Velikost mozkových komor miminka. Jak velké by měly být v 17. tt?

nika110818
4. pro 2023

Ahoj, prosim, nemate nekdo nejaky seznam nebo tabulku, jak velke by meli byt mozkove komory miminka v 17.tt? Dnes jsem byla na kontrole a dr. rikala, ze je vse ok, ale u mozecku se nejak zastavila, pak rekla ze ok, ale dovysetri se u druheho screeningu. A napsala do zpravy jen jednu hodnotu vp vlevo. Nikde ale nemuzu najit, jaka by mela byt hodnota v 17.tt, vsude jsou jen diskuze ohledne hodnoty po 2.screeningu a ani na googlu jsem nic nenasla. Budu vdecna, dekuji.

hadruska
4. pro 2023

@nika110818 Pokud rekla doktorka,ze to je v pohode,tak tomu ver.Nektere o tom vubec nic nerikaji,jine plasi... Moje plasila,ja byla strachy bez sebe,nasledoval Gennet a proste se ten mozek tou dobou vyviji a meni

sorboni30
4. pro 2023

@nika110818 dcera se narodila ve 28 týdnu... Po narození mi řekli, že jedna strana je větší jak druhá. Ale že se nemám děsit, že to tak někdy bývá.. ano. Vše se upravilo. Dnes má dcera 22 mesicu, je zdravá, krásná a vše dobře dopadlo. Takže v klidu. Přeji hodně štěstí a zdraví 🙏♥️

peclen
12. pro 2023

Ideál je kolem 5mm, tolerance cca do 10mm To platí po cele tehotenstvi

honeyyyy
1. led 2024

@nika110818 ahoj jak to prosim dopadlo? Js na tom uplne stejne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru