Výtok mleziva (colostra) z prsu v 19tt, není to brzo?

klarksonek
7. črc 2015

Maminky,jsem v 19 tt a spouští se mi z prsou už mlezivo či colostrum, není to ještě moc brzo? U první dcery mi teklo z prsou až v osmém měsíci.

travnulee
7. črc 2015

Mě ho vymáčkla gynekoložka z jednoho prsu už v 18 tt, samo se mi sice nespouští, ale vzhledem k tomu, že se mě prvně ptala jestli "už" mám mlezivo, tak to bude asi normální 😉

sisstin
7. črc 2015

@travnulee gynekolozka ti saha na prsa? 😕 to bych asi nedala teda 😅

veronika182
7. črc 2015

@klarksonek není to brzo ;)

klarksonek
autor
7. črc 2015

Jsem z toho celkem v šoku....u dcery až ke konci se spouštělo a teď už tak brzy...vzbudila jsem se s mokrým tričkem a přemýšlím čím to je...teplem,tlakem?

travnulee
7. črc 2015

@sisstin no občas mi prsa prohmatávala i předtím než jsem byla těhotná, pak jednou brzy po otěhotnění a tentokrát až na mou žádost, řešila jsem nějaký problém....naštěstí to nic nebylo.

travnulee
7. črc 2015

@klarksonek no prý je to i dobře, že se spouští takhle brzo 🙂 slyšela jsem, že je to dobré kvůli kojení

sisstin
7. črc 2015

@travnulee aha, me to jenom prekvapilo, mne nikdy gynekolozka na prsa nesahala, mam fibrom v levym prsu a ani tak ne, hned me odeslala na sono k odbornici a ani tam mi na prsa nikdo nesahal rukou...

muchomurkazelena
7. črc 2015

Taky se mi mlezivo začalo spouštět dost brzo, kolem 20 tt.

klarksonek
autor
7. črc 2015

Tak to jsem už v klidu 😊

akankeo
7. črc 2015

@klarksonek me tece od 10. tydne, ale sem po dvou detech, tak se telo chova asi jinak, driv sem to mela kolem pulky tehu... @sisstin, v tehu by gynekolog kontrolovat prsa mel. U me to delaly obe gynekolozky vcetne kontroly tvaru bradavek, u vpacenych se pak doporucuje s tim pred porodem neco delat... Priznam se, ze z takove dr bych byla na nervy, kdyz jsem netehu, tak gynekolozka na preventivce se pta, zda si prsa prohmatavam, coz nedelam, tak kontroluje jestli neni bulka v prsou a nalezitych uzlinach, musim rict, ze z Vasi gynekolozky bych asi byla pekne na nervy...

sisstin
7. črc 2015

@akankeo no já bych nepřežila, aby mi někdo na prsa hmatal, já z toho mám osypky, stačilo mi to v porodnici 😅 já jsem sledovaná u odbornice, prsa si prohmatávám pravidelně každý měsíc, fibrom jsem si objevila sama.... a upřímně z toho mám zas schízu, že by mi měl někdo ted znova v porodce prsa očumovat a chmatat mi na ně 😝

klarksonek
autor
7. črc 2015

Čekám druhé, tak je to možné, že se tělo chová jinak. Tak už si budu muset koupit prsní vložky 😊

frantiska85
7. črc 2015

V obou těhotenstvích jsem měla mlezivo od 1. trimestru a mléko ještě před porodem.

m_o
8. črc 2015

ja jsem ve 14 týdnu a včera se to objevilo z ničeho nic, takže to asi není brzo, každý to má jinak 🙂

janesafari
8. črc 2015

U prvního až před porodem-u druhého to bylo teda dřív...
A mě gyndařka taky vždy kontrolovala prsa a dělá to doted...A po prvním porodu taky a už i v porodce,protože sem měla ,,přídavnou mléčnou žlázu "-bylo to šíleně bolestivé v levém podpaží bouli jako tenisák...To mě jen teda jen očumovali a dostala sem nějakou injekci a pak to povolilo...
A u druhého se mě ta ..přídavná mléčná žláza" objevila už brzo v těhu,tak to jen Dr. pohledem kontrolovala,je to fakt dost bolestivá záležitost...A po porodu se to zas rozjelo naplno,tak mě bohužel očumovali všichni...Byla sem tam jediná s tímto problémem,tak na mě chodili koukat i mladí začínající doktůrci,aby viděli co to je a jak to vypadá...
Ted se snažíme o třetí a počítám,že mě to postihne zase 😢

klarksonek
autor
9. črc 2015

@janesafari no tak hodně štěstí v početí 🙂 a snad do třetice se to už neobjeví....

janesafari
9. črc 2015

@klarksonek Díky,ale spíš se to zas objeví...nevěřím že do třetice mě to obejde 😅 Ikdyž bylo by to fajn-kdyby obešlo...

klarksonek
autor
9. črc 2015

@janesafari já jsem ráda,že u mě kojení probíhalo naprosto bez problémů....vím jak trpěla má sestra,když dostala zánět...

brokovich
9. črc 2015

Ja to mam cca od 24 tt. Jednou ráno dvě mokrý skvrny na košili.
Jsem se lekla jak u první menses, co to je. 😀

barunka1985
16. črc 2015

holky začala jem 24tt ale mlezivo teda nikde, nevadí to zatim ničemu?

mishell56
16. črc 2015

Mě se taky spouštělo od 19tt, nejdříve ve sprše a pak jsem musela spát v podprdě, protože každý ráno jsem měla na pyžamu kruhy od toho :D

mishell56
16. črc 2015

@barunka1985 Vůbec, někomu se spouští až po porodu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru