Kdy jste cítily první pohyby miminka?

aneta49
18. kvě 2017

Ahojky holky 🙂 zajímalo by mě,kdy jste citily první pohyby miminka? 🙂 už se nemůžu dočkat,v pátek budeme 19.tyden a stále nic :-/

riakuk
18. kvě 2017

1.dcera 21tt, 2.dcera 22tt a nyní syn 22tt - asi jsem tak trochu exot 🙂 Věděla jsem, že jsou v pořádku jen díky UTZ. Nikdy jsem nebyla "hubená", sem tam špek 😂, takže děti měly hodně místa. I nyní ve 30tt o něm skoro nevím, je jako hádě a pořád spí, žádné kopance, bolení, ... Ono to příjde 😉

juka22
18. kvě 2017

@aneta49 ahoj, poprvé jsem malou ucítila 19tt+2. Zrovna ten den jsem si manželovi stěžovala, že ji pořád necítím a večer to přišlo. Bylo to ale hodně slabounké. Ráno jsem ji pak v posteli vnímala celou hodinu, jak se tam převalovala, ale bylo to opět slabé. Přijde mi to trochu jako by tam putovaly plyny 🙂 od té doby si to užívám každé ráno, přes den a večer nic.

verrys
18. kvě 2017

Ja je poprve citila v 19+6 a nejdriv mi vubec nedoslo, ze uz je to konecne ono 😀

marva
18. kvě 2017

Ahoj, ja prvni pohyby citila 17+3tt, kdyz jsem dopoledne nakupovala zeleninu v Kauflandu. Na ten pocit nikdy nezapomenu, mela jsem uplne husi kuzi z toho. Od toho dne citim v prubehu dne porad, ale v noci mam klid. Ted uz mi ten nas klucik obcas hodi teda poradny kopanec a nejradsi ma mocovy mechyr 😀 manzelovi do ruky kopl az 21+2tt, vzdycky kdyz si chtel sahnout pred tim, Axel jakoby naschval prestal...

terykk
18. kvě 2017

Já je začala cítit kolem toho 20t a od té doby je mi divne když se v bříšku zrovna dlouho nic neděje 😀

marva
18. kvě 2017

Od minuleho tydne citim pohyby na pupikem a to mi pripada hodne divne 😀 ale taky kdyz jim, tak toho nesnim moc a kolikrat se mi zda jakoby by mi spunt vzal zaludek a obratil ho s tim, ze teda tohle rozhodne jist nebudeme 😂

neeeela
18. kvě 2017

1. těhu 22. týden 🙂. Vtipné bylo, že když jsem byla na velkém screeningu tak se mě doktor ptal... "Cítíte pohyby?" ....a já "Ne!" ....a hned na to další den sem je začala cítit :D :D.

cizinkaa
18. kvě 2017

Tusim, ze v 18. tydnu. Rano jsem se probudila a bricho jsem mela vyboulene do boku. Polozila jsem si na nej dlan a byl citit. 😊

barchen
18. kvě 2017

@aneta49
21+0tt u prvního těhotenství ale pak jsem malou cítila až do porodu snad každý den. A to jsem hubená a malá až do porodu byla roztáhlá až pod žebra 🙂

bigbig
18. kvě 2017

Já začla něco cítit už na začatku 16tt, ale přišlo mi to strašně brzo, tak jsem myslela že to určitě neni ono. No ale pak přesně 15+5 přišly zcela jasný kopanečky který cítil i manžel a bylo po pochybách. Doktorka mi říkala že mám placentu vzadu a jsem hodně hubená, tak že je to normální. Ale cítila jsem vždy jen večer vleže, teď (18tt) už cítim normálně celý den při běžných činnostech, jednou mě to i vzbudilo v noci. Myslim že jde hodně o to kde je placenta.

leymea
18. kvě 2017

Ja je zacala citit ve 20tt, ale rovnou kopanecky, ze je citil i manzel do ruky. Jestli uz bylo neco predtim tak to nevim, treba jsem to jen nevnimala 😀

kamilka90
18. kvě 2017

Já kopanečky v podbřišku 18tt 🙂

novamamina
18. kvě 2017

@aneta49 Uplně v klidu, já je začala cítit koncem 20tt. 😉

bauskka
18. kvě 2017

Mě načutává od 18 tt 😊 nejdřív mi nedošlo, že to jsou pohyby 😊 někdy je klid jindy se mele jak nudle v bandě nejvíc když v klidu sedím a nebo večer když ležím. Je to krásnej pocit vždy se usmívám jak měsíček na hnoji a tak nějak to lechtá 😊😇😁

adela02
18. kvě 2017

Říká se, že kolem 20. týdne je to nejčastější, prvorodičky klidně i později.. což byl můj případ. Na začátku 21. týdne jsem byla už nervózní, že pořád nic, začal se vrtět až kolem 22. týdne, ale jen zlehka a to když jsem byla v klidu. Kolikrát se ale stalo, že jsem o něm nějaký den nevěděla vůbec. Teď ve 33. je to hyperaktivní čert, co se mele snad 24 hodin denně :D

blackhole
18. kvě 2017

Asi od konce 18. týdne, nejdříve to bylo takové nenápadné "klepání", teď už je to karate a třese se mi celé břicho 😀

aneta49
autor
19. kvě 2017

Holky,děkuji,trochu jste mi uklidnily..🙂 jen trochu silim,protože kontrolu mám až za tyden a teď proste nevím,co se děje :-/ ale bříško se mi bouli stále víc a víc,tak snad jsme v pořádku 🙂
Preji všem,ať jste zdrave vy i vaše miminka ❤

terykk
19. kvě 2017

@aneta49 určitě je vše v pořádku, bouleni jsou taky pohyby 🙂

leniiid
19. kvě 2017

Ach jo jak vypadá to boulení? 😀 břicho sice roste ale jinak se nic neděje,žádné boulení ani pohyby

blackhole
19. kvě 2017

@leniiid no že když třeba ležíš, tak to břicho je v určitém místě jakoby "vyboulené", t.j. má trochu nepravidelný tvar. Může to trvat chvilku a pak boule zmizí nebo se přesune jinam. Mně se to začalo dít až někdy koncem 2. trimestru, když už byl prcek větší a začal takto vystrkovat zadek a končetiny 😀

leniiid
19. kvě 2017

@blackhole no tak to mi nedělá ach jo.. už bych taky chtěla ty pohyby

adela02
19. kvě 2017

@leniiid Počkej, jak budeš pak vzpomínat na to, jaký to bylo, když bylo škvrně hodný.. Kolikrát někomu něco říkám a úplně se zaseknu, jakou mi dá ránu a čekám, až se trochu uklidní, abych mohla pokračovat 😅 Teda neříkám, že jsem si pohyby na začátku neužívala, ještě nedávno jsem byla nadšená, ale teď už má nějak moc síly a málo místa, což občas docela bolí, když se dobře trefí :D

pt1981
19. kvě 2017

U prvni dcery 21+ a ted u druhe uz 16+. A jsem teda silne postavy....

luci_ela
20. kvě 2017

Ahoj. Poprvé jsem malou cítila na konci 17 týdne, až jsem se divila, že tak brzo a chvilku tomu nevěřila a myslela jsem, že mi blázní střeva. Ale střeva to nebyla. Nejdříve jen takové lehké bublinky, nebo jako když ti v bříšku puká popcorn 🙂 všude jsem četla, že je ucítím až kolem 20tt jako prvorodička. Teď vím, že je to velmi individuální. A vzhledem k tomu, že mám placentu uloženou na zadní straně, jsem celkem dost štíhlá( teď už moc ne, vypadám jako bych slupla celý meloun 😂) a do toho jsem bříško pořád hladila a na ten první pohyb čekala, to ani dyl přijít nemohlo. Tak se neboj a buď trpělivá, za chvilku si pohybů užiješ až až... Já už mám v bříšku minimálně jedno zemětřesení denně a je to nádherný, jak se ti pod dlaní kroutí celý miminko 😍, a občas to i hezky zabolí 😉 měj trpělivost

dreadnought
20. kvě 2017

@leniiid Ahoj, ja cekam pate miminko a pohyby jsem ted citila od 22 tydne. Nejdriv jako praskani bublinek v pobrisku (da se to prirovnat k pohybum strev kdyz jsi zaplynovana), ted uz stoucha vic, hlavne do cipku a mocoveho mechyre. Neboj, az to prijde, poznas to.

a_sma
20. kvě 2017

Já začala cítít pohyby v 18. týdnu. Do tý doby jsem cítila lechtání a bublinky, ale v tom 18. týdnu už to byl pěknej kopaneček 🙂 Jinak nic si z toho nedělej, že ještě necítíš pohyby, jsem v 33. týdnu a kolikrát se mi vlní a poskakuje břicho a já ani nic necítím nebo jen lehce 🙂 Jindy zase ale úplně nadskočím bolestí, když mě nečekaně kopne do žeber nebo do močáku 😀 Neboj, však se dočkáš a dostatečně si to užiješ 😀

aneta49
autor
22. kvě 2017

Takhle boulickujeme už nějaké dva týdny...ale stále nic necítím...ve čtvrtek kontrola,snad budeme v pořádku 🙂

zdenca3
25. kvě 2017

Ja jsem začala cítit pohyby kolem 20.týdne. Ted začínám 23.týden a cítím malou v průběhu celého dne a hlavně tedy když jdu spát. 🙂

aneta49
autor
28. čer 2017

Ahoj holky,tak nakonec nám začaly první mini kopanecky na konci 19.tydne 🙂 a teď už mame pravidelně intervaly🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru