Špatné dýchání a tlak na plicích

nuny11
1. lis 2018

Ahojky omlouvám se že zakladam nove forum uz se to tu urcite resilo ale jsem ve 20 tydnu těhotenství a uz se mi pár dni hrozne špatně dýchá a mam hrozný tlak na plicích zda se mi to venku trochu lepsi o vikendu jsem byla hodne prasnym prostredim a mam alergii na prach kasel nemam ale je to pocit jak pri zapalu plic nevite čím by to mohlo byt nebo jestli stim k doktorovi a k jakemu jestli na gynekologii nebo k obvodní mic děkuji

volfikovi
1. lis 2018

Měla jsem to samé také kolem 20tt a bylo to astma. Doporučuji plicní ambulanci

nuny11
autor
1. lis 2018

@volfikovi rano tam zavolam neberu ted prasky ani na alergii bojim se aby to malickemu neublizilo tak me to asi rozdrazdilo

marcelina14
1. lis 2018

@nuny11 já měla něco podobného, teda až později, kolem 33.týdne. Ale opravdu stavy, že jsem měla pocit, jako bych se nemohla nadechnout do celých plic. Chvilkama jsem neskutečně panikařila, ale říkala jsem si, že mi plíce utlačuje zvětšující se děloha. Doktorka mi udělala krevní obraz a nakonec za tím byl šílený nedostatek železa, takže jsem 2x denně zobala Maltofer a do 10 dní bylo po obtížích 🙂

odula
1. lis 2018

já měla něco podobného od cca 16 tt až do konce těhotenství. někdy jsem í lapala po dechu, musela otevřít okno a vydychavat... dokonce jsem byla i na ekg. nic se nezjistilo, vše přešlo s porodem. určitě to konzultuj s lékařem. může to být třeba jen nedostatek železa. ale někdy proste pod vlivem hormonů dělá tělo divný věci, aniž by to. musel být problém. .. hlavně žádný strach ;)

nuny11
autor
1. lis 2018

@odula jsem proste uskostliva aby se neco nestalo je to vymodleny dite po potratu samovolnem a pak to x let neslo

odula
2. lis 2018

@nuny11 já tě chápu. byla jsem ž toho taky vydesena. není to nic prijemnyho. a určitě se o tom pobav s dr. i kdyby to bylo jenom nedostatkem železa, je potřeba to řešit. ;)

nuny11
autor
2. lis 2018

@odula tak jsem dostala sirup a caj vzala mi krev ze se ji nelubi i pohmatu stitna zlaza a kvůli tomu železu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru