Vitamíny v těhotenství a zvracení. Může to souviset?

georginka15
16. bře 2023

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat: Od začátku těhotenství jsem brala vitamíny Superfolin chytré miminko 1. Ale vzhledem k tomu, že mi ve druhém měsíci začalo bývat špatně, přestala jsem je brát. Protože, když mi bylo nejhůř, nechtěla jsem podrážděný žaludek ještě zatěžovat umělými vitamíny. Během třetího až čtvrtého měsíce začaly nevolnosti postupně ustupovat. Tak jsem se k vitamínům opět postupně vrátila. Nicméně občas se mi zle stejně udělalo, i teď a to jsem aktuálně ve 26 tt, zajímavé je, že to je vždy, když si vitamíny vezmu. Postupně jsem dobrala jedno balení té 1 a koupila si 2 pro druhý trimestr. Ale je to pořád stejné, když si vezmu vitamin, je mi zle. Buď zvracení nebo průjem... Takže je více méně neberu. Myslíte, že mi může bývat zle z těch vitamínů? Mám si vyčítat, že žádné vitamíny neberu, mám mít strach aby to nějak miminku nechybělo? Stravu se snažím mít vyváženou. Předem děkuji za vaše názory.

kackabis
16. bře 2023

@georginka15 mně u prvního bylo zle ze všech vitamínů kromě femibionu. Vyzkoušela jsem asi 5druhů. Možná zkuste koupit jiné vitamíny, třeba to bude ok 🙂

barudvorakova18
16. bře 2023

@georginka15 ahoj, pokud máš vyváženou stravu, tak bych si s nějakými vitamíny hlavu nelámala, něco v nich tvýmu tělu očividně vadí a jestli po nich zvracíš a máš průjem tak je rovnou vyhoď 😕

mysh_me
16. bře 2023

Muzou ty vitaminy obsahovat neco, co ti nesedi. Ja bych urcite nejdriv zkusila koupit jinou znacku… pripadne misto komplexu pro tehotne, si kup zvlast obyc listovku treba, jestli bys to nesnasela lip. Ale ja treba mam radsi ten komplex, protoze nejdriv mi gyn doporucila listovku (to je prokazane ze pomaha na vyvojove vady), pak musim brat jod kvuli stitne zlaze, pak mi predepsala decko kvuli imunite a nakonec vysel spatny krevni obraz a musim brat i zelezo - tak je pohodlnejsi mit ten multivitamin nez sypat denne X ruznych tabletek 🤷🏻‍♀️
pokud bys vyzkousela vic znacek a delaly ti to vsechny, asi se nic nestane kdyz vitaminy brat nebudes. Ale jak pisu vyse, ja jich mam celkem dost primo na pokyn lekare, a to bych si uplne neriskla pak nebrat vubec…

honatko092
16. bře 2023

Moje dula mi u druhého těhotenství doporučovala vitamíny vůbec ve druhém a třetím trimestru nebrat, pokud jíš vyváženou stravu, tak to bohatě stačí. Brala jsem jen v prvním trimestru, tam to doporučovala. Teď tady spí naprosto zdravá 4 měsíční holčička. Myslím, že naše mámy taky nebraly speciální vitamíny 🙂

vladkabi
16. bře 2023

Ircite ti muze byt spatne z vitaminu… znam i holku co nemuze zadne vitaminy na vlasy protoze ji je po vsem zle… nicmene… ty vitaminy nejsou moc pro to dite, ale pro tebe… jak uz tu nekde bylo zmineno… to dite se chova jako “parazit” ono si vezme co potrebuje a pokud toho nemas dost tak to bude chybet tobe a ne miminku…

vladkabi
16. bře 2023

@mysh_me nevim kolik ti chybi zeleza, ale to se nejlip vstreba na lacno a idealne s vitaminem C… pokud ty vitaminy necim zajidas nebo si je davas do jidla nebo tak, tak se ti moc nevstreba.. takze pokud ho mas nejaky vetsi nedostatek tak ho zkus brat takhle.. klidne zvlast

janule0123
16. bře 2023

@georginka15 já brala cely těhotenství… lecim se se stitnou zlazou, lékařka me řekla, ze je u me důležitý mimo jiné brát jód po dobu těhotenství, ale ze má dlouhodobý výpadek… takže napsat me ho nemůže; tak ať si kupuju ty vitaminy pro tehotny, ktery jej v sobě mají… jinak kdybych nepotřebovala takto, tak za me jsou kvůli stepene listovce důležitý první tři měsíce … pak bych neřešila

georginka15
autor
17. bře 2023

Díky moc za odpovědi. 🙂 Vitamíny jsem brala ráno nalačno jen s čajem, než jsem jela do práce. Špatně mi bývalo vždy až večer. Někde jsem četla, že braní vitamínů v těhotenství může mít za následek velkou porodní váhu miminka. Přijde mi, že od toho čtvrtého měsíce co je mi líp a začala jsem ty vitamíny opět užívat, jsem rychle přibrala na váze. Ze 64 kg na 70 kg. 🙈 Myslíte, že ty vitamíny můžou mít vliv i na přibírání na váze?

vladkabi
17. bře 2023

@georginka15 tak to bych teda nerekla

mysh_me
17. bře 2023

@georginka15 to s tou vyssi vahou je uplna blbost. Ve druhem trimestru mimi zacne vice rust, zvetsuje se deloha, je vice plodove vody atd, takze je bezne rychleji pribirat, to ti nerekli u doktora? Ze jsi zrovna v te dobe zacala brat vitaminy je shoda nahod 😀
A jak uz tu bylo psano, vitaminy v tehotenstvi jsou hlavne pro tvuj organismus, protoze priroda je zarizena tak, ze miminko si proste vezme z tela matky co potrebuje, i za cenu toho ze to matku bude “nicit”. Takze mimi nic chybet nebude a bude zdrave, ale organismus matky bude vycerpany… nemusi se to ani nijak projevit, ale telo dostane jeste hodne zabrat porodem, sestinedelim, kojenim takze za me je lepsi, kdyz bude mit vsechny potrebny latky doplneny, pak se i rychleji vse hoji a regeneruje…

cherie24
17. bře 2023

@georginka15 jasně, že to je z těch vitamínů. Mě bývá špatně celkem běžně i z klasických vitamínů a to už od mala. V těhotenství jsem takhle vyhodila hned 2 úplně plné krabičky, protože mi z nich bylo zle. Jediný, který byl ok v obou těhotenstvích, byl Femibion. Ale u první jsem zobala vitamíny celé těhu a malá měla skoro 4,5 kila. U druhého mi několik doktorů řeklo, že vitamíny jen v prvním trimestru, max do půlky druhého a pak už nebrat a malá měla o půl kila míň a to byla o 4 cm větší než první. 🙂 Ale co se týče vitamínů, tak hodně doktorů ti řekne, že vitamíny určitě brát, že to nemá na velikost vůbec žádný vliv a spousta jiných řekne, že to vliv rozhodně má...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru