství dál probíhá už bez potíží a na konci vyskočí z bříška krásné zdravé miminko.

peetullaa
autor
6. zář 2017

@kocvarovas moooc dekujiii ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru