Otevřený děložní čípek ve 14. tt, je to normální?

lucielim
2. zář 2013

Prosím o radu, zjistila jsem, že mám otevřený děložní čípek - je v něm dírka tak na špičku prstu.. jsem ve 14tt, je to normální? Máte s tím někdo zkušenost? V pátek jdu na prohlídku, ale jsem z toho nervózní..

lindafr
2. zář 2013

Zjistila ty sama? Zavlečení infekce nebo třeba možnost potratu, nemáš z toho strach? Pokud sis ho kontrolovala sama, nic ti to neřekne, jen budeš zbytečně plašit. Ani u gynekologa se běžně stav čípku v tomto týdnu nevyšetřuje (když to není nezbytně nutné), v případě potíží se přistupuje k tzv.cervikometrii, kdy se délka čípku změří pomocí vnitřního UZ. Sestřenice si taky takhle zkoušela čípek, sama, při uspokojování se. Byla v 16.tt, zavlekla si infekci a po dvacátém týdnu potratila - odtok PV na základě infekce.

carolineg1
2. zář 2013

mě to kontroloval v 16 týdnu a měla jsem ho v pohodě zavřený prý tak nevím

lucielim
autor
2. zář 2013

Určitě si ho nevyšetřuji sama a už vůbec ne při uspokojování, zjistila jsem to při zavádění čípku, každopádně snad není podstatné, jakým způsobem jsem na to přišla, chtěla jsem vědět, zda se mám děsit. Děkuji za kázání i za odpověď..

vondracek
2. zář 2013

Zvolej si na gindu, zeptej se odborníka, popřípadě tam rovnou jdi.

salmar
2. zář 2013

@lucielim Normální to určitě není. Na gyn Ti řeknou více, do pátku daleko alespoň bych si tam zatím zavolala.
Podle sebe musím říci, že jsem se začala otevírat asi kolem půlky těh., měla jsem nařízen velmi klidový režim a častý odpočinek v netopýří poloze ( zadek výše jak hlava) a tak jsem i spávala. Jakékoliv aktivity jako je dnes IN např. cvičení všeho druhu, běh, lyžování, horolezectví...atd vyloučeno! Všechny své děti jsem donosila, přirozeně porodila a jsou zdravé.
První porod byl o 14 dříve, u dalších dvou jsem měla zaveden pesar cca od 16tt na formování čípku, problém s čípkem byl vždy, hrozil předčasný porod, donosila jsem až do konce těh.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru