Ohýbání se ve 13.tt - pro věci, u obouvání apod. Někdo podobně?

kobylka_2021
28. dub 2021

Ahoj maminky a budouci maminky,

jdu si k vam pro zkusenosti. Jsem na konci 1. trimestru a vzdycky kdyz se treba 3-4 za sebou ohnu v pase - neco sbiram ze zeme doma, obouvam si boty atd., tak me hrozne rozboli podbrisek, az tak neprirozene. Do pul hodky to pak ustane, ale... nemuzu tam nejak utlacovat miminko? Abych ho nejak neskripla ci cokoli. Jinak mi ten pohyb nijak nevadi, brisko nemam zatim skoro zadne, ale i presto to dost pokazde dost boli. Nekdy si k tomu sednu, ale ne vzdy to jde...

Mate nekdo podobnou zkusenost? Zapomnela jsem se dnes doktorky bohuzel poptat.

Dekuji moc a mejte hezky den! 🙂

mamikry
28. dub 2021

@kobylka_2021 Rozvolnuji se vazy a roztahuje se deloha, takze muze bolet to. Me bolelo vstavani z postele nebo kresla. Ostra a pichava bolest vzdy. Malemu to nijak neublizilo. Samozrejme je lepsi se pres bricho moc neohybat, ale mimco je v brisku dobre chranene.

ema90
28. dub 2021

@kobylka_2021 Urcite se diteti v brise nic nestane, nema jak, je chraneno. A jsou zensky co se staraji i o dalsi sourozence a normalne v domacnosti funguji, takze nejaky kazdodenni ohybani se je normalni.
A nebojte, za par tydnu se ohybat uz ani nebudete 😀

amazonkajanik
28. dub 2021

@kobylka_2021 neohybat se,když tak podrepnout 😉 zvládala jsem i v 8.měsíci zamést na lopatku, ale fakt jsem si musela podřepnout...pánev a vazy pracují, později brání břicho ...

kobylka_2021
autor
28. dub 2021

a myslite, ze ta bolest je tedy jen "moje" obtiz? ze miminku to nemuze uskodit?

lachtanice86
28. dub 2021

@kobylka_2021 ne, nemůže mu to ublížit

danvitka
28. dub 2021

@kobylka_2021 to jsem měla taky. To píchání jak tu někdo píše a i to co popisuješ ty. O mimi jsme sice přišli, ale rozhodně ne touto vinou. Bylo to jako balvan v břiše. Naopak když to přešlo jsem si říkala že je něco divné a bylo 😥

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru