Méně intenzivní pohyby miminka ve 21tt, je to běžné?

michaela_n
4. kvě 2014

Ahoj, první pohyby miminka jsem cítila už v 18.týdnu, nejen letmé pohyby ale občas se docela dost vrtěl a "kopal". Teď jsem v 21.týdnu a mám pocit, že už ho necítím tak intenzivně jako předtím. Jako občas se vrtí, občas trochu šťouchne, ale rozhodně ne taková diskotéka jako předtím.
Trochu mě to znepokojuje :( Je pravda, že zezačátku bylo cítit, že je hodně v podbřišku a teď se už posunul výš, takže by to mohlo být i silnější břišní stěnou právě v těch místech. Taky mi přijde, že když jsem v práci a ve shonu, tak ho cítím chvílemi intenzivněji, než když je víkend a volno, tak je jakoby taky dost v klidu. No a oproti začátku je taky asi zásadně větší tak má asi míň místa pro akrobacii.
Je to běžné? Druhý velký UTZ mám až v pátek a do té doby mě to nějak hlodá, jestli je ok :(

zickemartina
4. kvě 2014

@michaela_n urcite vykyvy pohybou jsou normalni. ja to mela taky tak. a potom od 30 tydne se ti zacne propadat jedna strana bricha a tlak na druhe jak se bude otacet. jestli si to dobre pamatuju tak okolo tydnu 23-24 jsem zacala citit odcasu strasny tlak v podbrichu az jsem si z toho sedla - a to se pry taky prcek otacel. jinak treba cely den nebo dva klid, az jsem se ho pokousela stouchnot jestli zije. s tim shonem v praci neporadim. muj prcek nejvic radil v noci a kdyz jsem si lehla, ze si odpocinu - muj klid byl vzdy jeho budicek

sedmiteckas
4. kvě 2014

Já cítila pohyby nejvíc asi ten 22.,23.tt, to byly na břichu i hrbolky, když malá kopnula, teď jsem 27.tt a,pohyby už asi 2 týdny nic moc. Malá je ok, poslouchám občas na angelsounds, ale pohyby fakt málo.

anetaji
5. kvě 2014

@michaela_n
Ahoj Míšo,
nemusíš mít žádný strach ;) já byla cca od 6tého měsíce v nemocnici na rizikovce až do porodu a chodila jsem pravidelně na UZ.Začala jsem tam brát 14prášků denně +kapačky.Potom jsem začala cítit méně pohyby maličké a tak jsem an to upozornila.Ale srdíčko bylo v pořádku a doktorka mi jen řekla,že prostě mám trochu línoučkou holčičku,že toho dost prospí a někdo to tak má 🙂 První byla jak čert ta se tam hýbala pořád,ale druhá byla klidnější 🙂 Tak hlavně buď ty v klidu a nestresuj se.Přeju krásné a zdravé miminko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru