Nedonošené dítě a kočky doma

bubu889
5. bře 2019

Ahoj, chci se zeptám maminek který mají nedonošená miminka jako já a jestli máte kočky a nebo psy nebo obojí ?
Nám to zakázali jen zkrs to že to jsou alergeny a hlavně to jsou kočky ale nedělali mají testy na alergie ..
Pisu to že kočky jsou testovány a očkovaný a nechodí ven . Mají PP a jsou pravidelně kontrolovány na veterine.. Je mi je líto vrátit a už je vidět je na návštěvách 😢 .. Už mají domluvení domov ale chtěla jsem se zeptat některých vás ? Jak jste to měli ? Furt nechápu tu doktorku jak po mě vyjela že je máme vyhodit na ulici že to nepřipadá v úvahu že to je nebezpeční .. určitě jsme připraveni koupit cokoliv co by malou mělo ochránit . Už jsem koupila zkrst to i sušičku ataky čističku zduchu ale doktorce se to furt nelíbí 😢
tak jsem chtěla poprosit ještě o vaše zkušenosti .

radka8888
5. bře 2019

Svagrova mají 20 let kočku. Starší syn alergik, atopik v jeho 4 letech se přišlo na to, že je alergicky na kočku.

ejmate
5. bře 2019

@bubu889 Já bych se zkusila ještě zeptat jiného doktora. Sama s tím teda zkušenost nemám, ale je možné, že jen ona ty zvířata nemá ráda. Známé se narodil syn o měsíc dřív a normálně se zvířaty fungovali, ale to se asi považuje už za donošené miminko, že?
Já teda myslím, že když jsou zvířata očkovaná, odčervená, nechodí ven a máš čističku vzduchu atd., že by to neměl být takový problém. Na druhou stranu, když bude dítě alergické, tak bude mít reakci a nezabráníš tomu ani čističkou ani ničím jiným ☹

moly001
5. bře 2019

@bubu889 nemám nedonošené miminko, ale kde je psáno, že když je malá nedonošená , bude alergik..? Kolik máte doma kočiček? Já osobně bych počkala...kočky hned z domu nedávala, a uvidíš...

marketa3001
5. bře 2019

@bubu889 ahoj mám doma čtyři kočky, také s PP, pravidelně očkováne atd. Syn má něco přes čtyři měsíce a od dovezeni z porodnice je s nimy v kontaktu, žádný problém nemáme..Já jsem na kočky alergická, léky neberu a moje tělo si na moje kočky zvyklo. Nevím proč je doktorka tak radikální, asi nemá ráda zvířata..kdybys měla nějaký dotaz napiš ☺

slunicko1551
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko1551
5. bře 2019

Jeee to je ale doktorka! :/ Nenech se vyděsit. Moje mamka má doma také kočky, v té době nebyly ani testované. V době těhu si vzala dokonce i jednu z útulku. Brácha se narodil podstatně dřív, od mala s kočkama a nic mu není. Nebývá ani nemocný. Já sama jsem chovatel, mám stanici, takže spoustu koček a jsem těhotná. A mám hodně přátel v řadách chovatelství, kterým se během posledního roku narodilo miminko a naprosto bez problému 🙂 některé mámy jsou dokonce alergické a přesto žádné z těch miminek alergii nemá

miba10
5. bře 2019

Nevím co přesně si pod pojmem nedonosene miminko představit, ale malá je narozena o něco dřív a máme doma dva psy. U malé se na 2 měsících zjistilo, že je atopik, ale to má po mě. Co se psů týče, tak úplně v pohodě. Neřešila bych tu doktorku. Zase jedna co by nejraději viděla mimi ve sterilnim prostředí

strama10
5. bře 2019

Klid, kočko. Co ty sama si o tom myslíš? Nedonošené miminko ještě automaticky neznamená, že bude mít alergii a právě na kočky. Vy s mužem jste alergici? Navíc dědí se dispozice k alergii, ale u každého se může projevit jinak. Čili tobě může vadit kočka, ale miminku například pyl, nebo cokoliv. Hlavně alergeny máš dneska všude. Zvíře, kosmetika, pyly, může mít alergii na určité potraviny... To by ses podle takové doktorky musela zbavit všeho, aby náhodou se něco nestalo. Osobně bych dala na svůj pocit a nenechala se tím zviklat. 😉

wxkatuska
5. bře 2019

@bubu889 zvirata bych si nechala a resila, az kdyby nastal problem. Bratr nedonoseny a mel astma, dr. se rovnez mohla tenkrat zblaznit, ale pes byl clen rodiny, takze zustal. Pozdeji pribyla kocka. Dnes je dospeli, zavodne sportoval a je ok.

barulina
5. bře 2019

Ja bych vyhodila doktorku. Dokud nebude problem nerela bych. V pripade alergie potvrzene resila bych az pak

barulina
5. bře 2019

To mate jak s kojenim. Plno matek preventivne pul veci neji a pritom by treba mohlo. Vse se musi zkusit.

kac9
5. bře 2019

Ahojda 🙂 syn teda nedonošený není, ale máme v bytě 2 větší dlouhosrsté psy a když jsem otěhotněla ani jsme neuvažovali o tom, že bychom dali psy pryč 🙂 Ondrášek z nich má bezva parťáky 🙂 Oba máme s manželem atopicky ekzém, synovi se projevil asi na 3 týdnech, pamatuju si, že jsme v té době ještě neměli ani kartičku pojištěnce, dr o psech věděla a řekla, že to může být prakticky z čehokoli 🙂 za ten rok a půl jsme přišli na to, že výsev ekzemu má jako předzvěst nemoci (klidně jen rýmy), takže psi s tím nemají nic společného... zkusila bych ještě názor jiné dr, ale jinak bych jednala dle vlastního uvážení, zbavovat se hned mazlíčků mi přijde zbytečné 🙂
Držte se! 🍀

ha_ja
5. bře 2019

Zbavila bych se především doktorky. Syn se narodil o 23 dní dříve, dcera o 16, oba 2,5 kg. Doma pes, králík, želvy, ježek, rybičky, na zahradě kočky. Oba zdraví, spíš to posílí imunitu.🙂

bubu889
autor
5. bře 2019

Malá je o 12 týdnů dříve .. určitě tohle čtu ráda 😊 Jinak my alergie nemáme a myslím že mám chlupy úplně ještě všude než to všechno vyperu 😁 Takže kdyby malá byla alergická myslím že by se to poznali hned když klokánkujeme co myslíte ?

strama10
5. bře 2019

@bubu889 Za mě ne, nepoznali. Hlavně předpokládám že v porodnici vás hází všechny do jednoho pytle a jedou si svoje... Pokud je někdo alergik, tak každý má jinou reakci. Někdo ekzém, jiný rýmu, svědí ho tělo, špatně se mu dýchá, cokoliv. Hlavně těch alergenů je tolik, že kolikrát ani nemáte skoro šanci poznat, co způsobuje to či ono. Navíc pokud ani jeden z vás s mužem nejste alergičtí a to nejenom na kočky a je to první miminko, tak ta pravděpodobnost u miminka je dosti malá. Ne žádná, ale malá. Neplašila bych 🙂

mourovatakocka
5. bře 2019

Máme donošenou holčičku, tak je to třeba něco jiného, ale pes ani kočka nebyl problém. Malá má ráda zvířata a někde jsem četla, že tím právě spíš minimalizuješ šanci na alergii, tak nevím..

nita1984
5. bře 2019

Kamarádka má holščičku narozenou ve 30tt, mají psa, od malička je s malou neustále v kontaktu a nikdy žádný problém. Malé je 8 měsíců a je to krásné zdravé miminko

bubu889
autor
5. bře 2019

@strama10 Děkuji za radu 😊 určitě počkáme ..
Chovatelé od Irrinky a E.J mi to říkali také že alergeny jsou všude a bytě je budu mít 5 let takže se toho prostě hned nezbavíme a také mají syna arelgika a zvikl si a je v pohodě z 20 kockama .
Jinak mi taky posílali stránky kde je zdravotnický potvrzeno že psy a kočky chrání před astmatem .. Doktorka je zapředla stará a má pocit že každý zvíře je nebezpeční .. A když jsem mluvila se sestrou tak mi rikala že si je mám nechat a více dezinfikovat a uklízet ty chlupy 😂😂

leymea
5. bře 2019

Mame kocku a nikdy bych ji nedala pryc. Je to clen rodiny. Samozrejme kdyby malej mel kvuli kocce velke zdr.problemy tak by kocka musela pryc, ale bylo by to pro me tezke.

ariadna12
5. bře 2019

Nam doporucila kozni dat kocky pryc, ze prcek je po tatovi mozny alergik. Pediatr rekl, ze je to nesmysl. Kozni jsme rekli, ze kocky si nechame, zavrela pusu a je klid. Doporucuji zmenit lekare. Uz jen z duvodu neprofesionality - na rodice pacienta se prece nevyjizdi.

bubu889
autor
5. bře 2019

@leymea Ja už to řeším 5 dní a nemůžu to spracovat a furt na to myslím ☹️☹️ Já bych Daniele samozřejmě dala přednost ale furt mě to mrzí . Oni přece za nic nemůžou a budou vystaveny stresu a bude to pro ně síla si zvykat na jiní prostředí 😖.
Jinak si je necháme ale ráčí kdyby náhodou budeme mít připraveni zadní vrátka (kdyby se fakt stalo) ☹️☹️☹️☹️☹️
Jinak mi tu doma dělají společnosti a mluvím s nímá jako kdyby to byli lidé 😂 a myslím že si i líp pokecáme 😀😀 prostě bych si neuměla představit to ráno než nich ..

bubu889
autor
5. bře 2019

@ariadna12 Malá je ještě v nemocnici a já nevím jestli se dá změnit doktor spíše primářku 🤔🤔 ale ten druhy s ní také souhlasil protože asi musel 😑😑😑😑 .

ariadna12
5. bře 2019

@bubu889 aha, no, v tom pripade bych se poradila s jinymi lekari. Prijde mi to, byt jsem laik, prehnane reseni.

wxkatuska
5. bře 2019

@bubu889 neresila bych to s ni a zaridila se dle sveho. Rika se, ty mas pravdu a ja mam klid 😉

bubu889
autor
5. bře 2019

@ariadna12 určitě poradím 😊 mě to taky přijde divný 😒

gruyerre
5. bře 2019

@bubu889 V životě jsem neslyšela takovou hovadinu, zbavit se zvířat, protože dítě může mít na ně alergii? Může ji mít na cokoliv. Podle mě je dobrý i zdravý, když dítě žije v normálním přiměřeně čistém domově, než kdyby žil ve sterilním a vysavovanem prostředí. Nenechavala jsem kočku spát v postýlce miminka a sundala jsem ji, když mu spala na oblečení, to mi přijde dostatečný.

wxkatuska
5. bře 2019

@bubu889 ono se tezko radi, kdyz tu nezname stav vaseho ditete. Predcasne narozeni neni nic konkretniho. Takze pokud nema zavazne komplikace, ktere by dr. vedly k tomuto tvrzeni, tak bych to hodila za hlavu. Ji to odkyvala a preventivne nic neresila. Ono totiz alergen jsou i kytky (resp. i hlina atd.). Pokud je dite v poradku a ,,jen" predcasne narozene, tak bych mu sterilni prostredi nedelala. Kocky bych akorat nenechala lezt na jeho veci a tam kde spi 😉

strama10
5. bře 2019

@bubu889 Uklízet víc chlupy, aby je malá neměla všude, s tím jedině se dá souhlasit :D
Já sama jsem musela dát svého kocoura pryč, ale ještě před několika lety, než jsme vůbec přemýšleli o miminku. Muž je těžký alergik celý život, tak to bylo o něčem jiném. Tak putoval dál po rodině, i tak to pro něj byl velký stres, než si zvykl na relativně nové páníčky. Jinak by mě ani nenapadlo kvůli nějaké možnosti se preventivně zbavit zvířete

keicy
5. bře 2019

@bubu889 dr.vše odkývej ať máš klid a jednej dle svého vědomí a svědomí. Naše děti jsou mezi zvířaty nonstop a žijí.

vasinka88
5. bře 2019

@bubu889 jezis to bude zas dr. profik.... mame malou 32tt dnes uz teda ma 2 roky a psa mame doma uz tri roky. Nikdy se nad tim nikdo nepozastavoval ani me nenapadlo to resit v souvislosti s nedonosenosti. Mala alergicka neni zatim na nic. Podle me to nema s nedonosenosti nic spolecneho. Kdybys mela dite alergicke pak bych to resila ale proc to resit preventivne..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru