Pohyby. Kdy začnu cítit?

rezena12
20. bře 2023

Holky jsem dneska 17+3.. pohyby žádné prvorodicka .. holky kolem mě už prý citi aspoň bubliny a vlneni.. tak nevím kdy začnu něco cítit 🥹

angelchild
20. bře 2023

Zalezi, kde mas placentu. Ja u prvni mela vepredu a pohyby jsem citila urcite 20+ neco ☺️

rezena12
autor
20. bře 2023

@angelchild já pravé vzadu a řekla že je ucitim skvěle.. děsí mě to kolem mě jsou všichni min a já fakt dneska 17+3 a nic..

lvl16
20. bře 2023

Vůbec tě to děsit nemusí, běžně prvorodičky cítí pohyby až 20+. V okolí mám i kamarádku, která první zaznamenala ve 24tt a až do porodu je cítila velmi slabě. Naopak mi 18. týden přijde u prvorodičky celkem výjimečný.

rezena12
autor
20. bře 2023

@lvl16 no a par lidi kolem mě už citi.. tak nevím.. jestli kecaji a jsou prvorodicky protože mě fakt chvalila placentu ze je na skvělým místě atd..

lv
20. bře 2023

20. a 21.tt, počkej si a bude to.

rezena12
autor
20. bře 2023

@lv dekuju za podporu strašně moc! Jsem klidnější ❤️

lvl16
20. bře 2023

@rezena12 Jasně, stát se to může, já třeba teď se druhým cítila pohyby už od 15tt, ale tohle je hrozně individuální a ovlivňuje to spousta faktorů. Vůbec se tím netrap, ono to přijde ;).

kitycat
20. bře 2023

Ja asi az nejak 22tt

honatko092
20. bře 2023

Většinou znám prvorodičky, co cítí pohyby až kolem 20. - 22. týdne. Myslím, že si ještě měsíc můžeš "užívat", že tě nikdo nekope do žeber a netlačí na močový měchýř. Zkus si na tom najít něco pozitivního, ať to čekání není nekonečné 😊

squezy
20. bře 2023

Ja čekala dvojcata a pohyby jsem citila az tak kolem 27tt. Placentu jsem mela vpředu, ale byli tam 2 a stejně 🙂

dasipe
21. bře 2023

@rezena12 neboj, ono se taky snadno zamění s peristaltikou střev, takže to nemusí být pohyby, ale proč jim to vymlouvat, že 😅 já u prvního cítila až 22tt takže buď úplně v klidu 🍀

rezena12
autor
21. bře 2023

@dasipe ty jsi zlaticko. Moc děkuji! ❤️🍀

ladyhacek
23. bře 2023

Říká se, že prvorodičky cítí déle.
U prvního jsem, ale cítila kolem toho 18tydne, ve 20 týdnu už kopal, že to cítil manžel.
Druhého syna jsem cítila snad až 22týden. No dlouho

graag
23. bře 2023

Hele využij jak půjdes na utz. Protože jako prcorodicka nevíš co mas cítit. Jak to uvidíš na tom utz. Ze se hýbe, tak si to spojis s tím pocitem a pak je budeš cítit mnohem lip. Já mám placentu na přední straně ale dokázala jsem je poznat relativně brzo protože jsem to prave viděla na tom utz. Jinak by me vůbec nenapadlo ze je to jako ono XD
Ale jinak te to nemusí stresovat, do 24t je stejně budeš cítit sporadicky a nic moc to neznamená 😂

rezena12
autor
23. bře 2023

@graag ty jsi úžasná to mě nenapadlo.4.4. Máme druhy screening na vady zamerim se na to!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru