Kdy začalo miminko kopat? Jak to poznám?

zuzule
3. črc 2006

Ahoj holky Zajímalo by mě, kdy Vás začalo miminko v bříšku kopat a jak to poznám. Jsem teď 17 plus 2 a pořád čekám a nic, ještě je asi brzo, že? Nemůžu se nějak dočkat... Díky za odpovědi. Papa 🙂

kristi
29. lis 2006

kivsy, uvidis sama jak to holky umej. Porodnice je UPMD v Podoli-Praha. Mia Isabella jsme vybrali, protoze se nam libi cizi a neobvykla jmena a tohle nam tak nejak padlo do oka...

olus
29. lis 2006

ahoj mamulky
první pohyby při 1. mimi si už přesně nepamatuju, ale teď jsem těhu podruhé a už dva týdny, když si lehnu na záda, tak se mi v podbřišku nebo u pupíku udělá tvrdá boule a malinko se pohybuje, takže mu říkáme boulina, teď jsem 15tt a poslední dva dny cítím pohyby i ve stoje nebo v sedě
zdálo se mi to docela brzy, ale jsem dost hubená (teda posledních pár týdnů už moc ne), tak asi taky proto....

artikula
29. lis 2006

ahoj maminky,
ja jsem prvni pohyby citila snad uz v 16.tydnu, ale rikala jsem si,ze tu jeste neni tak jasny. A ted asi uz tri tydny si to s pochodom utrob nespletu ani nahodou. Je to takove roztomile klepani zevnitr: ahoj mami,to jsem ja...vis to? Tak me zase pohlad a neco mi hezkeho rekni. A nekdy se tam prevaluje. To najednou citim jak na jednom miste neco ztvrdne a pak to zase pomalu zmekne. A tenhle pocit jsem mela snad nejdriv. Ted uz je to klepani intenzivnejsi a castejsi. Asi dost boxuje 🙂 .Preji vsem maminkam v ocekavani prvnich vrtochu hodne trpelivosti a radosti. Doprejte si chvilku, lehnete si a dejte si ruku na podbrisek a uvidite...verim,ze to brzy taky ucitite.
Ja jsem to citila nejdriv tam uvnitr a pritel ne, ale ted uz to take citi. Pripadalo mu to jako tik, zaskub v kuzi, ale ja mu rikam, nene, to je nas poklad! 😉

olus
29. lis 2006

ahoj artikulo,

je to nádherný pocit, viď cítit toho malýho drobečka, pravda v těch posledních týdnech je to jeho protahování a kopance někdy pěkně bolestivé

lukin
6. říj 2007

Jsem v 18+4 a zatím nic ☹ Snad to bude už co nevidět 🙂 Těším se na to.

whyxy
18. pro 2007

Ahoj Zuzule, já jsem ve 20.tt a zatím nic necítím, buď je to lenochod nebo nevím, co mám cítit... Jsem z toho trochu na nervy, ale zítra jdu na prohlídku, tak tam mě snad uklidní.

aajina
18. pro 2007

Já je poprvé pořádně cítila až ve 22tt 🙂 , záleží jak je miminko natočené a kde je placenta.Já ji mám na přední straně a tak to trochu tlumila ale nebojte kopáního bude až toho budete mít dost 😉

denousek
18. pro 2007

whyxy vim ze chces poradit ale mela by ses podivat kdy se na to zuzule ptala 😀 uz ma rocniho chlapecka 😅

adriana1
18. pro 2007

já už cetím pohyby ale dneska mě pěkně namíchla doktorka. Byla sem na sonu a nechtěla mi ukázat mimi a dát fotku a když sem se zeptala co to bude tak se zamyslelela a po chvíli řekla že to nebylo vidět 😢

kacka.va
18. pro 2007

já cítila první pohyby až někdy v 21. týdnu.

krista
19. pro 2007

Ahojky,
já jsem začla první pohyby cítit v 16+0 😲 Fotila jsem si přitom bříško a najednou jsem cítila takový ... prostě pohyb 😀 nevím jak to přesně popsat, ale nic silného 😉 Pořád jsem si nebyla jistá, jestli je to opravdu ono nebo prostě jen nějakej novej jev mých střev 😀 Byla jsem z toho docela paf, že to přišlo takhle brzo, pořád jsem se bála a bojim, že budu rodit dřív. Jak se říká první pohyby + 20tt = porod 🙂 Ale v 17tt už to cítil i manža přes ruku a jak jste psaly, že většinou přestane kopat, tak to naše malá ani omylem 😀 Už jí má snad manža i naučenou 😅

scharfinka
27. bře 2008

Ahoj holky, je mozne, ze ma miminko i klidove obdobi? Pohyby jsem totiz zacala citit zcela intenzivne od 19 tt, dva tydny tam melo snad diskoteku, protoze sebou vrtelo cele dny. Ted uz paty den jen tak obcas da vedet, ze tam nekde je, ale nic moc. Jsem z toho trosku nervozni, byla jsem rada, kdyz jsem ho jasne citila

many
27. bře 2008

tak já jsme malýho začala cítit od 21.t a to jsem ho cítila třeba ob den a od 23.t ho citím každý den 😀 😀 😀 někdy mi pěkně tancuje bříško 😀 😀 😀 😀

adriana1
27. bře 2008

Ahojky safi podle doktorů ho cejtíš až od 24tt. Mimčo se může hýbat ale tys to nezpozorovala,ještě má hodně místa tak ho tolik nevnímáš. Já sem natálku začala cítit hodně brzo a pak jsem o ni 3dny nevěděla. Tetkon cejtím každý její pohyb. Určitě to není nic vážného ale pro jistotu si můžeš skočit k doktorce a ona ti udělá sono a ty budeš bez obavů že mimísek je v pořádku

martinka79
27. bře 2008

scharfinka: no moje první dcera byla lenivá celé těhu a to jsem ji musela nutit do pohybu.

lenulin
27. bře 2008

No tak já jsem malého jasně začala cítit v 19tt od té doby se ozval každý den.No a teď tam řádí jako karatista skoro pořád a nejvíc práce má večer, ale nechá mě spát.Tak nevim jestli usíná se mnou nebo mám tak tvrdé spaní že už mě to jeho převalování a kopání nevzbudí. 😀 A už teď ve 29tt+4 je některé to jeho vrtění nepříjemné hlavně dolů v podbřišku a Močovém měchýři 🙂

rogalicka
8. zář 2009

Ahojky ja jsem v 13.tt a uz mimi citim vsude pisou ze to neni mozne ale proc by to mozne nebylo?Je to me druhe tehotenstvi a v prvnim jsem tak brzy necitila to je fakt az se sama divim!!Myslim ze kazdy to ma jinak dane a ja uz ho citim ted!!

bublinka85
18. zář 2009

Ahoj holky,tak já se přidávám k těm citlivějším mamčám,je to mmoje první těhu a pohyby cítím od 16tt 🙂 teď jsem 16+6 a už jsou pravidelnější 🙂 Dokonce dvakrát už cítila i mamča přes bříško 🙂

majkoalucka
20. zář 2009

ahoj rogalicka,,,,ako druho rodicka by to teoreticky aj mohlo byt.....no uvidim akom budem na tom ja....

mamkule
20. zář 2009

Ahojik maminky,tak já čekám druhé dítko, při synkovi jsem cítila pohyby už někdy v 16.týdnu- a nyní už též od 16.týdne,cítím je i přes bříško když přiložím ruku nyní jsem 19.týden, už se tam meleme hodně 😀 😀 😀

zelvatko
4. říj 2009

ahojte.. já jsem ve 22týdnu. a můžu říct, že pohyby jsem ještě necítila.. docela mě to i znepokojovalo, ale ted v pátek jsme byli na utz a prý mám vpředu placentu a mám silnou břišní stěnu..takže já se snad taky brzy dočkám pohybu 🙂

majkoalucka
16. říj 2009

baby kedy mozem citit prve pohyby babatka....
😢

grandin
29. srp 2013

Mě začali holky kopat 19+4 tt, jsem poprvé těhotná a čekám dvojčátka. Nejdřív to bylo jemňoučké loupnutí, nejdřív jsem myslela, že to není ono. Ale opakovalo se to. Teď jsem 22 tt a už je to zřetelné a pravidelné, dokonce už se mi i hýbe bříško 🙂

venetka
31. srp 2013

Ahojky ja sem pocitila kopani od 19 tt.bylo to jako opravdu kdyby tam delal bublinky 🙂a kope kazde den uz zacinam 6 mesic a porad kope v kuse kazdy den 🙂

verisek91
4. zář 2013

ahojky..já cítím kopání už od 17. týdne ,nejdřív dělala takové vlnky a teď kope..je to úžasný....🙂

stea12
12. zář 2013

ahojky maminky ja jsem 20tydnu mam dite prvni a nemuzu se dockat az mne zacne kopat zatim mne nekope proc ☹ ☹ ☹ ☹

berenika39
12. zář 2013

@stea12 u prvního mimča to někdy trvá déle, než to maminka ucítí, může to být i po dvacátém týdnu, do cca 22.tt bys měla něco cítit🙂. záleží na tom, jestli je mamča štíhlá, kde je placenta....neboj, dočkáš se🙂

stea12
12. zář 2013

mooc se tesim az ucejtim nasi malou

novynka
24. zář 2013

já si pohyby "uvědomila" tuším v 18.tt, ale myslím, že se mi mimčo hlásilo už dřív, jen jsem tomu nevěnovala pozornost... pak jsem jednou večer lehla k Jurskýmu parku, vyhrnula triko, že to zkusím pozorovat, a za chviličku jsem si koutkem oka všimla, jak mi poskočila ruka položená kolem pupíku, to bylo krásný 🙂 a od té doby o něm vím furt, od rána do večera... začalo to, jak říkají holky, praskáním bublinek, jak kdyby ti jemně pracovaly střeva, to ještě ale není moc znatelné na hmat, a už vůbec ne pro tatínka... ale pak se to pořád a pořád zesilovalo ;) teď jsem v 32.tt a mám v bříšku opravdu "vetřelce" :D velká boule hlavička, menší koleno nebo pěstička, malá centimetrová boulička nejspíš paleček u nohy :D :D a jak všude tlačí... nejvíc do žeber, žaludku a močáku ;) máš se na co těšit, je to krása...

monulem
8. lis 2013

Já jsem 20+5 a zatím cítím jen škrundání takové bublání...ještě nekopeme ale už se moc na to těším))) 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru