Bolest v pravém podžebří. Co by to mohlo být?

goovana
30. říj 2019

Dobrý den,
Už cca týden mne bolí v právem podžebří až pod pravou lopatku. Je to dost bolestivé i na dotek.Bolí to v sedě, ve stoje v leže. Bohužel můj gynekolog má ještě tento týden dovolenou.
Nemáte někdo zkušenosti co by to mohlo být?

miky25117
30. říj 2019

Myslím že toto s gynekologem nemá nič. Treba ist k obvodnemu moze to byt žlučník alebo blok v zádech

mmarch
30. říj 2019

Jojo v pravo to často bývá žlučník, ale v těhu to může být i játra, nemáš vysoký tlak???

goovana
autor
30. říj 2019

@mmarch tlak mám 130/96

jarpa111
30. říj 2019

@goovana Já toto mám také a nejspíš je to od žlučníku.

glimmer
30. říj 2019

u mě se takto v těhotenství začal projevovat žlučník, a dva roky po porodu jsem byla na odstranění žlučníku ...

goovana
autor
30. říj 2019

No nevydržela jsem to, jela jsem na pohotovost. Vzali krev, udělali ultrazvuk. Malička je v pořádku a ničím mě tam netlačí. Brisko už mám spadlé dolu
Za hodinku budu volat na výsledky krve. I dle doktora to vypadá na žlučník.

babanci
31. říj 2019

To bude žlučníček. Taky mě začal zlobit v těhotenství. Pořád je kamenitý, ale už jsme se spolu naučily koexistovat. Když mu tam nepošlu žádné smaženiny a česnek, nechá mě žít.

mmarch
1. lis 2019

@goovana celkem vysoký tlak na těhotenství

drep
1. lis 2019

Dobře žes jela, bolest v pravém podžebří v graviditě není radno podceňovat. Může se jednat o HELLP syndrom a ten vyžaduje specifická opatření. Cholecystolitiáza nebo cystitida je častější a tudíž pravděpodobnější, každopadně bych se nechala vyšetřit, jen tedy ne s týden trvající obtížemi na pohotovosti, ale u praktika.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru