• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Časté tvrdnutí břicha v 8. měsíci. Je to normální?

11. prosince 2016 

Ahoj,..chci se poradit,jestli je to v norme,kdyz me zacalo tvrdnout brisko,...od vcera pomerne casto,nekolikrat do hodiny,az to bylo unavne a mirne bolestive.Celej den jsem lezela a bylo to i v klidu.
Tvrdlo me i predtim,ale jen 2x za den,ale vcera to bylo neco abnormalniho a nevim,jestli to je OK nebo ne.Pri prvnim tehu me tvrdlo brisko taky,ale jen parkrat denne.Pred tyden jsem byla v poradne,a rikala jsem dr. ze mi obcas tvrdne,...skontroloval mi placentu i čipek,vse nastesti OK.
A zajimave od toho vcerejsku je,ze me tvrdne jen prava pulka bricha a spodek.
Nevite,čim to je a je to vubec takhle casto normalni? Mam zitra zajit na gyndu nebo stresuji zbytecne....
Dekuji
17. kvě 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missymici tvrdnutí břicha je normální. Zvláště na konci těhotenství, když se tělo připravuje k porodu. Mě tvrdne od 20.týdne. Může to být i tím, že máš třeba hodně živí dítě, jako třeba já a jak se hodně mrská tak to způsobuje stahy dělohy. Tak mi to bylo řečeno u doktorky. Já na to brala hořčík od 20.týdne. Ale ten se má do 35.týdne vysadit. Tak ten ti už doktorka asi nedá. Prostě to už musíš vydržet....
19. kvě 2012 v 05:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@majinka1981
dik za odpoved
jj,horčik beru, trvdnuti mam taky nejak od toho 21.tt ale ne tak caste....jako ted.Je fakt ze holcicka je o hodne aktivnejši nez byl kluk v prvnim tehu, dava me pekne zabrat svyma pohybama i kdyz jsem ja v pohybu.Dočetla jsem se na netu,ze to je hlavne pripravou delohy a klesanim plodu.Neni to kazdy den tak extremne,...tak nechci stresovat. :slight_smile:
19. kvě 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missymici Mě tvrdne břicho úplně strašně. Nejhorší je, když mě to přepadne někde venku, kde se nemohu posadit. Tuhle jsem hekala opřená o regál v obchodě a lidi si mysleli, že rodím :grinning: . Taky mi tvrdne od cca 20 týdne ale toto těhotenství jsem hořčík nebrala. Minulé těhotenství jsem ho brala ale vůbec to nepomáhalo. Jen ať děloha pěkne pracuje a při porodu není jak hadr. Zařekla jsem se, že toto těhotenství nebudu brát nic.Ať si tělo poradí samo. Mě víc prudí křeče v lýtkách v noci :unamused:
A opravdu je to normální. Neboj se ničeho, zvlášť, když ti doktorka potvrdila, že je to OK.
19. kvě 2012 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kocicinka
Asi mas pravdu s tim,ze si telo musi samo poradit,... :frowning2: i bez prasku.
Krece v nohach mam take,dokonce me to chytlo i v stehnech a obcas i v rukou,coz jsem nikdy neznala...dost divne,ale v rukou je to takove slabe,...zatim :sweat_smile:
19. kvě 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám pocit že mi to břicho praskne :frowning2:
19. kvě 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jsem na tom uplne stejne:frowning2:Horcik beru trikrat denne, ted jsem k tomu vyfasovala prasky na vysoky tlak a za toto tehu me vylezla krecova zila, tak jeste prasky na zily a otoky, fakt jako duchodce, no jeste ze je to posledni tehu, uz abych rodila.
19. kvě 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missymici koukala jsem,že jsi teprve 30 týden těhotenství,to zase tak na konci není.Já bych zašla na tu gyndu,možná raději do porodnice hned o víkendu.Bolet by to moc v tomhle týdnu ještě nemělo.Kdyby jsi se náhodou začala otevírat,tak lépe to řešit dříve,než později a třeba by pak už s tím moc nešlo nic dělat.Já bych být tebou došla nělam na konntrolo,mě to příjde ve 30t dost časté,když je to několikrát za hodinu.To,že před týdnem bylo všechno v pořádku, nemusí nic znamenat,ten nález se mohl změnit.Držím palce,ať je to jen zbytečné plašení. Raději si někam dojdi na kontrolu.
20. kvě 2012 ve 04:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, chtěla bych vás o něco poprosit. Moc by mi pomohlo v rámci mé seminární práce, kdyby jste se koukly na tento dotazník.Zabere to jen 2 minutky.Týká se to krémů proti striím.
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dF81UFBvb3lRdVRERUt5a1BrM2VrLVE6MQ
30. kvě 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@missymici
@majinka1981 ahoj holky, tak jak jste vyřešili to tvdrnutí bříška? Já jsem teď ve 32.tt a začalo mi děsně tvdrnout. Dr na UZ nic zvláštního neviděl, čípek v pořádku, CS0, předepsal mi magnezko, ale nějak to nezabírá. Přes den dobrý, ale večer mi třeba ztvrdne břicho a nechce to povolit, nevím, co s tím dělat.
7. čer 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jihajiha Já mám CS4. A doktorka mi řekla, že ted ke konci těhotenství už je to normální. Prostě děloha pracuje a všechno se připravuje. Takže jsem jak šutr a nemůžu ani spát a nic s tím no :frowning2: Magnesium dávají do 35 týdne. Od 36.týdne se nesmí, protože by ses neotvírala. Brala jsem ho od 20.týdne 6 tablet a fungovalo.
7. čer 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jihajiha Ahoj,me tvrdne jeste porad,...a take me rikal mudr,...ze to je normalni,jen pokud by to bylo pravidelne a bolestive tak mam hned prijet.Jinak magnesko mi moc nezabira,....kdyz si zvysim davku tak nekdy jo,...Me tvrdne nejvice dopolko,a rano nebo spis nad ranem mam posledni tri dni,bolesto v podbrisku jako pri mesickach,a nejsou nejak slabe.
Presne jak piše majinka1981,....deloha se pripravuje.
7. čer 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,taky mi tvrdne břicho od cca 20.tt a brala jsem magnezium 3x denně ale nijak to nepomáhalo,ted jsem ve 34.tt a břicho mi ztvrdne hlavně když mám plný močový měchýř,a taky to docela bolí..ale už jsem magnézko vysadila,at jsme na porod ok :slight_smile:
17. črc 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně tvrdlo břicho od 31 tt. Začalo to ale docela natvrdo - třeba 5x do hodiny... Blbě jsem kvůli tomu spala, pak jsem napsala doktorovi a ten mi řekl, že to jsou kontrakce.:slight_smile: Přestože jsem měla čípek v pohodě, nakonec jsem skončila 1,5 měsíce doma v klidovém režimu, s progesteronem a magneziem. Čím víc věcí jsem dělala z gauče, tím míň jsem měla kontrakcí.:slight_smile:
Až na konci 36. tt mi doktor řekl, že teď už můžu klidně porodit, tak ať přestanu brát léky a pěkně se vrátím do práce.:slight_smile:

Co jsem se dočetla: nějaké tvrdnutí je normální (řekněme max 20x denně - což by bylo tak 1x za hodinu). Když je to ale mnohem víc, nejspíš to doktoři budou chtít nějak řešit... a to i když to nemá vliv na dítě (to zkontrolují na monitoru) a (zatím) to nemá vliv ani čípek.
24. zář 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem v 36 tt a budu rodit po druhé.Břicho mi tvrdne a není to bolestivé, spíš nepříjemné. Beru magnezium 3 krát za den . S tím magnéziem mi doktor říkal že ho brát můžu dál , že se někdy dělá to že se vám podá věčí dávka a ta prostě vyvolá porod . No tak teť nrvím . Magnézko musím brát mám pruchu srážlivisti krve a ředí mi ji iněkčně a pak těhotenskou cukrovku na dietě a inzulínu .Jak mám křeč tak mi to kriutí nohy a trvá to dlouho než to povolí a pak to několik dní bolí .jinak to tvrdnutí , poslíčci , jde trochu ulevit teplem, nahřátím třešňovích pecek a přiložit do podbřišku nebo pod záda.Pak pomáhá teplá sprcha břicha a zad v bedrech . No za 3 dny jdu na kontrolu tak se na vše přeptám .To první těhu bylo v pohodě. Krásný den .:slight_smile:
11. pro 2016 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek