Mé těhotenství a nečistotný kocourek

konikponik
15. dub 2018

Ahoj holky. Jsem už bezradná, tak to zkouším napsat sem. Jsem těhotná a mám dvě kočky. Jednu už x let, je to moje láska, je hodná, čistotná... prostě bez té nedám ani ránu.
Teď máme cca 4 měsíce doma nového kocourka. Ten je od začátku dost problémový. Chodí kadit třeba i 7x denně, často má průjmy, je nečistotný, bývá celý od hovínek.

Nechali jsme na veterinách už snad milion korun. Samé testy, vyšetření.. zatím ale bez úspěchu. Doma stále uklízíme, koupili jsme i velice drahou kočičí toaletu. Kocourka pravidelně myjeme, a minimálně aspoň utíráme dětskýma vlhčenýma ubrouskama.

Bohužel je to čím dál horší..a já si vůbec neumím představit, že se do tohodle ,,svinčíku" narodí mé vysněné miminko.
Člověk by ho i dal někomu... ale já toho kocourka děsně miluji. Udělala bych cokoliv, aby se mnou zůstal... ale už jsem opravdu bezradná...

co si o tom myslíte?😢

pavca1982
16. dub 2018

@journals Tak takhle vy chcete slovíčkařit to je Vaše věc.Zeptám se jinak teda, až si majitelka koťete přinese domu mimčo a situace bude stejná, jak poradíte, aby věc řešila?

sell1
16. dub 2018

@journals nevyjádřila bych se lépe, než paní
@pavca1982
Zkuste se někdy zastavit na infekčním oddělení. Pak možná prehodnotite situaci. V životě bych svoje dítě takto neohrozila a to podotýkám - zvířátka miluji, ale svoje dítě miluji opravdu mnohem víc.

journals
16. dub 2018

@pavca1982 jediný, kdo tu slovíčkařil jsi byla ty 😉 já svou radu napsala, věřím, že je pro zakladatelku přínosnější než to, aby dala kočku pryč 😉

journals
16. dub 2018

Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Malý princ

sangina
16. dub 2018

@journals mne jste nepobouřila..pokud si člověk pořídí zvířátko,které je na něm závislé a ono onemocní je jeho morální poviností se o něj postarat..zajistit léčbu a stát při něm...a pokud se o to nedokáže postarat..je nasnadě otázka..zda se dokáže postarat o dítě,které má mnohem větší nároky..mám doma psi,kočky,i děti..a zvládám..

sangina
16. dub 2018

@pavca1982 víte,ono záleží na příčině problémů toho průjmu..může to být jen pitomá alergie na nějakou složku,která je obsažená v krmivě..onemocnění zvířete není důvod k panikaření...jistě,člověk se bojí o své děti a chrání je.Jak jsem psala,mám doma psi ,kočky a děti.Od mala jsou s nimi,a když propukla u nás epidemie průjmu,za obecných hygienických opatřeních se nenakazily

konikponik
autor
16. dub 2018

Holky určitě není důvod se tu nějak hádat... vím, že každá z Vás to myslí dobře a obě dvě máte svou pravdu.
Miminko je na prvním místě, s čímž tedy souvisí i jeho zdraví. Nicméně... miminko bude na světě až za půl roku, a já udělám první poslední, jen abych mohla mít doma i kocourka. Dnes jsme poprvé odčervili... je to kůra na 4 dny. S nečistotností si také snad nějak poradím... nevím ještě jak, ale pokusím se o to. A další věci půjdou ruku v ruce s tím, jak zabere odčervení.
Veterináře jsem měnila už dvakrát. Tentokrát si myslím, že jsem sice u předraženého vydřiducha, ale zase opravdu umí.... konečně s námi alespoň něco ,,dělá"....

journals
16. dub 2018

@konikponik To víš že jo, zvládnete to 😉 Držím palce ať to vyřešíte co nejdřív!

sangina
16. dub 2018

@konikponik no to je dobře,že s Vámi něco dělá...co Vám řekl na stav toho kotěcího drobka?jsem zvědavá...

pavca1982
16. dub 2018

@konikponik Přeju hodně štěstí ať kotě vyléčíte a nemáte pak starosti.

priefi
17. dub 2018

@konikponik hlavne bacha na toxoplazmozu, pokud to jsou venkovni kocicky. To v tehu neni zrovna sranda, nasledky jsou pak fatalni.

taya244
24. dub 2018

@konikponik ako tehotna zena mozes zit s mackami ale nemozes sa dostat do kontaktu s ich vykalmi takze bolo by dobre ak by tuto "spinavu" pracu docasne robil tvoj pratner (aj umyvanie kocurika). Skus podavat malemu obycajne suche granule. A mozno by bolo dobre aby si vycistil creva macaciou travou.

priefi
24. dub 2018

@konikponik tak jak to dopadlo? Je to uz lepsi? A cim jsi odcervovala? Pipetou/tbl/pastou?

konikponik
autor
25. dub 2018

Ahoj holky. Odčervení proběhlo tabletou. Vyhradili jsme kočkám jeden pokoj, respektive stále jsou s námi, jen do ložnice nesmí... a zatím musím zaklepat, jsme všichni spokojení 🙂 ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru