Svatba ve 20.tt. Ano nebo odložit?
Krasny den vsem,
Mam na vas prosbu🙏
S pritelem se snazime o mimco necely rok. V listopadu jsme se zasnoubili a situace se zmenila. Rikala jsem, ze nechci byt na svatbe tehotna.
Od ledna drzim cambridge dietu. Minuly tydnem jsem ji ukoncila a jsem se sebou spokojena.
A jak se to stava, kdyz se to zrovna neplanuje a soustredite se na neco jineho, tak se zadari 😁
Jsem v 5 tt.
Dnes jsme se byli podivat jak postupuje rekonstrukce vybraneho svatebniho mista a obsolutne nic nestihaji. Urcite to nebude dokoncene. Rikam si, jestli to neni znameni ze se mame na svatbu vyprdnout.
Neumim si predstavit kde ted sezeneme honem honem misto na svatbu jen aby jsme se vzali. Ale bylo by krasne mit stejne prijmeni az se dite narodi. Na radnici me nikdo nedostane. Mame pozvanych 80 lidi, kteri se svatbou pocitaji 🙁
Co ted? Vzit se az bude diteti treba rok? Nebo se ted sbalit a odletet do ciziny a tam se vzit? Ale nevim zda letet v 1 trimestru. Vir, nevir...
Na svatbe bych mela byt v 5 mesici. Vim, ze muzu o mimco prijit a nic neni na 100%
Kdy Vam zacalo byt spatne? Bojim se, ze se sama sobe nebudu libit, diky prave dokoncene diete budu jednou takova, bude mi spatne, budu otekla a pujdu brzy spat. Svatba je naplanovana na cerven a bude uz teplo.
Vdavaly jste se tehotne okolo 5 mesice? Nebo jste svatbu zrusily?
Stručné shrnutí
- Většina žen považuje 2. trimestr, zhruba 20. týden (přibližně 5. měsíc), za vhodné období pro svatbu, protože většině už není špatně a bříško je ještě decentní.
- Alternativy k velké svatbě v těhotenství jsou odložení do po porodu, civilní sňatek na matrice nebo rychlé přeložení na jiné volné místo; ženy zmiňovaly rychlé hledání náhradního místa a možnost vyřídit nový rodný list po svatbě.
- Nevýhody svatby v těhotenství uváděné v diskuzi zahrnují omezení pití alkoholu, riziko nevolností v 1. trimestru, vyšší únavu a otoky při letním termínu, nutnost upravit výběr šatů a možnost komplikací vyžadujících klid na lůžku.
Nejčastější otázky
Q: Kdy je nejlepší období těhotenství na svatbu?
A: V diskuzi většina žen doporučuje 2. trimestr, kolem 20. týdne (5. měsíc); v příkladech se objevily termíny jako 20. tt, 21. tt, 23. tt, 28. tt i 7. měsíc.
Q: Mohu po sňatku zajistit, aby dítě mělo stejné příjmení?
A: Ano, po svatbě se vyhotoví nový rodný list; v diskuzi ženy uvedly, že po sňatku řešily nový rodný list a dítě i rodiče měli stejné příjmení.
Q: Jaké praktické úpravy je nutné udělat při plánování svatby v těhotenství?
A: Doporučuje se vybrat střih šatů vhodný pro bříško, zajistit hlídání dítěte na celý den, delegovat přípravy (výzdoba, catering, fotograf, kameraman) a počítat s omezením konzumace alkoholu.
Q: Je rozumné letět kvůli svatbě v 1. trimestru?
A: V diskuzi několik žen nedoporučovalo letět v 1. trimestru; jedna účastnice varovala před rizikem infekce a uvedla (neověřený) údaj „až 50 %“ rizika potratu při nákaze — tento údaj není potvrzený a zůstává sporný.
Q: Co dělat, když sjednané místo není hotové kvůli rekonstrukci?
A: Diskutující navrhovaly najít jiné volné místo na stejný termín, zorganizovat menší akci nebo vzít se na matrice; několik žen zmínilo rychlé přezajištění místa nebo změnu plánu.
Q: Jak řešit rozlučku se svobodou v těhotenství?
A: Doporučovaly se menší soukromé akce jako večeře s nejlepšími kamarády a krátká návštěva klubu; jedna žena popsala, že v klubu vydržela jen asi hodinu kvůli hlasité hudbě.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnoho žen považuje 2. trimestr (cca 20. týden) za „ideální“ období pro svatbu z hlediska nevolností a velikosti bříška.
- Uspořádání svatby s malým batoletem je obecně považováno za náročnější než svatba během těhotenství.
- Přenesení části příprav na další osoby nebo zjednodušení programu je běžné doporučení.
Sporné názory
- Některé ženy doporučují svatbu v těhotenství (zdůrazňují pohodlí ve 2. trimestru a touhu mít stejné příjmení dříve), zatímco jiné ji nedoporučují kvůli omezení pití, ztrátě „vysněných“ šatů, únavě nebo riziku těhotenských komplikací (krvácení, nutnost ležení).
Otevřené otázky
- Jak se konkrétně bude žena cítit v plánovaném termínu svatby (např. v červnu) vzhledem k individuálním těhotenským průběhům?
- Jaká je skutečná míra rizika při cestování v 1. trimestru (údaje v diskuzi o „až 50 %“ nejsou ověřené)?
- Do jaké míry lze u konkrétního místa spolehnout na možnost rychlé změny rezervace nebo náhradního termínu při rozpracované rekonstrukci?
Zmíněné značky a firmy
Cambridge dieta, matrika
Zmíněné produkty a metody
Cambridge dieta, nový rodný list, civilní sňatek, obřad na matrice, kojení, 2. trimestr (20. týden), rozlučka se svobodou
Místa a osoby
žádné
Určitě nerušit. Taky mám teď roční dítě,a to by byl mazec. Sice jsme s ním na svatbě byli,když měl 9 měsíců,a v roce na oslavě narozenin,ale jen jako hosté. Což je jiné,zvlášť když jako host člověk nemusí nic zařizovat, řešit, stresovat..
Sama jsem se vdávala těhotná, o ruku jsem byla požádána koncem dubna, // jsem našla koncem května a termín jsme měli 27.7. Vzhledem k tomu,že šlo o malou rodinnou svatbu, všechno proběhlo a zařídilo se bez problémů. Svatbu jsem si užila, přípitek jsem si dala taky. Byla jsem ve 14tt. Blbě mi nebylo. Únava normální. Jinak cca 5-6 měsíc považuju za ideální na všechno.

@kwk já jsem se vdávala ve 28tt a neměnila bych. Užila jsem si to i tak. Měli jsme teda malinkou svatbu, ale byla nádherná. Určitě bych nerušila a užila si to. Neumím si to představit, že bych se vdávala teď s malou