Braly byste doplněk železa? 36tt

bayt
14. pro 2017

Ahoj, byla jsem na odběrech (nyní 36tt) a vyšel mi hemoglobin 107 g/l. Lékař do mě chce cpát železo, konkrétně mi v lékárně rovnou dali krabičku se železem, a v jedné tabletě je asi 37 mg železa, mám brát dvě. Dle toho, co vím, ale mám hemoglobin stále v normě a ty dávky železa jsou dost koňské. Jak se na to díváte?

bekyc
17. pro 2017

Spíš bych zařadila víc železa do jídelníčku. Měla jsem to stejně, železo v tabletkách jsem si vyzvedla a brala místo každý den tak 2x týdně.

mariti
17. pro 2017

anebo alternativně tkáňové soli, viz např. http://www.biomineraly.cz/biomineraly/ferrum-ph...
a ne, nejsem prodejce. ale je to jedna z variant (byt dražších) a pro tělo by to mělo být přístupnější.

lutu11
17. pro 2017

Já bych ho nebrala. Já jsem měla hodnotu 80 a po měsíci 102, co už bylo ok. PAk jsem ho brala asi měsíc po porodu kuli male. Byla hrozně bledá. Teď si ho dám 2x za měsíc.

normalnimatka
17. pro 2017

jo a mimochodem jsou i homeopatika na krvetvorbu.... myslim,že i víc jich je. nezkoušela jsem, ale taky varianta.

hankaros
17. pro 2017

Me bylo zelezo taky napsano preventivne. Brala jsem necely tyden, ale mela jsem potom potize se zacpou, ze jsem vysadila a zvysila prijem potravin, ktere zelezo obsahuji, mj je z potravy lepe vstrebatelne. Jsem znovu tehotna a opet se tomu hodlam vyhnout.

bayt
autor
17. pro 2017

@hankaros mě by zajímalo, jestli existuje těhotná, co jí to nepředepsali, protože v mém okolí jsem to zjistila u všech kámošek 😂

mimochodem začínám řešit i ten vitamin D u mrňat, díky této diskuzi - taky nechápu, proč se dává preventivně naprosto všem (chápu to někde, kde je nedostatek sluníčka, zamračeno, zima, matka má špatnou výživu a tak.)

sarrita
17. pro 2017

@bayt Já jsem železo v těhotenství předepsané neměla. 😉 Až po porodu a to jsem ho měla na 2 měsíce. Že začátku šílená zácpa, ale pak se to srovnalo.

normalnimatka
17. pro 2017

@bayt tak naopak nedostatkem vitamínu D trpěj snad všichni... abys načerpala déčko, musíš bejt nahatá aspoň ze 70%, tušim na čtvrt hodiny denně na přímým slunci....tohle se ti poštěstí párkrát do roka vlastně. a když se napatláš opalovákem, tak ani to ne. mimino už vůbec nechceš vystavovat slunci.

lutu11
17. pro 2017

@bayt v prvním tehotenstvi se mně doktor ptal jestli ho budu brát až ho předepíše. Já řekla ne. Vůbec jsem ho nebrala i když byla hodnota zeleza na dolní hranici. Závěr: syn byl pomalejší již od počátku. V druhém tehu už jsem ho hrát musela. A s dcerou to bylo lepší.

barchen
17. pro 2017

@bayt V mem okoli jsem byla jedina se zelezem, ostatnim kamaradkam ani v rodine to zadne mamince nikdo nepredepsal. A k tomu Decku, ten zase v manzelove rodine berou na doporuceni i dospeli, vcetne manzela.

kuliseks
18. pro 2017

@bayt u prvniho tehotenstvi jsem nebrala vubec nic 🙂 predepsala mi zelezo az ted u druheho..

falcony
18. pro 2017

@bayt u mne v okili taky vsichni tehu zelezo 🙂 a po porodu na pokoji my obe i vedle na trojluzaku vsechny 🙂 my to teda se sousedkou odmitly obe, nevimkolik sem mela po porodu, pred porodem nad 100 a furt mi bylo dobre... a k tomu d - vigantol semdala mimiasi trikrat a hrozny boleni briska takze uz nedostal a nedostane. Beru semtam rybi tuk, v lete byl malinky tak jen nozicky kratce v kocaru na slunko, doktorka mi to odkyvala, ze se to precenuje a ze jde D z mlika taky. Zpomaleny neni pze v osmi mesicich tape u nabytku, prospiva luxusne, nemrzi ˇe ze jsem dala na intuici...

Kamaradka farmacka rikala, ze statistiky sD vit se vztahovaly k prumeru vitaminu v krvi lidi nekde nad rovnikrm, takze proti nim mame prd slunce a prd vitD, ale neoverovala jsem si to... aby to nebylo jako vit K ktery se kape pze novorozenci ho maji v krvi mene nez dospely clovek vsichni... takze je to asi normalni u nich ;) nerikam po traumatickem porodu kdyz hrozi krvaceni, ale lup vsem preventivne je system co nevyznavam. Ale nenutim nikomu, jen info ze zijeme a kamaradky lesany tri deti uz na zs neocko, nikdy zadny doplnek stravy ziji tez 🙂

betelgeuzz
18. pro 2017

@bayt s vitamínem D jsem hodně zjišťovala, ale až později, když byly holky větší. Na základě zjištění jsem ho naopak doplňovala i když byly starší, v zimě, protože posiluje imunitu. Ale nepoužívala jsem vigantol, ale vitamín D od Swiss.

bayt
autor
18. pro 2017

@falcony já teda nejsem proti očkování, ale to Déčko mě zajímá

přece není možné, aby všechny děti v ČR měly nedostatek Déčka...ale možná je to fakt tím, že chodí málo ven a celé zakryté a zababušené, a pak se k nim to sluníčko kor v zimě ani nedostane 😕 Ale ono asi taky záleží na matce, ne? To dítě je kojené a mělo by dostat všechny živiny z mateřského mléka. Takže pokud matka na slunko chodí, má dost ryb a rybího oleje atd., tak musí mít Déčka požehnaně...

barchen
18. pro 2017

@bayt Napíšu Vám můj názor a osobní zkušenost. Manžel nevyrůstal v našich zeměpisných šířkách, žili v trop. pásmu. Nedostatkem netrpěl, v té zemi se D užívá jenom ze slunce 🙂. Teď po 35 roku věku užívá denně. Měl nějaké zdrav. problémy a vyšetřením se zjistil mimo jiné nedostatek D. Jeho sestra žije v UK a její česká lékařka jí ho naordinovala, jelikož dopadla stejně. V našich podmínkách jsme hodně "masírovaní" nebezpečím plynoucím ze sluníčka (tímto neříkám, že nebezpečí neexistuje, jenom jako lidi se upínáme z extrému na extrém snad ve všem) a UV faktory jsou všude, krémy, makeupy, šampóny, oblečení, skla na autech i mhd.... Léto je u nás krátké, chladných a oblačných dnů je mnohem víc, lidi se zahalují, děti se natírají od narození, jsme zalezení stále doma, balkony a terasy jsou zasklené, žaluzie jsou v každé kanceláři i bytě...Naše malá je kojená i v 17m, vařím jí denně čerstvé a vyvážené jídlo (je to můj obor a vyznám se v tom, jsem kromě jiného vyučený kuchař a vystudovaný potravinář), krém s UV faktorem na sobě ještě neměla, sama jsem bledá jako Eskymák a ona po mě ale kdykoliv můžu, lezu na sluníčku bez krému (samozřejmě tak aby mě nespálilo a v mém věku si již chráním tvář a dekolt), začínám už na jaře, doma každé ráno roztáhnu závěsy v každém pokoji, žaluzie nemáme, jíme často lokální ryby, sezónní potraviny ale i přesto všechno malé Dčko dávám pořád.

bayt
autor
18. pro 2017

@barchen Co jsem koukala, tak teoreticky se dávka D3 vitaminu dá získat lžičkou rybího tuku 1x za tři dny. S tím sluníčkem je to pravda, nikdo nejde na slunce, všichni zalezlí doma, v práci, rolety, krém s UV filtrem...jsem v tom podobná, neříkám že ne 🙂 Jenže u nás se taky hrozně málo jí ryby nebo prostě věci z moře. Ideálně se říká, že by ryba měla být aspoň 1x týdně (nebo třeba řasy), ale v mém okolí to nikdo nedodržuje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru