Maltofer a nevolnosti. Máte zkušenost?

andrea2016
4. zář 2019

Ahoj holky, dotaz na ty, ktere dostaly Maltofer ve vetsim mnozstvi. Ja vcera dostala 25k/4x denne. Zacala jsem brat vcera a dnes jsem musela v praci skoncit ve 12, jak mi bylo zle. Je mi spatne, tlaci mezaludek, pali zaha... Ma nekdo taky takovou zkusenost?

pe_tu_ss_ka
4. zář 2019

@andrea2016 maltofer bral nás prcek (nejdřív aktiferin, ze kterého m brutální zácpu a křeče) a pak měl změnu a maltofer, a to jsme četli na internetu, a ten je tedy šetrnější, ale spousta dětí a asi i dospělých to špatně snáší a dost po tom zvrací.. 🙄 Tak snad si to brzy sedne.. Malý tedy naštěstí jen maličko ublinkával, ale ne moc často.. Já brala po porodu nějaké ve formě kouscích tablet a ty byly super, vůbec mi po nich nebylo zle. Možná bych poprosila o změnu?

misulkari
4. zář 2019

@andrea2016 mela jsem brat v tehu 2x denne, po dvou dnech jsem se na to vykaslala, bylo mi strasne zle a takove prujmy jsem snad nezazila, hruza 😤 na dalsi navsteve jsem to rekla lekarce a dala mi tardyferon fol, ten jsem zvladla, akorat jsem mela naopak zacpu 😀, ale ta se da zvladnout

blondynka400
4. zář 2019

@andrea2016 já ho taky nedala, bylo mi po něm zle. Zkus vzít rezavé hřebíky, napíchat do jablka minimálně na den a pak jablko sníst. Vím, že to zní hrozně, ale je to nejlepší způsob, jak do sebe železo dostat a nebude ti potom zle. Mám vyzkoušené, že to fakt funguje....

andrea2016
autor
4. zář 2019

@misulkari No, ten uz mam prave odzkouseny, proto mi napsala ten Maltofer. Brala jsem jeste jedny jakesi tablety. Asi se na to vyprdnu, nedela mi to zelezo vubec dobre.

andrea2016
autor
4. zář 2019

@pe_tu_ss_ka Ono uz prave neni moc co menit, zmeneno uz dvakrat. Chudacek maly, jestli ho to tlacilo, tak jako me. :(

andrea2016
autor
4. zář 2019

@blondynka400 Ty jo, jsem otevrena fakt vsemu, ale tohle bych nedala! 😁 Ale dekuji za radu. 🙂

pipi_puncocha
4. zář 2019

Zkus tento sirup, neznám nikoho, komu by po něm bylo blbě.🙂 https://www.drmax.cz/salus-floradix-250ml

andrea2016
autor
4. zář 2019

@pipi_puncocha Moc dekuji! 💖

blondynka400
4. zář 2019

@andrea2016 já s nedostatkem železa bojuji od mala, zkusila jsem kde co a díky tomuto jsem naprosto v pohodě 😀 Ono na chuti to ani nepoznáš. Kdyby bylo nejhůř, tak si to pamatuj 😅

darkwitch
4. zář 2019

Ja měla globifer forte, ten se prý snáší dobře, ale je dražší, tak třeba ti sedne

ehrdlicka
4. zář 2019

Tento problém jsme řešili v práci s jednou pacientkou, která vyzkoušela všechny formy železa na recept a po posledním kolapsu jsme jí nabídky zkusit doplněk stravy Novoferrin a je v pohodě. Zasílám odkaz https://www.pilulka.cz/barnys-novoferrin-cps-30

maminka2022
16. čer 2023

Dobrý den mám 6 měsíční dcerku a doktorka mi předepsala maltofer ale dcerka mi ho zvrací ven i když ji ho dám před jídlem i po jídle během jídla také a to co bych ji mohla místo to ho dát a doktorce jsem to říkala a už mi ho napsala podruhé

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru