Onkologický dohled v těhotenství. Je někdo s nálezy na čípku pod dohledem?

petranaty
17. říj 2019

Ahoj je tady prosím někdo ,kdo má špatné nálezy na čípku a je pod onk. Dohledem v těhotenství ? :/

yanyt
18. říj 2019

@petranaty já byla v dubnu na konizaci, měla jsme CIN III. a v červnu jsem neplánovaně otěhotněla. cca za 3. týdny mám 1. onko prohlídku v těhotenství, zatím mě nějak nesledovali.
Proč se ptáš?

petranaty
autor
18. říj 2019

@yanyt já otěhotněla v červenci a doktor mi poslal zprávu ,že mám špatné výsledky citologie a poslal mě do nemocnice na kontrolu . To už jsem byla v 15tt a Dr mi tam vzala kousek vzorku z čípku a řekla že do 10 dnů budou výsledky a že když bude vše ok tak stačí když přijdu ve 20 TT na kontrolu ale volala mi sestra že výsledky se jim nelíbí a musím přijít dřív ...tak mě zajímá zda má někdo podobnou zkušenost ...mám strach o miminko a samozřejmě i o sebe

lilian2111
18. říj 2019

Ahoj. Mě zjistili špatný nález na začátku těhotenství (CIN III). Cele těhotenství mě hlídali, častěji, dceři se nic nestalo, v tom těhotenství se to jakoby “uspalo” těmi hormony, pak mě poslali k panu doktorovi Sudkovi, který se takovým nálezům věnuje, domluvili jsme se po porodu a po sestinedeli na odstranění nálezu el.kličkou, je to ambulantně - výhoda je, že se neporušuje větší část čípku než je nutné, lépe se to hojí, méně krvácí. Pan doktor odstranil vše, nic zhoubného ani nic takového, je to už 5 let a mám klid, nálezy v pořádku 🙂

Držím palce ;)

yanyt
18. říj 2019

@petranaty já to chápu, já byla tehdy z toho špatná, přišlo mi že jsem byla u doktora pořád, věčně jsem měla nepravidelný cyklus, bolesti v podbřišku při sexu,.. Od té doby mám naštěstí klid. Držím palce ať jsi v pořádku. Už teď vím že až bude naše dcerka velká tak ji nechám naockovat.

petranaty
autor
18. říj 2019

@yanyt No kdybych nebyla těhotná ,tak to asi tak blbě neberu ....ale ....no v úterý jdu na kontrolu na gyndu ,tak snad mi tam řekne víc o tom vyšetření ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru