Kdo je otec?

corneliee
5. led 2018

Dobrý den. Asi to Tady nepatří ale ráda bych za jakoukoliv pomoc. Mezi 1-6 zářím 2017 jsem měla intimní poměr se svým přítelem ale potom jsme se rozešli. A já 18 září měla intimní poměr se svým kamarádem. 10.rijna 2017 jsem byla u Lékařky a řekla mi že jsem přibližně v pátem týdnu těhotenství. A já teď nevím kdo je otec. Můžete mi prosím poradit a říct kdo by mohl být otec? Děkuji

j.a.n.i
5. led 2018

@corneliee No, podle TP mi to taky vychází na kamaráda...

barussska1
5. led 2018

Já mám termín porodu 20.6. a jsem si 100 % jistá, že jsem otěhotněla 28.9. Ty máš porod o 11 dnů dřív, takže jsi otěhotněla asi 17.9.

renuliena
5. led 2018

@corneliee vubec netusim, zkus neco vygooglit anebo se poptej nekde na genetice, urcite něco najdes, jen jdi do toho pro svuj klid 😉🤔

andelka
5. led 2018

I podle těhotenské kalkulačky,pro TP 9.6 ( měla bys být 17+6). vychází pravděpodobná doba ovulace kolem 15.9. Pocitam s tím že se to může o pár dni lišit,mně podle různých utz hapruje TP +- pár dní. Takže jestliže jsi spala s přítelem na začátku září,tak jeho to být nemůže. To bys musela být těhotná tak o minimálně týden,10 dní dýl.

mis_el
5. led 2018

Někde jsem četla že ten test dna se dá udělat z krve matky a potencionálního otce. V tvým případě bych poprosila kamaráda, jestli by s tebou na test šel, aby se o tom přítel nedozvěděl. Jenže, co když kamarád zjistí, že je to jeho? Třeba se k tomu bude hlásit. Nevím je to těžký, může se potvrdit že je to přítelovo...ale pokud nechceš, aby to bylo kamaráda, tak nikam nechoď, nic nezjišťuj a prostě to ber tak, že to je tvoje miminko a přítel bude táta a je jedno, jestli bilogický nebo ne. Otázka je jestli kamarád o tom ví, že s ním jsi možná těhotná. Když bys zjistila, že je to jeho tak to možná bude horší než lepší...

renuliena
5. led 2018

@mis_el z krve matky a otce se míč nezjistí či to je dite, ale lze ti zjistit prave i v těhotenství, z plodu a pak asi dna otce např vlas a podobne, ale jak se to provadi to nevim

janculikmar
5. led 2018

Určení otcovství (paternity) v době po narození dítěte není žádnou novinkou. Těchto testů využila již řada mužů i žen, někteří dobrovolně pro svou jistou, jiní na základě soudního nařízení. Znalosti z oblasti genetiky však pokročily dál. Test otcovství je možné povést už v době před narozením dítěte bez nutnosti odběru plodové vody nebo choriových klků.
„K určení paternity v rámci praktické prenatální diagnostiky se vyšetřuje volná DNA plodu cirkulující v krvi matky,“ vysvětluje MUDr. David Stejskal, vedoucí lékař Ambulance lékařské genetiky Centra lékařské genetiky a reprodukční medicíny GENNET, s.r.o.

Kdo bude táta?

Pokud u ženy dojde k prokázání těhotenství a ona sama si není jistá, kdo je otcem jejího zatím nenarozeného dítěte, může požádat o provedení testu paternity. „Díky testu je možné porovnat společné znaky plodu a muže, který je označen za potencionálního otce. Na základě výsledku testu je následně možné vyloučit, či nevyloučit, zda uvedený muž je biologickým otcem očekávaného dítěte,“ dodává MUDr. David Stejskal.

Jak test probíhá?

Pokud se žena rozhodne po prenatální ověření paternity, podstoupí odběr krve ze žíly. Stejný výkon podstoupí i muž, u kterého má být testem ověřeno otcovství. Z krve matky je získána volně cirkulující DNA plodu a na základě porovnání znaků DNA plodu a otce je pak možné s vysokou jistotou určit, zda vyšetřovaný muž je, či není otcem dítěte. „Tento test potvrdí otcovství téměř se stoprocentní jistotou. Problém by mohl nastat v okamžiku, kdy by žena měla poměr s muži, kteří by si byli navzájem příbuznými. Například se dvěma bratry, nebo s otcem a synem. Na druhou stranu je možno otcovství s naprostou jistotou vyvrátit. “ vysvětluje lékař.
Testem je možné ověřit paternitu u plodu od dvanáctého týdne těhotenství, kdy je v krvi matky již dostatečné množství DNA plodu.
Testy nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

mis_el
5. led 2018
dominikaromanova
5. led 2018

@corneliee,

zda je otec přítel nebo kamarád Ti tady asi nikdo neřekne, jen testy DNA. Otázkou je, zda to opravdu chceš vědět a zda na to máš i finanční prostředky, protože toto není zrovna levná záležitost.
Neinvazivní prenatální test na některých klinikách dělají již od ukončeného 8 týdne těhotenství z krve matky + bukálním stěrem od údajného otce.
Takže stejně buď budeš muset poprosit kamaráda a udělat stěr jemu nebo stěr uděláš příteli.

Vždy to bude sázka do loterie, protože přítel se bude vyptávat proč ten stěr a kamarád nejspíše také. Takže je na Tobě, zda toto vše chceš podstoupit a ve velké pravděpodobnosti o přítele přijít, protože nejspíš neustojí to, že hned po rozchodu jsi měla nechráněný sex s jiným mužem.

Polož sama sobě otázku, zda chceš být s přítelem a společně spokojeně vychovávat dítě nebo podstoupit testy a zůstat třeba i sama, protože nikde není psáno, že s Tebou po tom všem jeden nebo druhý bude.

Upřímně? Já bych to asi nechala být, nebudeš ani první a ani poslední žena na světě. A jestli Tě zde bude někdo odsuzovat za Tvé rozhodnutí, že to nakonec řešit nebudeš a nebudeš pátrat po tom kdo je otec, nechť si dotyčná/é osoba/y nejprve zamete/ou před svým vlastním prahem

renuliena
5. led 2018

@mis_el tak to si rada prectu , dekuji, i kdyz se mne to netyky, opravdu jsem o tom nevedela 😊

corneliee
autor
6. led 2018

Každopádně 28.11.2017 jsem byla na prvním screenegu takže ať počítám jak počítám zda se mi že je pritelovo ale nevím doktor bude chytřejší

hlasimse
6. led 2018

Čistě teoreticky bez výpočtů by to mohl spíš být kamarád. Znám hodně žen, které dlouho neotěhotněly s přítelem/manželem, ale jednou se spustily s někým "novým" a bylo to hned. Taky novějším párům se daří otěhotnět rychleji. Nevím proč, ale asi tam něco hraje roli (biologicky/psychicky). Samozřejmě to ale může být i přítel, ale tipovala bych to na kamaráda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru