Jaké míry má vaše miminko ve 22tt po druhém screeningu?

xtina_13
31. bře 2016
Naše holčička má asi 23 cm a 430g. Přijde mi, že to bude docela cvalík 🙂 Jak jste na tom vy?
nelam
31. bře 2016
Tak ja byla ve 20tt a 320 g,tesne pres 20 cm 🙂
martiniquest
31. bře 2016
My byli dneska ráno 22+0, přibližná váha 425 g, délku nám Dr. neřekla. Ale co mě vyděsilo, tak obvod hlavy, který je 18,8 cm 😃
xtina_13
autor
31. bře 2016
Obvod hlavy nám neřekli. Každopádně na ten jsem moc zvědavá. Jestli malá bude po tatínkovi s hlavou jako výletní balon, tak ji asi nedokážu porodit 😃
martiniquest
31. bře 2016
@xtina_13 Obvod hlavy najdeš v papírech z velkého ultrazvuku (stejně jako obvod břicha, délku stehenní kosti a další parametry).
xtina_13
autor
31. bře 2016
@martiniquest Já jsem dostala jen takovou shrnující lékařskou zprávu. U prvního screeningu jsem v Prenatalu dostala kód na přihlášení do systému pro vytisknutí podrobných výsledků, ale teď nic. Na lékařské zprávě je napsáno, že by výsledky měly být odeslány přímo doktorce.
mika251
31. bře 2016
@xtina_13 Ja som práve tiež bola na druhom screeningu v Prenatalu a nedozvedela som sa ani tú váhu. Mám v papieri napísané len, že odpovedá 22 tt a nič viac.
martiniquest
31. bře 2016
@xtina_13 Jo takhle. Mně dělali UZ přímo v centru, kam chodím i na poradny, takže mi dali papír s komplet výsledky, který je čistě jen pro mě. Myslela jsem, že je to standard. Dostala jsem ho i na NT screeningu i na FECHO vyšetření, na kterém jsem byla ve fakultce.
xtina_13
autor
1. dub 2016
@martiniquest Na NT jsem ho dostala taky, nejspíš protože je placené 🙂 Na FECHO naštěstí z Prenatalu neposílají preventivně, jen když se jim něco nezdá. Jsem ráda. Kamarádku přede mnou poslali a já se děsila toho, že budu muset zase lítat po doktorech zbytečně...
martiniquest
1. dub 2016
@xtina_13 Já mám z fecha super historku. Mám vrozenou poruchu srážlivosti krve "lupus antikoaguans" a doktorka mě tedy kvůli této chorobě poslala na fecho. Přišla jsem tam a doktor se ptá, proč mě tam posílají, já na to, že kvůli té mé dědičné poruše. On jen nevěřícně zíral a prohlásil, že to se paní doktorka spletla, že tahle choroba s vývojovými poruchami srdce nemá nic společného, že problémy mohou nastat u dg. "lupus erythematodes". Nicméně už mě vyšetřil, když jsem tam byla, ale malému se to ani trochu nelíbilo, neustále utíkal. Ani se nedivím, mně se ty UZ nelíbí ani trochu, vyjma těch pár-vteřinových mě po nich bolí a děsně pálí břicho :-S
xtina_13
autor
1. dub 2016
@martiniquest Fakt? To já se na každý těším , že malou uvidím. Nikdy mě to nebolelo a malé to taky nijak nevadí 🙂 Většinou si ani nevšimne, že na ni koukáme 🙂 Až teda na ten poslední (2. screening) kdy jsme ji potřebovali trochu posunout, abychom jí udělali pěknou profilovku 🙂 Ale jak jsem psala, nechtěla jsem zase lítat po doktorech a ztrácet čas... Zase je potřeba nechat i trochu volný průběh a nechat miminko prostě v klidu růst...
martiniquest
1. dub 2016
@xtina_13 Taky ho samozřejmě ráda vidím, ale zároveň vnímám, že to není přirozené, že mu to (a i mně) nějakým způsobem vadí. Včera nám během UZ zíval, to bylo pěkné, ale beru to tak, že to nechci za každou cenu. Všechno má svůj čas.
Co mě úplně vytočilo, když mi Dr. během 1. i 2. screeningu začala bouchat tím snímačem do břicha, aby se natočil jinak. Já chápu, že potřebuje vidět všechno, co má být zkontrolováno, ale bouchat těhotné do břicha mi nepřipadá v pořádku. Ale neřekla jsem nic, byla jsem ráda, že jsme z tama vypadli, ani fotku jsem si nevyžádala.
xtina_13
autor
1. dub 2016
@martiniquest Já myslím, že co nevidět budeme mít po těchto starostech 😃 Uteče to hrozně rychle...

Sem začni psát odpověď...

Odešli