Nižší hladina PAPP-A. Měl někdo?

jarpa111
18. pro 2019

Dobrý den, dneska mi doktor řekl výsledky z 1.screeningu, který vyšel celkové negativně, ale zarazil se nad hodnotou PAPP-A, kterou mám nižší, myslím říkal pod 0,4. Radši mi vzal vzal ještě krev na tripple test. Měl to někdo taky tak a bylo vše v pořádku? Achjoo.

adelka951
18. pro 2019

Ano, mela jsem 0,3 a dite je v poradku.

jarpa111
autor
18. pro 2019

@adelka951 a dělali nějake jiné vyšetření?

adelka951
18. pro 2019

@jarpa111 Ano, ale ja mela celkový screening pozitivni. Byla jsem na odberu chor. klku.

teate
18. pro 2019

Známá měla nižší hodnotu PAPP, hraniční, ale celkový screening negativní (i ty další screeningy) a narodilo se jí dítě s Down syndromem. 🤷🏻‍♀️ Je to individuální a u každého jiné ....

marketa2446
21. pro 2019

adelka951 a vám vyšlo i nějaké zvýšené riziko nějakého syndromu?

marketa2446
21. pro 2019

adelka951 a vám vyšlo vyšší riziko některých syndromů?

adelka951
22. pro 2019

@marketa2446 Ano, nejhur vysel pri screeningu DS, to bylo 1:4, ostatni dva vysly nejak kolem 1:100, uz si to presne nepamatuji.

k2792017
23. pro 2019

Jsem teď ve stejné situaci jako ty - screening celkově negativní, ale na hraně hodnota papp-a. Budou mi brát krev na triple testy, jak jsou Vánoce, tak teď tam bohužel nikdo není a povleče se to... ☹

bambuca2
23. pro 2019

@jarpa111 Ahoj, já měla PAPP-A 0,3. Screening negativní, následný tripple test pak pozitivní a po zkombinovaní hodnot screeningu a tripple testu vysoké riziko downova syndromu. Měla jsem jít na plodovku, ale báli jsme se (v 1. těhotenství mi samovolně unikala plodovka a byla jsem na rizikovém), tak jsme si raději zaplatili Prenascan a ten ukázal, že syn downa naštěstí nemá. Ta nízká hodnota by prý mohla naznačovat i riziko předčasného porodu a horší funkce placenty. U nás to tak bylo, měla jsem problémy s průtoky placentou a syn se narodil ve 36. týdnu.

k2792017
23. pro 2019

@bambuca2 A můžu se prosím zeptat, v kolikátém týdnu jsi byla na tom Prenascanu a jak dlouho jsi čekala na výsledky? Případně kde jsi na něm byla? Já jdu na ty tripple testy docela pozdě, takže se výsledky dozvím až budu něco 18 +... Bojím se, aby pak byl vůbec čas na nějaké dovyšetření...

bambuca2
23. pro 2019

@k2792017 Byla jsem v Praze v Gennetu, myslím, že to byl cca 19 tt a na výsledky jsem čekala asi 8 dní, normálně se prý ale čeká tak 2 týdny. Pro klid duše jsme se ale kromě Gennetu ještě před výsledky Prenascanu objednali na speciální ultrazvuk k MUDr. Frisové v Praze, která je právě odborník na ultrazvuková vyšetření v případě podezření na nějakou vadu a ta prcka opravdu hodinu pečlivě kontrolovala, vše přeměřila, kontrolovala hlavně mozek a srdce, přesně ukázala u čeho bývají odchylky u postižených plodů a ubezpečila nás, že syn skutečně žádnou vadu nemá. Pokud by jsi byla z Prahy a měla podezření na nějakou vadu, tak tuhle paní doktorku moc doporučuji, byla úžasná. Moc držím palce, ať ti vyšetření dopadnou co nejlépe a miminko je zdravé.

k2792017
23. pro 2019

@bambuca2 Moc děkuju! 🙂 Jsem z Prahy, tak to promyslíme...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru